[ Joja82 @ 02.11.2010. 16:09 ] @
Pozdrav svima.

Interesuje me koliko se naplacuje ili koliko vi naplacujete konfigurisanje cisco uredjaja, konkretno cisco ASA 5505. Firma nije velika mozda ima 20-ak kompjutera, Telekomov ADSL e sad hoce da kupe pomenuti uredjaj da bi mogli da prave VPN veze.

E sada treba da se uz standardno konfigurisanje koje ide kao i na ruterima treba da se podesi i VPN da radi sa CISCO VPN Clientom, da bi strani klijenti firme mogli da prave VPN veze i rade to sto je potrebno?

Kolika bi bila cena da se to konfigurise? KOliko bi vi to naplatili?
[ nemesis @ 02.11.2010. 16:21 ] @
mikrotik platforma je laksha za odrzavanje,
a usput i jeftinije, a i dobijesh winbox simpatichan
a nadasve koristan alat ...
[ Joja82 @ 02.11.2010. 16:41 ] @
Hvala nemesis, znam za to predlozio sam ja to ali oni hoce Cisco Asu, naravno da je lakse sve ja to znam, imam MT u dve firme postavljen i sve radi ok, ali ovi hoce bas cisco pa zato pitam, Nije meni problem ni cisco da konfigurisem, jer u firmi dosta radim sa ciscom, i odrzavam ali nikad jos nisam nekome to radio pa ne znam koliko se to naplacuje, pa pitam onako okvirno?
[ acatheking @ 02.11.2010. 19:00 ] @
Radio sam skoro podesavanje IPSec na Cisco ruteru (nije ASA u pitanju), da bi klijenti mogli da se kace preko Cisco VPN klijenta. Pored instalacije rutera, pravio sam i web aplikaciju + RADIUS da mogu sami da kreiraju user-e. Sve u paketu: 2000E. Ako radis samo podesavanje rutera, 400E je po meni korektna cifra.
[ optix @ 02.11.2010. 19:05 ] @
Zamolio bih da informacije ovog tipa potrazite na drugim mestima i forumima (vodic za posao, berza poslova, pijaca...). Ukoliko neko zeli da odgovori autoru, slobodno na PP o tome.

Bas lepo da je neko pomenuo mikrotik... spavate li sa njim?