[ armin_b @ 17.11.2010. 09:05 ] @
Centralna sa instaliranim MT je dosta jednostavnije rjesenje od same kupovine RoutherBoarda MT.
U praksi,posto znamo da sve radi 24/7/365,koliko vremenski su vam radile centralne da nedode do odredenog problema.
[ Predrag Supurovic @ 17.11.2010. 10:01 ] @
A sta je centralna?
[ armin_b @ 17.11.2010. 10:34 ] @
Centralna jedinica je P3,sa instaliranim MT-om
[ BigFoot @ 17.11.2010. 10:38 ] @
Kao i svaki drugi računar / server koji radi stalno. Nema pravila. Što je kvalitetniji ima veće šanse da duže poživi.
[ adnan_89 @ 17.11.2010. 17:35 ] @
ricky nam je dao do znanja

[ djricky @ 17.11.2010. 19:42 ] @
haha... morao je da se resetuje nedelju dana kasnije... urekao sam ga...
[ Sleepless_mind @ 17.11.2010. 22:05 ] @
Citat:
armin_b: Centralna sa instaliranim MT je dosta jednostavnije rjesenje od same kupovine RoutherBoarda MT.
U praksi,posto znamo da sve radi 24/7/365,koliko vremenski su vam radile centralne da nedode do odredenog problema.


Hteo sam prvo da pitam shta je "centralna" ali je na to vetj dat odgovor. E sad s obzirom da sa P3 mashinama nisam radio dobre 4 godine, ne bih se slozhio da je jednostavnije reshenje.... mozhda samo jeftinije (ako je u pitanju P3). Shto se tiche jednostavnosti, RB MT je po meni jednostavnije reshenje, kupish i ne mislish, odnosno druga krajnost, plocha/procesor/napajanje/CF (ili matori HDD)/CF-IDE adapter/licenca MT/mrezna kartica. Ako su pak u pitanju C2D ili dual core mashine, onda to nikako nije ni jednostavnije niti jeftinije reshenje.
[ Predrag Supurovic @ 18.11.2010. 06:17 ] @
PC ima i neke prednosti: mozes da kombinujes kartice kako ti je volja.

Ako crkne LAN kartica a ti je lepo zamenis. Na RB to ne moze.

Na PC mozes da stavis hard disk pa onda da logujes i bekapujes do mile volje a dane brines kad ce se napuniti i da li ce se potrositi od cestog pisanja.

Predposti RB se svode na male dimenzije i laksu montazu i jednostavnije napajanje tako da je stvar prakticnija (PoE). Nazalost, to ima i svoju cenu.


Mane PC-a su najpre u tome sto mora da mu se obezbedi 220V a sto se pouzdanosti tice, tu nije problemtican, osim sto vremenom moraju da se menjaju ventilatori.