[ somicom @ 09.11.2010. 07:12 ] @
Imam dva upravljiva swicha Allied Telesyn AT-GS950/24 i hteo bih da kroz web pridjem njihovim podesavanjima ali ne znam IP adresu. Probao sam neke programe za skeniranje mreze ali ne znam cak ni u kom opsegu je ip swica. Znam samo MAC adresu. Molim vas za pomoc.
[ jogurt @ 09.11.2010. 08:09 ] @
Probaj da pridjes preko konzolnog kabla. To je najsigurniji nacin.

Ako nemas tu opciju, pokusaj da nadjes na sajtu proizvodjaca kako se radi password recovery ili resetovanje svica na factory default.

Ponekad je moguce zakaciti se racunarom direktno na port svica pa pomocu snifera (npr. wireshark) posmatrati saobracaj. Ako imas dovoljno srece da taj proizvodjac podrzava neki menadzment protokol poput Ciskovog CDP-a i da taj protokol nije onemogucen i da nisi u nekom pogresnom VLAN-u :) , moze da se "iskopa" menadzment IP adresa svica.

Pozdrav i srecno
Zoran
[ somicom @ 09.11.2010. 08:19 ] @
Da, imam konzolni kabl ali nisam uspeo. Pokusavao sam sa nekim terminal emulatorima ali nece da se konektuje. Verovatno gresim negde. Dajte mi predlog nekog programa za pristup preko konzole.

Pa moguce je da je swich factory default, ali ja ne znam koja mu je IP po defaultu. Nije ni jedna iz opsega moje mreze.
[ jogurt @ 09.11.2010. 08:37 ] @
Putty je moj predlog :)

Nazalost, ne znam kako je kod AT, ali ne verujem da je mnogo drugacije od Cisco

* Speed - 9600
* Data Bits - 8
* Parity - none
* Stop bits - 1
* Flow Control - none

Probaj ovo setovanje iznad. Ako ne radi, onda nadji uputstvo proizvodjaca koje verovatno moze da se nadje na netu.

Pozdrav
Zoran

[ acatheking @ 09.11.2010. 08:53 ] @
Imas na sajtu proizvodjaca sve. Mrzi me da trazim, ali skoro sam za neki proizvod nasao sve moguce detalje. Sto se serijskog porta tice, ne bi trebalo da bude razlike u odnosu na Cisco.
[ rfe @ 09.11.2010. 08:57 ] @
IP od switcha ?
[ somicom @ 09.11.2010. 11:06 ] @
USPEO SAM. Hvala svima. Programcic Putty i konzola, to je to. Hvala "Jogurt".

Da li je normalno da PING izmedju dva swicha bude 88ms. Meni se to cini mnogo. Kada iz jednog swicha, tj. iz njegovog softwera pingujem ovaj drugi, dobijem cifru 88ms.


[ jogurt @ 09.11.2010. 11:33 ] @
Cestitam! :)

Moguce je, taj round trip time verovatno nije merodavan. Objasnjenje bi moglo da bude to da je najprioritetniji posao svica je da prosledjuje frejmove, a za ping koristi samo ono sto mu preostane od slobodnog CPU vremena. Proveri ping sa jednog PC ka drugom, gde su oba zakacena za jedan ili drugi svic.
[ somicom @ 09.11.2010. 12:49 ] @
Da, ping sa jednog PC-a na drugi je 0ms. :)