[ pile_naucnik @ 05.11.2010. 19:18 ] @
Nadam se da nisam promasio forum.
Imam jednu dilemu. Poceo sam da ucim moje dete (4,5 godina) engleski jezik. Poceo sam tako sto mu govorim reci na engleskom i prevod sa srpskog. Npr: haus - kuca, kar - auto i sl.
Nisam zadovoljan bas kako nam ide, ali nisam ni siguran da je ovo dobar nacin za ucenje deteta.
Molim vas za predloge i sugestije.

hvala
[ alexx_sandra @ 06.11.2010. 10:33 ] @
Treba da stalno bude u kontaktu sa jezikom, da mu roditelji pricaju na engleskom (check), da slusa programe na engleskom (meni su moji pustali Cartoon network haha) + da krene vec sa 5 godina na kurs za decu i da nastavi sa naprednijim kako bude raslo. I naravno da u nekom dobu pocne da koristi internet.

Mene su moji roditelji tako naucili, i evo sa 21. godinom mogu reci da imam jako dobro znanje jezika. Puno srece u ucenju (:
[ madcama @ 06.11.2010. 11:18 ] @
Jedno nadam se konstruktivno pitanje:

Da li mislite da je mozda bolje da dete prvo savlada maternji jezik pa tek onda strani?

i jos jedno:

Zasto zelite da Vase dete bude polupismeno?
[ alexx_sandra @ 06.11.2010. 11:27 ] @
Naravno da treba da uporedo savladava oba jezika, jer su oba bitna.

Ne verujem da postoji osoba koja zeli da mu dete bude polupismeno i to nije tema ovog topica.
[ pile_naucnik @ 08.11.2010. 21:01 ] @
alexx_sandra hvala na odgovoru.
Izvinjavam se sto tek sad pisem, ali nisam imao pristup internetu.
Izbegavam da mu pricam na engleskom, jer iako imam solidno znanje, gramatika mi nije jaca strana.
Svakako planiram da ga za godinu dana upisem u neku skolicu engleskog jezika.
Forsiram mu crtane filmove na engleskom jeziku, tako ce mu jezik "uci u usi", a mozda i koju rec nauci.
Za njegovu generaciju, poznavanje engleskog jezika ce se podrazumevati.