[ swiftGTi @ 16.11.2010. 11:49 ] @
... naravno negative ili pozitivne (kritika ne mora da oznacava negativu zar ne?)

Radi se o besplatnom aukcijskom sajtu www.balcanbay.com

Radim na sajtu, relativno je nov, treba mu vreme - ali mene licno s mog aspekta interesuje gde gresim ili recimo sta da napravim pa da "gazde" budu zadovoljnije.

Malo sam se istrosio sa idejama, ne bih da prepumpam strane informacijama (potrebno je da bude pregledno) ali da bude informativno i korisno za clanove...
Priznajem, u startu (pre nesto vise od mesec dana) je bilo drugacije zamisljeno ali sam iz dana u dan dodavao i oduzimao sadrzaj i sada bih da znam gde sam otprilike, na cemu da radim dalje a sta da eventualno uklonim.

Posebno mi "korisnicki panel" (aktivan link nakon registracije) deluje preobiman na levoj strani, ali kako da izbacim sadrzaj i sekcije koje su po meni korisne i olaksavaju rad clanovima?

Eto toliko. Prijateljski pozdrav drugari!
[ Milos911 @ 16.11.2010. 20:06 ] @
Nadam se da ti je ovo samo privremeneni dizajn, jer ako nije... Logo je fuj, boje su fuj, glavni meni je fuj. I tako, necu vise o tome :)
U podmenija "Naslovna" izbaci naprednu pretragu i ubaci je ispod dugmeta za obicnu. Dole levo izbaci one linkove kataloga. Izbaci "novosti" sa pocetne strane. Vidi nekako uklopi ono gosti prijavite se i dugme prijava na jedno mesto. I to na isto mesto na kome ce pisati korisnicko ime kad je korisnik prijavljen (da me ne razumes pogresno nisam se registrovao pa ne znam gde pise korisnicko ime, nego kazem da i jedno i drugo trebaju da budu na istom mestu).
Kategorije su mi malo nezgrapno odabrane.
Glavna stranica mi deluje malo pretrpano (ne mora da znaci da ima previse informacija na njoj, mozda ce sa drugim dizajnom izgledati bolje).
Hoces li jos? :)
[ swiftGTi @ 16.11.2010. 22:11 ] @
Waaauuu, uništi me čoveče :)

Hej, šalu na stranu, hvala na komentaru. Zato sam i postovao ovde - da čujem mišljenja. Hvalospevi gode ali iskrenost cenim iznad svega.

Vidiš, da iskomentarišem i ja tvoj komentar:

- LOGO se radi i ovo nije trajni logo definitivno,

- Glavni meni... hmmm, ne bi trebalo da doživi previše izmena - treba da bude što jednostavniji i da ne odvlači pažnju od suštine koja je ispod - ontu samo poslući kad zatreba. Tako da sigurno neće uleteti neka bogata grafika u tom delu (možda po koji .png ispred texta, čisto da oplemeni nazive,

- Ovo sa naprednom pretragom, ok, ostaće i u padajućoj naslovne a verovatno će se pojaviti i kod obične mada je ima ispred polja za unos atributa obične pretrage (baš text PRETRAGA je link ka naprednoj). Slažem se da je to totalno neprimetna pojava.

- Novosti možda i izlete sa naslovne u budućnosti, ali kako je sajt sasvim nov, nije loše da se s vremena na vreme oglašavamo sa promenama i konstatacijama na ovom mestu (naslovna desno).. bar 2-3 poslednja naslova novosti.

- To gosti prijavite se se nakon prijave menja u "prijavljeni ste kao: ______ - odjava" tako da zaista ne mogu da pronađem bolje mesto za to. Inače to nije postojalo u samom početku pa sam na savet nekih članova koji nisu imali predstave da li su prijavljeni ili ne, to stavio na tu poziciju... Ipak, možda vredi razmisliti i o alternativama jer je slažem se taj segment ubačen na brzinu.

- Sa kategorijama je uvek nezgodno - u startu se ne vredi rasplinjavati i napucati 20 kategorija i par stotina podkategorija koje bi zjapile prazne ili sa par predmeta. Šire se prema potrebi (članovi imaju opciju predlaganja kategorija) i uglavnom se opravdani predlozi realizuju. Stvar tu nije konačna i vreme a i članovi (i mi svakako) ćemo ih iskristalisati kroz vreme.

- Nisi video kako izgleda srce sistema, "korisnički panel" koji se pojavljuje nakon prijave :) U odnosu na njega naslovna strana je pusta:)... Možda deluje pretrpano ali nema se šta tu izbaciti veruj mi. Možda jedino smanjiti broj predmeta sa slikom (sa 8 recimo na 4 u jednom redu samo) ali lista bar 5 poslednjih prodaja, i onih koje ističu uskoro bi trebalo da ostane... jedino da ih zamenim najnovijim vestima iz zemlje i sveta, ali verovatno bi mnogima pripalo muka od sadržaja.

Na kraju, opet hvala na izdvojenom vremenu i komentarima, svakako će nam biti od koristi u budućnosti.
Pozdrav.