[ vlayco33 @ 25.11.2010. 19:44 ] @
Pozdrav,

Treba mi savet u vezi obrazovanja u oblasti racunara.
Imam 32 godine, zavrsio sam srednju Trgovacku i neke kompjuterske kurseve. Svi mi kazu da je steta sto vec nisam nesto upisao. Rad na kompjuteru sam naucio sam bez icije/ikakve pomoci, samo sa znanjem engleskog.

Jednostavno sam bio malo detinjast i nisam nesto bio za ozbiljno ucenje. Eto sad mi doslo :D

Nema oblasti koju nisam dotakao. Od osnovnog poznavanja Windows-a, preko pravljenja muzike, editovanja video sadrzaja, pa sve do petljanja sa umrezavanjem racunara i popravkama hardware-a.

Malo me je sramota da to kazem, ali meni toliko dobro ide primanje i pamcenje stvari na racunaru (koje me u tom momentu zanimaju :D) da je stvarno steta sto se ranije nisam ozbiljno bacio na ucenje.

Mada je ovo sto pitam mnogo siroko (jer ima mnogo oblasti u radu sa racunarima)
da li bi neko mogao da mi da neki link , ili da me uputi na neku obrazovnu ustanovu, drzavnu ili privatnu. Zanimaju me obrazovni profili, predmeti na njima i slicno.

Unapred hvala,
Vlada
[ balavi @ 25.11.2010. 21:56 ] @
zasto ne pokusas da zvrsis neki jaci kurs i dobijes jak sertifikat

e sad, ne znam da li sam te dobro razumeo, ti bi hteo da zavrsis neko srednje usmereno ibrazovanje, ali vanredno, ili si mozda razmisljao da upises neki fax
[ vlayco33 @ 27.11.2010. 01:46 ] @
Pa.. to drugo...

Imam ja neke zavrsene kurseve, ali iz opste oblasti (windows, word, powerpoint).
Pre sam za nesto vise, mozda fax, redovno ili vanredno, sve jedno.

Meni je samo problem sa izborima toga. Link ka informatoru neke skole ili fax-a, ili nesto privatno.
Hteo bih, u stvari neki savet sta koja skola nudi. Npr. fax - smerovi, na sta se fokusira, i td.
[ dany12 @ 27.11.2010. 12:54 ] @
Nisi naveo razlog,zasto hoces da upises fax.Ja po ovome sto si ti napisao vidim samo jedan razlog,drugi ti kazu steta sto nisi nesto upisao.Za mene to nije nikakav razlog za upis jedne takve obrazovne ustanove.Posto vidim da imas samo srednju skolu,lepo je,a i korisno imati fax zavrsen,medjutim,ako si u problemu sa novcem i vremenom,a zelis da nadjes neki dobar posao relativno brzo,moj ti je savet da iskoristis blagodeti interneta i da se usavrsis samostalno(imas i znanja i iskustva za to) u jednoj oblasti racunarstva.To je moguce za jednu do dve godine,u zavisnosti koliko vremena u toku dana imas na raspolaganju(na kraju eventualno da to znanje sprovedes u neki sertifikat),i znaces i do 10 puta vise nego da si zavrsio bilo koji fakultet.Mislim,znaces ono znanje koje je danas potrebno da se prave pare.
Ako bas zelis fax,samo ubaci u google-racunarstvo i informatika-i sve ce ti se pokazati.
[ vlayco33 @ 27.11.2010. 14:40 ] @
Pa, fax je tu kao ideja, mogao bih i neki kurs, samo bi mi trebao neki predlog. Eto cuo sam za Microsoft sertifikat, i za cenu :D

Inace, spomenuo sam da mi drugi kazu da je steta sto jos nisam nesto upisao samo kao detalj, nije to uticalo na moju odluku da krenem sa obrazovanjem.

Inace, nije losa ideja ni to da samostalno usavrsim neku oblast, pa i u tom slucaju bi mo znacio neki zanimljiv link :D

[ balavi @ 27.11.2010. 15:05 ] @
ja ovde kao odgovorio , ne znam de mi ode post

vidi sta ti lezi, pa po tome i izaberi sta bi hteo da usavrsis, neki kazu da im lezi administracija sistema i mreza, drugi da se bolje snalaze u programiranju, treci imaju smisao za lepo i umetnost pa se bave web dizajnom ...

najbolje podji odavde ---> http://www.elitesecurity.org/f135-Sertifikati

[ vlayco33 @ 03.12.2010. 14:41 ] @
Sorry, ja malo bio bez net-a... :D

Hvala za taj link, ima stvarno genijalnih stvari
[ sloba_kg @ 25.12.2010. 12:00 ] @
Centar za mlade iz Kragujevca ima besplatne kurseve, medju kojima su Informatika i Web dizajn