[ kolee @ 14.11.2010. 23:08 ] @
Potrebna mi je pomoc radi se o laptopu dell latitude c400

Laptop nema cdrom niti dvdrom, nema flopi, ne podrzava boot sa usb, ne podrzava eksterni cdrom niti flopi, disk je formatiran.
Ima li neko ideju kako da instaliram neki windows recimo xp ili win2000?

hard disk mogu da zakacim kao eksterni disk na drugom racunaru i ocitam sadrzaj ili nesto ubacim


molim za bilo koju ideju ja ih vise nemam
[ Djetvan @ 15.11.2010. 05:56 ] @
Dell laptop ima skrivenu boot particiju koja se aktivira pritiskom na F11 posle uključivanja računara.
[ kolee @ 15.11.2010. 14:25 ] @
Nista od toga probao sam nema je ovaj.
[ elektroing @ 15.11.2010. 16:39 ] @
Probaj ovako

- formatiraj disk i postavi da ti je particija aktivna koristeci partition magic (za to skini hirens)
- nakaci disk na drugi racunar i iskopiraj sadrzaj instalacionog xp-a na disk
- podigni minipe sa hirens diska (neka ti je samo disk od laptopa nakacen na racunar)
- pokrenes setup od xp-a i krenes u instalaciju, on bi trebalo da pocne sa kopiranjem i pripremom za instalaicju
- nakon kopiranja trebalo bi da trazi restart, tada ugasu racunar i vrati disk u laptop tada bi trebalo da on nastavi instalaciju

[ kolee @ 15.11.2010. 17:57 ] @
- formatiraj disk i postavi da ti je particija aktivna koristeci partition magic ?

mogu li ovo da odradim iz windowsa a da mi je taj disk iz dell zakacen kao eksterni ili da to odradim sa hirens?
[ elektroing @ 15.11.2010. 18:38 ] @
Ako krenes iz wondowsa moze se desit da ti iskopira neke fajlove na sistemski
disk pa kad vratis disk u laptop mozda nece nastavit instalaciju

da bi sistem mogao da se podigne sa hard diska particija mora da bude primarna i postavljena kao activna, tebi je to mozda i podeseno ali provjeri za svaki slucaj
[ kolee @ 15.11.2010. 22:26 ] @
elektroing care uspjelo je puno sam ti zahvalan na velikoj pomoci!