[ mmix @ 08.11.2010. 22:19 ] @
Citat:
Birth of the universe 're-created': Large Hadron Collider generates 'mini Big Bang':
Scientists at the Large Hadron Collider (LHC) have successfully replicated conditions a millionth of a second after the start of the universe by producing a series of mini versions of the Big Bang.


A svet se nije raspao


[ Tyler Durden @ 08.11.2010. 22:24 ] @
Hm, bas mi nesto neobicno drago zbog ovog uspijeha ;-)
[ 3way @ 08.11.2010. 22:26 ] @
Ovi zemljotresi su mi nesto sumnjivi.
Eno oni tamo pale HAARP, ovi LHC...Rusi ko zna sta rade...c,c,c,c...

Nego, takve stvari treba da prestanu da se zovu Big Bang...pa cak i mini big bang...Nema tu mini maksi full...Big Bang je jedan i zna se koliko bi energije bilo potrebno da se tako nesto napravi.
[ Ivan Dimkovic @ 08.11.2010. 22:29 ] @
Cisto sumnjam da naucnici tamo koriste termin "mini big bang" - to je termin koji koriste mediji kako bi vest objasnili jezikom koji razume njihova prosecna publika.

Zamisli Daily Mail krene da ekipi koja cita isti LHC eksperimente objasnjava doslovce citirajuci delove naucnih radova i udzbenika za fiziku... :)
[ maksvel @ 08.11.2010. 23:18 ] @
Eto nama oksimorona godine
[ Nedeljko @ 09.11.2010. 06:21 ] @
U četvrtak sam bio na kolarcu na nekom predavanju o LHC-u. Rečeno je da se 1. novembra počelo sa ubrzavanjem jezgara olova u cilju dobijanja kvarkovsko-gluonske smeše (sastavni delovi protona i neutrona), a smatra se da je takvo stanje bilo u početku velikog praska.