[ jasambradonja @ 22.11.2010. 13:35 ] @
Neko bi pomislio da ako u ARP listu MAC adresu povežeš da bude vezana za određenu IP adresu da bi dotično podešavanje trebalo da radi... ali iz nekog razloga - ne radi... Eve gi


Ima li neko rešenje?

`Fala unapred...
[ Joja82 @ 22.11.2010. 13:44 ] @
A sta ti je ukljuceni na lan1 interface-u? POsto vidim da su ti dinamicki vezani ARP u tabeli? Treba da postavis da za ARP da je Replay-only koliko se secam i da sve ove dinamicke ARP-ove prebacis u staticke?
[ Kolins Balaban @ 24.11.2010. 12:37 ] @
da, samo treba na lan1 ukljuciti arp: reply only, i nece se moci duplirati u arp tabeli, tj, vise IP adresa sa jednom MAC adresom....
[ NenadS @ 24.11.2010. 12:55 ] @
Moci ce da ima vise IP adresa povezanih sa istom MAC adresom ali ce ARP listu morati rucno da menja :)
[ jasambradonja @ 25.11.2010. 09:31 ] @
Jasno je to meni... ali mi se ne sviđa da za svakog korisnika moram ručno da ubacujem MAC u ARP tabelu...

P.S. Jel postoji neka naredba da se pobrišu MAC-ovi iz tabele, to jest da se resetuje ARP tabela... iliti da DHCP dodeljuje prvu slobodnu IP ili mora za next pool da se stavi taj isti da bi se IP-ovi delili iz početka?
[ Joja82 @ 25.11.2010. 10:26 ] @
To sto tebi teba mozes pogledati ovde i setovati prema tvojoj mrezi:

DHCP i ARP
[ zivanicd @ 27.11.2010. 19:19 ] @
Ako ti se ne menja IP adresa kod korisnika, najlakse da napravis skriptu koja ce sama da ti u bacuje mac adrese u ARP...

:foreach i in=[/ip arp find dynamic=yes ] do={/ip arp add copy-from=$i}

Ne znam koliko korisnika imas, ali ostavi par dana da ti radi i verovatno ce da ti "nahvata" sve korisnike i podesi im staticki ARP :)

Sto se tice DHCP-a... imas opciju "reserve" ip adrese... Iskoristi to da ti svaki put korisnik dobije isti IP.

POz
[ jasambradonja @ 17.12.2010. 11:23 ] @
Hvala vam svima na odgvorima... uskoro ću skroz da promenim podešavanja i da korisnike sa DHCP-a prebacim na PPPoE... pa se čujemo... gledaću da prikažem podešavanja u nekom od narednih postova.