[ tunma @ 23.11.2010. 10:40 ] @
Pozdrav svima,

imam potrebu da svako malo svojim korisnicima moram mijenjati postavke mrezne kartice tj. ip gatewaya i dns-ova, a poslije toga jos i outgoing smtp servera na Outlooku i Outlook Expressu.

E sad, posto je ovo _jako_ zamoran posao i svaki put ga moram rucno raditi, volio bih ga automatizirati nekakvom batch skriptom ili slicnim sto bi mi korisnici mogli kliknuti na desktopu i time bi rijesio problem.

Sto se tice promjene postavki za mreznu karticu tu sam pronasao problem i sve mogu rijesiti preko netsh, ali sam zapeo na promjenu smtp servera. Da li itko zna nacin na koji bi mogao to mijenjati skriptno ili bilo kako drugacije, a da je pametnije od rucnog nacina?

Googlam, al ne uspijevam bas pronaci neke materijale.

Hvala svima za sugestije.
[ Joja82 @ 23.11.2010. 12:12 ] @
E pa ne znam kakva ti je topologija mreze i postavke u njoj, ali najbolje za to ti je podici neki DHCP server i on ce automatski dodeljivati ip adrese i gateway-e, DNS.

E sto se tice outlook-a bilo bi dobro da imas podignut domen sve klijente uclanis u domen i preko Grupnih polisa sve to lepo setujes sta hoces.

To je nesto onako uopsteno, ali sad ne znam da li imas neki server u mrezi na koji bi podigao Domen i sve to lepo isetovao
[ tunma @ 23.11.2010. 12:34 ] @
Hvala ti na brzom odgovoru. Stvar je u tome što nemam domenu još. To je u planu za mjesec dana otprilike, kada cemo podici i Active Directory i sve to usminkati da tako radi. Medjutim, trenutno mi to nije rjesenje.

Skuzio sam da mi je kljuc kojeg trebam promijeniti lociran u registryu pod HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Account Manager\Accounts\00000003 gdje imam SMTP Server tipa REG_SZ, dakle string value. Ako njega izmjenim u ono sto mi treba, Outlook mi to uredno promijeni, probao sam rucno.

Sada istrazujem kako bi mogao to automatizirati, iako nisam siguran za ovaj zadnji dio "00000003" da li je on konstantan ili se mijenja ovisno o stroju tj useru (zna itko?). Mislim da cu pokusati napraviti svoj zasebni nesto.reg u kojem cu mu zadati da mi izmjeni value za SMTP Server i to spremi kao novi value. Ovaj "nesto.reg" bi onda pozvao iz batch skripte uz prethodno koristenje netsh za promjenu gatewaya i dns-ova na NIC-u.

Ima koji guru za registry scripting tu? Zanima me kako napraviti uvjet da provjeri value u keyu, pa ako je value "xy" onda ok a u protivnom da ga izmjeni u "xyz".
[ Joja82 @ 23.11.2010. 13:15 ] @
Evo ovako ja nesto slicno radim kad hocu da sacuvam setovanje outlook-a:

U registriju nadjes ovaj kljuc: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\ , u ovom Profiles imas folder Outlook, stisnes desni taster misa na outlook otvori ti se onam mali menu i stisnes EXPORT, otvorice ti prozor da mu ukucas gde zelis da ti exportuje taj kljuc iz baze. On ce ti snimiti jedan reg kljuc. E sada ovo ti vazi za taj kompjuter na kom to radis e sad uradi to kod sebe i edituj taj fajl pa ces videti i cemu se radi.

Jer kad sledeci put obrises sva podesavanja iz outlook-a pokrenes samo taj reg fajl koji koji si exportovao i on ti vrati sve.