[ Bofi @ 26.11.2010. 19:08 ] @
Ovako, kao sto sam naslov kaze imam problem sa caller id. Problem se desava i pod trixbox-om kao i pod Asterisk-om podignutom na CentOS-u. Problem je u tome sto sve radi ok ali sam Asterisk na svaki pet minuta zazvoni dvaputa i prestane. Dugo vremena mi je trebalo da provalim sta je. Na kraju sam provalio da prijavljuje neku gresku sa caller id. Trazio sam na google-u sta bi moglo da bude problem i svi odgovori upucuju na promenu standarda sto se tice identifikacije caller id. Probao sam bellcore, DTMF, NTT i naravno nista od ovoga nije pomoglo. Moje pitanje je koji standard je potrebno staviti za nasu zemlju. Masinu sam probao na liniji gde nije ukljucena identifikacija i problem se ne javlja. Inace Telekomova centrala na koju sam nakacen je EWSD.
[ mvojkan @ 28.11.2010. 10:35 ] @
Probaj ETSI FSK type1 ili type2.
[ mist @ 17.12.2010. 22:25 ] @
pa i ja sam imao problem sa zvonjavom. Ali ja sam nasao da je uzrok sum na vezi na nasim divnim linijama. Resenje koje ljudi predlazu po netu je da se saceka 2-3 sekunde pre "Answer()", pa ako se ne ponovi zvonjava, onda je lazna uzbuna.

@mvojkan:
kako se taj signalling zove u DAHDI? Posto koliko ja vidim legalne opcije su "bell", "dtmf", "v22" i "v23"
Sta je od toga ovo sto ti kazes?