[ Mnogo Mudar @ 12.11.2010. 20:10 ] @
Pozdrav.

Treba da uradim reklamni film za fudbalera,pa mi treba pomoc.Verovatno je neko od vas gledao takve filmove gde se fudbaler za koga se pravi reklama,zaokruzi i bude zaokruzen par sekundi,da se vidi koji se igrac prati.Moje pitanje je na koji nacin bih mogao to najlakse da uradim? Pretpostavljam da Adobe affter effects to moze,ali nisam nesto strucan + mislim da mi za to fakticki treba kratka animacija...ako ne gresim.E sad,dal postoji neki drugi program koji to lakse moze da odradi,ili AE moze na ne tako tezak nacin ? Hvala unapred.
[ Mister_rap @ 17.11.2010. 13:24 ] @
Pozdrav,

Moj predlog bi svakako bio AE, ali naravno da je moguce doci do rezultata i koriscenjem nekog drugog softvera.
Za pocetak ne bi bilo lose da se upoznas sa problematikom: google -> motion tracking.

A kasnije i na ovom forumu moze pronaci neke korisne teme koje ti mogu pomoci u resavanju problema.

Ps.
Sve ovo pod uslovom da sam tacno skapirao sta zelis da postignes :)
[ milened @ 24.11.2010. 10:25 ] @
Ne znam za Adobe ali se to sto hoces moze uraditi u Vegasu jako lako. Napravis zeljeni krug u PNG formatu sa transparentnom pozadinom i sa KEY-om ga setas u vremenu gde zelis.