[ Blablabla @ 03.11.2010. 17:24 ] @
U '\Windows' direktorijumu na PPC-u ima datoteka pod nazivom 'compimeh.0409.dat' koja zauzima manijackih 17 MB (i raste). Sta raditi sa tom datotekom?

(Od mizernih 43 MB koliko prijavljuje programcic za pregled memorije na PPC-u (WM6.1 inace) da imam ukupno na 'Storage' memoriji na spravi ova datoteka zauzima 17 MB!)
[ ninjaz @ 03.11.2010. 18:54 ] @
Mislim da su u njemu zapamcene reci koje si unosio preko tastature i koje ti kasnije nudi kao u toku pisanja (word completion list). Ali je nesto mnogo veliki. Probaj da nadjes opciju brisanja dodatih reci, ako je uopse ima. To bi trebalo da smanji malo velicinu.
[ Blablabla @ 04.11.2010. 17:17 ] @
Da - vidim na 'netu da svi kazu da je ta datoteka za pamcenje reci za 'Autocorrect'/dovrsavanje reci. Meni je licno ta mogucnost cist izmet (sama za sebe; a jos tek kad vidim kakav problem pravi sa memorijom nije mi dobro) - valjda je prva stvar koju sam uradio kad sam kupio PPC bilo da iskljucim to. (ista stvar u Word-u na PC-u - kad ti prepravlja svako 'i' u 'I' zbog engelskog itd... prva stvar koju gledas kako da iskljucis)

Probao sam u 'Settings' da podesim u 'Input' (ima opcija da ukloni upamcene reci - to *ne radi uopste*).

Na kraju sam ga:
kopirao na memorijsku karticu da ga imam za svaki slucaj (ne moze da se izbrise posto je zasticen, mozes samo da ga kopiras)
preimenovao ga
probao da izbrisem tako preimenovanog - ne moze
restartovao PPC
probao da obrisem - uspeo

Ne znam - da li ce pobrljaviti PPC ako nesto pokusa da pristupi toj datoteci a nje nema??

Mozda neko ima ovu datoteku u velicini kakva je na pocetku - evo: pitanje za sve koji procitaju: kolika je ta datoteka na tvojem PPC-u? (dakle u Windows direktorijumu je)
Bilo bi dobro da negde ima da se skine sa 'neta da se stavi u zamenu na PPC-u.

(U svakom slucaju sada imam 20MB slobodno na spravi :) -luksuz!)
[ ninjaz @ 04.11.2010. 17:33 ] @
Ja nemam vise WM telefon, ali cu proveriti kod drugara, pa cu javiti. Secam se da sam prilikom hard reseta bekapovao taj fajl, da bih ima te reci i mislim da je velicina bila manja od 1MB.
[ Blablabla @ 04.11.2010. 17:41 ] @
Citat:
ninjaz: Ja nemam vise WM telefon, ali cu proveriti kod drugara, pa cu javiti. Secam se da sam prilikom hard reseta bekapovao taj fajl, da bih ima te reci i mislim da je velicina bila manja od 1MB.


Koji program si koristio za 'backup'?
[ ninjaz @ 04.11.2010. 18:15 ] @
Taj fajl sam rucno backup-ovao
[ Blablabla @ 06.11.2010. 14:34 ] @
Aha...
Ja koristim SKTools - ali nesto ta datoteka u koju smesti sigurnosnu kopiju bude premala (cak iako je kompresovana nekako mi se cini premala).