[ anon142305 @ 18.11.2010. 00:16 ] @
Koja mesta za sedenje preporucujete prilikom gledanja filmova u 3D tehnici?
Blize, dalje, sredina, levo, desno, blize ovamo, blize onamo...?

Kada sam bio prethodni (prvi) put, izgleda da sam izabrao losa mesta, pa mi ugodjaj nije bio bas nesto...
[ nalickana @ 18.11.2010. 11:22 ] @
trebalo bi da pitaš ljude koji rade u bioskopu, ali generalno važi da si u sredini reda u sredini sale. sedišta su posebno obojena baš zbog toga, ali ne znam ništa na pamet da ti kažem.
[ 3way @ 18.11.2010. 11:26 ] @
Pa isto kao kad gledas obican film :) Za mene je to sredina po sirini, a po duzini mi nije previse vazno, dok god nije prvi-drugi red.

Inace, mislim da su drugacije obojena sedista ona sa specijalnim efektima, drmusanjem i tako to...valjda to zovu 4D.
[ anon142305 @ 18.11.2010. 21:53 ] @
Citat:
nalickana: trebalo bi da pitaš ljude koji rade u bioskopu

Naravno da sam pitao, ali nisam bio zadovoljan time - mesta su bila losa, ko sto vec napisah.
Doduse, stoji i to da je tad tek manji broj sedista bio slobodan!
No to menja stvar da je 3D utisak za neka mesta katastrofalno los!

Pa rekoh, mozda na forumu neko nesto zna o tome...
Citat:
3way: Pa isto kao kad gledas obican film :)

Hm, mozda, ali ja bih pre rekao da nije... :)
Citat:
nalickana: sedišta su posebno obojena baš zbog toga

Citat:
3way: Inace, mislim da su drugacije obojena sedista ona sa specijalnim efektima, drmusanjem i tako to...valjda to zovu 4D.

Ako mislimo na isti bioskop (Kolosej u Uscu), onda su ta sedista posebna zato sto je u pitanju 6D, koji bi trebalo da ukljucuje i efekte na stolicama, a i efekte vetra i vode (na zidovima preko puta samo tih sedista su poveci ventilatori).
[ Suns @ 18.11.2010. 23:55 ] @
Ovo kod nas što daju kao 6D je potpuno smešno, a i 3D efekti su jadni i smešni...

Kada se setim jednog 3D filma u USA što sam gledao i ovih nazovi 3D kod nas... smorio sam se u Ušću.
[ pringles80 @ 19.11.2010. 10:10 ] @
Ja sam uvek za sredinu sale i tako uvek i uzimam mesta, možda par redova bliže platnu od sredine (protip: za Ušće možeš rezervisati unapred mesto preko interneta tako da dobiješ baš ono što želiš).

Ali za 3D filmove ima mnogo bitnija stavka, a to je kako je film sniman! Ako je film sniman u 2D pa su 3D efekti dodati u post-produkciji na takve 3D filmove ne vredi bacati novac jer je 3D utisak nikakav. To znači da pre gledanja treba istražiti na internetu kako je film sniman i onda odlučiti da li da se gleda u 3D, na primer Avatar i novi Resident Evil su snimani u 3D i zato je utisak odličan, ovo važi i za sve novije animirane filmove koji su odlični u 3D a sve ostalo što produkcijske kuće pokušavaju da guraju kao 3D je krajnje smešno.
[ Marko_L @ 19.11.2010. 14:04 ] @
Treba uvek ići ka sredini naravno, mada se ništa ne gubi ni kada se ode u stranu. To što tebi ugođaj nije bio baš neki je možda zbog toga što nisi gledao film sniman u 3D tehnici, jer jedino to ima smisla gledati u 3D. Recimo, ja sam išao da gledam Avatar u 3D i to je bilo jedno fenomenalno iskustvo, jer je film upravo i sniman da se gleda u 3D bioskopima. Kasnije sam išao da gledam Borbu Titana isto u 3D i niđe veze, što bi rekli, jer taj film jednostavno nije sniman u 3D, nego je taj feature nespretno dodat kasnije u postprodukciji i jedva se primećuje razlika između te i obične verzije. Znači, postoji ogromna razlika između gledanja 3D filma i gledanja filma u 3D.
[ Emil Ranc @ 19.11.2010. 14:22 ] @
Slažem se da treba ići ka sredini, ne zbog "3D ugođaja" nego zbog ugođaja uopšte. Sredinu bih izabrao i četrejsdruge na "Kazablanki" :)
Takođe, imam veoma pozitivno iskustvo sa bližim redovima, na Avataru u Ušću sam bio u dal 4. ili 5. redu - ugođaj je i više nego dobar - maltene celo vidno polje ti je film :) E sad, ukusi su različiti, nekima ta blizina verovatno i ne bi odgovarala.
[ anon142305 @ 19.11.2010. 23:02 ] @
Citat:
Marko_L: To što tebi ugođaj nije bio baš neki je možda zbog toga što nisi gledao film sniman u 3D tehnici, jer jedino to ima smisla gledati u 3D. Recimo, ja sam išao da gledam Avatar u 3D i to je bilo jedno fenomenalno iskustvo

Gledao sam upravo Avatara :)

Sve u svemu, koliko vidim: sredina sale - nesto blize platnu. To bi bila neka opsta preporuka.

Uzgred, izgleda da sam jedan od retkih koji se razocarao 3D-om dok je gledao Avatara...
[ etjen @ 19.11.2010. 23:06 ] @
evo ii ja sam isto. Nekako sam više očekivao, ali mi se zato film svideo...
[ Yoba @ 20.11.2010. 02:40 ] @
hm....meni se film (Avatar) uopste nije svideo ali 3D chisa nebuloza....one naochare su mi preteske i dosadne da se stalno drze....nikada vise to smaranje.
[ Marko_L @ 21.11.2010. 17:39 ] @
Pa ne znam šta da vam kažem... možda su vam dali pokvarene naočare, možda su greškom umesto 3D verzije pustili obično, a možda i ne vidite u 3D :) Ja samo znam da kada sam gledao Avatara, u par navrata sam morao da se držim za stolicu jer sam mislio da ću da ću spasti sa nje, pogotovo u scenama gde kamera nadleće one kanjone i slično, a bogme sam se i izmicao kad nešto pojuri ka kameri :)