[ drsrdjanso @ 30.01.2004. 17:22 ] @
Cao dobri ljudi,prelistavajuci ovaj sajt ukapirao sam koliko ima mnogo,mnogo pametnih ljudi sto se tice kompova.Ja ima pitanja koja se mogu nazvati GLUPA jer nisam bas neki koji zna dosta o kompjuterima.
-pitanje glasi:kako da sakrijem foldere koje imam na hardu,tako da kada bi hteo da ih otvorim treba da ukucam sifru.
-drugo pitanje:da li neko moze da mi nadje user i code za program "Smart Wav MP3 Converter & CD Ripper v2.0" ja nisam imao srece sa trazenjem!!

HVALA UNAPRED
[ Mihailo @ 30.01.2004. 19:23 ] @
1) Jedno je da ih sakriješ, drugo je zaštita. Pošto već imaš XP, možeš da koristiš NTFS (pogledaj help) koji ti omogućava postavljanje prava pristupa i enkripciju podataka.

2) Na ovom forumu je zabranjena distribucija krekova i serijskih brojeva.
[ Pwog @ 12.02.2004. 03:54 ] @
Ako hoces da ti direktorijum bude nevidljiv za ostale korisnike racunara, postoji zanimljiva caka sa ascii karakterima. Ova fora ti ne omogucava zastitu u smislu koriscenja sifri, vec ti omogucava da pod winows-om taj folder bude potpuno nevidljiv. Ako se ne varam (a mislim da se ne varam), to vazi i za izlistavanje direktorijuma u dos-u, ako se dodaju odredjeni parametri kod jedne komande (attrib). U svakom slucaju je jednostavno; treba ti samo tastatura, a nju, cini mi se, imas :))
Ako si zainterosovan ti reci...
[ Igoya @ 12.02.2004. 08:14 ] @
Probaj programčić Folder Lock koji ćeš pronaći na sledećoj adresi:

www.newsoftwares.net/folderlock

Crack?!
Na NET-u ćeš lako naći.
[ Aleksandar Marković @ 13.02.2004. 15:34 ] @
Preporucujem hide folder 3 ... http://www.hide-folder.com/
[ Corey @ 15.02.2004. 11:00 ] @
A ja ti preporucujem Folder Shield!
[ inco @ 20.02.2004. 13:55 ] @
Programi kao Folder lock, Folder shield su malo bolja rešenja nego nikakva zaštita !!!


Ideš u DOS i sve je još uvijek tu veoma vidljivo !!!
[ Corey @ 07.03.2004. 20:19 ] @
Da ali ako sakrivas neke slike ili neki sadrzaj koji nije za tudje oci onda je to dobra odluka.Nikada nemozes 100% se otarasiti podataka.Cak i ako neki fajl izbrisemo on i dalje stoji u kompu cak i posle praznjenja Bina!
[ bugi @ 19.04.2004. 17:29 ] @
Citat:
drsrdjanso:
Cao dobri ljudi,prelistavajuci ovaj sajt ukapirao sam koliko ima mnogo,mnogo pametnih ljudi sto se tice kompova.Ja ima pitanja koja se mogu nazvati GLUPA jer nisam bas neki koji zna dosta o kompjuterima.
-pitanje glasi:kako da sakrijem foldere koje imam na hardu,tako da kada bi hteo da ih otvorim treba da ukucam sifru.
-drugo pitanje:da li neko moze da mi nadje user i code za program "Smart Wav MP3 Converter & CD Ripper v2.0" ja nisam imao srece sa trazenjem!!

HVALA UNAPRED


Korist program Hide Files and Folders, sa njim mozes postaviti lozinku na folder ili ga uciniti nevidljivim.Ako te i dalje zanima mogu ti ga poslati na mejl.
[ kana @ 24.06.2008. 09:40 ] @
Citat:
Pwog: Ako hoces da ti direktorijum bude nevidljiv za ostale korisnike racunara, postoji zanimljiva caka sa ascii karakterima. Ova fora ti ne omogucava zastitu u smislu koriscenja sifri, vec ti omogucava da pod winows-om taj folder bude potpuno nevidljiv. Ako se ne varam (a mislim da se ne varam), to vazi i za izlistavanje direktorijuma u dos-u, ako se dodaju odredjeni parametri kod jedne komande (attrib). U svakom slucaju je jednostavno; treba ti samo tastatura, a nju, cini mi se, imas :))
Ako si zainterosovan ti reci...



Moze li neko da napise koji su karakteri u pitanju?
[ Ivan.Markovic @ 24.06.2008. 13:39 ] @
Ta fora odavno ne radi ... probaj ovo: http://www.security-net.biz/wsw/index.php?&p=200&bl=206 ili koristi neku od specijalizovanih aplikacija ...
[ kana @ 24.06.2008. 16:57 ] @
Probao, ne radi.

Podseti me koji su karakteri bili u pitanju, secam se
nekog teksta, cini mi se iz pc-pressa ili racunara iz
90-tih o toj fori ali sam je zaboravio koji ASCII je bio
u pitanju.
Sta vise, cini mi se da nije bio u pitanju direktorijum
vec samo fajl koji je bio nevidljiv, ali sam zaboravio
koji je i do koje verzije DOS-a je bio nevidljiv. Po fajlu
je moglo da se pise ili gleda sa TYPE samo ako se zna
tacan naziv fajla.

Zasto ne komercijalni programi?
Zato sto su u pitanju neke jednostavnije stvarcice,
ne izaziva sumnju i radoznalost kao komercijalna resenja,
ne moze se izgubiti jer nije kriptovano a i besplatno je
resenje.