[ jurik @ 06.11.2010. 21:19 ] @
Kreiram novi Blank project i u source dodajem nove c++ projekte, ali ekstenziju menjam u .c
Tako ne uspevam da radim sa vise fajlova u isto vreme, jer kada hocu da kompajliram on mi kompajlira celi projekat?

Kako vi koristite sve to ?
[ Mihajlo Cvetanović @ 07.11.2010. 11:40 ] @
Nisam razumeo pitanje. Možda je odgovor da za pojedinačno kompajliranje stisneš Ctrl+F7?
[ jurik @ 07.11.2010. 15:24 ] @
Ne. Kada kreiram novi projekat, dobijem foldere External Dependencies, Header Files, Resource Files i Source Files. U Source Files pravim nove *.c fajlove.
E sada, fora je što ja hoću, kada vežbam, da imam više različitih i nezavisnih zadataka, time i različitih *.c fajlova, mogu da kompajliram sa Ctrl+F7 pojedinačno, ali ne mogu da ga pokrenem, jer se on tada gleda sve one zadatke i sve one silne main metode?
[ jurik @ 07.11.2010. 16:05 ] @
Oup, rešenje je da se koristi prilikom kreiranja novog projekta Create directory for solution !

Kako formatirate kod u Visual Studio?
[ Mihajlo Cvetanović @ 07.11.2010. 16:59 ] @
Ni ovo pitanje nisam razumeo. Misliš li na nazubljivanje koda da bi bio čitljiviji? Moje je pravilo da parovi zagrada moraju da budu u istoj koloni, sami u redu, i to tako da samo zagrade nisu nazubljene, ali da je tekst u njima nazubljen:
Code:
Primer ()
{
    // ovo je nazubljeno
}

Dalje, zagrade mogu da se izostave, ali samo ako i blok u njima i izraz na koji se odnose zauzimaju samo jednu liniju
Code:
for (;;)
    jedna_linija();

for (;;)
{
    dve();
    linije();
}

for (mnogo komplikovana for konstrukcija koja mora
    da se razbije na više redova da bi bila čiljiva)
{
    jedna_liija();
}

Samo nazubljivanje je jedan tab, ali taj tab je setovan u editoru na 4 razmaka. Tabovi se ne pretvaraju u razmake. Tabovi se ne koriste apsolutno nigde drugde osim za nazubljivanje teksta.
[ jurik @ 07.11.2010. 22:13 ] @
Nope! Mislio sam npr kada imam neki kod koji je neformatiran ili nenazubljen, tj. izgleda uzjebano:

Code:

int shljam =        12;
String gnoj = "
nepoznato";



Da se uz neku opciju celi kod formatira i sam slozi da lepo izgleda, u ovom primeru ovako:

Code:

int shljam = 12;
String gnoj = "nepoznato";



Dobro to manje-vise, nego, ovo prvo so sam pitao, napravim ja sada dva projekta, i uspesno ih pokrenem, ali dibager se ponasa upovracano(nece da ulazi u funkcije, desavaju se razliciti tripovi)?
[ Mihajlo Cvetanović @ 08.11.2010. 09:29 ] @
Ta dva stringa su različita, loše bi bilo da ti VS promeni kod nekom svojom akcijom. VS takođe neće da uklanja spejsove u sred linije jer se pretpostavlja da ih je programer namerno tako stavio. U C# se uklanja višak spejsova, ali u C++ bi se ljudi ljutili da im VS to menja. Jedino Edit > Advanced > Format Selection Ctrl+K, Ctrl+F radi nekakvu formatizaciju, ali zapravo samo nazubljivanje.

Što se tiče čudnog ponašanja debagera teško je to ovako na daljinu videti. Prvo probaj da obrišeš foldere Debug i Release kao i fajlove .ncb, .opt, .suo u svakom projektu, i onda rebilduj. Ako to ne pomogne onda napravi novi solution, i u njemu nove projekte, i onda prekopiraj tvoje postojeće fajlove tamo gde im je mesto na hard disku, i onda ih ubaci i u projekte tamo gde im je mesto, i onda bilduj to novo.