[ fanfon @ 26.11.2010. 07:28 ] @
Citat:

SMILJANIĆ: BEZBEDNOST ZEMLJE UGROŽENA PRODAJOM TELEKOMA

Četvrtak, 25. Novembar, 2010.| Autor: Agencija BETA

BEOGRAD - Bivša srpska ministarka telekomunikacija Aleksandra Smiljanić ocenila je u četvrtak veče da će, ako bude prodat Telekom Srbija biti ugrožena bezbednost zemlje i poslovnih podataka, kao i privatnost ličnih podataka.

Smiljanićeva je na tribini u Kolaračevoj zadužbini istakla da Telekom ne treba prodavati zbog strateškog značaja koji ima jer sadrži infrastrukturu kroz koje prolaze informacije vojske, policije, državnih organa i koji će nakon prodaje biti dostupni stranom kupcu.

Ona je dodala da tu kompaniju ne treba prodavati jer će država ostati bez prihoda Telekomma od milijardu evra, a da će prodaja negativno uticati i na razvoj domaće industrije, jer Telekom nakon prodaje neće kupovati proizvode domaćih foirmi, kao što su softveri i slično.

Nisu tačne ocene da Srbija nema razvijenu fiksnu telefoniju i da se zbog toga Telekom prodaje, rekla je Smiljanićeva i dodala da u Srbiji ima više fiksnih telefona po stanovniku nego što je prosek u EU. Ona je kazala da nije tačno da se Telekom prodaje jer su neophodna ulaganja u tu kompaniju, navodeći da je 2009, koja je bila krizna gosina, investirano oko 200 miliona evra.

Smiljanićeva je rekla i da iskustva zemalja iz regiona, koje su prodale svoje telefonske kompanije, pokazuju da će se cene usluga povećavati, smanjiti ulaganja i otpustiti veliki broj radnika, što će uticati na smanjenje kvaliteta usluga.

Profesor Jovan Bušanić je rekao da je prodaja Telekoma jedan u nizu loših poteza ekonomske politike u Srbiji i dodao da se ta kompanija prodaje jer vlada nema sredstva i jer joj treba taj novac. Tribinu u Kolarčevoj zadužbini organizovao je Fond "Slobodan Jovanović".


Sta mislite o ovome?
[ jnk @ 26.11.2010. 07:50 ] @
Mislim da su se mnogi uplašili da će prodajom telekoma ostati bez mogućnosti da crpe velike mesečne iznose i verujem da je to prvenstveni razlog zašto se bivša ministarka buni.

Skroz na stranu da ostavimo to da li treba ili ne treba prodati, da li će pare ići u mostove ili u plate državnih službenika, poenta je da svi ovi koji se bune, bune se ili zarad posrednih ličnih interesa koje imaju zato što je telekom u državnom vlasništvu ili zato što žele jeftine političke poene. Najglasniji tu je naravno DSS koji je 8 godina vladao telekomom i ima najviše uspostavljenih kombinacija u telekomu, a za vreme njihove vladavine je prodato najviše državnih preduzeća pa čak i NIS neposrednom pogodbom i nisu našli za shodno tu da se bune. A ovu ministarku stvarno ne bih komentarisao, ona se pokazala tj. nije pokazala ništa dok je bila ministarka telekomunikacija, radila je kao nečujni partijski poslušnik.
[ Tyler Durden @ 26.11.2010. 07:55 ] @
Citat:
A ovu ministarku stvarno ne bih komentarisao, ona se pokazala tj. nije pokazala ništa dok je bila ministarka telekomunikacija, radila je kao nečujni partijski poslušnik.


Potpis.
[ Java Beograd @ 26.11.2010. 09:24 ] @
Budalaština !
Najveći protivnici prodaje Telekoma su oni kojima je krivo što se Telekom ne prodaje za vreme njhovog mandata, pa ne mogu da se omrse. Neobavešteni i Kraducko su prodali šta su mogli, ne razmišljajući o "bezbednosti zemlje". Sad im krivo što će neko drugi da proda Telekom.
[ BluesRocker @ 26.11.2010. 09:36 ] @
Citat:
Smiljanićeva je na tribini u Kolaračevoj zadužbini istakla da Telekom ne treba prodavati zbog strateškog značaja koji ima jer sadrži infrastrukturu kroz koje prolaze informacije vojske, policije, državnih organa i koji će nakon prodaje biti dostupni stranom kupcu.

Mogao bi neko da ih obavesti da nije bezbedno prenositi poverljive informacije telefonom je neko može da prisluškuje i snima.

Citat:
Ona je dodala da tu kompaniju ne treba prodavati jer će država ostati bez prihoda Telekomma od milijardu evra, a da će prodaja negativno uticati i na razvoj domaće industrije, jer Telekom nakon prodaje neće kupovati proizvode domaćih foirmi, kao što su softveri i slično.


Šta su to softveri i slično? Ma odoh da mešam maltere.
[ NennadS @ 26.11.2010. 09:59 ] @
Telekom se prodaje da bi se zakrpila rupa u budžetu od milijardu evra. Čime će se krpiti rupa 2012? EPS-om, verovatno.
Krajnje neodgovoran potez države, prodati firmu koja bi uz minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment mogla dugoročno gledano biti spas za našu ekonomiju.
Ali ne, lopine su zasele na vlasti i po upravnim odborima i prodaće sve samo da održe socijalni mir, a time i svoje fotelje.
[ vladd @ 26.11.2010. 10:31 ] @
Telekom ne treba prodavati u procentu koji drzava nudi(a zarad prostog krpljenja budzeta) iz par ozbiljnih razloga, a nijedan nije naveden, posto nisu popularni, a inace nisu ni , da kazem raubovani, odnosno, moderno, "benefitovani".

"Odbrana" se vrsi floskulama, kao da se zeli mobilisati sira, nepismenija javnost. A to deluje nakazno, vise nego korisno, u sustini kontraproduktivno.

Prodaja se moze zaustaviti, da se hoce, medjutim, politicka javnost, kod nas, funkcionise po principu, hajde da razbijemo krcag(ili pustimo drugog), pa da vidimo reaakciju, odnosno sta ce se desiti.

Firma(bio to Telekom, ili piljarnica) se ne prodaje u trenutku kada je u investicionom ciklusu, kupljene su kompanije iz okruzenja, tek treba da se zaokruzi ciklus, i za par godina da se profit poveca na 500 mil evra godisnje. Znaci, za 4-5 godina, ukupni profit(uz sve redovne i bocne troskove) ce biti veci od prodajne cene.

A to je vec, sada je vidljivo zasigurno, izvan mandata ove ekipe.


Poz
[ Java Beograd @ 26.11.2010. 10:48 ] @
Citat:
NennadS: Krajnje neodgovoran potez države, prodati firmu koja bi uz minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment mogla dugoročno gledano biti spas za našu ekonomiju.


Za SVE prodate firme u višegodišnjoj akciji privatizacije semoglo reći: uz minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment bi mogla da bude dobra i profitabilna.

Budimo realni:
- Telekom je glavni kočničar razvoja savremenih telekomunikacija. Uporedite samo brzine interneta u Srbiji i okruženju, da ne pominjem "svet".
- Telekom je glavni kočničar razvoja obične telefonije. Zaboga, jedini smo u svetu koji imaju dvojnike. Ja lično već 5 godina čekam preseljenje druge fiksne linije, ali šta to njih briga. Lično znam ljude koji u centru Zemuna dvadeset godina čekaju fiksni telefon. Da ne pominjem probleme van Beograda. "Nema tebničkih mogućnosti. Tra-la-la"
- Telekom je glavni kočničar razvoja mobilne telefonije. Umesto da kao državna firma kojoj profit jeste bitan, ali ne i primaran, postavi standarde kvaliteta i usluga, kao i cene takve da drugi (Telenor, VIP) moraju da ga prate trčećim korakom, Telkom kaska za ovima i ponaša se po principu "tek da ne budem mnogo lošiji od VIP-a i Telenora"
- Telekom je glavni izvor korupcije i razračunavanja među strankama na vlasti.
- Telekom je "Alaj Begova slama" alavih direktora, njihovih pomoćnika, članova upravnog odbora (!), sekretara, sekretarica, PR menadžera i ostalih vnago koji ničim nisu zaslužili enormne prihode koje cuclaju iz ove firme.
Zbog svega ovog navedenog, tvrdim da je potrebno da se Telekom što pre proda. Strancima.
[ fanfon @ 26.11.2010. 11:43 ] @
Sve nesto mislim da taj novac nece otici u infrastrukturu(puteve prvenstveno koji su nam preko potrebni). Ostala ministarstva ce rascerupati bar pola kad se proda.
[ Kovacevic Vladimir @ 26.11.2010. 11:45 ] @
U 6 odgovora/mišljenja je dato više korisnih predloga i analitičkih komentara, nego što će imati celokupna javnost kroz zavisne medije.

Svako će da forsira svoju priču, iza koje stoji (kratkoročni) interes manje ili veće grupe.

Koliko sam ja tu dobar...sa Akcijama

Pozdrav

[ NennadS @ 26.11.2010. 11:54 ] @
Citat:
Svako će da forsira svoju priču, iza koje stoji (kratkoročni) interes manje ili veće grupe.


Potpisujem. Mnogo ljudi u ovoj zemlji misli samo na svoju zadnjicu, za državu ih boli ista.

Citat:
Budimo realni:
- Telekom je glavni kočničar razvoja savremenih telekomunikacija. Uporedite samo brzine interneta u Srbiji i okruženju, da ne pominjem "svet".
- Telekom je glavni kočničar razvoja obične telefonije. Zaboga, jedini smo u svetu koji imaju dvojnike. Ja lično već 5 godina čekam preseljenje druge fiksne linije, ali šta to njih briga. Lično znam ljude koji u centru Zemuna dvadeset godina čekaju fiksni telefon. Da ne pominjem probleme van Beograda. "Nema tebničkih mogućnosti. Tra-la-la"
- Telekom je glavni kočničar razvoja mobilne telefonije. Umesto da kao državna firma kojoj profit jeste bitan, ali ne i primaran, postavi standarde kvaliteta i usluga, kao i cene takve da drugi (Telenor, VIP) moraju da ga prate trčećim korakom, Telkom kaska za ovima i ponaša se po principu "tek da ne budem mnogo lošiji od VIP-a i Telenora"
- Telekom je glavni izvor korupcije i razračunavanja među strankama na vlasti.
- Telekom je "Alaj Begova slama" alavih direktora, njihovih pomoćnika, članova upravnog odbora (!), sekretara, sekretarica, PR menadžera i ostalih vnago koji ničim nisu zaslužili enormne prihode koje cuclaju iz ove firme.
Zbog svega ovog navedenog, tvrdim da je potrebno da se Telekom što pre proda. Strancima.


Telekom nije jedini ISP u Srbiji, a od nedavno više nema ni monopol. Takođe nije ni jedini mobilni, a ni fiksni operater, postoje i drugi. Sada postoji mogućnost izbora.
Telekom jeste očajan što se tiče kvaliteta usluga, servisa, korisničke pomoći itd, ali za to je pre svega krivac neodgovorna uprava. Zna se šta je potrebno uraditi, novca sigurno imaju, ali ga izgleda stavljaju u svoje džepove, umesto da ulože u novu opremu.

Ali, sve se to namerno radilo i radi se, da bi upravo došlo do ovakve situacije, u kojoj je prodaja kao neki spas. Za koga*
Čini mi se jedino za ovu vlast. Treba čvrsta ruka i g***** motka. Ali lopine neće sami na sebe, ni ovi sadašnji, a ni svi bivši, kao ni potencijalni budući.
[ Java Beograd @ 26.11.2010. 12:03 ] @
Citat:
NennadS: Telekom nije jedini ISP u Srbiji, a od nedavno više nema ni monopol. Takođe nije ni jedini mobilni, a ni fiksni operater, postoje i drugi. Sada postoji mogućnost izbora.

Ha, ha, ha ! Počeli smo i sa vicevima ! Da, imam izbor da platim negarantovanih 1 MB protoka 15 Eur ili Kurti ili Murti. Ali nemam izbor da platim pravih 10 MB protoka 5 ili 7 EUR. Uostalom koga da izaberem da mi završi preseljenje broja ? A što se izbora tiče u mobilnoj telefoniji, ono, maltene kao kletva: "Dabogda birao između Telekoma i Telenora". (Već ako pomene, VIP, to je baš ono, najgora kletva)
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 12:34 ] @
Citat:
Java Beograd: Budalaština !
Najveći protivnici prodaje Telekoma su oni kojima je krivo što se Telekom ne prodaje za vreme njhovog mandata, pa ne mogu da se omrse. Neobavešteni i Kraducko su prodali šta su mogli, ne razmišljajući o "bezbednosti zemlje". Sad im krivo što će neko drugi da proda Telekom.
Jasta, jos ako je ta bivsa ministarka iz DSS sve je jasno, a ako je Veljina tad je jos jasnije.
Citat:
NennadS:Krajnje neodgovoran potez države, prodati firmu koja bi uz minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment mogla dugoročno gledano biti spas za našu ekonomiju.
Ali cekaj, kako ce jedna firma i to telekomunikaciona koja ima trziste samo unutar zemlje daspasi ekonomiju cele zemlje? Kome ce ona to da prodaje to sto prodaje i kako? Sta, svi ce da rade za Telekom? Ma daj.

Ja sam trenutno protiv prodaje Telekoma, ali iz drugih razloga, zato sto ga je pravila cela zemlja i zato da cene fiksne telefonije ostanu na niskom nivou zarad ulizivanja "birackom telu" i da ne postanu trzisne, a i to zbog toga sto ja ne koristim fiksni telefon nego mi samo treba linija za ADSL, i uopste mi i ne treba brzi internet od ovog, pa mi se ne placa posle 10 ili 20 evra ili koliko je vec kod tih trzisnih samo racun fiksni telefon koji mi ne treba + ADSL , ali to nema veze sa ovim drugim stvarima. Cuj, ugrozena bezbednost zemlje, idi begaj. Sta drugo i ocekivati od tih "patriota" koji jos uvek drze znakove "zabranjeno fotogrtafisanje" pored kasarni.
[ Odin D. @ 26.11.2010. 12:53 ] @
Citat:
NennadS: koja bi uz minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment mogla dugoročno gledano biti spas za našu ekonomiju.


Sta bi sve moglo biti kad bi moglo biti....
Elem, to je isto kao i da si rekao:
"U nasoj drzavi bi sve moglo procvjetati kad bi umjesto Srbalja bila naseljena Japancima"

Ovakve i slicne "ekonomske" analize i misljenja, koje se nerijetko srecu na ovom forumu, uvijek me podsjete na opazanje jednog ruskog mislioca koji je sa pravom primjetio da se svaka ljudska molitva moze svesti na: "Molim te Boze, ucini da dva i dva nisu cetiri."
[ burex @ 26.11.2010. 13:56 ] @
Citat:
Telekom nije jedini ISP u Srbiji, a od nedavno više nema ni monopol. Takođe nije ni jedini mobilni, a ni fiksni operater, postoje i drugi. Sada postoji mogućnost izbora.

Šta misliš zašto su cene ADSL-a svugde praktično iste? Zato što sve ide preko Telekomove infrastrukture, i telekom debelo naplaćuje portove za ADSL.
Fisknih operatera praktično i NEMA, jedino su brojevi telefona "fiksni", sve ostalo je BEŽIČNO. Žice su i dalje u rukama svemoćnog lelekoma.
ADSL portove Telekom prvo dodeljuje svojim korisnicima, pa ono što ostane dodeljuje korisnicima drugih provajdera.
Praktično ne postoji mogućnost uvoza interneta zbog Telekoma, ili je ta procedura užasno skupa i komplikovana.
Redovne VoIP terminacije nema, zato su pozivi iz sveta prema Srbiji poprilično skupi.
Jedino je mobilna telefonija malo proradila u poslednje vreme, ali isključivo za Postpaid, dok je prepaid višestruko poskupeo.

A što se tiče dotične gospođe Smiljanić, neka ne cmizdri. Neće dobiti parče torte, i to je to. Vojska ima 1001 način da se poveže... Pipkanje zadrte populacije u vidu "Deutch Telekom će nam špijunitrati vojsku" ne pali više. Komunikacija preko žica može da se šifruje, a dobar deo može da se prebaci na bežičnu telekomunikaciju, imajući u vidu da se vojsci može vrlo lako dodeliti bilo koja frekvencija iz dostupnog opsega.
[ petardel @ 26.11.2010. 13:59 ] @
Daleko od toga da jedno preduzeće može spašavati ili uništavati ekonomiju neke države. Apsolutno sam protiv prodaje, ta milijardica će biti potrošena u trenutku, veći deo verovatno pokraden ili pokraduckan.
[ Wi-Fi @ 26.11.2010. 14:07 ] @
Citat:
fanfon: Sta mislite o ovome?

Zena je debil.
Citat:
i otpustiti veliki broj radnika

Odlicno, konacno.
Citat:
NennadS: Krajnje neodgovoran potez države, prodati firmu koja bi uz minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment mogla dugoročno gledano biti spas za našu ekonomiju.

Hahaha, cekaj, ti se salis, jel' da? Decenijama nisu uspeli da odrade "minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment", a sad ce uspeti? Kako da ne.

Telekom je trebalo prodati odavno, jos pre 5-6-7 godina, ali kad vec nije tad, bolje i sad nego za par godina/decenija.

Bolje i da potrose tu milijardu na gluposti (tj. sebe), nego da i dalje muzu (pardon - "kraduckaju") plate, bonuse, doprinose, ugovore, sponzorstva i sl.
[ petardel @ 26.11.2010. 14:24 ] @
Citat:
Wi-Fi: Hahaha, cekaj, ti se salis, jel' da? Decenijama nisu uspeli da odrade "minimalno restruktuiranje i savremeni menadžment", a sad ce uspeti? Kako da ne.


Telekom je zadnjih 10 godina stalno među najprofitabilnijim preduzećima u regionu, a i u Evropi.
[ Wi-Fi @ 26.11.2010. 14:29 ] @
Sto i nije tesko kad si monopolista. A i kad su takvi rezultati sa bolidima (rodjacima/kumovima/prijateljima, clanovima partija i razno-raznim lopovima) na celu, sta mislis kakvi bi tek bili sa pravim, odgovarajucim menadzmentom?
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 15:47 ] @
OK, ali jel bi i taj menadzment onda bio na celu monopolisticke firme, i ako bi, sto bi se on onda ponasao drugacije nego ovaj sad menadzment, mislim glede odluka na sta ce da se trosi profit? Zbog altruizma?
Citat:
burex: ADSL portove Telekom prvo dodeljuje svojim korisnicima, pa ono što ostane dodeljuje korisnicima drugih provajdera.
Pa to je i normalno, ali sta ce tu da se promeni kad se proda telekom? Da li ce onda neko ko bi se bavio internetom da razvlaci svoje zice do krajnjih korisnika i da kopa kanale zasvoje kablove po gradovima, ili da stavlja svoje bandere... i ako hoce, da li to do sada nije moglo zbog telekoma? Ozbiljno pitam, stvarno ne znam. Mada ja mislim da od toga nema nista, jer to kosta milijarde a niko nece da ulaze u zice, ne samo u vezi telekoma, nego i oko EPS-a, svi zainteresovani hoce samo elektrane, a niko nece zice. I sto bi onda taj prodati telekom posle ustupao svoje zice bilo kome? Ja to ne kapiram.
[ kalimero 011 @ 26.11.2010. 16:21 ] @
Prodaja Telekoma na ovaj način (sa kompletnom infrastrukturom u paketu) je katastrofalan potez koji će nas mnogo koštati i čije posledice ćemo osećati godinama. I da, bezbednost zemlje jeste ugrožena, ali koga je još briga za to...
[ burex @ 26.11.2010. 16:32 ] @
Citat:
ali sta ce tu da se promeni kad se proda telekom?

Neće ništa odmah... Ali država više neće imati direktnog profita od Telekoma, stoga će vrlo lako moći da rokne regulaciju bez da njihovi džepovi trpe takvu odluku. Regulacija bi trebala da dođe u vidu sređivanja last-mile-a, gde će korisnik biti vlasnik svoje linije, a ne Telekom i moći će bilo kada da se prebaci na drugog provajdera fiksne telefonije po potrebi.
[ petardel @ 26.11.2010. 16:34 ] @
Citat:
Wi-Fi: Sto i nije tesko kad si monopolista. A i kad su takvi rezultati sa bolidima (rodjacima/kumovima/prijateljima, clanovima partija i razno-raznim lopovima) na celu, sta mislis kakvi bi tek bili sa pravim, odgovarajucim menadzmentom?


Naravno, profit bi bio veći, ali netreba očekivati poboljšanje usluga. Poboljšanje usluga će doneti samo konkurencija. Kapitalista koji bude većinski vlasnik će uvek gledati da pruži što manje usuga za što više para. A partijski kadrovi se i dalje zapošljavaju u privatizovanim firmama, tako da mislim da Telekom neće biti izuzetak.
[ Ivan Dimkovic @ 26.11.2010. 16:37 ] @
Citat:
kalimero 011
I da, bezbednost zemlje jeste ugrožena, ali koga je još briga za to...


Ako nista drugo, mozda to "zemlju" nauci da ne ocekuje od telekomunikacionih provajdera da joj garantuju bezbednost komunikacije, bez obzira na to u cijem su vlasnistvu ti provajderi. Oslanjati se na tako nesto je jos opasnije, jer daje laznu sigurnost.

Za to postoje neke druge mere, i valjalo bi primeniti iste uvek, bez obzira na to ko pruza samu vezu, i kompletnu kontrolu nad tim sigurnosnim merama mora imati sama drzava, a ne telco provajder.

Sto se monopola tice - osnovni problem u odrzavanju monopola je sukob interesa u drzavi, zato sto je drzava vecinski vlasnik telekomunikacionog monopoliste. Kada drzava proda svoj deo, nece imati vise direktan sukob interesa i to ce gotovo sigurno otkociti sprovodjenje zakona o deregulaciji trzista i davanje novih dozvola.
[ petardel @ 26.11.2010. 17:43 ] @
Ugrožavanje bezbednosti zemlje prodajom je stvarno smešan argument. Ako neko tako razmišlja, onda bi prvo trebao pomenuti NIS.
[ kalimero 011 @ 26.11.2010. 17:47 ] @
@Ivan Dimkovic
Citat:
Za to postoje neke druge mere, i valjalo bi primeniti iste uvek, bez obzira na to ko pruza samu vezu, i kompletnu kontrolu nad tim sigurnosnim merama mora imati sama drzava, a ne telco provajder.

Tako je, ali sadašnje stanje nije takvo. Ovo što postoji je građeno desetinama godina na jedan način, a sada se prodaja, još jednom da naglasim - celokupne infrastrukture, vrši preko kolena i navrat-nanos.
Citat:
Sto se monopola tice - osnovni problem u odrzavanju monopola je sukob interesa u drzavi, zato sto je drzava vecinski vlasnik telekomunikacionog monopoliste. Kada drzava proda svoj deo, nece imati vise direktan sukob interesa i to ce gotovo sigurno otkociti sprovodjenje zakona o deregulaciji trzista i davanje novih dozvola.

Kojih dozvola? Za gradnju nove infrastrukture? Šta misliš, da li se to isplati kad sa druge strane imaš monopolistu koji zna šta radi?
[ mocnisima @ 26.11.2010. 18:12 ] @
Telekom je monopolista jer mu to dozvoljava zakon i ustav ove države.Sve dok je tako, potpuno je nebitno ko je vlasnik.
Da je Telekom moj, stvari bi bile potpuno iste(ovo se šalim, bilo bi mnogo gore).Ako se zakon izmeni, kakve veze ima ko je vlasnik.
Dojče telekom je u ne tako davnoj prošlosti u svojoj zemlji bio monopolista najgore vrste.Srpski Telekom je mala maca u odnosu na njih.Šta ih sprečava da ovde nastave poslovnu politiku našeg Telekoma?
Nije mi jasno na koji način se problem monopolizma može rešiti prodajom.Time samo menjamo vlasnika sve ostalo ostaje.
[ burex @ 26.11.2010. 18:52 ] @
^
Da, ali onda država može da menja uslove poslovanja telekomunikacionih kompanija, jer ako oslobode tržište za konkurenciju, dobiće više greenfield investicija (a to znači kupovina licenci od države, što opet znači $$$, ali i postojanje tržišne utakmice).
[ fanfon @ 26.11.2010. 19:00 ] @
Po meni je potez prodaje Telekoma ocigledan dokaz nesposobnosti drzave da na drugi nacin stvore novac vec prisezu krajnjem i nepotrebnom cilju. Ali moguce da ih je i EU ucenila prodajom. Strasni faktor je cudo. Secam se da su 1999. dok je trajalo bombardovanje firme sa stranim kapitalom koje su gadjane raketama mogle da se nabroje na prste jedne ruke...
[ Odin D. @ 26.11.2010. 19:17 ] @
Da, zanimljivo je pitanje te "bezbednosti".
Drzava koja godinama ne moze zaustaviti Cigane da svako par nedelja pokradu telekomunikacione kablove (zarad bakra) sa Brankovog mosta i tako presjeku komunikacije izmedju ministarstava sa jedne i druge strane Save se brine o nekakvoj "bezbednosti" komunikacija.

Kako bi bilo da se otvori podforum Ultra Mad Vic?
[ Ivan Dimkovic @ 26.11.2010. 19:20 ] @
Citat:
kalimero 011
Kojih dozvola? Za gradnju nove infrastrukture? Šta misliš, da li se to isplati kad sa druge strane imaš monopolistu koji zna šta radi?


To da li se isplati ili ne bih najradije ostavio samim investitorima da procenjuju. Da li bi to bila direktna konkurencija monopolisti ili nalazenje specificnih trzista za koja monopolista nije zainteresovan - to je svakako tesko proceniti, ali je isto tako tesko reci i da se to ne bi desilo.

Jedino je sigurno - dokle god je sama drzava u tom sukobu interesa, to nece biti moguce ni u teoriji, a kamo li u praksi.

Drzava jednostavno ne treba da bude telekomunikacioni provajder, niti da se bavi prodajom telekomunikacionih usluga. Uloga drzave nije da bude u sukobu interesa sa drugima koji bi to radili, vec da omoguci fer trziste koje je uslov za prosperitet.

Kada drzava nesto radi, to nesto obicno nije ni najboljeg kvaliteta a ni najnize cene. Nesto sto bi korisnici usluga Telekoma Srbija trebali jako dobro da znaju :(

Citat:

Tako je, ali sadašnje stanje nije takvo. Ovo što postoji je građeno desetinama godina na jedan način, a sada se prodaja, još jednom da naglasim - celokupne infrastrukture, vrši preko kolena i navrat-nanos.


Jos od 2005-te (a verovatno i od 2001-ve) je vise nego jasno da ce telekomunikacije biti deregulisane sto gotovo neizbezno ukljucuje i deinvestiranje drzave iz Telekoma Srbija - samo je pitanje koliko ce specijalni interesi investirani u drzavno tezgarenje u telekomunikacijama uspeti da odloze taj proces... Uspevalo im je bar 5 godina dok samo pitanje prezivljavanja nije postalo bitnije od tog tezgaranja (nestalo love).

Sve u svemu, imali su ne tako malo vremena da odrade planove za ovu mogucnost.

Takodje, ko god da kupi Telekom Srbija ta firma ce i dalje ostati srpska u smislu postovanja zakona. Preprodaja privatnih informacija ili drzavnih tajni koje Telekom prenosi ce podjednako biti nelegalna kao i ranije - a, boga mi, cini mi se i same prakticne mogucnosti... nesto sumnjam da je danas manje verovatno da neki anonimni sluzbenik Telekoma zavalja te informacije nego sto ce to biti ako mu CEO bude iz neke druge firme.

Jedno je sigurno - AKO do sada nije uradjeno nista po pitanju razgranicenja odgovornosti za sigurnosnt veza, to svakako ne bi bilo uradjeno ni sledecih 100 godina pod statusom quo... U tom slucaju je prodaja Telekoma dobra stvar i za to pitanje, jer ce u tom slucaju neko u drzavnim sluzbama konacno biti motivisan da uradi nesto po tom pitanju.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.11.2010. u 20:32 GMT+1]
[ ArtCool @ 26.11.2010. 19:34 ] @
Po pitanju bezbednosti price su smesne, sve se zna, pogotovo sto mi radimo sve onako kako nam se kaze tako da se tu ni nema sta kriti.

A sto se tice prodaje, nista novo ni neuobicajeno, ide se sa rasturanjem drzave (dosad je "ekipa" dobro odradila posao) u buducnosti ce i dalje, i tu uzmicanja nema.

Bolje nece biti, pa prakticno NIKAD, samo moze gore
I to je dobro, jer smo rodjeni za takve uslove.
[ Ivan Dimkovic @ 26.11.2010. 19:44 ] @
Ne vidim zasto je prodaja telekomunikacione firme "rasturanje drzave" - bogu fala, pun svet sasvim "nerasturenih" drzava koje nemaju drzavu kao vlasnika telekomunikacionih monopola. Nista im ne 'fali, koliko vidim.

Zapravo, sto manje manevarskog prostora za zaposljavanje partijskih srafica i njihove rodbine po FIRMAMA bude postojalo, to je manje "rasturena" drzava, jer to donekle smanjuje mogucnost za korupcionasenje i same pozicije u drzavi cini manje privlacnim odredjenoj vrsti karaktera za koje je najbolji termin "pijavica"..

Daleko je pametnije da drzava uzima porez na profit od vise aktera u telekomunikacionom trzistu, nego da drzi sopstveni monopol koji ce biti preopterecen svim nepotrebnim zaposlenim (pijavicama), finansirati kojekakve stvari drzavi i izigravati "koku nosilju" i sl... to je nenormalno, i dolazi na tudju stetu - na stetu svih ostalih gradjana koji zbog tog monopola imaju losije usluge ili vecu cenu.

Pametnije - kako za korisnike, tako i za samu drzavu (Vladu), koja bi imala vise prostora da se bavi vodjenjem same sebe, a ne bavljenjem biznisom.

Samo pitanje KADA prodati Telekom je daleko kompleksnije - naravno, u ovom momentu svakako nece dobiti najbolju cenu, i neke od investicija koje je Telekom radio ce zapravo biti "bacene" pare u pogledu dizanja cene, jer treba jos vremena da se postignu maksimalne sinergije. ALI, vise je nego jasno da drzava ne prodaje Telekom zato sto je skontala da je to pametna stvar, vec zato sto joj trebaju pare... i to hitno.
[ ArtCool @ 26.11.2010. 19:57 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne vidim zasto je prodaja telekomunikacione firme "rasturanje drzave" - bogu fala, pun svet sasvim "nerasturenih" drzava koje nemaju drzavu kao vlasnika telekomunikacionih monopola. Nista im ne 'fali, koliko vidim.



Na koje drzave mislis da im nista ne fali, mozda USA koju finansira kapital privatnih banaka, ili pola evrope koja je pred kolapsom, mozda DE koja je pravljenjem EU isplatila troskove ujedinjenja....mozda ima neka drzava ja ne znam, ali da ne dopunjava budzet prodajom droge.
Sta mislis koliko ima takvih (tu su sada telekomunikacije ne bitne).

A teza da se firme prodaju strancu da bi se smanjio prostor uglavljivanju "domacih" safcica je decija, nista to konkretno narodu, da bude bolji standard, pomoci nece.
Konkretno, Imlek i kompletnu mlekarsku industriju smo raspalili i sveli se da pijemo obojeno svapsko melko, jel eto nismo hteli da imamo domace firme gde ce se uglavljivati partiski funkcioneri pa onda kolji krave sve od reda.

Sjajan potez, mleka nikad vise i nikad bolje, a po pitanju telekomunikacija samo mozemo ocekivati bolje usluge po nizoj ceni jel nas braca vole mnogo, ko i '41.

dopuna:

Novca Ivane u drzavi ima i to boli glava, i moglo bi se ako se hoce za mesec dana doci do 4-10 milijardi evra bez pozajmica, ali to je vec neka druga prica koja se na ovim prostorima ne moze ispricati bez olova.

[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 26.11.2010. u 21:09 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 26.11.2010. 20:08 ] @
Citat:
ArtCool
Na koje drzave mislis da im nista ne fali, mozda USA koju finansira kapital privatnih banaka, ili pola evrope koja je pred kolapsom, mozda DE koja je pravljenjem EU isplatila troskove ujedinjenja....mozda ima neka drzava ja ne znam, ali da ne dopunjava budzet prodajom droge.


Bojim se da cu ja ovde stati, posto ne vidim bas puno poente u raspravi sa ovakvim argumentima.

Cim smo stigli do kolapsa Evrope, siguran sam da bravar nije daleko... protiv takve argumentacije se ne moze nista :)

Citat:

Sjajan potez, mleka nikad vise i nikad bolje, a po pitanju telekomunikacija samo mozemo ocekivati bolje usluge po nizoj ceni jel nas braca vole mnogo, ko i '41.


Ne treba nikakva "braca" da te vole (niti je to izvodljivo, niti tebe ili mene ili bilo koga drugog u ovom svetu neko voli osim nasih bliznjih), vec drzava mora omoguciti deregulisano trziste i da sprecava zloupotrebe monopola. To treba da joj bude posao, a ne bavljenje biznisom (monopolskim).

To da li ce ti monopol zloupotrebljavati Miskovic ili "brat Nemac" ili sama drzava, to nema mnogo veze - sve 3 varijante su pogresne - i svode se na zloupotrebu monopola, sto znaci losije i skuplje proizvode za kupce i ogromne nepravilnosti na stetu samih kupaca.

Prodaja Telekoma je samo jedan potez koji je NEOPHODAN u eliminisanju tih nepravilnosti (jer bez njega drzava ostaje u sukobu interesa) - ali svakako nece biti dovoljan. Ali sa tom prodajom drzava bar gubi glavni interes da monopolsko stanje odrzava.

Sto ne moze biti losa stvar.

[ ArtCool @ 26.11.2010. 20:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Cim smo stigli do kolapsa Evrope...


Na moju iskrenu zalost ja ne mogu da docem taj kolaps (dajem joj jos 10 god, i to je mnogo).

Nema potrebe da mi ulazimo u nikakvu evropu jer smo mi vec u njoj, a taj ulazak se odnosi na placanje ogromnih globa za razne gluposti koje su iskljucivo osmisljene da upropaste finansiski drzavu zarad nekih benifiti kao sto su "toboz" povoljni krediti.
Ti krediti su mnogo povoljni i dobri pa su jakop lepo profitirale Madjarska,Bugarska, Rumunija,Slovenija, Ceska, Poljska, Spanija, Italija.... jake ekonomije boli glava ne znaju kud udaraju (mada jeste bolje od nas to nema spora - al svi su bolji od nas tako da to nije NIKAKVA komparacija).

EU da nam je htela dobro ne bi nas bombardova, trovala putem vakcina, uvozila bofl robu, preskupo davala kredite, zahtevala standarde koji su prilagodjeni njoj i njenim gradjanima a nisu nasem podneblju.
Lobirala separaciju dela drzave i to branila jedinstvenim slucajem, sta da ocekujem od DE koja nas je kroz istoriju samo razarala i to im je bilo zao sto nisu jos ('41,'91,'99,skoro priznavanje Kosova....).

Kako da diferenciram misljenje prem jednoj Alijansi koja svesrdno podrzave sve ono sto je protiv nas, i daje milijarde svima onima koji vode drzavu ISKLJUCIVO protiv nas svi do jednog, vec su pripremili novog dzelata da stupi na scenu samo se ceka prilika.

A da stvar bude najsmesnija-najzalosnija, najbolji su mi grdni strucnjaci koji dolaza kod nas i svi oni koji su specijalno obuceni na Zapadu da rade protiv nas ( a nasi su gradjani) sa pricama kako mi moramo da gajimo tacno odredjene stavke koje evropi trebaju i kako ne bi pravili extra profit jer to nekoj drugoj drzavi clanici smeta.
Dakle ogranicava me sa brojem grla stoke, vocnjaka, izvoza mesa itd i svega onog sto smo mi nekada BAHATO mnogo pravili i izvozili kuda smo stigli, i sada treba da strepim sta ce se neko u Briselu dogovoriti, sta je njima strateski cilj u pogledu drzava van EU i sta ce kome izvoziti iskljucivo po politickoj liniji a po diktatu US-ENG.

Pa dajte ljudi nismo bas toliko retardirani da neznamo sustinu price...

I na kraju ja sada treba da poverujem u pricu da ce prodaja Telekoma dovesti u red drzavu jel ce biti jedna firma manje za politicka potkusurivanja.

A da nam trebaju pare od Telekoma ni to nije tacno rekao sam para ima ali se rasprodajom drzave svi teramo u duznicko ropstvo !!!

*****

Razumem ja tebe Ivane u potpunosti, ali to nikako nije nacin, jel nikakve prodaja nece pomoci da se politicari obuzdaju oni su nametnuti narodu da bas rade sve ovo i oni delegiraju prodaju (a prethodno ruiniraju preduzeca da bi buducem kupci bilo jeftinije).Jel taj konzorcijum kupaca koji se toboz tek sada pojavljuje je pre vise od desetak godina i lobirao dolazak ovih ljudi koji su sada na celu drzave da se domogu svega po povoljnoj ceni, to ni najmanje nije slucajan splet okolnosti.

A da ne pricamo o cinjenici da u svetu postoje posebni instituti koji se bave stvaranjem i pustanjem u etar vrlo specificnih antiteza i dezinformacija da se narod zbuni, ti si nazalost podpao pod to.

Poslusaj sebe, treba prodati sto vise preduzeca u kojima je drzava vecinski vlasnik kako ne bi bilo monopola i to prodati ga privatnicima (koji iz hira ili loseg vodjenja posla-kurvanja mogu da razore firmu) i strancima koji su svi u svetu monopolisti do jednog samo li se docepaju situacije.
Pa koliko su samo Nemci pokupovali firmi sa ciljem da bi sto vise sirili uticaj bez da razmisljaju o dobrobiti stanovnistva.
Znaci bolje je prodati nesto sto je drzavno vlasnistvo gde drzava u kriznim momentima moze da na stetu tog preduzeca pomogne narodu sto privatnik nece (recimo sada u Kraljevu treba dosta gradjevinskog materijala i cik pogodi da li drzava moze da kaze privatniku spusti cene cementa i cigle....), to za to preduzece nije dobro ali nece se ljudi posmrzavati i podaviti, pa se kasnije mogu rekompezovati dati finansiski disbalansi...
Umesto da se u okviru drzave donese zakon i regulatorni (strogo kontrolisani) organ o monopolizmu i da ga se strogo pridrzavamo, mi cemo to prodatii strancu koji ce zavesti firmu negde u inostranstvu i tamo placati poreze i onda drzavi i narodu super.To niti je dobro proslo sa firmama kod nas koje su prosle takvu golgotu niti ce u buducnosti.

Jedna klasicna pljacka upakovana u pricu o nekim visim ciljevima koji ce nas pribliziti EU...

[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 21:27 ] @
Citat:
ArtCool: Nema potrebe da mi ulazimo u nikakvu evropu jer smo mi vec u njoj...
Miro Markovic, ti li si?
Citat:
burex:Da, ali onda država može da menja uslove poslovanja telekomunikacionih kompanija, jer ako oslobode tržište za konkurenciju, dobiće više greenfield investicija (a to znači kupovina licenci od države, što opet znači $$$, ali i postojanje tržišne utakmice).
Zasto bi drzava to radila kad lepo moze telekom i dalje da bude monopolista, i da joj placa odredjenu sumu da tako i ostane. Za greenfield investicije nema zainteresovanih zato sto mnogo kostaju, a ovo je zemlja gologuzana i nema tu leba.
[ ArtCool @ 26.11.2010. 21:34 ] @
@Lesli Eldridz

Ja bogami mislio da smo u Maloj Aziji, samo zamisli taj nivo kretenizma i za koje retarde nas smatraju ovi cionisti.
[ Odin D. @ 26.11.2010. 21:35 ] @
@ArtCool

A sve je to zakuvano - ispravi me ako gresim - u Papinoj kuhinji uz pomoc masona i iluminata. I Krigera, koji naravno nije mrtav, nego se i dan danas sveti za pretrpljeni poraz koji nije mogao da preboli.
[ kalimero 011 @ 26.11.2010. 21:43 ] @
@Ivan Dimkovic
Citat:
Drzava jednostavno ne treba da bude telekomunikacioni provajder, niti da se bavi prodajom telekomunikacionih usluga.

U pravu si, ne treba. I, da se razumemo, Telekom Srbija godinama koči razvoj telekomunikacija u ovoj zemlji, održavajući svoj dominantan položaj gde god može. Ja lično o rukovodećim kadrovima Telekoma, poslovnoj politici, strategiji razvoja servisa i još po nečemu imam veoma loše mišljenje, ali sam, za razliku od tebe, siguran da se ovakvom prodajom (moram da te pitam, da li znaš šta je sve u vlasništvu Telekoma kada se radi o infrastrukturi?) neće postići ništa dobro.
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 21:51 ] @
Citat:
ArtCool: @Lesli Eldridz

Ja bogami mislio da smo u Maloj Aziji, samo zamisli taj nivo kretenizma i za koje retarde nas smatraju ovi cionisti.
Tacno, vi, koj god da ste, koji pisete te gluposti kao u onom tvom postu gore, vi ste na bliskom istoku. Samo jos da budete humano preseljeni tamo u svoj zavicaj, a onda cemo ovde da ostanemo samo "mi" koji zbog vas jos nismo Evropa, iako smo tu geografski, i sve ce da bude OK. Ja u stvari mislim da je vrhunsko zlikovastvo lupetati ze gluposti i bolest iste koje su lupetali i lupetaju Mira Markovic i slicni zlikovci, i da to treba suzbijati na svakom javnom mestu, kao sto je Pedi Esdaun takve u Bosni sabio u rupu. Neke treba i na silu leciti u klinici Laza Lazarevic. A kao sto si sam napisao u nekom postu, nekima bi boga mi mozda i samo vrelo olovo pomoglo, nekima od tih koji bi da ponovo od zemlje prave koncentacioni logor ne bi li tako lecili komplekse zbog toga sto imaju male genitalije.
[ ArtCool @ 26.11.2010. 21:58 ] @
Citat:
Odin D.: @ArtCool

A sve je to zakuvano ...


... i od smrada se ne moze ziveti.

Inace ako ti prepoznajes Papu i Iluminate lepo, ja samo prepoznajem cistu pljacku i prevaru koja nije delo samo domace pameti i nije od juce.
Jel kako to da su samo nasi prevaranti lopovi koju uvek nesto nadju da za male pare eto tako slucajno uvale strancima.

Jasna stvar, ja bi poterao krivicu jos iz perioda osnivanja religija i ratovanja u ima Bozje za "opsti" interes naroda.
Uvek se taj "opsti" interes provlaci samo nikako da i narod tu nesto konkretno oseti.

Pitanje:
Koja je firma posle privatizacije donela profit drzavi i zaposlenima (ne interesuje me profit vlasnika) koliko ih ima a koliko je nepovratno otislo na dobos.Da se konkretno sracuna iz prakse sta je dobro proslo sa privatizacijom, koliko ih je povuceno koliko su privatne firme pogurale privredu u napred.Koliko je drzava jos plus "stipendirala" privatnika da bi ovaj mogao da "nesto" radi.

Ajmo da damo predvidjanja sta ce nam DE doneti dobro i kada od privatizacije Telekoma, koliko bolje i po kojoj ceni u odnosu na danasnje vreme.
Koji je interes Nemcima da ga kupe a da mi nemamo interes da ga zadrzimo, znaci Nemci budale, mi ih zajebali jel to u pitanju a domaca elita profitirala :)

@Lesli Eldridz

Ja sam tu gde sam a ti ako hoces da ides u Minhen uzmi kartu za 20 jura i putuj, tamo si u srcu Evrope, i ja cu koliko je god u mojoj moci (pa makar i verbalno pljuvati EU i sve sto ona donosi ali to cu isto raditi i sa domacim kancerima koje je ta Evropa edukovla da meni ovde govori koliko cu ga prodavati i za koju cenu kajmak i sirac).
E taj se film ovde nece gledati to ti potpisujem, a svako je slobodan da putuje.
Evo deset godina je proslo od Pan Evropskih promena i ni korak nismo blize proci ce jos i deset a onih sledecih deset ode EU u penziju :))

Elem,
ako volis vrucinu necemo zbog par pojedinaca da dovlacimo vreli pesak iz Afrike ( veliku bi nam marzu EU zaracunala i pritom bi nam deklarisali tacnu granulaciju i boju sto mora de se plati "referentnim" institutima da nam daju TUV atest) jeftinije je da se preselis u Chad ;)
Mada bi nam Dinkic rekao da bi se preseljenje vrelog peska iz Afrike uradilo po vrlo jeftinoj ceni, 12.2% procenta na godisnjem nivou narednih 7 generacija i opet necemo biti prezaduzeni...jasna stvar.

Neka samo nama bude kao svim drzavama u Evropi a koje nisu u EU i bice lepo (ne racunam Balkan).

Ja prosto prizeljkujem konc.logore po modelu Svajcarske i Norveske mnogo su ozaloscene sto ne slusaju Brisel :)))

[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 26.11.2010. u 23:15 GMT+1]
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 22:01 ] @
Ne, cilj je da drzava ima pare kojima ce da i dalje izvodi reforme i sabija bolesnike u misje rupe iz kojih su izasli 1989 da sire slobodu, kao sto je na primer razbijena stranka haskog robijasa. Zbog tog cilja, nista nije besmisleno prodati.

Sta uopste bilo ko normalan moze da razgovara sa nekim ko moze da napise ovakvu bolesnost:
Citat:
ArtCool: Znaci bolje je prodati nesto sto je drzavno vlasnistvo gde drzava u kriznim momentima moze da na stetu tog preduzeca pomogne narodu sto privatnik nece (recimo sada u Kraljevu treba dosta gradjevinskog materijala i cik pogodi da li drzava moze da kaze privatniku spusti cene cementa i cigle....),
To sa ciglama itd to je ova prica (Zidanje Bambilenda) :

Bambilend cu sagradit veliki
Gradicu ga porezom velikim
i velikim a joste strasnijim!
Gradice ga raja zabadava
zabadava radnici priprosti
njih cu pricom dobro obrlatit
gradice, a plate trazit nece
kano sto se u Srbiji radi!

Ako koji paricu zaiste,
na njega cu Seselja vezira
izdajicom njega cu pokazat
izdajicom, stranim placenikom
na radiju, u svim novinama
i na miloj mi televiziji
neka takvog Srbija ga pozna
da ga pljuje i da mu se ruga!

Bolest na kub. I zasto oni koji pisu te bolesnosti ne idu negde sa sebi slicnima da tamo drobe o njima, nego imaju tu bolesnu zelju da bas svuda zagadjuju okolinu?
[ petardel @ 26.11.2010. 22:15 ] @
Niko nije pomenuo 20% Telekoma u vlasništvu OTE, kojima nepada napamet da prodaju svoj deo.
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 22:19 ] @
Evo na primer ove ludosti:
Citat:
ArtCool: EU da nam je htela dobro ne bi nas bombardova, trovala putem vakcina, uvozila bofl robu...


Citat:
ArtCool: ...ogranicava me sa brojem grla stoke, vocnjaka, izvoza mesa itd i svega onog sto smo mi nekada BAHATO mnogo pravili i izvozili...
Koj je be taj sto ti be brani da cuvas stoku i sto to na silu uvozi, daj be će ga tuzimo be kako te je upropastio, a ti bi dosd bez njega be doktor nauke bio...

Citat:
ArtCool: E taj se film ovde nece gledati to ti potpisujem...
Bas ti licno! A jel krvlju potpisujes? Uf, sav sam se najezio. Znas koja je jedna od definicija ludila? Kad sve isto radis a ocekujes drugacicji rezultat.

Citat:
ArtCool: Neka samo nama bude kao svim drzavama u Evropi a koje nisu u EU i bice lepo (ne racunam Balkan).
Kakvi ste vi... ti iz zemalja (a ne iz drzava, moras da naucis sta je zemlja a sta drzava ako hoces da se guras u ove stvari) tako vam je i lepo. More i to vam ej mnogo. Je li, odakle vama uopste drskost dase uporedjujete sa tim zemljama. To su Norveska, Svajcarska i slicni. Znas li sta ste vi za njih na svakom planu. GG. E to. I vi cete sa njima da se uporedjujete. Bolest.

Elem, ja ipak mislim da bi se lepse osecali sa vasom bracom na blikom istoku. Ovde ipak ima mnogo stranih placenika i domacih izdajnika koji za te bubuljicarske mudrosti iz kafana na ibarskoj magistrali nemaju razumevanja, a tamo bi naisli na veliko razumevanje za te vase price o zloj Americi i mrskim cionistima. Necete se ovde vi leba najesti od toga, kao sto nikad niste. Samo ste zagadjivali i usporavali ono sto mora da bude, vekovima. E necete vise. I zato se prodaje Telekom. I ako ce vala, ako ni zbog cega, onda da se nerviraju ovi koji su protiv prodaje zbog tih ludackih razloga.
[ ArtCool @ 26.11.2010. 22:38 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: I ako ce vala, ako ni zbog cega, onda da se nerviraju ovi koji su protiv prodaje zbog tih ludackih razloga.


Ja se Lesli ne nerviram i tvoja mi je reakcija ocekivana, tu nista nije sporno.

A to sto si pokusao da sir i kajmak izvrnes ruglu pokusavajuci da satro seljacki opises situaciju nije ni kod koga proslo.
Ti i treba da volis EU i da volis sve sto se rasprodaje i to se od tebe ocekuje, ne znam sta se sada nesto kao duris to vec znamo.
Daj nam nesto sto ne znamo, recimo sta ce Nemci sa Telekomom, kome treba firma koja maticnoj drzavi ne treba.
Dakle imamo cir na dupetu i treba ga ostraniti (to je neosporno EU pristalicama) samo zasto bi to neko platio i to milijardu?
Zasto da uzimamo pare prodajom kada vec imamo kod kuce sta je tu veliki arhitekta zamislio ?


A to sto ovde mora da bude vekovima a nije, ne nadaj se da ce uskoro, iako su pripreme opsezne, spremni smo i cekamo ih jer pored sve snage koju imaju, imaju i jednu manu koja ce im doci glave.
[ Odin D. @ 26.11.2010. 22:47 ] @
Citat:
ArtCool:Neka samo nama bude kao svim drzavama u Evropi a koje nisu u EU i bice lepo (ne racunam Balkan)

Jbg, kakva ti je to racunica kad u nju ne uracunas najvazniji faktor!?

Zamisli ministra grijanja na Aljasci kako izjavljuje: "Nama za grijanje citave drzave ne treba vise od 17€ po sezoni ako ne racunamo da smo ovoliko daleko od ekvatora koliko jesmo".

Mada, zanimljiv pristup posmatranju realnosti, priznati se mora.
[ ArtCool @ 26.11.2010. 22:58 ] @
@Odin D.

To za ministra grejanja na Aljasci mi nije palo napamet ali moram priznati da deluje vrlo luminozno.
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 23:11 ] @
Kakav si mi ti patriota kad koristis te strane reci? Jesu te to naucili da kad koristis reci za koje ni ti tacno ne znas bas sta znace, fukara ima da misli kako si mnogo pametan, pa ce da ti sve veruje i za one price o cionistima i to?
Citat:
ArtCool: Ja se Lesli ne nerviram i tvoja mi je reakcija ocekivana, tu nista nije sporno.

A to sto si pokusao da sir i kajmak izvrnes ruglu pokusavajuci da satro seljacki opises situaciju nije ni kod koga proslo.
Ti i treba da volis EU i da volis sve sto se rasprodaje i to se od tebe ocekuje, ne znam sta se sada nesto kao duris to vec znamo. Daj nam nesto sto ne znamo, recimo sta ce Nemci sa Telekomom, kome treba firma koja maticnoj drzavi ne treba. Dakle imamo cir na dupetu i treba ga ostraniti (to je neosporno EU pristalicama) samo zasto bi to neko platio i to milijardu? Zasto da uzimamo pare prodajom kada vec imamo kod kuce sta je tu veliki arhitekta zamislio ?


A to sto ovde mora da bude vekovima a nije, ne nadaj se da ce uskoro, iako su pripreme opsezne, spremni smo i cekamo ih jer pored sve snage koju imaju, imaju i jednu manu koja ce im doci glave.
Pusti jeftinu patetiku i smesne emotivne izlive sa tim cekanjem, to je za bubuljicare. Ti nekoga cekas. Sta ces da mu radis, e, da mu razbijes koleno nosom i da ga raspalis bradom po pesnici? U stvari izvini, ne cekas nikoga ti, nego cekate "vi" . A koji ste to vi? I koji su to "oni" uopste, zna li se ili jok?

Elem. Ni ja se ne nerviram, i ne pisem ovo da bi sa tobom nesto razgovarao jer ja i tebi slicni nemamo o cemu da razgovaramo. Ja ovo sve na forumima pisem zbog drugih, zbog onih koje takvi kao ti umeju da prevare bolesnim stvarima o kojima drobe non stop. Koje je pored Mire Markovic ponavljao i ludi mackar, od reci do reci. Takodje ovi drugi treba da znaju da su te ludosti o kojima vi pricate u istim rangu sa ludostima koje je na kraju rata "naredjivao" Adolf Hitler ili japanski vodje, ne znam koji tacno od njih, u Japanu. U Nemackoj, Hitler je na kraju rata naredjivao da svi Nemci moraju da se bore dok ne poginu, i da se miniraju i sruse svi infrastrukturni objekti, fabrike i sve u Nemackoj sto moze da posluzi "neprijatelju" , a u Japanu je bilo ako ne naredjeno onda propagirano da ako se iskrcaju ruske ili americke kopnene trupe, svi Japanci izvrse ritualno samoubistvo. I na to su se ljudi lozili. Akira Kurosava je kao zreo covek pricao kako je on stvarno verovao u te ludosti i bio spreman da ih i uradi, i sam se sebi cudio kako je bio tako lud da u to veruje kad je bio mlad. Te i takve ludosti vi takvi sirite ovde posto ste prvo sami njima otrovani od bolesnika iz prethodne generacije.

To su ludosti koje nemaju apsolutno nikakave veze sa stvarnim svetom, ali se jako dobro hvataju kod primitivnog stanovnistva kao sto je ovo ovde, a ako je pri tome i siromasno, to se vise hvataju. I onda to stanovnistvo sludjeno tim ludostima i zatrovano, radi u korist svoje stete, tako sto na "izborima" glasa za bolesnike koji te ludosti sire, i tako postaje jos primitivnije, a zemlja jos zaostalija. To radite vec 200 godina, od kad je progres poceo da dolazi ovde kad je pravljena pruga kroz Evropu. I zato vi morate da budete spreceni u tom zlikovastvu jednom za svagda. A to vreme je doslo. Sad kad je Evropa uredila sebe, sad ima vremena da civilizuje i Balkan, sa sve njegovim bliskoistocnkim manicnim urlatorima (a bolje bi bilo bez njih) .

E, zato je veliki arhitekta zamislio sledece. Posto ce i tako i tako da se Telekom privatizuje, on ce to da uradi sad, da bi tako dosao do sredstava koja ce delom biti upotrebljena da te bolesnike sprece da ikada vise prismrde bilo kom mestu sa koga mogu da tu bolest sire dalje, i kao backup plan, ako zbog "demokratije" i bude potrebno da se bolesnicima privremeno dozvoli pristup kakvom uticajnom mestu u drzavnom aparatu, da bar budu spreceni da firme kao Telekom poklone njihovim ljubljenim azijatima, kao sto su poklonili NIS, ili da budu spreceni da oni prodaju Telekom pa da te pare iskoriste da sire bolest samoizolacionizma i ostalih ludizama. Jel jasnije sad?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 27.11.2010. u 00:30 GMT+1]
[ JankoNIS @ 26.11.2010. 23:15 ] @
E, sad postaje interesantno... samo napred!
[ timotic @ 26.11.2010. 23:22 ] @
Ako sam dobro shvatio ArtCool-a, zalbu na lose usluge Telekoma uputite na ovu adresu.
[ ArtCool @ 27.11.2010. 00:20 ] @
Lesli druze stari u potpunosti se razumemo i moram priznati da si dobro nafabrikovn informacijama koje kod ljudi na momenat privuku paznju kao sto su dela Hitlera kamikaza itd...
Ti kazes da ne uzivas da pricas samnom ali ja sam odusevljen da komuniciram sa tobom i da svakom tvojom recju vidim koliko si dobro "natrimovan" da otvaras narodu oci, ili mozda samo jedno oko je vama dovoljno a drugi bi da budu u tami.
Plasis javnost sa nekim argumetntima da je nacija retardirana da vidi ko joj radi o glavi....
Nije mi sporno sto to vrdis (to i treba da radis) ali me cudi da ti mentori ne rekose da narod nije bas tako glup.
U stvari to oni i znaju videli su da ne ide ratom i sirotinjom ( da se nekako preziveti) neko su krenuli sada bioloski ( aditivima i kancerom) lepo im ide posao to se mora priznati.
Elem EU je fantasticna stvar kao i Japan treba tamo otici i ziveti ako neko zeli takav ugodjaj, to niko nije osporio.
Jesam li ja nekom rekao nemoj u EU nisam, pa sta se onda ceka, a sto se tice domace situacije moze se olako resiti ali to zahteva neke spec.operacije koje bi Evropa (gle cuda proglasila delom protiv nje i njenih institucija).
Kako to?!?
Mi hocemo da resimo stvari kod kuce a ona kaze udarate na temelje Evropske stabilnosti (ili bolje receno udarate na ljude koji su obuceni i skolovani da ne rade NISTA za drzavu, da nas magle sa pricama o evropi da se pre vremana na svaki nacin sto vise dodvore tako sto ce sva rasprodati i pri tom nas ubediti da je to dobro).

Ajmo da preslikamo "evropski" model ponasanja u nasoj interpretaciji u malom, dakle pocinjemo od osnovne gradivne celije svakog drustva to je porodica ;)
Ti imas problem kod kuce i ne mozes da se izboris sa zenom, pozovi mene da je ja "evropski" obucim i tebi ce onda sa mojim pecatom biti bolje sa njom, jel Ja (Evropa) ipak bolje znamo sta je bolje za Tebe (nas).

Sada imamo i nov zadatak...

Treba detaljno da objasnimo u 2500 pitanja koliko puta zalivamo cvece pored auto puta i da li guzicu brisemo sa prekopljenim dvoslojnim ili troslojnim papirom.
Kazemo li prekropljenim troslojnim imamo ban na 6 meseci zbog ne postovanja ekologije, i to se kao cinjenica mora uzeti za ozbiljno potom sazvati Skupsti i debata o optimalnom odnosu cistoce guzice i ekologije Dunava, jel Evropa ima kriterijume koji se moraju postovati.

Medjutim pre tih kriterijuma treba i zaraditi, i to kako, pa evo prodajom svacega u drzavi a kasnijim exportom prljavih tehnologija (jel i Evropa mora imati septicku jamu a mi smo bas na sred puta) i posle se oni pojave kao nasi OSLOBODIOCI sa jeftinim kreditima i super novim resenjima, kako da muzemo krave i tovimo junad, jel oni to znaju bolje, a to sto je meso patoloski mrtvo i otrovno nema veze Hans rekao da je to dobro, jel pise TUV pise pa onda krkaj prasetinu i janjetinu ali po standardu EU.

Sto se tice sredstava za podrsku demokratije to je na mestu u potupnosti, ja sam za demokratiju kao macka za dzak, i ona je svim ljudima u svetu donela dobro (ono barem za nijansu vise od diktature i fasizma) ne vlada mojim zivotom jedan psihopata vec nekoliko njih koji se kriju iz imena zvucnih firmi u vidu (moderne skracenice) TNK ili ti Trans Nacionalne Kompanije(Kurve), nisam siguran za ono "K" u skracenici...

Za razliku od starijih vremena ispastao je samo dzep i mozda malo kicma a kod ovih novih svi cemo zbog profita i idealne zamisli da nas je mnogo na planati prelezati (ako prezivimo) barem 1-3 tumora ili infarkta, jelte nesto se mora jesti a 'rana skupa a korporacije moraju da rade sa medom i mlekom u prskanju da bi svi mi bili zdravi :)


Cek Lesli da vidis sto ce biti IN kada te Telekom cipuje (original iz Nemacke Siemens cip, bajo moj) ko kera pa budes zvonio u svakoj prodavnici na kasi , a guzica ti svetlela u nekoj misjoj rupi gde cuvaju opremu.
Jel se pacovi samo tamo i kriju u bunkerima pod zemljom, njima miris cveca smeta,jel vecina pati od polenske groznice.

Ih sto ce biti veselo i dobro sve za dzabaka i najeftinaka kada Angela se otvori za jedno 100 milijardi a mi imamo obavezu da potrosimo iskljucivo na ice i pice.
Ala ce se krka o trosku Mecke i Krupa a mozda se isprsi i Westerwelle za neki kontigent dobrog bavarskog piva :))

Videses Lesli zaboravices ti sve ovo i lepo cemo da pevamo al da radimo nema potrebe Nemci ce sve :))

Zbilja je zatrovano stanovnistvo propagandom slicnoj mojoj kako su celnici EU fini ljudi koji misle nama dobro a ne fasiti kojima je satana i majka i maceha koja im je "rekla" da bace samo 30.000 tona uranijumskih bombi na srbiju '99 jelte nije im se svideo tamo neki Slobica pa je vreme da se se narod malo prevaspita.
I kao kulturno nasledje imamo tumore na svakom koraku sa esencijalnim potpisom Made in EU, zbilja losa je ta moja propaganda kada EU podrzave koljace koji su razvlacili vojnike i policajce po kosovu (siptari) i koja nam je presudila"otimanje" dela teritorije bez da se pocesala po dupetu.
Jer im trebaju baze na Kosovu da razvlace drogu od Bliskog istoka ka srednjoj Evropi i dalje, a ne da bi imali toboz stratesko mesto zbog mira u regionu koga su oni poremetili jos '91.
Ma da nije nastao rat u Bosni zbog one svadbe ili regruta u Sloveniji, kako da ne....

O bice rat u EU pre ili kasni i prizeljkivacu da im se sve satre (Nemcima pogotovo) kao nama sada sto se desava i onda na zdravim korenima mozemo da oprostimo jedni drugima i da kao neki pandami oformimo zajednicu.
Samo polako nicija nije do zore, turaka i muslimana u DE ima 7-8 miliona bice drugo kosova a ja cu piti tako dobro Bavarsko pivo :))) i pevacu Danke Deutschland...
[ ArtCool @ 27.11.2010. 00:27 ] @
@timotic

Posle privatizacije Telekoma zalbe direktno mozes da uputis ovoj osobi.



Bice ti odgovoreno ekspresno, u to budi ubedjen.
E sada da li ces biti zadovoljan ja to ne znam...

E da pozivni broj je 666-nasat
[ Odin D. @ 27.11.2010. 00:36 ] @

[ ArtCool @ 27.11.2010. 00:48 ] @
@Odin D

Svaka ti se dala
[ Wi-Fi @ 27.11.2010. 00:50 ] @
Auuu, sunce ti jbm... Masoni, iluminati, CIA, Vatikan, EU, Reichstag, chip-ovi, bombe, pivo, kobasice, trans nacionalne kurve, the devil himself... Koja zurka, aaaa, ludiloooooooooo
[ vlada131 @ 27.11.2010. 00:53 ] @
Imam neki čudni utisak da će ova tema završiti u Ultramadzone ili pod katancem...
[ Wi-Fi @ 27.11.2010. 00:58 ] @
Sto? Vidis da je covek na dobrom putu da razotkrije uticaj natprirodnog (the devil-a) na covecanstvo (samim tim dokaze postojanje istog) i to s posebnim osvrtom na dva vremenska perioda - stvaranje religija i drustva i stvaranje EU. A sve gledano iz perspektive prodaje Telekoma. I ne samo da ce to da dokaze/razotkrije, vec ce on(i) konacno tome stati na put.

Jesi cuo rogati, i vi iz EU, jbc vas @ArtCool, ima da vas razbuca jednom za svagda!

Btw. Kakav je to nick - artcool?! Zar nije to deo LG brand-a, sto dalje upucuje na truli kapitalizamTM, sto opet dalje upucuje da je @ArtCool the devil himself. Ili se ja varam?
[ ArtCool @ 27.11.2010. 01:01 ] @
Citat:
vlada131: Imam neki čudni utisak da će ova tema završiti u Ultramadzone ili pod katancem...


Stvari su extra ozbiljne i nazalost istinite , i ljudi za mnoge stvari znaju i da nisu svesni, opet nazalost.

Citat:
Wi-Fi: Auuu, sunce ti jbm... Masoni, iluminati, CIA, Vatikan, EU, Reichstag, chip-ovi, bombe, pivo, kobasice, trans nacionalne kurve, the devil himself... Koja zurka, aaaa, ludiloooooooooo


Pazi sve sve ali fali muzika, ako mi dozvolite http://www.youtube.com/watch?v=MiczMZmyOnQ
e sada smo u kompletu ;)
[ Wi-Fi @ 27.11.2010. 01:03 ] @
Vidim ja da su tu neke psiho-aktivne supstance u pitanju. E sad, da li iz EU ili sa istoka
[ maliradojca @ 27.11.2010. 01:12 ] @
EkstazU
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 01:14 ] @
Citat:
Wi-Fi: Vidim ja da su tu neke psiho-aktivne supstance u pitanju.
Ma jok, u pitanju je korektivna hirurgija:

Citat:
Slobotomija je hirurška intervencija na mozgu kojom prilikom se centri zaduženi za poštovanje progresa, znanja, rada, reda i zakona ireverzibilno odstranjuju. Buduci da je ta hirurška intervencija na mozgu vrlo specificna, traje godinama i izvodi se kombinacijom TV programa, turbo folka, masom nerešenih ubistava, neprestanom konfrontacijom sa svetskim liderima, krotkim cekanjem u redovima, itd, vidljivih tragova na prvi pogled nema i pacijent nije ni svestan da je bio podvrgnut operaciji. Pacijent, tacnije subjekt, potom nastavlja normalno da živi i funkcioniše, savršeno nesvestan toga da je slobotomiran. Interesantno je da efekti ove intervencije jacaju sa protokom vremena, bez obzira na to što je originalni autor ove metode odavno na zasluženom odmoru, gde ce trajno i ostati. Svoj prezir za sve ono što je napredno u današnjoj civilizaciji pacijent, tacnije subjekt, smatra necim potpuno prirodnim, spontanim, autenticno svojim. Karakteristicno za subjekta je prisustvo beskrajnog prezira prema svim institucijama, vera da je opšta korumpiranost prirodno stanje, odricanje sopstvene odgovornosti, nesposobnost za toleranciju bilo cega razlicitog, izuzetna svadljivost i konstantna bezrazložna uvredenost. Za posebno uspele intervencije je karakteristicna vrlo specificna i dosad nedovoljno istražena pojava, koja se sastoji u divinaciji, iliti obožavanju kultova i mitova sopstvene etnicke grupacije, do kojih subjektu, istovremeno i potpuno paradoksalno, nije ni najmanje stalo! Osnovno što ih karakteriše može se sumirati kao - destruktivni prezir prema postojecoj civilizaciji. Ako postoji nešto što ih lako i brzo odaje, to je vecita sumnja u zvanicnu verziju.
[ Wi-Fi @ 27.11.2010. 01:17 ] @
Hehe, extra
[ Marko_L @ 27.11.2010. 04:35 ] @
Citat:
A to sto ovde mora da bude vekovima a nije, ne nadaj se da ce uskoro, iako su pripreme opsezne, spremni smo i cekamo ih jer pored sve snage koju imaju, imaju i jednu manu koja ce im doci glave.

Jel isto onako kako ste ih dočekali 99' il isad ima neka nova taktika ?
[ Kovacevic Vladimir @ 27.11.2010. 08:19 ] @
Pojava jednog lika (prepoznaće se) me podseti na jednu grupaciju izbeglica, koji ne mogu da se vrate odakle su došli.
Razlog vrlo jednostavan.
Ne smeju, jer ih tamo čeka suočenje sa bivšim komšijama, poznanicima i strah od naplate za sva s*anja što su učinili, a verovatno i pljačkali svoje sunarodnike (jer, otkuda izbeglički petocifreni €uri).

To je taj tip ljudi, koji svakodnevno očekuje da "zaigra mečka (rata) na vratima", jer se u miru i redu slabo snalazi, prosto je izgubljen. Tako i vodi dijalog - "našpanovan" do pucanja, ili zaključavanja.
A može "mečka" i Nemcima, ili bilo kome u EU, a ON sedi pored ekrana, spremio kokice, coca-colu i peva...

Glede muzike.
Onaj Youtube prilog kilavo zvuči. Nema onih ratničkih azijatskih zurli, što kao zvuk odgovara takvim tipovima ljudi.

Pozdrav
[ kalimero 011 @ 27.11.2010. 08:40 ] @
Može li neko od moderatora/administratora da izdvoji ozbiljne poruke o ozbiljnoj tematici u novu temu?
[ Odin D. @ 27.11.2010. 08:52 ] @
A koje ti to, npr., poruke smatras neozbiljnim?
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 09:38 ] @
Zasto, to uopste nije potrebno, jer na tu temu ima na ozbiljnom delu foruma vise diskusija. Ovo sve je bas o temi, jer tema je ideja nekih "patriota" o ugrozavanju bezbednosti zemlje (ma sta to bilo) prodajom Telekoma. I bas je dobro kad se na takvoj temi pojave ovakvi likovi, da se vidi o cemu se tu radi i zasto je ovde ovako kako je, uzevsi u obzir koliki je broj takvih likova u ovoj zemlji. Evo sta je tu u pitanju, mada to svi znaju ali da ukratko to sazmemo.

Postoje ljudi u cijem se organizmu neki hormoni luce ili premalo ili previse, ili ciji organizam neke hemiklaije zadrzava u sebi premalo ili previse, i onda to dovodi do posebnih psihickih stanja koja onemogucavaju coveka da funkcionise. Ta situacija se sredjuje lekovima koje prepisuje neuropsihijatar, a danas postoji veci broj lekova koji uspesno mogu da se bore protiv skoro svih tih stanja, protiv nekih jos uvek ne mogu, ali to je drugo. I onda takva osoba dok pije lekove moze da funkcionise u drustvu, da radi neke ne tako slozene poslove i da se stara o sebi itd. Kad takvog bolesnog coveka dovedu kod neuropsihijatra, u toku uzimanja simtoma veoma je vazno da li bolesnik ima sumanute ideje i da ji je kod njega doslo do derealizacije, tj da li je izgubi kontakt sa stvarnim svetom.

E sad postoje i oni koji su duboko u stanjima derealizacije i imaju sumanute ideje, ali nikad ne dodju do lekara jer ipak mogu da kako tako funkcionisu, uglavnom zahvaljujuci tome sto su na neki nacin izdrzavana lica. Ta lica su toliko odvojena od realnog sveta, da u situacijama kad im sve u zivotu nije potaman, umesto da sednu, smireno razmisle, pa urade nesto da im bude bolje, od toga da postanu vukovci i cekaju da ih neko pozove da mu cepaju drva, preko trazenja posla kakav god da je, ne mora da bude u njihovom mestu rodjenja, ili zapocinjanja privatno nekog posla, makar i prodaje na pijaci, do bavljenja kriminalom, ili ako nije u pitanju losa materijalna situacija, umesto da krenu da razvijaju svoju licnost i da postanu bolji ljudi itd, ta lica pocnu da smisljaju sumanute ideje, ili da ih prihvataju od drugih njima slicnih lica, o tome kako su za njihovu situaciju krivi neki tamo "oni" , neki Vatikani, zle Amerike, cionisti, masoni i bla bla bla , svi drugi osim njih i kako iz te situacije treba da njih izvuce neko drugi, u slucaju lica koja se pojavljuju na ovim prostorima to je drzava a ona ne treba da urade nista, pa cak ni da nauce nesto rade, ako to sto znaju da rade ne moze da im pomogne. I tako dalje, jasno je o cemu je rec - o totalnoj odvojenosti od stvarnog sveta i sumanutim idejama. Sto je neka sredina primitivnija, tj sto je stanovnistvo neobrazovanije, to je vise ovakvih lica u toj sredini.

E sad, rec "ludilo" se olako poteze, ali na osnovu cak i ovako "zbrda - zdola" izlozenog, neka svako sam zakljuci sta je pravo ludilo a sta nije i koji je pravi problem ove zemlje.

Citat:
Vec vidjeno ili sindrom losih djaka

Kada se neko zbog svoje gluposti, neznanja i kaprica uvali u hovna, obicno za to prvo okrivljuje Jevreje, zatim na red dolaze komunisti, pa onda socijalisti, pa socijal-demokrate, pa demokrate, pa demohriscani, pa levoruki, pa biciklisti, pa crnokosi,.... itd. Vec vidjeno i vec receno ranije, samo sto losi djaci nisu o tome naucili kad je trebalo, nego sada vitlaju restlovima svog nedavno stecenog "znanja", istrgnutim iz konteksta, kao toljagama, namazani pri tom ratnim bojama i ispustajuci bojne krike.
[ vladd @ 27.11.2010. 10:51 ] @
A nisu se brinuli za bezbednost firme kada je zaposlena bivca zena onog Amidzica, prijateljica zene generalnog....kao PR firme.

To ujedno nudi i "razvojni" odgovor u vezi studenata ETF-a, mogucnosti da se "razvijaju" i zaposljavaju...mozda sa partijskom knjizicom...

Obicna partijska sinekura...koja dobro posluje i deli 13-14 platu i bonuse.

Tako da bi razlozi za neprodaju Telekoma trebalo da budu ozbiljniji, a ne bajanje i kukanje, zamajavanje javnosti i sakrivanje cinjenica.

Jednostavno, razlozi su jasni, to je firma koja moze da odrzava u zivotu nekoliko sitnih preduzeca, sto nije trenutno bas najbolji slucaj, ali uz dobru volju i ozbiljno shvatanje dugorocne krize je moguce.

E sad, termin dugorocno je problem, posle mandata nema zivota, tako da "dugorocno" ne postoji.


Poz
[ serbolicious @ 27.11.2010. 11:46 ] @
Citat:
A to sto ovde mora da bude vekovima a nije, ne nadaj se da ce uskoro, iako su pripreme opsezne, spremni smo i cekamo ih jer pored sve snage koju imaju, imaju i jednu manu koja ce im doci glave.


Smesno! ArtCool ili se salis ili si neki klinac (max 15 godina) te si jos u zabludi i mislis kako su Srbi najstariji narod i kako je Srbija najbogatija, najjaca, najmodernija drzava prepuna hrabrih, ucenih i vrednih patriota.
Odrasti ili se uozbilji.
[ ArtCool @ 27.11.2010. 12:05 ] @
@serbolicious

Nije u pitanju Srbija.
[ Ivan Dimkovic @ 27.11.2010. 12:36 ] @
Ko god da je u pitanju, zaista nije bitno na ovoj temi.
[ ArtCool @ 27.11.2010. 13:31 ] @
Upravu si Ivane, prst vere koji pokazujes izvesce nas na pravi put kada je u pitanju privatizacija Telekoma mada ako nesto krene po zlu ja sam ostavio kontakt telefon operatera kome mozete da se obratite.
Nesto nije radio onih dana kada je bio problem sa Magnohromom ali ne teba mu to uzeti na zlo, jelte dupla negacija (zlo zlu) uvek daje dobro
[ Wi-Fi @ 27.11.2010. 13:37 ] @
Ja zvao, nesto adsl poludeo pre sat-dva, i niko se ne javlja. Ni the devil nije sto je nekad bio, mora da je dugo u Telekomu/Srbiji pa se prilagodio, usvojio ovdasnje radne navike
[ Jagnjeca brigada @ 27.11.2010. 18:49 ] @
Najbogatiji čovek sveta bi Telekom?
27. novembar 2010. | 18:37 | Izvor: Beta
Beograd -- Karlos Slim, preko svoje američke kompanije “Amerikan mobajl“, je otkupio dokumentaciju za učešće na tenderu za kupovinu dela akcija Telekoma Srbije.



Vlasnik američke kompanije je najbogatiji čovek na svetu Karlos Slim čija se imovina procenjuje na 83 milijarde dolara.

Kompanija “Ameriken mobajl“ je u vlaništvu porodice Slim i najvećeg američkog operatetera AT&T. Slim je vlasnik 45 odsto, a AT&T 25 odsto, a ostatak akcija imaju mali akcionari i jedan fond.

Kompanija je megaoperater i ima više od 211 miliona korisnika mobilne i 25 miliona korisnika fiksne telefonije.

Vlada Srbije produžila je u četvrtak "zbog velikog interesovanja" rok za otkup tenderske dokumentacije za kupovinu dela akcija Telekoma do 10. decembra. Dokumentaciju za učešće na tenderu ranije su otkupili “Telekom Austrije“, “Dojče telekom“ i “Frans telekom“.

Vlada Srbije poseduje 80 odsto akcija Telekoma, a preostalih 20 odsto akcija poseduje grčki OTE, u kojem Dojče telekom ima 30 odsto udela. Inače, kako Beta saznaje, Grci su najavili da će sigurno prodati svojih 20 odsto akcija kompanije Telekom, a zvaničnu odluku će saopštiti do kraja godine.

Ministarstvo finansija Srbije objavilo je 20. oktobra tender za prodaju 51 odsto akcija Telekoma Srbije, čija je ukupna vrednost procenjena na 2,43 milijarde evra.

Kompanija Telekom Srbija imala je profit od 13,3 milijarde dinara u 2009. godini i prema tome bila kompanija sa najvećom neto dobiti na sprskom tržištu.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=27&nav_id=475408
[ ArtCool @ 27.11.2010. 19:03 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada
Kompanija Telekom Srbija imala je profit od 13,3 milijarde dinara u 2009. godini i prema tome bila kompanija sa najvećom neto dobiti na sprskom tržištu.


Toliko o pricama da ne moze da se vodi preduzece uspesno ako je u drzavnim rukama, a pare se na drugi mestima mogu uzeti za popunu budzeta a ne prodajom firmi.
Dzaba sve da pricamo, dosla direktiva spolja i prodaj
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 19:52 ] @
Nije dosla direktiva spolja, nego je iznutra procenjeno da bi zarad viseg cilja, koji bi bio evropeizacija ovoga ovde, kao sto smo rekli, trebalo da taj Karlos ili kakav je vec postane vlasnik, cisto da se zna gde je cija intersna sfera. A kazu da ce sledece godine i Obama da dodje da zapiša teritoriju. Samo, ako je sve to istina, pa cak i da su takvi kao ti u pravu, ne treba uopste da gajite neke iluzije da svemu tome nije aminovao tzar Putin. Ako mislite da nije, mnogo ste khm, khm, naivni. Tzar Putin ima sad precih briga nego sto je vekovno potkusurivanje sa zlim zapadom preko Srbije. Na primer, treba da se dogovara sa carevima iz Kine i Indije sta i kako. Eto, cak vas je i on odbacio kao nebitne za savremenu geopolitiku. I da li imate nameru da nesto naucite iz svega? Ili jok, pa cete i dalje da sebi secete piše i drndate Nikolaja?
[ Ivan Dimkovic @ 27.11.2010. 19:55 ] @
Citat:
ArtCool
Toliko o pricama da ne moze da se vodi preduzece uspesno ako je u drzavnim rukama, a pare se na drugi mestima mogu uzeti za popunu budzeta a ne prodajom firmi.


Lepo je kada covek sam sebi napravi stavove sagovornika pa ih navodno "pobija" - tako i ti sa pricama da "ne moze da se vodi preduzece uspesno ako je u drzavnim rukama". Bilo bi totalno uvrnuto da monopolista ne bude uspesan (profitabilan) - nema to veze sa drzavnom ili privatnom svojinom - sutra da postavis prave majmune iz beogradskog Zoo vrta u UO Telekoma Srbija, nastavili bi da budu profitabilni zato sto 99.9% gradjana Srbije nema drugu opciju nego da Telekomu placa racune.

Drzava ne treba da se bavi tim biznisom zbog drugih stvari, koje ocigledno neki propustaju... ali objasnili smo ih vise puta tako da nema potrebe ponavljati.

To da su zloupotrebe monopola lose za celokupno trziste (sto ukljucuje i KUPCE, a ne samo prodavce) - to bi trebalo da budu neke osnove ekonomije...
[ ArtCool @ 27.11.2010. 20:10 ] @
Nista ne smeta drzavi da se bavi tim stvarima ako postoji kontrola (za kadrove sredstva finansije ...).
Pusti pricu o lobiranju za posao sve se da resiti,a i pored toga posao je dobro isao za razliku od neki drugih firmi gde je namerno dovedena ekipa da bi ruinirala vrednost i posle dovela spasioce koji su totalno zatvorili i unistili iste.

Kako mislis da se sprovodi globalizacija ( potlacavanje - jel o tome se radi) i ukrupljavanje kapitala ako su dobra u drzavnim rukama ne ide.
Nego prodaj nekoj multi nacionali da "unapredi" biznis i rukovodstvo jel drzava nije sposobna zbog kadra koji je namerno postavljen da se bavi malverzacijama da bi se pred svetom imalo prava reci da ce to bolje privatnik.

Posmatras ti to Ivane sa dobre strane ali neces da gledas realnu situaciju i pozadinu na terenu, i odjednom 3 coveka drze ceo svet, i posle kako to i zasto, pa upravo zbog ovakvih i slicnih stavova.

Daj boze da bude sto vise manjih firmi sto vise jezika obicaja kultura i sto manjeg mesanja medju rasama (krvno), bilo kakvih unija i bice spasa za civilizaciju, ali sve su to argumenti protiv koga se globalizacija bori.
Oni su napravili EU teze ka Americkoj uniji i Aziskoj uniji, ali osipa im se posao ne ide ( i mnogo mi je drago :))

Inace iskreno postujem i cenim Nemacke radnike-industriju itd i sve sto je dobro prihvaticu iz njihovog sistema ali sam protiv Unije sa njima i priznavanja njihovog autoriteta nadamnom, koliko cu sta proizvoditi jesti i placati.
Nego otvorena trgovina pa ko da vise...a mi medju sobom da se pocistimo i izaberemo prave i nema zime.
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 20:47 ] @
Realna situacija je da je cak i da si sve u pravu, car Putin aminovao prodaji Telekoma. Zasto? Ti se razumes u geopolitiku, hajde objasni mi. Koj ste vi q u danasnjem ustrojstvu sveta kad je teziste sveta pomereno u Aziju, gde je uostalom uvek i bilo, do industrijske revolucije, kad je ono izvedena u Engleskoj, pa onda rasirena dalje. Pre industrijske revolucije, od Grcke i Egipta pa do iste, iz Evrope se stalno islo u Aziju da se traze sirovine, teritorije, bogatstvo, znanje itd. Onda je jedno vreme, zbog industrijske revolucije, to teziste pomereno u Evropu, pa ste vi (tj Balkan) tu bili neki q, to je tacno, ali sad se opet to teziste vratilo u Aziju. ne svidja vam se to? Zalite se upravi vodovoda. I tzaru Putinu. Koji vas ne be 2% (isto kao ni jedan njihov car ranije, jer svima ste sluzili samo kao moneta za potkusurivanje njih sa Evropom, ono, da rovarite po Evropi koljuci se medjusobno tu po Balkanu) pa vas onda sad bačio tom Karlosu da vas izjede za dorucak. Svakome prema zaslugama, kapitalisticki. To ste sami trazili, sto placete sad?
[ ArtCool @ 27.11.2010. 21:01 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: To ste sami trazili, sto placete sad?

Pratis li ti sebe ?
Ko je sta trazio,
sto te cudi reakcija Putina pa on je kolaboracionista od samog pocetka, pa seti ga se ko ga je postavio a taj sto ga je postavio od koga je on postavljen i sta je uradio.
Ne znas sta ces sa argumentima pa pokusavas da me prisvojis sa nekima, i sa kime god pokusas gresis jel neces da slusas.

Sustina:
Najmanje se pitamo mi i mi smo samo kusur u igri velikih, i ne budi naivan i prepisivati sva zla sveta srpskom mentalitetu i ljudima.
Srpski ljudi uniostavaju drzavu ali su kupljini i specijalno obuceni za to !!!

P.S

Ne mozes da dokucis koga podrzavam i onda lutas po geo-atlasu umesto da malo pazljivije citas.Pokusavas da me prisvojis nekoj grupaciji o kojoj vec imas izdiferencirano misljenje i da samo po komandi izdeklamujes referat.
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 21:03 ] @
[ ArtCool @ 27.11.2010. 21:09 ] @
@lesli

Pa rece ja malopre u postu,
kad covek ne zna sta ce on proglasava oko sebe da su svi ludi i sizofrenicari, i jos se na kraju pita kako on nije poludeo

To je uobicajena reakcija na stres proisteklog iz opste konfuzije koju su generisale informacije koje se kose sa dosadasnjim ubedjenjima potkovane mediskim i drustvenim (globalnim) ispiranjem mozga.

Nisi ti kriv i zato se ja ne ljutim.
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 21:33 ] @
Citat:
ArtCool: Srpski ljudi uniostavaju drzavu ali su kupljini i specijalno obuceni za to !!!
Sve su to Englezi organizovali, dojavili Francuzima, a oni oh obucili pa poslali u Vasington, kod onog kauboja. Sta da radis. Velike su to krize. Svecke krize. Medisko finansiske.
[ kandorus @ 01.12.2010. 16:44 ] @
Da li je dogovoreno kako će se ubuduće hraniti partijska stoka koja ostaje bez dela pomija?
A i valov će im ćape!
[ vladd @ 01.12.2010. 17:20 ] @
Agencije, direktorati, NVO, autorski honorari..ima ispase za partiska goveda..

Poz