[ Lucky2001 @ 29.01.2004. 17:57 ] @
Usled odredjenih problema moram da izbrisem post.

[Ovu poruku je menjao Lucky2001 dana 21.02.2004. u 13:46 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2004. 18:14 ] @
Citat:

Slusajte ovo je mogao da smisli samo neki zlokobni um nekih od inzinjera iz Katiceve vec i pretpostavljam ko bi to mogao da bude.


Hhehe - ima ih dosta :)

Nego, ajd ovako - da li imas ukljucenu uslugu AOC (Advice On Charge) - preko ISDN protokola bi mogao da dobijas billing informacije (ne znam da li Telekom SRdaje ovo) - ja sam davno koristio kontrolu billinga i secam se da je racun bio u savrsenoj korelaciji sa tim podacima.

Takodje, ne znam kako je u YU, ali kad iz DE zovem Srbiju, i kada poziv ide preko VoIP mreze - ponekad se desi da billing pocne za vreme zvonjave ili ako je telefon zauzet (tj. odmah) verovatno u nedostatku protokola i sl.. U lokalu kada zoves 3020222 i slicne telefone iz Bgd, to ne bi smelo da se desi, no nikad se ne zna... moguce je da je sistem tako i planiran :)

Resenje je da koristis neki automatski log koji ce meriti broj konekcija i broj zauzetih pokusaja - onda lepo uporedis na kraju meseca - i to je to.

[ Lucky2001 @ 29.01.2004. 20:14 ] @
Usled odredjenih problema moram da obrisem post

[Ovu poruku je menjao Lucky2001 dana 21.02.2004. u 13:48 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2004. 20:21 ] @
Citat:

jednom sam pustio preko 500 redial-a na 3020222 uzas zivi


Ja sam odavno bio digao ruke od toga - dok nisam zapalio par godina sam koristio komercijalni ISP jer je zvanje 3020222 jednako mazohizmu. Koliko se secam, nesto je bilo cudno u vezi sa tim brojem - billing start se slao tek nekoliko sekundi posle uspostavljanja veze, bar dok sam ja to koristio.. ko zna o cemu se tu radi :)


[ Lucky2001 @ 30.01.2004. 04:46 ] @
Usled odredjenih problema moram da obrisem post

[Ovu poruku je menjao Lucky2001 dana 21.02.2004. u 13:50 GMT]
[ S a l e @ 30.01.2004. 05:27 ] @
A kako si podesio konekciju na kompu? Mora kod providera da ti je omoguceno da koristis 2 kanala... ako nije... upravo se to dogadja da komp pokusava da nakaci i ovaj drugi kanal, pa to moze masu da te kosta...
[ Lucky2001 @ 30.01.2004. 07:37 ] @
Obrisano

[Ovu poruku je menjao Lucky2001 dana 21.02.2004. u 13:53 GMT]
[ markom @ 30.01.2004. 10:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Koliko se secam, nesto je bilo cudno u vezi sa tim brojem - billing start se slao tek nekoliko sekundi posle uspostavljanja veze, bar dok sam ja to koristio.. ko zna o cemu se tu radi :)


Callback :-)

Tih nekoliko sekundi je dovoljno za identifikaciju korisnika za kojeg je podešen callback. Veza se onda prekida i access server zove pozivaoca. Ako billing ne počne za tih par sekundi, svaki poziv je besplatan, a samim tim i korišćenje Interneta.

Izgleda da u tom Telekomu ipak ima ljudi koji znaju šta rade ;-).

Marko.
[ SittingCrow @ 30.01.2004. 14:47 ] @
Pa ti koristis Telekomov provajding od kuce(besplatno) i oces da ih tuzis a uz to i radis u Telekomu ,pa na kojim drogama si ti ,jel znas koliko ne zaposlenih ima u ovoj drzavi.
[ mmix @ 31.01.2004. 09:59 ] @
E ovo je najzanimljivija fora koju sam skoro čuo, tužiti telekom, i to još u Srbiji. U ovoj državi ne postoje dva zakona za koja može da se kaže da su kompletna. Sve ostalo je bušno i samim tim podložno različitim interpretacijama.

Dakle, tvoj (i moj i svih ostalih) pretplatnički ugovor je zbrkano brdo članova koje kaže prosto rečeno da oni mogu sve a ti ništa, i da sve pripada njima a tebi ništa i da oni mogu za i najmanji prekršaj da ti uzmu sve što su ti dali a ti njima ništa. Pošto ti koristiš telefon radi uspostavljanja modemske veze što je u suprotnosti sa članom ugovora koji ti dozvoljava upotrebu linije isključivo za prenos glasa, automatski računaj da si ostao bez telefonske linije dva sata pošto njihova pravna služba dobije tužbu.

Dalje, po kom osnovu ćeš tražiti nadoknadu "ukradenog", moraš prvo dokazati da ti je telekom "protivpravno" prisvojio tvoj novac. Tvoj rezon, iako ispravan u svim ostalim vidovima kao što su moralni i ekonomski, nije ispravan u pravnom pošto si se ugovorom obavezao da ćeš poštovati telekomove akte, pod-akte, rešenja i ostale gluposti u kojima sasvim sigurno piše da telekom ima pravo da ti naplati SVAKO pružanje BILO KAKVE usluge, tako da treba da budemo srećni što ne plaćamo za svako dizanje slušalice. (ako misliš da nisam u pravu seti se da SMS plaćaš bez obzira da li stigne na odredište ili ne)

Čak i da takav akt ne postoji, njihovi advokati će se pozvati na zakon o telekomunikacijama koji je naravno šupalj (i biće uvek šupalj jer ovo je Srbija) što će se na kraju završiti zahtevom sudije nadležnom ministarstvu (telekomunikacija i vera, ili beše telekomunikacija i sporta, ne mogu više da nahvatam šta sve spajaju ) za tumačenjem zakona (ovo je inače NAJVEĆI izvor korupcije u vlasti i razlog zašto su nam zakoni bušni). Telekom čak neće ni morati da podmaže ovo tumačenje, država će štititi svoj rudnik zlata Telekom i dati mišljenje povoljno po njih.

Bottom line, završićeš bez telefonske linije i sa velikim advokatskim računima. Kome još nije jasno u kakvoj zemlji živimo nek se malo raspita. Nevezano za forum, ali vezano za odnos države prema ljudima: Ja sam evo skoro dobio lažni račun za grejanje sa obračunatom lažnom zateznom kamatom a sve u iznosu od 1400 dinara. Pošto je rešenje sudsko imam pravo na žalbu, taksa na žalbu 1500 dinara nepovratno, znači treba da dam 1500 dinara da bih (možda) uštedeo 1400. Pravda nije za obične ljude i što pre čovek to skonta i pomiri se sa državnim reketom, i beznađem da nijedna promena vlasti neće dovesti do poboljšanja u tom segmentu, lepši će mu život biti
[ Ivan Dimkovic @ 31.01.2004. 11:03 ] @
Citat:

Dakle, tvoj (i moj i svih ostalih) pretplatnički ugovor je zbrkano brdo članova koje kaže prosto rečeno da oni mogu sve a ti ništa, i da sve pripada njima a tebi ništa i da oni mogu za i najmanji prekršaj da ti uzmu sve što su ti dali a ti njima ništa. Pošto ti koristiš telefon radi uspostavljanja modemske veze što je u suprotnosti sa članom ugovora koji ti dozvoljava upotrebu linije isključivo za prenos glasa, automatski računaj da si ostao bez telefonske linije dva sata pošto njihova pravna služba dobije tužbu.


Hmm.... covek rece da ima ISDN, u tom slucaju je klauzula o prenosu glasa potpuno besmislena i nistavna jer telekom nudi uslugu prenosa podataka preko ISDN mreze kao standardan paket usluga.

Citat:

Pošto je rešenje sudsko imam pravo na žalbu, taksa na žalbu 1500 dinara nepovratno, znači treba da dam 1500 dinara da bih (možda) uštedeo 1400.


Zar ne vazi pravilo da ako dobijes spor strana koja je izgubila mora da plati sve troskove (ukljucujuci i takse i advokatske troskove) - ako ne, i ako si siguran da ces dobiti, lepo fakturisi advokatske troskove 3000 din - pa si u plusu 1500 din :)
[ Lucky2001 @ 31.01.2004. 13:58 ] @
Obrisano

[Ovu poruku je menjao Lucky2001 dana 21.02.2004. u 13:56 GMT]
[ sale_2003 @ 31.01.2004. 16:12 ] @
Citat:
Lucky2001: sad vidim da sam se zeznuo kad nisam uzeo dva msn broja nego sam ostavio samo 1 ,pruzio sam im vecu sansu da me podkradaju.


Ne kapiram kakve veze imaju 2 MSN broja? Misliš da može jedan kanal da se predstavi sa jednim brojem, a drugi sa drugim? Čini mi se da to nije moguće...
[ Lucky2001 @ 31.01.2004. 16:31 ] @
Obrisano

[Ovu poruku je menjao Lucky2001 dana 21.02.2004. u 13:57 GMT]
[ mmix @ 02.02.2004. 14:53 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Hmm.... covek rece da ima ISDN, u tom slucaju je klauzula o prenosu glasa potpuno besmislena i nistavna jer telekom nudi uslugu prenosa podataka preko ISDN mreze kao standardan paket usluga.


Jesi li apsolutno i 100% siguran u to? Ja imam ISDN i ja nisam baš siguran da je taj što piše pravilnike uopste sposoban da skonta sta je data prenos. Opet ponavljam, sve ovo nema veza sa mozgom i realnošću već sa pravom.

Citat:

Zar ne vazi pravilo da ako dobijes spor strana koja je izgubila mora da plati sve troskove (ukljucujuci i takse i advokatske troskove) - ako ne, i ako si siguran da ces dobiti, lepo fakturisi advokatske troskove 3000 din - pa si u plusu 1500 din


Važi da gubitnička strana snosi troškove postupka, te troškove nisam ni spominjao, jer su oni tek gigantski (spremanje žalbe, izlazak na pretres, itd. svaki advokat bi odrao par stotina evra za to). Međutim, taksa ne podleže tome, čime si u startu na gubitku, pa ti se više isplati da ne radiš ništa i da pojedeš go*no i platiš... To su sve proverene šeme ove uboge zemlje, zašto bih ja rizikovao da puknem još veću lovu ako ne daj bože oni dobiju spor na neku rupu u zakonu pa da me sve to košta mnogo, mnogo više.
[ Ivan Dimkovic @ 02.02.2004. 15:02 ] @
Citat:

Jesi li apsolutno i 100% siguran u to? Ja imam ISDN i ja nisam baš siguran da je taj što piše pravilnike uopste sposoban da skonta sta je data prenos. Opet ponavljam, sve ovo nema veza sa mozgom i realnošću već sa pravom.


Pa nisam 100% siguran jer nemam ugovor o zakupu ISDN linije, ali je jedan od protokola koji su deo ISDN specifikacije, i koji Telekom odobrava u centrali, i prenos podataka - mogao bi neko sa ISDN ugovorom da kaze kako to izgleda ali mi nelogicno deluje da pruzaju ISDN uslugu a ne regulisu data prenos, to je umobolno.

ISDN imam, ali ne zivim u Srbiji. Ovde je u ugovoru jako dobro definisano sta se nudi (cak pise i da imam dial-tone 20 sekundi po dizanju slusalice :-) i prenos podataka je naravno ukljucen u ugovor.
[ login @ 20.02.2004. 13:52 ] @
@Lucky2001 Kojeg ti provajdera zoves?
Koliko vidim kacis se na *.telekom
Da li si razmislio da li ce Telekom da tuzi tebe?
Kao sto rece covek, koristis besplatan Internet, a hoces da ih tuzis zbog nekih impulsa koje si ko zna kada napravio :(

Ajde mani se corava posla.
[ Ivan Dimkovic @ 20.02.2004. 13:56 ] @
Na osnovu cega bi ga telekom tuzio ako legalno koristi nalog na Telekom access serveru?

Svako ima gradjansko pravo da tuzi bilo koga, pa i svog poslodavca ako smatra da je ostecen na bilo koji nacin. Zbog toga sigurno ne mozes da dobijes otkaz, tj. mozda u Srbiji i mozes - ali zakon o radu ti daje mogucnost da zbog toga tuzis firmu jos grdje i da te prinudno vrate na posao.

Stoji da je verovatnoca da dobije tuzbu oko impulsa ravna nuli... mada je bilo nekoliko slucajeva da ljudi dobiju spor (jednom u 20 godina otprilike) ako su 100% sigurni da nesto nije u redu i to mogu da dokumentuju sudiji.

Treba podrzavati svaku akciju koja za cilj ima pravljenje pravne drzave gde ne postoje strane koje su zasticene od zakona.

[ login @ 20.02.2004. 16:53 ] @
U pravu si, zaista na osnovu cega bi ga Telekom tuzio ako legalno koristi nalog? Jedino je pitanje da li ga legalno koristi :) *.telekom nalog se dobija kao sluzbeni nalog za zaposlene u Telekomu za upotrebu u sluzbene svrhe. Na osnovu prethodnih postova mogu da zakljucim da momak nije zaposlen u Telekomu....
Da ne duzim, mislim da je poenta jasna.

Sto se tice tuzbe, tu si u pravu. Zaista tesko da moze da dobije spor na osnovu rekla kazala (ja sam zvao provajdera, a vi ste mi lupili impulse iako je veza bila zauzeta) potrebni su tu i neki dokazi.

Provera se da izvrsiti, moze lepo da trazi listing razgovora (posto ima ISDN ta mogucnost postoji) uporedi se broj impulsa na listingu sa dobijenim racunom i ... eto resenja.
[ Djomloun @ 20.02.2004. 22:37 ] @
Ma daj okani se corava posla jer mogu da te zajebu kako hoce;>
Recimo:
Citat:
Prijavio sam se na eksperimentalni program

I pozovu se na neku gresku, jer jbg to i jeste test faza, tako, da mozda i jeste greska;>>
A ti sada kako hoces;>