[ adnan_89 @ 28.11.2010. 21:37 ] @
Desava mi se da prilikom restarta centralnog PPPoE, korisnici dobijaju adrese od kraja, prvi dobije xxx.xxx.xx.255, drugi xxx.xxx.xx.253 bla bla i tako markiranje ide na "drugi" link, jer je postavljeno da opseg xxx.xxx.xx.128/25 ide na link2...


moje pitanje je sledece

da li je ispravno ovako, jer ne mogu to postaviti zato sto mnogo "stranki" trpi ako zeznem :D

u firewall/mangle routing mark ide ovako :

xxx.xxx.xx.0/26 -> GroupA

xxx.xxx.xx.64/26 -> GroupB

xxx.xxx.xx.128/26 -> GroupA

xxx.xxx.xx.192/26 -> GroupB

da li sam gdje ofulo koju adresu, mada mislim da nisam koliko me matematika sluzi...


i na ovaj nacin sam barem "koliko toliko" izmiksao korisnike po grupama


a rjesenje o mark routingu i lokalu cu postaviti tamo u temu, jer sam skontao sto i kako nije htjelo
[ armin_b @ 29.11.2010. 19:14 ] @
U principu,to bi tako trebalo da radi,sta je problem ne znam...
Javi mi se na MSN pa cu ti to probati objasnit:Duti ;)
[ jasambradonja @ 17.12.2010. 10:20 ] @
Eto da i ja postavim pitanje...

Zbog čega se desi da DHCP server dodeljuje IP adrese naopako?
[ BigFoot @ 17.12.2010. 10:32 ] @
Zato što to nigde drugačije nije ni rečeno. Čak i da daje nasumice, i to je ok.
[ jasambradonja @ 17.12.2010. 10:39 ] @
E sad... to drugde bi bilo gde?

...recimo estetike radi bih hteo da se IP adrese dodeljuju sekvencijalno od 2 do 254... gde i šta bi trebalo "kliknuti", ako nije tajna?
[ acatheking @ 17.12.2010. 10:46 ] @
MT je implementirao DHCP protokol da se IP adrese dodeljuju na taj nacin. Ako zelis estetiku, onda batali DHCP i korisnicima staticki zakucavaj adrese.
[ BigFoot @ 17.12.2010. 11:55 ] @
Osim toga, šta bi od estetike ostalo kada kreneš redom, dodeljuješ adrese, a onda se neki od korisnika povremeno isključuju, vraćaju dodeljenu adresu i ostavljaju rupe u DHCP lease-u? Da li ih čuvati za te korisnike koji se možda nikad više neće priključiti ili davati prvom sledećem? U svakom slučaju, DHCP dodeljuje slobodnu IP adresu i ne treba očekivati nikakvo pravilo pri tome.