[ Bugg Gejts @ 08.11.2010. 02:15 ] @
Pre dan dva otvorio sam nalog na besplatnom mejl servisu mail.ru i moram priznati da sam se (za sada) prijatno iznenadio. Iako u odnosu na gmail u vizuelnom smislu izgleda ko cica-Glisin crtez, servis je izuzetan jer na svakoj stranici ima pristup sledecim karticama: posta, adresar, moj svet (nesto poput igoogle-a), galeriju slika, videa, blog, igrice, socijalnu mrezu (sa lepim ruskinjama:), upload fajlova, veliki izbor widgeta... i za divno cudo sve to funkcionise.
Izgleda da su ruje na jednom mestu skupile sve sto je na netu interesanto i korisno.

Sto se prevoda tice, ukoliko koristite Google Chrome automatski ce vam ponudi prevod sa ruskog na Srpski (tacniji je prevod na engleskom), dok usput mozete i uciti ruski jezik - ukoliko neko to zeli.

Interesuje me da li je neko vec koristio ovaj servis duze vreme, pa je mozda uocio eventualne mane i prednosti.

Pozz

[Ovu poruku je menjao Bugg Gejts dana 09.11.2010. u 09:41 GMT+1]
[ Miroslav Ćurčić @ 08.11.2010. 06:44 ] @
Da, ja ga koristim bar 6 godina, sasvim solidan, jedina zamerka je sto ne uspeva da profiltrita spam.
[ Bugg Gejts @ 09.11.2010. 07:51 ] @
Citat:
Da, ja ga koristim bar 6 godina, sasvim solidan, jedina zamerka je sto ne uspeva da profiltrita spam.


Gmail i Yahoo mejlovi takodje su mi bili puni spama, pa to nece biti problem.

Evo upravo istrazujem servis i bas mi je krivo sto ga ranije nisam provalio, jer u sebi sadrzi maltene sve sto ti na netu treba.
[ times12 @ 09.11.2010. 17:07 ] @
Ja ga koristim za back-up pošto je praktično neograničen. Ima dobru pretragu mail-ova.
Zameram mu loše dekodiranje svih pisama osim ruske ćirilice i engleske latinice.
[ times12 @ 09.11.2010. 17:13 ] @
Od ruskih imaš i www.yandex.ru . Vidi da li ti odgovara..
[ Bugg Gejts @ 23.11.2010. 17:10 ] @
Citat:
times12: Od ruskih imaš i www.yandex.ru . Vidi da li ti odgovara..

Hvala puno, a pročitaćeš zašto. :)


Posle dve nedelje korištenja mail.ru pošte i ostalih servisa, utisci su sledeći:
Editor pošte je vrlo loš i nepregledan, a ono što naročito smeta jeste što podržava samo rusku ćirilicu i englesku latinicu. Naša slova džcšđžć ne štampa, a đšćž u hrvatici detektuje kao spam i uopšte ne šalje pismo.

Ostali servisi su im odlični.

Zato sam se prebacio na http://www.yandex.ru/ i oni su za klasu bolji. Editor pošte podržava sva naša slova, a ukoliko vas mrzi da kucate, u pismu možete ubaciti video pismo snimljeno sa kamere kompa!
Pismu se mogu dodati čestitke iz većeg kataloga, ali i crtež ili obrađena slika, s obzirom da poseduje editor za slike.
Takođe poseduje i transliteraciju ćirilica/latinica.

Spisak servisa mu je mnogo veći od mail.ru-ovih i prikazani su na sledećoj slici http://img35.imageshack.us/i/jandex2.png/

[Ovu poruku je menjao Bugg Gejts dana 24.11.2010. u 14:38 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 23.11.2010. 18:59 ] @
Jeste li racunli na to da na zapadu nije retkost da su na SMTP serverima blokriani ne samo mail.ru i yandex.ru, nego i sve sto ima .ru...

[ Bugg Gejts @ 24.11.2010. 13:40 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Jeste li racunli na to da na zapadu nije retkost da su na SMTP serverima blokriani ne samo mail.ru i yandex.ru, nego i sve sto ima .ru...

Ne, nisam znao. Jel to znači da neće moći da primi moje pismo?
[ Miroslav Ćurčić @ 24.11.2010. 13:43 ] @
Nisam, naprotiv redovno primam spam sa zapada na mail.ru nalog
[ times12 @ 24.11.2010. 16:50 ] @
Citat:
Bugg Gejts: Hvala puno, a pročitaćeš zašto. :)

Spisak servisa mu je mnogo veći od mail.ru-ovih i prikazani su na sledećoj slici http://img35.imageshack.us/i/jandex2.png/


Posebni mi se svidjaju zakladki za linkove.
[ Bugg Gejts @ 25.11.2010. 07:59 ] @
Citat:
Predrag Supurovic
Jeste li racunli na to da na zapadu nije retkost da su na SMTP serverima blokriani ne samo mail.ru i yandex.ru, nego i sve sto ima .ru...

Google i Yahoo mail bez problema primaju poštu sa yandex-a, kako našu ćirilicu, tako i hrvaticu. Čestitke i crteži urađeni pomoću editora za slike integrisani su u pismu (mail.ru ih je slao kao posebne fajlove), a jedino do sada nisam proverio kako radi video pismo, jer trenutno nemam veb kameru. Bilo bi dobro da neko ko je ulogovan na yandex-u isproba video pismo i postuje ovde svoje utiske.
Sve u svemu, pošta ima sve o čemu sam ikada maštao.

Trenutno nemam puno vremena, pa sam istražio tek neke od servisa: na osnovu grada (Belgrad) koji upisujete tokom registracije automatski dobijate vremensku prognozu za 10 dana, zatim jedan od servisa je virtuelna tastatura sa 10 jezika (ne, nema srpskog), socijalna mreža...

Citat:
times12
Posebni mi se svidjaju zakladki za linkove.

Zakladki su markeri(obeleži), barem ih tako Chrome prevodi.

Koristi Google Chrom i automatski sa učitavanjem dobijaš i prevod na srpski ili engleski.




[ times12 @ 26.11.2010. 13:51 ] @
Čini mi se da niko do sada nije spominjao www.zoho.com Mislim da je indijski servis, ali nisam siguran.
Možda tu nađeš šta ti treba.
[ Bugg Gejts @ 26.11.2010. 18:00 ] @
Hvala na sugestiji - uvek imaš odličnih predloga, ali sada sam zadovoljan sa yandex-om. Video pismo mi znatno štedi na vremenu, a ujedno predstavlja odlično rešenje kada se na mejl nakače smarači. Jednostavno ih uputiš na Yandex i zamoliš da ti se jave video pismom.

Ruski mejl mi je važan zato što već dugo vremena pokušavam da naučim ruski jezik i da se postepeno sa zapadnjačke, prebacim na rusku kulturnu scenu. Koliki god da sam mazohista (a svaki Srbin u određenoj meri to jeste), dosta mi je više zapadnjačkog divljaštva.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 27.11.2010. u 00:06 GMT+1]
[ times12 @ 26.11.2010. 21:04 ] @
I ja imam sličnu tendenciju. Ovi sa mail.ru su, ako se ne varam, poboljšali tekst editor, mada im je transliteracija i dalje slaba tačka.
[ times12 @ 26.11.2010. 21:06 ] @
I ja imam sličnu tendenciju. Ovi sa mail.ru su, ako se ne varam, poboljšali tekst editor, mada im je transliteracija i dalje slaba tačka.
[ mnn @ 24.01.2016. 09:21 ] @
Da ne otvaram novu temu.
Imam problem sa verifikacijom maila. Ne stiže mi kod na sms.Kako rešiti ovaj problem?
[ ZAS011 @ 28.02.2016. 17:01 ] @
Da li si ispravno uneo broj mobilnog?
+381....