[ notebookFun @ 26.11.2010. 15:37 ] @
Radim u Photoshop CS 5 reklamne postere za jedan kafic. Kvalitet postera je velik 3508 x 4961px, A3 format 300 pixels/inch i tako zavrsene projekte Exportujem u JPG ili PNG forma bez kompresije.

Kada sa IRFAN VIEW pogledam taj JPG fajl izgleda super i kad ga zumiram nekoliko puta, ali problem je sledeci, u mjestu gdje ja zivim postoji samo jedna stamparija i najveci im je format A3 koji mogu stampat.
Posto tu stampariju drzi jedan manje obrazovam covjek koji moj JPG fajl uvozi u COREL a kasnije iz njega stampa. Prvo kad uveze ovu sliku ona bude velika i ako on izabere A3 format, linije postaju po malo krivudave i kvalitet se gubi. Takodje kad odstampa to iz corela na papiru se pojave margine sa svih strana velicine 1cm bjele boje i slika je dosta tamnija nego kod mene na racunaru.

Kako da mu sve ovo serviram u COREL-u da ne bude ovih problema i da on nema potrebe da smanjuje moju sliku jer je ona A3 formata, da on samo klikne na PRINT.

[Ovu poruku je menjao notebookFun dana 26.11.2010. u 19:10 GMT+1]
[ bluebird @ 26.11.2010. 21:24 ] @
Tako zavrsenu pripremu odradi u *.pdf formatu sa svim parametrima (margine, rezolucija ............) i neka je stampa direktono iz Acrobat Reader-a.

Pozdrav
[ notebookFun @ 27.11.2010. 10:13 ] @
Ne znam koliko je to pametno, a i pitanje je da li ima Acrobat Reader :)
Ima li neki drugi nacin?


[ skemamen @ 27.11.2010. 11:28 ] @
Acrobat Reader ima sigurno...
[ MileG @ 28.11.2010. 16:15 ] @
;) i jako je pametno...

Citat:
Prvo kad uveze ovu sliku ona bude velika i ako on izabere A3 format, linije postaju po malo krivudave i kvalitet se gubi.

Odnesi mu PDF i preskoci sva ta uvozenja/izvozenja i probleme oko kvaliteta.
Citat:
Takodje kad odstampa to iz corela na papiru se pojave margine sa svih strana velicine 1cm bjele boje i slika je dosta tamnija nego kod mene na racunaru.

Margine se moraju pojaviti jer stampac ne stampa od ivice do ivice papira sto bi svakako trebali znati i na njemu ne mozes dobiti bas ono sto i kako vidis na monitoru.

Resenje = napravi PDF + predvidi margine + posvijetli...