[ dalibor_zdravkovic @ 15.11.2010. 22:20 ] @
Ljudi,
Ima li nika kompanija ovde u Srbiji gde može da se hostuje SYMFONY aplikacija.
Na tri mesta sam već bacio pare i ništa.
Koji lopovi čoveče.
[ w3bl0rd @ 16.11.2010. 06:38 ] @
Symphony je koliko ja znam normalan framework za PHP, trebao bi ga svaki host podržavat, ne vjerujem da ima neke specifilčne zahtjeve??
[ Tyler Durden @ 16.11.2010. 07:52 ] @
Pa trebao si da pitas prije uplacivanja "jel podrzavate to i to?".
Koliko ja znam, nema nikakvih posebnih zahtjeva taj framework.
[ dalibor_zdravkovic @ 16.11.2010. 12:25 ] @
Pa naravno da SYMFONY nema posebne zahteve, ali ne znam kakvu to politiku vode ove naše kompnije da na serverima imaju praistorijske verzije PHP-a bez 50% funkcija. A kada im se obratiš i kažeš im da to i to fali dobijaš najčešće odgovor kao u planu je da se to odradi, a što si ti dao pare njih baš boli uvo. Stvarno mi nije jasno.

[Ovu poruku je menjao dalibor_zdravkovic dana 16.11.2010. u 13:36 GMT+1]
[ dalibor_zdravkovic @ 16.11.2010. 12:44 ] @
U prospektima im lepo piše "PHP verzija 5", a kada im baciš pare u kontrol panelu dobijaš "PHP verzija 5.0.x" a tebi minimum treba verzija 5.2.4, a za koji mesec minimum će biti 5.3.x. A mogu da se kladim da ovde u Srbiji nema kompnije koja nudi hosting sa PHP verzijom 5.3.x.
[ Tyler Durden @ 16.11.2010. 13:38 ] @
Ja znam jednog. Ali zaista je tesko pratiti PHP sa najnovijim verzijama na shared hosting serverima zbog kompatibilnosti, koja je potrebna ponekim starim korisnicima/nalozima.
[ Stefan Jocic @ 16.11.2010. 15:08 ] @
Citat:
koja je potrebna ponekim starim korisnicima/nalozima.

Pogotovu što neki drže neke stare skripte u pozadini, koje na novijoj verziji PHP-a ili ne rade ili rade delimično i izbacuju stotinu grešaka. Nemoguće je ugoditi svima na shared hostingu. Većina provajdera instalira samo ono osnovno i verzije koje su najviše zastupljene kako bi većinu svojih korisnika zadovoljili.
[ vatri @ 17.11.2010. 12:42 ] @
Zar nema neki probni rok, nego moras odma platiti?
Ja sam za 10E dobio hosting koji ima 5.2.13 i svoj posebni php.ini fajl i test rok od 30 dana. U principu firma kod koje iznajmljujem je nasa, ali pretpostavljam da uzimaju dedicated od neke americke...