[ pisac_1 @ 16.11.2010. 12:47 ] @
Pozdrav;


Hocu da radim dokumentarni film o problemu narkomanije i potrebna mi je adekvatna pozadina koja ce se pojavljivati iza osoba koje ce govoriti u filmu. Primijetio sam da se u dosta dokumentarnih filmova koriste takve stvar - ''postere''. Dakle, ne radi se o ''green screen'' fazonu, nego o pozadini koje ja uradjena na platnu ili kvalitetnijem papiru. Pitanje je: Gdje nabaviti takve stvari, odnosno, pod kojim pojovima traziti iste na internetu. Pokusao sam sa pojmovima ''background foto video...'' medjutim, nisam bas odusevljen rezultatima...

[ Stranger2 @ 16.11.2010. 19:58 ] @
Ako ćeš već odštampani poster onda traži jednostavno "posters". Ima mnogo sajtova koji prodaju postere na primer http://www.allposters.com/
Nude se u raznim veličinama, kako koji...

Ako ćeš sliku koju ćeš ti sam odštampati u dimenzijama koje ti odgovaraju onda traži "stock photos" ili "royality free photos" ili "royality free pictures". To su slike u velikoj rezoluciji i plaćaju se. Na stranici ti samo prikažu umanjnu verziju a kada uplatiš dobiješ u viskoj rezoluciji. Onda tu sliku možeš odštampati u nekoj štampariji koja štampa u većim formatima.

I prvo i drugo rešenje ti omogućava legalno da je koristiš za tvoj dokumentarac.

Citat:
Hocu da radim dokumentarni film o problemu narkomanije
Sve pohvale od mene!
p.s.
Mozda pomogne: Ako nisi, pogledaj na YouTube-u intervjue i izjave od Ramba Amadeusa na tu temu. On jako relano i iskreno govori o tim stvarima.

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 17.11.2010. u 00:00 GMT+1]
[ pisac_1 @ 16.11.2010. 20:19 ] @

Hvala na odgovoru i preporuci...

pozz.