[ Predrag Damnjanovic @ 29.11.2001. 17:42 ] @
Trebam da saljem mailing listu, i hocu da pustim php skriptu da salje a ja da se iskljucim sa neta, posto joj treba oko 2h da posalje svima.
Ima li neko ideju kako to da izvedem?
[ _owl_ @ 29.11.2001. 19:47 ] @
Da li si ti cuo za C ili C++, oni mogu biti veoma zgodni za to.
A cak i ako bas hoces da radis to u php mislim da to mozes samo preko komandne linije (mislim da php ima to) a ne preko web-a jer skripta mora da se zavrsi u odredjenom vremenskom periodu.

[ stinger @ 29.11.2001. 20:13 ] @
a recimo da koristis screen... :)))) ili fg / bg komande?
[ dwarf @ 29.11.2001. 20:35 ] @
Time limit ne mora da bude prepreka, posto isti moze da se postavlja na bazi samog skripta. set_time_limit() je f-ja a prima broj sekundi kao parametar. Naravno, ovo vazi samo za taj skript. Vise informacija o f-ji u PHP manual-u.

Ovo moze da zavrsi posao, ali je jednostavnije da lepo pokupis sve adrese i zatim napravis jedno Bcc: polje.... :)))
[ alex @ 30.11.2001. 10:18 ] @
Pre svega, krajnje je neprakticno slati mailove uz pomoc PHP-a na nacin na koji ti to radis. Postoji gomila mailing programa koji to obavljaju daleko efikasnije, a takodje postoje i dva odlicna programa za rad sa mailing-listama, majordomo (perl) i MailMan (Python).

Ali, ako bas moras da koristis PHP, onda pokreci php skript iz komandne linije na serveru (ako ti je dozvoljena komandna linija) i pusti da se to odradi. Naravno, postoji vise nacina da to obavis preko komandne linije:

- ako imas php izvrsni interpreter:
$ php skripta.php &
- uz pomoc lynx-a:
$ lynx -source http://url/skripta.php >rezultat &

Ove komande ce "otici" u pozadinu i izvrsiti se cak iako se izlogujes.

Ipak, i dalje stojim pri tome da pronadjes neko drugo resenje umesto PHP skripta.

Poz, alex.