[ inspektor69 @ 07.11.2010. 01:28 ] @
pozz.. zamolio bih one koji koriste ovaj program da napise par reci oko koristenja ovog programa i njegovog podesavanja u setings. skinuo sam ovaj program i kada pokrenem web browswer preko sandboxie(izolovani), i kada zelim da downloaduem nesto sliku , klip i sl. to mi snimi na "c"particiji koju kada pokrenem nije izolovana, pa me to sad pomalo buni dal to tako treba da bude ili treba nesto da se podesi. zamolio bih one koje zele da ostave svoje mislenje za rad sa ovim programom da to objasne vise "narodno" a manje literaturno da bi svi razumeli. pogotovo me zanima deo kada dowload. neki program koji zelim da testiram preko sanboxie gde to snimi da bi bio izolovan i dali sve sto downoadiram preko sandboxie narocito program za koji znam da ima virus dali to moram rucno da brisem ili moze da se podesi da sandboxie obrise sve kada se ugasi program ili restartuje komp. i ako moze kako to podesiti. i jos me zanima koristim win 7 i AV nod32 tacnije (ESSv4) pa me zanima dali nod32 moze da skenira unurar sanboxie i da brise maliciozne stvari joje su u izolovanom prostoru. ijos me zanima na koji princip radi sandboxie dali stvara virtuelni hard kao neku posebnu particiju i gde je ta particija i na koji nacin drzi stvari izolovane da ne bi bilo sta nastetilo OS.

[Ovu poruku je menjao inspektor69 dana 07.11.2010. u 02:40 GMT+1]
[ goran9888 @ 09.11.2010. 13:54 ] @
Nadam se da modovi nece mnogo da se ljute, ali boljeg objasnjenja od ovog koje cu da link-ujem ne postoji na nasem jeziku ...


Citat:
Neko ce kada naidje na ovaj izraz da se zapita kakve veze ima igranje u pesku sa zastitom, pa sam odlucio da podelim moje znanje sa vama.
Sandbox literalno znaci ogradjeno polje puno peska (igraliste za klince i klinceze). Kao pojam u zastiti oznacava virtuelno okruzenje u kojem program sme da radi sta god pozeli, a da to ne utice stvarno na sistem.
Za razliku od virtuelnih masina tipa VMWare i VirtualPC, sandbox-evi ne simuliraju nikakac hardver, vec program u sandbox-u vidi celokupan sistem onakav kakav je u stvarnosti. Jedina razlika u odnosu na realno okruzenje je da sve sto taj program pokusa da upise na medije ustvari bude upisano u memoriji, i odatle ce biti obrisano nakon zavrsetka rada programa.
Ovo se koristi u vise svrha:
- u razvoju aplikacija, gde zelite da ispitate ponasanje aplikacije bez da vam ista u slucaju neispravnosti unakazi sistem
- kao zastita od malicioznih programa



Vise na: http://www.mycity.rs/Zastita/Sandbox.html