[ Bope @ 25.11.2010. 16:05 ] @
ufff....u CSS-u sam definisao font na sledeci nacin:
Code:
label
{
    font-family: Georgia,"Times New Roman",times,serif;
    font-style: oblique;
    font-weight: normal;
    font-variant: normal;
    font-size: 100%;
}


Firefox, Chrome, cak i IE6 (na WinXP-u) taj font prikazuju odlicno, ali IE8 na Win 7-ici ga prikazuje potpuno iskrzanog, kao proizvod loseg resize-a! Nakon cackanja po netu, u IE8 sam ukljucio "ClearType for HTML" ali nije pomoglo.
Napominjem - kada stavim velicinu na 120% prikaz je korektan, ali mi se rasturi layout strane, hocu velicinu 100%. Kada stavim na 100%, svi browseri prikazuju kako treba, IE8 "filozofira".

Da li neko ima ideju sta da stavim u css da bi IE8 bolje prikazivao font?
[ g_miric @ 30.11.2010. 00:01 ] @
Nemoj koristiti procente,
nego piksele...

Inace IE, je najvece smece,
al sta da radis kad sve mora biti optimizovano i za njega :)
[ Bope @ 30.11.2010. 00:16 ] @
I kad koristim piksele prikaz valja samo kada je velicina fonta, recimo, 18! Zato sam i razmisljao da koristim procente.

Cudi me to sto mi se taj problem ne javlja na XP-u i IE6, vec samo na Win7-ici i IE-u 8!

P.S. ozbiljno razmisljam da potpuno bojkotujem IE (moze mi se, sajt radim za sebe)! Jos nisam ni zavrsio sajt, a u footer sam vec stavio napomenu da je prilagodjen za Firefox i Chrome i download link za te browsere :P
[ Bope @ 30.11.2010. 14:38 ] @
Upravo sam probao i tacke, i piksele, i em i sve drugo i opet nece - izgleda da IE8 nije u stanju da lepo prikaze font "Georgia" koji je manji od, recimo, 15
[ Stranger2 @ 03.12.2010. 00:31 ] @
Ja ukljucim cleartype u windowsu XP a ne u browseru i onda lepo prikazuje sve fontove. Medjutim posto retko ko to drzi ukljuceno za mnoge fontove ne mozes ici ispod 18 pixela. Ali koliko ja vidim to nije samou IE6 vec u svim browserima.
[ Bope @ 03.12.2010. 10:45 ] @
prosto ne mogu da verujem... Dragi moj desktop developmentu :D
[ Ljubiša Begović @ 03.12.2010. 12:12 ] @
Nije mi baš jasno otkud ti takav problem. Kod mene je sve ok, i na 80, 100, 120%, kao i na 12, 15 i više px, i normal i oblique itd...
Koji je sajt u pitanju - da li je online?
Nije ti rešenje ClearType - mnogi i ne znaju šta je to i čemu služi.
[ Bope @ 03.12.2010. 12:29 ] @
Sajt je na besplatnom hostingu, a trenutno rade odrzavanje servera pa je off. Postavicu link cim ga vrate nazad (nadam se popodne).
Probao sam na svom kompu (ukljucen clear type), probao sam i na drugom kompu (ne znam da li je ukljucen CT) i opet IE8 pravi problem. Cim vrate hosting, stavicu link pa pogledaj o cemu se radi
[ Bope @ 04.12.2010. 18:57 ] @
@Ljubisa:
Evo ga sajt, stavili su ga online:
http://rssmagnet.unlimitedtree.com/

Besplatan hosting pa zato stoje dva banera na vrhu, i pristup je malo otezan, ali cak i na pocetnoj (login) strani se (bar kod mene) vidi problem koji sam pominjao
[ Ljubiša Begović @ 04.12.2010. 20:22 ] @
Iz nekog razloga ne mogu ništa da menjam, ne vide se promene, tako da ne mogu da kažem šta je tačno uzrok problema. S obzirom da je tako samo na tvom sajtu, verujem da je problem u kodu. Vidim da si koristio CSS 3, a IE je uvek problematičan, a CSS 3 i nije podržan (postoje oni neki kodovi, ali sam se uverio da ni oni ne funkcionišu najbolje). Samo ti Firefox i Google Chrome (čak ni najnovija Opera ne prikazuje dobro elemente - font je ok) prikazuju stranicu onako kako je zamišljena, kako bi trebala da izgleda.
[ Bope @ 04.12.2010. 20:46 ] @
Da, koristio sam i nesto css-a 3. Iz ocaja :D Mogao bih da dobar deo css-a zamenim slicicama (gradiente i sl) ali ne'am photoshop.
Sa Operom nisam probao, sad si me podsetio :) Mene je najvise bunio problem sa prikazom fonta, jos uvek mi nikako ne ide u glavu gde bi bio problem. :S Ako nista, napravicu localhost stranicu koja ce samo da ispisuje text, pa cu onda dodavati malo po malo css-a dok ne vidim gde je problem sa prikazom slova u IE.
[ Ljubiša Begović @ 04.12.2010. 21:04 ] @
Probaj GIMP, besplatan je.
Rekao bih ti ja u čemu je problem, ali kao što rekoh ne mogu virtuelno da editujem tvoju stranicu. Prebaci na localhost, a u IE 8 imaš Web developer (tu imaš i IE7 mod prikazivanja), tako da možeš preko toga da vidiš u čemu je problem. Za Firefox instaliraj Firebug.