[ vladanet @ 16.11.2010. 21:53 ] @
PTT KDS planira da u narednom periodu izvrsi testiranje hd kanala i da ih potom pusti kao deo svoje ponude.Dokaz za ovo je raspisivanje tendera za nabavkom kako sd tako i hd set top boksova i pripadajucih conax kartica.Sistem ce raditi iskljucivo sa uparenom karticom tako da gledanje u opremi van telekomove nece biti moguce.Prva kolicina hd uredjaja koja se planira nabaviti nije velika i radi o par stotona risivera.
[ vladavs @ 16.11.2010. 22:04 ] @
Ja sam korisnik PTT KDS-a i nadam se da neće odugovlačiti sa uvođenjem HD kanala.

Doduše, po meni je IPTV od kada se pojavio, a evo sada i HD kanali, bolji izbor (i po ceni ali i po samoj ponudi) i jedini razlog zašto ja ne menjam provajdera je zbog neke poslovne kombinacije koju imam sa trenutnim ADSL provajderom, inače bih uzeo IPTV (kao jedinu alternativu koju mogu da imam tu gde stanujem, ako izuzmemo satelitske antene sa kojima ne želim da se bakćem).

No, ako je ovo pušteno kao izjava samo da bi trenutne korisnike PTT KDS-a malo primirila da im ne odu, i ako budu odugovlačili, verujem da će većina korisnika koji žele HD, a takvih je sve više, vrlo brzo uzeti IPTV (ili nešto drugo mada obično kada imaš jednog kablovskog provajdera nekog drugog nema u blizini tako da jedino IPTV i satelit ostaju kao alternativa).

Takođe, nadam se da će se i priča sa Telenorom pokrenuti sa mrtve tačke (verujem da će i IPTV biti u njihovoj ponudi brzo, ovo je samo pretpostavka, nemam nikakve informacije) te da će pokrenuti tržište sa prilične mrtve tačke gde se sada nalazi...
[ vladanet @ 17.11.2010. 10:17 ] @
Iptv je nuzno zlo da se tako izrazim,to jest jedino resenje ako je nemoguce na bilo koji nacin dobiti ili kablovski ili satelitski program.

Gledanje kanala preko interneta je zgodna stvar ali trazi veoma stabilan link i uvek dobar protok sa kablovima koji su provuceni pre 30, 40 i vise godina.

Satelitski program je najbolja varijanta jer pruza neogranicenu slobodu kako u izboru programa tako i u izboru satelita sa koga ce se gledati program.

Kablovski program je takodje dobra opcija komfornog gledanja bez brige oko odrzavanja opreme,snega na anteni ili jake kise,naravno izbor je suzen samo na ono sto nudi provajder i nista izvan toga a bas to drugo biste zeleli gledati.

Kad se sve sabere i oduzme ostaje satelit kao najbolja opcija pa kabl pa iptv.
[ ironman @ 03.03.2011. 11:31 ] @
Da li ce toga biti, ili makar digitalne tv u ovom veku !
[ ironman @ 17.03.2011. 07:28 ] @
Setio sam se da sam u novembru ovde procitao najavu HDTV-a od strane KDS-a pa da napisem ono sto mi je rekao prijatelj koji je uzeo digitalne PAY-TV pakete pre nekoliko dana.
Pitao je coveka koji mu je doneo i instalirao STB o HDTV-u i rekao mu je:
1. bio je tender za HDTV set-top boksove, i to pre nekoliko meseci
2. svi ponudjeni STB uredjaji bili su im skupi (?!)
3. resili su da poniste tender
4. ne zna se kada ce i da li ce sledeci tender biti raspisan
5. cak i da je prihvacena neka od ponuda na tenderu, HD ponuda bi obuhvatila 4-5 kanala, digitalna bi ostala ovakva kakva je a svi ostali bi ostali analogni
6. po njemu tesko ce se nesto promeniti na bolje dok god imaju ovu, kako on kaze: budalu za direktora
[ vladavs @ 18.03.2011. 19:56 ] @
...izgleda da smo mi najveće budale....

Treba da otkaže PTT svako ko ima pristojnu alternativu. Znam (i vidim) da većina koji pišu o svojim operaterima misle isto (da je njihov operater najgori) ali ipak, kada se realno pogleda, PTT je u odnosu na par drugih glavnih operatera najgori i po pitanju cene i po pitanju ponude.
Ja bih rado otkazao PTT samo da nisam u izvesnoj specifičnoj situaciji zbog čega mi se to trenutno ne isplati i uzeo, za sada jedino drugo što mogu (osim kačenja satelitske antene), IPTV.
[ vladanet @ 11.06.2011. 09:24 ] @
Citat:
Gost: Setio sam se da sam u novembru ovde procitao najavu HDTV-a od strane KDS-a pa da napisem ono sto mi je rekao prijatelj koji je uzeo digitalne PAY-TV pakete pre nekoliko dana.
Pitao je coveka koji mu je doneo i instalirao STB o HDTV-u i rekao mu je:
1. bio je tender za HDTV set-top boksove, i to pre nekoliko meseci
2. svi ponudjeni STB uredjaji bili su im skupi (?!)
3. resili su da poniste tender
4. ne zna se kada ce i da li ce sledeci tender biti raspisan
5. cak i da je prihvacena neka od ponuda na tenderu, HD ponuda bi obuhvatila 4-5 kanala, digitalna bi ostala ovakva kakva je a svi ostali bi ostali analogni
6. po njemu tesko ce se nesto promeniti na bolje dok god imaju ovu, kako on kaze: budalu za direktora


Deo ovoga teksta nije dovoljno precizan pa evo objasnicu detaljno kakva je situacija to jest kako sam ja cuo.

Postojala su dva tendera za nabavkom sd i hd risivera i na oba tendera su izmedju ostaloga ponudjeni jako povoljni risiveri koji su se dokazali kod jednog mnogo veceg i ozbiljnijeg stranog kds provajdera nego sto je ptt i to u rezimu kljuc u ruke gde je ponudjen i softver i hardver i jedinstveni sisitem kodiranja kao jedinstveni paket i to sa daleko nizom cenom nego da se to sve kupovalo od conaksa direktno.Uz cenu risvera ponudjen je jedinstveni patentirani i zasticeni sistem kodiranja koji je kompatibilan sa conaksom i sa svim dodatnim softverskim paketima koji vrede desetine hiljade eura na poklon.
Dobili su ponudu koja je jako povoljna medjutim nisu je odabrali iz samo njima znanih razloga.Date ljudima nesto na poklon sto vredi recimo i 50.000 eura a oni se ponasaju kao totalne neznalice i pokusavaju da od vas naprave jos i budalu i da vam se cak i podsmevaju eto tako su se ponasali arogantno ,cinicno i krajnje ne profesionalno.
Zadnje informacije koje imam idu u prilog njihovim zutim vodjama da kds rasprodaju kao sto su rasprodali celu zemlju pa eto posto nije vise nista ostalo da se proda ocigledno ce ici prodaja da se uzme jos koji dinar koji ce pojesti mrak.
Inace da se ovaj kako ga nazva gore kolega -budala od direktora- nalazi na kod nekog privatnog provajdera nebi sastavio ni jedan sat na poslu nebi ni pauzu za dorucak docekao ali posto je verovatno tamo na bazi zute politike onda je tako kako je i zato propadamo kao zemlja 20 godina unazad.

[Ovu poruku je menjao vladanet dana 11.06.2011. u 10:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladanet dana 11.06.2011. u 11:45 GMT+1]
[ vladanet @ 13.06.2011. 22:47 ] @
Citat:
vladanet: Deo ovoga teksta nije dovoljno precizan pa evo objasnicu detaljno kakva je situacija to jest kako sam ja cuo.

Postojala su dva tendera za nabavkom sd i hd risivera i na oba tendera su izmedju ostaloga ponudjeni jako povoljni risiveri koji su se dokazali kod jednog mnogo veceg i ozbiljnijeg stranog kds provajdera nego sto je ptt i to u rezimu kljuc u ruke gde je ponudjen i softver i hardver i jedinstveni sisitem kodiranja kao jedinstveni paket i to sa daleko nizom cenom nego da se to sve kupovalo od conaksa direktno.Uz cenu risvera ponudjen je jedinstveni patentirani i zasticeni sistem kodiranja koji je kompatibilan sa conaksom i sa svim dodatnim softverskim paketima koji vrede desetine hiljade eura na poklon.
Dobili su ponudu koja je jako povoljna medjutim nisu je odabrali iz samo njima znanih razloga.Date ljudima nesto na poklon sto vredi recimo i 50.000 eura a oni se ponasaju kao totalne neznalice i pokusavaju da od vas naprave jos i budalu i da vam se cak i podsmevaju eto tako su se ponasali arogantno ,cinicno i krajnje ne profesionalno.
Zadnje informacije koje imam idu u prilog njihovim zutim vodjama da kds rasprodaju kao sto su rasprodali celu zemlju pa eto posto nije vise nista ostalo da se proda ocigledno ce ici prodaja da se uzme jos koji dinar koji ce pojesti mrak.
Inace da se ovaj kako ga nazva gore kolega -budala od direktora- nalazi na kod nekog privatnog provajdera nebi sastavio ni jedan sat na poslu nebi ni pauzu za dorucak docekao ali posto je verovatno tamo na bazi zute politike onda je tako kako je i zato propadamo kao zemlja 20 godina unazad.

[Ovu poruku je menjao vladanet dana 11.06.2011. u 10:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladanet dana 11.06.2011. u 11:45 GMT+1]


Ako postoje nagovestaji o privatizaciji odnosno prodaju PTT-KDS-a onda jejasno zasto su oba tendera propala. Nekome je u interesu da se vrednost ovog preduzeca odrzi na sto nizem nivou uoci prodaje izbegavanjem bilo kakve modernizacije i ozbiljnog odrzavanja. Stotine preduzeca su poslednjih godina sistematski upropascena uoci privatizacije. Da nagadjamo kome to odgovara: cistacici, soferu, portiru, ili rukovodstvu? Ko zna, mozda je recimo direktor KDS-a savesno postupao u proteklim periodu i mozda je uprava JP PTT Srbije sabotirala ovu i svaku drugu modernizaciju. Rec direktor koju je izgovorio radnik monter moze se odnositi na vise kandidata. Slazem se da bi kod privatnika taj monter verovatno dobio otkaz ako bi mogao biti identifikovan, ali ruku na srce pre njega bi bila najurena gomila drugih ljudi: rukovodstvo, operateri u call centru, tenderska komisija, itd. Ovaj covek bi verovatno trebao da bude taj koji bi zadnji pogasio svetla, zatvorio prozore, zakljucao vrata i okacio kljuc o ekser.