[ Horvat @ 26.11.2010. 11:58 ] @
Citat:
Porez za “Maksi“ ide u kasu Srbije
25. novembar 2010. | 16:28 | Izvor: B92 Beograd -- Miroslav Mišković odlučio da posle prodaje “Maksija” plati porez u Srbiji. To je uslovljeno političkim dogovorom, ocenjuju analitičari.


Kompanija “Delta holding” i zvanično je potvrdila da uskoro prodaje trgovinski lanac “Maksi”.


Miroslav Mišković je ovaj put odlučio da porez plati Srbiji i transakciju obavi preko srpskih banaka. Ipak, ekonomisti podsećaju da Mišković prilikom prodaje “Delta banke” nije platio porez u Srbiji, pa zato ovaj njegov potez tumače kao dogovor sa političarima.

izvor i ostatak


izgleda je malo dobio za usima, malo su ga neki reketirali zarad politickih poena
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 12:32 ] @
Ma kakvi politicki poeni, trebaju im pare. KOje i treba da uzmu od tih "tajfuna" i da ne uzimaju vise kredite. I tako su ti "tajfuni" u stvari samo prisvojili drustvenu imovinu i nisu nista novo stvorili, pa sad neka to vrate. Ne mora da se to zove nacionalizacija ili nesto, nego eto tako sto ce da plate enormne poreze na "posteno zaradjeni kapital" .
[ a1200 @ 26.11.2010. 13:44 ] @
Pitanje je samo KOME idu te pare i na sta... samo to malo pitanjce. Mislim da su mu dali ponudu koja ne moze da se odbije, sto bi se reklo.

U stilu ili ces nama sad da platis da bi se odrzali na povrsini, ili cemo da donesemo zakon i sprovedemo naplatu sa nasim reformisanim sudijama, pa ce te kostati mnogo, mnogo vishe - ono, ako ti nesto nije jasno, Misko, seti se Karica.

Wild Wild West.

E sad, da mi je nesto zao nije... niko od njih nije te pare stvorio a da nije koristio monopolsko-politicku zaledjinu i gazio konkurenciju jer mu se moglo, kupovao drzavne firme bud zasto, i bio nedodirljiv za inspekcije i realno placanje poreza. Samo mi je neshvatljivo da u se u Srbiji sve radi dekretima, i odlukama "sa vrha", kad stignu direktno od njegovog visocanstva... a ne po automatizmu, tj. postovanjem zakona i kroz institucije kojima je to jedina svrha. Pravna drzava? My ass...
[ burex @ 26.11.2010. 13:47 ] @
Woooow! Platiće POREZ! Pa čovek je srce, nema šta... od čim izvrši neki poslovni potez koji nije nelegalan/polunelegalan, ima svi da mu ljubimo zadnji deo od radosti.
[ jnk @ 26.11.2010. 13:54 ] @
Nek se proda 50% maksija za 500 miliona evra i porez na kapitalnu dobit je 50 miliona. To će nas izvući iz govana. Inače toliko delta verovatno na ime raznoraznih poreza i dažbina plati u roku od 3-4 meseca.
[ Wi-Fi @ 26.11.2010. 14:12 ] @
Ma sigurno se primio na "ekonomski patriotizam" i sl. gluposti, 100% su mu nasli neku "neregularnost" pa mora. Da je "cist", lako bi on to prodao pre nego sto se donesu zakoni/porezi.
[ Lesli Eldridz @ 26.11.2010. 15:41 ] @
Citat:
a1200: Pitanje je samo KOME idu te pare i na sta... samo to malo pitanjce. Mislim da su mu dali ponudu koja ne moze da se odbije, sto bi se reklo.

U stilu ili ces nama sad da platis da bi se odrzali na povrsini, ili cemo da donesemo zakon i sprovedemo naplatu sa nasim reformisanim sudijama, pa ce te kostati mnogo, mnogo vishe - ono, ako ti nesto nije jasno, Misko, seti se Karica.
Naravno, tako se to radi. Kome idu pare? Pa pare idu onima koji su na vlasti a oni ce da ih upotrebe da bi ostali vlast. Zbog cega? Pa da izvedu reforme koje su poceli onako kako treba a ne fa tu zagadjuju svakih par godina neki koji hoce da ponistavaju te reforme. A demokratije, slobode, pravde, pravne drzave i ostale andrmonje? Koga briga. Kakvi su ovi ovde Englezi takvo im i to sve.
[ mmix @ 26.11.2010. 23:31 ] @
PA covek je malo u nebranom grozdju, debakl sa forcankom i nezavisnim sudstvom je ocigledan indikator milosti u kojoj je
[ a1200 @ 26.11.2010. 23:41 ] @
@Lesli:
Mislis na reforme koje za cilj imaju poboljsanje iskljucivo njihovog materijalnog stanja... da, u pravu si, takav kolosalni projekat licnog bogacenja, "reformisanjem" zemlje, se ne sme zaustaviti!
Sta cemo ako Srbija sad stane...

Nego, mnogo su veliki izdaci za razne Pere lozace... treba to odnekud naplatiti...
Citat:
Za skupštinskog ložača izdvojeno 700.000 dinara

Skupština Srbije izdvaja ogromnu sumu za polugodišnje usluge loženja iako je zgrada parlamenta u gradskom sistemom grejanja.

Profesionalni ložač u zimskoj sezoni, po ugovoru o delu za šest meseci, dobije fantastičnih 700.000 dinara ili 116.000 mesečno i to za loženje zgrade koja je inače na daljinskom sistemu grejanja...


http://www.vesti-online.com/Ve...lozaca-izdvojeno-700000-dinara

Nego ovaj je u rangu sa premijerom Srbije, plata Mirka Cvetkovića: 116.111 dinara

A nije daleko ni od:
gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa: 119.700 dinara


A zaj*bao je:
Ministra rada i socijalne politike Rasima Ljajića: 108.000
Ministara zdravlja Tomicu Milosavljevića: 109.352
Ministara zaštite životne sredine Olivera Dulića: 102.247 dinara.


Vrh... ili su plate samo fiktivne... ono, da narod vidi kako ni njima nije lako...
http://www.danas.rs/danasrs/po...ews_id=157508&action=print
Citat:
Ko koliko zarađuje

FUNKCIJA ZARADA

Predsednik Srbije 142.944 dinara
Guverner NBS 412.000 dinara
Premijer Srbije 116.111 dinara
Ministar rada i socijalne politike 108.000 dinara
Ministar zdravlja 109.352 dinara
Ministar zaštite životne sredine 102.247 dinara
Gradonačelnik Novog Sada 136.223 dinara
Gradonačelnik Subotice 128.000 dinara
Gradonačelnik Loznice 85.682 dinara
Gradonačelnik Šapca 85.652 dinara
Gradonačelnik Užica 84.940 dinara
Gradonačelnik Kragujevca 100.000 dinara
Gradonačelnik Vranja 124.000 dinara
Gradonačelnica Pančeva 85.653 dinara
Gradonačelnik Niša 113.000 dinara
Gradonačelnik Beograda 119.700 dinara
Predsednik opštine Barajevo 122.000 dinara
Predsednik opštine Sopot 128.024 dinara
Predsednik opštine Grocka 124.378 dinara
Predsednik opštine Lazarevac 133.034 dinara
Predsednik opštine Bujanovac 91.000 dinara
Predsednik opštine Pirot 90.000 dinara


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2010. u 01:04 GMT+1]
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 01:27 ] @
To uopste nije vazno. Vazan je krajnji cilj, a to je evropeizacija Balkana. Tvoji "patriote" to nikad nece uraditi. Naprotiv, oni hoce da ovde naprave koncentracioni logor kao sto je bio devedesetih. Ovi ne znaju zasto to treba da se uradi, to je tacno, ali ce ipak uraditi, ako ni zbog cega drugog, onda da napune sebi dzep. Meni je to OK dil.

Plus, osim par komada sa ove liste, iste ili vece plate imaju ovi koji rade u bankama i u stranim firmama, pa sta onda.
[ a1200 @ 27.11.2010. 01:40 ] @
Rec je o drzavnoj upravi... i nekom tamo, zvanicnom rasponu plata.

...
Znaci malo cemo da kraduckamo, ali cemo na kraju, ipak, za jedno 1000 godina da vas (nekako) uvedemo u EU - E, a onda smo na konju, i mi i vi, i nece biti bitno sto smo toliko nesposobni i korumpirani - jer zna se, tada stizu pokloni, pare! 72 device! Boljitak za sve!

Ma oprostice nam Djura i duznicko ropstvo, i podici preko noci nepostojece fabrike, puteve i mostove, otvoriti radna mesta... napraviti pravnu drzavu, i iskoreniti korupciju... SVE ONO STO MI NISMO URADILI. Tj. trosice svoje pare na sve nas, da bi nama bilo dobro - a samo zato sto nas voli. Ma samo da se docepamo te EU! I zato bez alternative, samo napred...

I tako, bajka se nastavlja, dok su obrazi i dzepovi, pametnim likovima, sve deblji i deblji... a stanje u drzavi sve gore i gore.
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 02:10 ] @
A bre, ko nema za hleb neka jede kolace, ja sta drugo mogu da mu savetujem. I nije cilj da se docepamo EU, nego da se evropeizuje Balkan. To nije isto. Mada ne sporim da je ovim tvojim neprijateljima cilj da se docepaju EU ne bi li tako dobili pristup fondovima pa da malo i iz njih kraduckaju. Ali to je nebitno sve dok rade na poslovima evropeizacije Balkana.
[ a1200 @ 27.11.2010. 02:22 ] @
Problem je upravo sto ne rade. Jer niko, pa ni EU, ne zeli zemlju koja je u raspadu, puna lopova, korumpirana, u kojoj pravna drzava ne postoji, koja je prezaduzena i koja jednostavno nema nista da ponudi (jer je sve vec rasprodala EU kompanijama), i koja "zivi", pre bi se reklo pluta na povrsini, na racun dodatnih zaduzivanja, "reprogramiranja dugova" i "aranzmana". Sto bi takva zemlja trebala jednoj EU, osim naravno, da joj bude jos jedan kamen oko vrata, koji zivi na racun onih clanica koje nesto zaista i proizvode, i samim tim i vrede.




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2010. u 03:33 GMT+1]
[ vladd @ 27.11.2010. 10:58 ] @
Pa ne zele oni nas i da nismo u raspadu. A ni mi ne znamo zasto nas bas zele, ili ne zelimo da znamo.

Model po kojem su nas "zeleli" je pukao, da se valjamo u kreditima i kao nesto radimo, seprtljamo.

Ostaje nam samo deo da se , ne "evropejizujemo", vec civilizujemo srazmerno 21-om veku.

Da nesto radimo, proizvodimo neku korist, povecavamo entropiju civilizacije i ucestvujemo u zbivanjima u svetu srazmerno nasoj istoriji, mentalitetu, brojnosti i pozitivnim obicajima.

Poz
[ a1200 @ 27.11.2010. 15:29 ] @
@Valdd: to je i meni sve jasnije i jasnije... dok se sami ne sredimo i ne organizujemo, pocnemo da zivimo od svog rada, nema nikakvog boljitka.
Nikoga ne interesujemo :)
[ Lesli Eldridz @ 27.11.2010. 16:17 ] @
Pa to je ta evropeizacija, sta vam termin smeta.
[ ArtCool @ 27.11.2010. 17:38 ] @
Rekli majstori Misku, ostavi malo i svoj braci koja ostaju u Srbiji da zavrse poslove do kraja ;)
Kada zaposlene drzis kao pse, lepe pare od prodaje mozes da napravis (a o nevracanju para duznicima i da ne pricamo).



Uzeto sa njihovog sajta
[ ventura @ 27.11.2010. 18:34 ] @
Citat:
ArtCool:
Kada zaposlene drzis kao pse, lepe pare od prodaje mozes da napravis (a o nevracanju para duznicima i da ne pricamo).

Drži zaposlene kao pse?

Nešto ne vidim da ljudi masovno napuštaju Deltu jer su nezadovoljni uslovima na radu... Pre bih rekao da se ljudi masovno raspituju kako da se zaposle tamo, a ne kako da daju otkaz...

Što se tiče dobavljača, to jeste glupa situacija i ne ponašaju se korektno. Nije najbolja poslovna praksa da novac koji duguješ dobavljačima trošiš na sopstveno razvijanje, ali bože moj, ako dobavljačima to odgovara, onda možeš to da radiš skoro bez ikakvih posledica...
[ ArtCool @ 27.11.2010. 18:42 ] @
@ventura

Jako lepo vidjenje situacije za nekoga ko zivi u Tokiu ;)
ja nisam bio nikada kakvo je vreme bilo jutros.
[ a1200 @ 27.11.2010. 18:46 ] @
Citat:
ako dobavljačima to odgovara, onda možeš to da radiš skoro bez ikakvih posledica...

Dobavljacima to ne odgovara, ali posto ne zive u pravnoj drzavi, pa da mogu da ga tuze i dobiju spor, onda nemaju nikakvog izbora.
[ ventura @ 27.11.2010. 19:10 ] @
Citat:
a1200: Dobavljacima to ne odgovara, ali posto ne zive u pravnoj drzavi, pa da mogu da ga tuze i dobiju spor, onda nemaju nikakvog izbora.

A da prestanu da mu isporučuju robu?

Ne mogu jer su potpisali takav ugovor?

Jbga, sledeći put neka gledaju šta potpisuju, pa kad im neko ne plati robu, ti prestaneš da ga snabdevaš i podneseš tužbu za prinudnu naplatu... To se rešava po kratkom postupku preko NBS, mislim da ti čak ne treba ni sudsko rešenje već samo fakture i dokaz da si robu isporučio (otpremnica), ili ako treba sudsko rešenje da se to dobija instant...
[ a1200 @ 27.11.2010. 19:29 ] @
Da, a onda se setis da je ovo Srbija, i da je to Miskovic... ajde bre Ventura ti ko da zivis u nekom drugom univerzumu, posle toga bi mogli samo firmu da zatvore. Naravno da tako tako treba da bude, ali tako realno nije u Srbiji - i to je glavni problem ovde.

Bre ovde se Misko odlucuje, dal' ce i gde da plati porez, a Bota preti nepristojno bogatima... jel' ti to lici na pravnu drzavu?
[ ArtCool @ 27.11.2010. 19:29 ] @
Citat:
ventura

Ne mogu jer su potpisali takav ugovor?


Poznat ti je pojam monopol,
i kod koga drugog da potpisu ???
Pa to i jeste muka u celoj prici, jedan drzi sve a ti pravis kolace, i ili prodaj kako znas i umes ili crkni.
Bojim se da ce neko tesko izabrati ovu drugu varijantu, a drzava nema koga da stiti kada su izlobirani zakoni da to tolerisu i kada su kljucni ljudi kupljeni (sto ja ovo pisem kada je vec sve poznato).
[ ventura @ 27.11.2010. 19:50 ] @
Citat:
ArtCool: Poznat ti je pojam monopol,

Poznat mi je pojam, ali Mišković je daleko od monopola na domaćem tržištu što se tiče trgovinskih lanaca... Ako me sećanje dobro služi Rodić, IDEA, Mercator, Metro, Vero, Tus takođe posluju u Srbiji...

Citat:
ArtCool
i kod koga drugog da potpisu ???

Rodić, IDEA, Mercator, Metro, Vero, Tus + gomila drugih malih trgovina...
[ ArtCool @ 27.11.2010. 19:54 ] @
I sto su onda isli kod Miskovica ???
Da nije bolje i redovnije placao, i svi ovi nabrojani kakvu su imali pokrivenost po Srbiji ?
[ ventura @ 27.11.2010. 19:59 ] @
Citat:
ArtCool: I sto su onda isli kod Miskovica ???

To ti ne bih znao reći, to moraš da pitaš njegove dobavljače...

Citat:
ArtCool:
Da nije bolje i redovnije placao, i svi ovi nabrojani kakvu su imali pokrivenost po Srbiji ?

Ne znam kakva je situacija u ostatku Srbije, ali Beograd je poprilično dobro pokriven sa svim trgovačkim lancima koje sam naveo...

Mada možda je istina da su Miškovićevi lanci pokrili najveći deo tržišta van Beograd, ali šta sad, treba da ga kaznimo jer je uspešan i zna kako se radi posao? Je li neko brani Merkatoru ili Rodiću da uradi istu stvar?
[ ArtCool @ 27.11.2010. 20:16 ] @
Citat:
ventura
Mada možda je istina da su Miškovićevi lanci pokrili najveći deo tržišta van Beograd, ali šta sad, treba da ga kaznimo jer je uspešan i zna kako se radi posao? Je li neko brani Merkatoru ili Rodiću da uradi istu stvar?


On nije kriv nego namontiran sistem u kome smo, a ovima da li neko brani pitaj njih pa ces videti sta ce ti reci...
Ha ha ha ma sve je mnogo prosto...i tuzno...ali tako je.
[ Danijel Krmar @ 27.11.2010. 21:32 ] @
Evo i u Novom Sadu im neko brani izgleda. Merkator dobio najbolji plac u gradu, sram Miskovica bilo, kako im je zabranio samo. Ove brojne Rode, Univereksporti, Idea-e, mora da su u stvari preruseni Maxi marketi.

ZAVERA BRE!

No, lepo je ziveti u nekom svom svetu, a pricati o realnosti. Ko prati fotografski deo foruma zna da ti to ide od ruke ;).
[ ArtCool @ 27.11.2010. 21:43 ] @
Citat:
Danijel Krmar: Evo i u Novom Sadu im neko brani izgleda. Merkator dobio najbolji plac u gradu, sram Miskovica bilo, kako im je zabranio samo. Ove brojne Rode, Univereksporti, Idea-e, mora da su u stvari preruseni Maxi marketi.

ZAVERA BRE!

No, lepo je ziveti u nekom svom svetu, a pricati o realnosti. Ko prati fotografski deo foruma zna da ti to ide od ruke ;).


Nema ZAVERE vec VERE da to sto placas mora BITI tako.
Tvoj svet je njihov svet a ne moj !!!
A sto se tice foto foruma sve savrseno, svaka moja tema je imala odlican odziv ;)
[ goran.mg @ 28.11.2010. 08:48 ] @
Citat:
ventura: Ne znam kakva je situacija u ostatku Srbije, ali Beograd je poprilično dobro pokriven sa svim trgovačkim lancima koje sam naveo...

Mada možda je istina da su Miškovićevi lanci pokrili najveći deo tržišta van Beograd, ali šta sad, treba da ga kaznimo jer je uspešan i zna kako se radi posao? Je li neko brani Merkatoru ili Rodiću da uradi istu stvar?



Bivsi C market sadasnji raznorazni maksiji imaju vise prodavnica u Beogradu nego svi ti sto si nabrojao ukupno bilo gde. Da bi napravio takav lanac trebaju ti ozbiljne pare... i tako sve u krug. Dobavljaci su isto upali u zacarani krug, ako povuku robu nece dobiti pare a ovako nesto i dobiju. Najbolje da se postavis u njihovu situaciju pa ces videti da izlaza skoro da i nema.
[ ventura @ 28.11.2010. 09:19 ] @
Citat:
goran.mg: Bivsi C market sadasnji raznorazni maksiji imaju vise prodavnica u Beogradu nego svi ti sto si nabrojao ukupno bilo gde. Da bi napravio takav lanac trebaju ti ozbiljne pare... i tako sve u krug. Dobavljaci su isto upali u zacarani krug, ako povuku robu nece dobiti pare a ovako nesto i dobiju. Najbolje da se postavis u njihovu situaciju pa ces videti da izlaza skoro da i nema.

Malih radnji ima sigurno 10 puta više od svih C Marketa, Pekabete i ostalih lanaca zajedno... I šta onda?

Poenta je da se ljudi uglavnom snabdevaju po velikim marketima (Rodić, IDEA i sl.) a u malim lokalnim marketima se evetualno kupi svež hleb ili ako nešto zafali... Verujem da se promet celog lanca C Marketa uporediv sa prometom nekoliko Rodić ili IDEA centara... Dakle što se tiče dobavljača njima je svejedno da li si ti 10 tona robe prodao u 3 ili 150 radnji.

Dalje, Deltini dobavljači nisu u začaranom krugu već su totalno sjebani... Delta im ne plaća robu, ako je povuku ne samo da neće dobiti novac ni za prethodno isporučenu robu, već će ih Delta tužiti i tražiti naplatu štete zbog izgubljene dobiti... Totalno loša pozicija po dobavljače, ali ima tu jedna stvar. Nismo im ja i ti potpisali ugovor sa Deltom umesto njh, već su to uradili oni sami... Ako su sami pristali da isporučuju određenu količinu robe, pristali su na plaćanje penala ukoliko to ne učine iz bilo kog razloga, i pristali su na to da je plaćanje od strane Delte fakultativno, zašto bi ih neko sažaljevao? Sami su pristali na to, niko ih nije naterao.
[ goran.mg @ 28.11.2010. 10:34 ] @
Citat:
ventura: Malih radnji ima sigurno 10 puta više od svih C Marketa, Pekabete i ostalih lanaca zajedno... I šta onda?

Poenta je da se ljudi uglavnom snabdevaju po velikim marketima (Rodić, IDEA i sl.) a u malim lokalnim marketima se evetualno kupi svež hleb ili ako nešto zafali... Verujem da se promet celog lanca C Marketa uporediv sa prometom nekoliko Rodić ili IDEA centara... Dakle što se tiče dobavljača njima je svejedno da li si ti 10 tona robe prodao u 3 ili 150 radnji.

Dalje, Deltini dobavljači nisu u začaranom krugu već su totalno sjebani... Delta im ne plaća robu, ako je povuku ne samo da neće dobiti novac ni za prethodno isporučenu robu, već će ih Delta tužiti i tražiti naplatu štete zbog izgubljene dobiti... Totalno loša pozicija po dobavljače, ali ima tu jedna stvar. Nismo im ja i ti potpisali ugovor sa Deltom umesto njh, već su to uradili oni sami... Ako su sami pristali da isporučuju određenu količinu robe, pristali su na plaćanje penala ukoliko to ne učine iz bilo kog razloga, i pristali su na to da je plaćanje od strane Delte fakultativno, zašto bi ih neko sažaljevao? Sami su pristali na to, niko ih nije naterao.


Mozemo ovako do... dok nam ne dosadi :) Verovatno imamo trenutni visak vremena i totalno razilicite stavove.

Pa te male radnje nisu u lancu i nemaju iste uslove kao i veliki lanci sto je i logicno.

Ako imas neki veci broj prodavnica lepo rasporedjenih po gradu sa konkurentnim cenama sigurno imas i veci promet od nekoga ko ima manji broj prodavnica. Dobavljaci, proizvodjaci su u neka bolja vremena imali verovatno i dobru korist. Danas nije samo ovakva situacija sa Deltom, retki su koji posluju bez glavobolja oko naplate. I jeste to njihov problem sto su potpisali nepovoljne ugovore ili sta vec da su uradili, samo moze da postane i nas problem ako robe nestane sa trzista.

Mislim da ti je ovo jasno samo sto moras da budes antiprotivan a i udaljeili smo se od same teme.
[ ventura @ 28.11.2010. 11:20 ] @
Tu se slažemo, veliki broj malih radnji ima isti promet kao jedna velika. Samim tim, ceo lanac C Marketa ima promet kao nekoliko velikih Rodić mega marketa, prema tome da li će dobavljaš robu plasirati u C Market ili Rodić, sa strane plasmana je isto.

Dakle, tvrdnja da je Mišković jedini u Srbiji i da drži monopol u maloprodaji je apsolutno netačna.
[ stil @ 28.11.2010. 11:47 ] @
Zbog toga i izlazi iz tog posla.
[ Horvat @ 28.11.2010. 16:04 ] @
@ventura, cek, a u ugovoru sta pise o obavezima delta m?
da moraju da plate kad hoce ili u odredjenom roku?
[ Wi-Fi @ 28.11.2010. 16:57 ] @
Verovatno to drugo, s obzirom da tako funkcionise u praksi