[ zhaki @ 05.11.2010. 14:36 ] @
Znam da je mozda i bilo tema na forumu ali ja se retko prikljucim a i nemam nesto vremena za pretragu, ovako ako neko hoce da mi pomogne unapred hvala.
Nedavno mi j e riknula kamera Panasonic nvgs-11-eg, sad trazim nesot novo i dvoumim se malo. Presao bih na naku n sa karticom i znam sta je dobro , verovatno ne bih pogresio sa onim od 500 evra sa full hd rezolucijom , al nemam te pare, interesuje me konkretno da li je bolje da pazarim one jeftinije full hd,pocket, kamere tipa toshiba camelio ili da kupim opet neku koja nije hd...kako to da su te hd jeftinije od one sa optikom od 800.000 pix? Zar nije bolji kvalitet kako moze biti jeftinije? Treba mi za svakodnevne porodicne snimke i ja sam zagrizao za te male hd , postoji li razlog da odustanem od kupovine?
[ srdjanm3 @ 26.11.2010. 06:36 ] @
Ne znam da ti odgovorim na pitanje, ali ja bih imao jedno pitanje vezano oko kamera, pa da ne otvaram novu temu bezveze, jer ce kratko biti...

Da li uopste u srbiji postoji negde da se kupi digitalna kamera koja snima na HDD + Flash, a da ima CCD seznor veci od 800.000 px???

Bio je sony model SONY DCR-SR87 medjutim to nigde sada ne moze da se nadje (ako negde zna gde ima bio bih mu zahvalan)... I da li je jako velika razlika u kvalitetu slike izmedju ccd od 0.8Mpx i 1.07Mpx, da bi je prosecan korisnik primetio (verujem da ne)?

Hvala unapred.

Pozdrav
[ zhaki @ 03.12.2010. 16:11 ] @
pokusacu nesto da ti od ovoga odgovorim...koliko sam ja pratio forume kamera sa hdd-om i nije bas neko resenje zbog kompresije video materijala u mpeg-2 format sto je daleko od dv-avi formata recimo,po kvalitetu. Razlika verovatno izmedju 800.000px i 1,7mpx verovatno i nije bas neprimetna kad bi se snimalo u drugim formatim sem u mpeg-2, gde to postaje skoro izjednaceno. Takodje na forumima sam naisao na podatke da su cmos senzori bolji od ccd,meni to ne znaci puno, mozda nekom da. Konkretan model koji si naveo mozda moze da se nabavi preko jedne firme iz Subotice...ako zelis broj obrati mi se na PP.