[ lexus-it @ 21.11.2010. 20:38 ] @
Do skoro sam koristio Nokiu E71 i povezivao se na svoj Fritzbox 7141 uredjaj preko Nimbuzza i 3.5G mobilnog interneta (iz inostranstva) i jako dobro je funkcionisalo. Kvalitet veze dobar i stabilan, jedino je ponekad bilo problema oko povezivanja jer telefon nije mogao da zazvoni iz nekoliko pokusaja. Mozda je bio problem sa iptel.org sip serverom koji sam koristio.

Sada sam kupio Samsung Galaxy S telefon sa Android 2.1 Eclair OS i imam mnogo problema sa vezom. Gotovo je nemoguce razgovarati bez obzira da li se telefon konektuje preko mobilne mreze ili Wifi interneta. Probao sam sa vise aplikacija, ali manje vise sve prave probleme.. Na drugoj strani nista nisam menjao. I dalje sve lepo radi sa E71 i Nimbuzzom. Negde sam procitao da Sipdroid (koji je izgleda najrasprostranjeniji sip klijent za Android) ne podrzava iste kodeke kao Fritzbox.

Da li neko ima savet kako da to resim?

Treba do kraja meseca da izadje Froyo update kod mog operatera u UK, pa planiram da sacekam regularan update. Sumnjam da ce to nesto pomoci...

Cudi me da android nema native podrsku za sip protokol kao sto je imala moja stara nokija. Voleo bih da mi sip klijent bude stalno konektovan na server i da mogu da primam pozive sa fritzboxa i mog americkog google voice gizmo5 broja telefona, ali mi se cini da to nece biti moguce, jer android prekida internet konekciju kada se ugasi ekran i samo periodicno proverava mejl i gtalk poruke.