[ Cyrix @ 29.11.2010. 07:45 ] @
pre svega pozdrav svima posto jako dugo sam bio odsutan sa foruma.
trenutno imam analogni satelitski sistem koji nije nikada posustao od kada je ugradjen i jos funkcionise perfektno, znaci 15ak godina.
pored postojeceg treba da dodam jos jedan naravno digitalni.
imam nekoliko pitanja a od njih sam samo delimicno uspeo da nadjem odgovore na forumu znaci ni jedno pitanje nije celo odgovoreno...

imam card sharing account i u okviru njega imam total tv i sl... pitanje vezano za ovo je da li imam HD kanala da bih uopste kupovao HD receiver? ako neko zna neka kaze i koji bi to bili kanali posto verujem da nije velika lista.

sledeca stvar je posto sam se odlucio za dreambox, drugar koji ga vec ima kaze da je gemini fw najbolji i stvarno gledao sam ga preko mreze na kompu i streaming stvarno radi perfektno. odgovara mi ova varijanta jer mogu onda npr da ga gledam sa xbox-a jer takodje postoji plugin za xbmc media centar koji se kaci na gemini i omogucava gledanje preko mreze. da li preporucujete drugi fw, bolji, stabilniji a da opet ima sve opcije gemini-ja?

sledece pitanje je kljucna stvar i ono mi je najbitnije.
stvar je da koliko dugo vec imam ovaj analogni sistem on bukvalno nikada nije posustao i sve radi od prvog dana perfektno.
vidim da je trziste zasuto kinezima (mislim na dreambox receiver-e). mislim da se cak osnovni model vise i ne proizvodi od strane dream multimedia ali ga ima na trzistu za jako malo para, naravno kineski, i vidjam cesto da ljudi se zale na njih. reklamacija moze da prodje 6 meseci koliko traje garancija a sta posle? da li su to neki standardni uzroci kvarova kao sto su losi kineski delovi pa da moze to u nekom servisu da se sredi ili koliko traje traje a posle nov kupiti. znaci sta predlazete kao permanentno resenje po pitanju stabilnosti, kvaliteta i trajnosti receivera?

hvala unapred svima.
[ nenad76 @ 29.11.2010. 10:12 ] @
Malo si me zabunio sa svim ovim sto si napisao,sad ne znam jel imas dreambox ili nemas,kazes da imas cs,trazis risiver,spominjes da ti analogni sistem jos radi besprekorno.... Ne znam stvarno i ne mogu iz tvog posta da zakljucim uopste sta imas od opreme i sta trazis,budi koncizan i konkretan pa ces dobiti sve odgovore od ljudi ovde koji se u to razumeju...
[ Cyrix @ 29.11.2010. 21:46 ] @
dodajem pored ovog jos jedan sat sistem. ne koristim nista od stare opreme i ne zanima me okretanje antene. bice usmerena na eutelsat i to je to. pa normalno da mi treba hd receiver da bi gledao hd kanale, nego pitam ima li ko iskustava sa domacim hd kanalima i sa hd kanalima koji imaju sr prevod. jedino me oni zanimaju. ako ne postoje takvi kanali ne bih kupovao hd receiver vec obican. inace dream definitivno kupujem. pa me brine situacija ako uzmem kineza sto se tice tog kvaliteta samog uredjaja da li iko ima iskustava. moj drugar ih prodaje i konstantno se vracaju na reklamaciju. a stopa reklamacije veca od 20%. mozda i vise. a to su bas oni sa mac opsegom dream multimedia, ove druge i ne uzimam u obzir upravo zbog tog time bomb-a.
[ Cyrix @ 29.11.2010. 21:49 ] @
lepo sam napisao da imam cs account a ne cs.
[ nenad76 @ 29.11.2010. 21:59 ] @
Ajde sad budi ljubazan pa objasni sta je to cs account?
[ juann @ 30.11.2010. 09:28 ] @
Citat:
Cyrix: dodajem pored ovog jos jedan sat sistem. ne koristim nista od stare opreme i ne zanima me okretanje antene. bice usmerena na eutelsat i to je to. pa normalno da mi treba hd receiver da bi gledao hd kanale, nego pitam ima li ko iskustava sa domacim hd kanalima i sa hd kanalima koji imaju sr prevod. jedino me oni zanimaju. ako ne postoje takvi kanali ne bih kupovao hd receiver vec obican. inace dream definitivno kupujem. pa me brine situacija ako uzmem kineza sto se tice tog kvaliteta samog uredjaja da li iko ima iskustava. moj drugar ih prodaje i konstantno se vracaju na reklamaciju. a stopa reklamacije veca od 20%. mozda i vise. a to su bas oni sa mac opsegom dream multimedia, ove druge i ne uzimam u obzir upravo zbog tog time bomb-a.


Nećeš se ti druže nagledati kanala u HD rezoluciji sa Eutelsata 16E, tamo baš i nema neki izbor, o našim i da ne govorim.
[ Cyrix @ 30.11.2010. 10:42 ] @
Citat:
nenad76: Ajde sad budi ljubazan pa objasni sta je to cs account?


nalog za cs. username, password, server... sve sto mi treba kad budem kupio receiver.
Citat:
juann: Nećeš se ti druže nagledati kanala u HD rezoluciji sa Eutelsata 16E, tamo baš i nema neki izbor, o našim i da ne govorim.


ako ne postoje domaci kanali koji se emituju u HD ili kanali sa titlovima na srpskom onda me HD i ne zanima. Eurosport i ostale sportske koje imaju audio na srpskom izostavljam jer me sport stvarno ne interesuje.

onda pretpostavljam da imam odgovor na prvo pitanje, a to je da za sada ne tragam za HD receiverom. samim tim odluka se svodi na dreambox 500s.
interesuje me preporuka sta da uradim a da novi receiver potraje bar deset godina bez kvarova, smetnji i sl zajebancija. ako postoji neko resenje da se to postavi i da jednostavno radi.
da li ga zakaciti na ups, da li da trazim negde polovan dreambox original (drugar je pre 5god kupio db500s u svajcarskoj, original i kosta ga je 180eu. radi kao sat i nikakvi problemi sa njim ne postoje). neko resenje...
[ nenad76 @ 30.11.2010. 12:03 ] @
Znaci ti si prvo nabavio cs a onda hoces da nabavis risiver!!! Vrlo zanimljivo!!! A posto kazes da ti drugar prodaje risivere ne vidim u cemu je problem,pa uzmi kod njega i nek ti da garanciju i zavrsena prica,niko ti ne moze garantovati da ce bilo koji risiver raditi 10 godina,mislim da malo preterujes sa tim...
[ Cyrix @ 30.11.2010. 13:51 ] @
pa zanimljivo ili ne imam taj account vec odavno. dobio sam ga u zamenu... onda je red i da se iskoristi.
sto se tice kupovine nije problem kupio ga ja kod drugara ili ne. ocekivao sam da cu dobiti pametan odgovor od ljudi ovde za neko resenje koje moze da potraje. drugar trguje sa tim i preterano ga ne interesuje trajnost jer je svestan da trguje kinezima. e mene interesuje trajnost, znaci sta kupiti a ja cu se snaci vec gde.
[ djxy @ 30.11.2010. 14:03 ] @
Citat:
Cyrix: pa zanimljivo ili ne imam taj account vec odavno. dobio sam ga u zamenu... onda je red i da se iskoristi.
sto se tice kupovine nije problem kupio ga ja kod drugara ili ne. ocekivao sam da cu dobiti pametan odgovor od ljudi ovde za neko resenje koje moze da potraje. drugar trguje sa tim i preterano ga ne interesuje trajnost jer je svestan da trguje kinezima. e mene interesuje trajnost, znaci sta kupiti a ja cu se snaci vec gde.

Pametan odgovor si vec dobio samo je pitanje jesi li shvatio ili ne.Sto se trajnosti tice tu ti niko ne moze reci hoce li ti nesto trajat dan,godinu ili sto godina.Uzo kineza ili original.U krajnjem slucaju ako se odlucis za kineza 500s daces za njega nekih 60-70e i dobiti garanciju godinu(naravno ako je radnja u pitanju)..
[ Doberman @ 30.11.2010. 14:14 ] @
Neznam stvarno sta ces da radis sa tim dm 500s za 10 godina cak iako bude ispravan. Stvari se odavno ne prave da bi toliko trajale, bilo koji proizvod koji ti potraje 5 godina je vec odsluzio svoje cak iako se ne pokvari onda je zastareo. Na eutelsatu w2 ima nekoliko HD kanala sa nasim titlovima ali oni trenutno ne rade preko cs-a. i samo da znas i originali DM se prave u Kini.
[ Cyrix @ 30.11.2010. 14:18 ] @
hvala na odgovoru. onda ce za tih nekoliko godina valjda biti bolja situacija sa ponudom HD kanala pa cu uzeti neki HD receiver... inace po nabavnoj ceni cu uzeti taj dm500s pa ce biti jos jeftiniji
[ mvukosav @ 30.11.2010. 14:20 ] @
@Cyrix

"da novi receiver potraje bar deset godina bez kvarova".
Ovo me je bas slatko nasmejalo.
[ pisac @ 30.11.2010. 17:41 ] @
A šta je tu baš toliko smešno? Čovek traži pouzdan uređaj, i ima apsolutno pravo na to. Ja znam osobe kojima analogni risiver traje i mnogo više od tih 10 godina, bez kvarova.
[ nenad76 @ 30.11.2010. 18:53 ] @
Pa naravno da je smesno...kakvih 10 godina...kome je nesto trajalo 10 godina kad su u pitanju tehnicki uredjaji a da nije nijednom imao problema,osim ako taj uredjaj nije mnogo koristio,a i onda je pitanje. I ti racunas analogni sistem sa pedesetak kanala,pa meni analogni risiver jos radi a kupio sam ga 1990!!!! To ne mozes porediti sa digitalnim sistemom zbog mnogih stvari a ne bi sad da pametujem. A ovome sto ocekuje pametan odgovor porucujem da pita svog kolegu da mu nabavi uredjaj koji ce mu trajati,kako on kaze bar 10 godina,pa da nam prenese sta mu je drugar rekao...
[ Aleksandar Đokić @ 30.11.2010. 20:26 ] @
a ne prijatelju, za tebe je samo original dreambox...
[ Cyrix @ 30.11.2010. 20:37 ] @
Citat:
guslac: a ne prijatelju, za tebe je samo original dreambox...


hvala na odgovoru. sad mozda glupo pitanje ali ima li neko ideje kako da potrazim taj original. mislim mora polovan da se kupi ako se odlucim za 500s (kako da razlikujem od kineza???) a drugi predlog je mozda ako je lakse naci HD receiver. interesuje me da li i oni podrzavaju gemini i da li se uklapaju original dreambox u neku cenu od oko 20000-30000din?
[ terzic @ 30.11.2010. 20:45 ] @
Haha, moram i ja da se nasmejem ! Zanimljivi odgovori !?!
Prijatelju, posto tehnika svakim danom napreduje i nije bas najbolje izrade pa samim tim i vek trajanja se smanjuje ( nije bez razloga razlika org i kopija x3 ), uzmi neki najjeftiniji risiver za 60-80E sa kojim mozes gledati Eutelsat i Total na njemu ( CS).
Samo, ako kod nekoga pogledas, ili kasnije i sam vidis sta se sve moze gledati i na drugim satelitima ( sport , filmovi sa nasim titlom , pa mnogo toga u HD ), mislim da ces se pokajati.
PS:Djxy, pozdrav prijatelju !
_
[ Cyrix @ 30.11.2010. 21:01 ] @
pa generalno televiziju uopste ne gledam. imam par nekih kanala na zemaljskoj anteni kao sto su rts, avala, b92 i sl i imam taj analogni sistem koji ima 20ak kanala na astri. po nekad gledam tv i keva gleda seriju. tv u glavnom sluzi za igranje igrica i po nekad za filmove na tv. sad posto imam taj cs account ubacio bih i taj receiver ali iskljucivo dreambox iz drugih razloga. sto se tice motora nisam pristalica. radije bih uzeo nosac za tri lnb-a i postavio antenu u fixnu poziciju pa dodao i jos dva lnb-a i onda imam sva tri satelita. ali to moze i kasnije da se doda i nije prioritet. najbitnije je da se kupi kvalitetan receiver. iz razgovora sa drugarom sam zakljucio da mi je najbolje da usmerim antenu na eutelsat jer su tamo najgledaniji kanali sto se mog ukusa tice i tamo je total tv koji sadrzi domace kanale i HBO. provericu sad listu kanala po satelitima pa ako gresim videcu...
[ Cyrix @ 30.11.2010. 21:11 ] @
gledao sam bas na onom linku king of sat net gore sto je covek postova (odlican link)
i mislim da sam total tv sasvim zadovoljava potrebe tako da ta varijanta za eutelsat ostaje.
u medjuvremenu sam gledao po oglasima za receiver-e i dosta njih pordaju dreambox 500s neki napisu da je kinez a neki da je original. ima li neko ideju kako razlikovati? ja sam poredio kutiju i sam receiver onako od oka i nemaju neku fizicku razliku. ali kazem opet nisam nista preterano zagledao. zna li neko postoji li neka razlika kako da se poznaju?
[ dekism84 @ 30.11.2010. 21:17 ] @
Pa kupis kod onog sto kaze da je kinez, i onda si sto posto siguran da je kinez
Iz licnog iskustva mogu da kazem da sa kinezom jos uvek nisam imao problema
[ pisac @ 30.11.2010. 21:31 ] @
Citat:
Cyrix: dosta njih pordaju dreambox 500s neki napisu da je kinez a neki da je original. ima li neko ideju kako razlikovati?


Koliko sam ja ukapirao čitajući forume (među njima i ovaj), originalni 500s se odavno ne proizvodi. Znači, mora da je kinez, čak i kad piše da je original.
[ Cyrix @ 30.11.2010. 21:34 ] @
haos :)

ima neki lik prodaje za 150eu. kaze da je original ...

dobra bi fora bila da dam 150eu za kineza. :)
ili mozda da kupim tri kineza za te pare pa u magacin i kad jedan crkne onda drugi i eto dugotrajnog resenja :)
[ mvukosav @ 30.11.2010. 21:44 ] @
Citat:
pisac: A šta je tu baš toliko smešno? Čovek traži pouzdan uređaj, i ima apsolutno pravo na to. Ja znam osobe kojima analogni risiver traje i mnogo više od tih 10 godina, bez kvarova.

Bas sam se pitao gde je naucnik,ops pisac.
Dok vi trazite savrsene satelitske antene i prijemnike mi obicni korisnici kineza gledamo satelitske kanale.
Nadam se da cete uskoro naci to sto trazite pa da se pridruzite nama u koriscenju blagodeti koje su nam omogucene.
p.s:ja sam inace korisnik dream boxa original dm7000 vec 5 godina i kineza dm 800hd i par meseci prezadovoljan sam sa oba
[ dragancce @ 30.11.2010. 22:01 ] @
Aj i ja da kazem par reci,
sto se tice razlikovanja kineza od originala imas recimo na youtube dosta klipova po tom pitanju mada kinezi su pratili otprilike vecinu stvari po kojima se razlikovalo i kako je izlazila nova serija oni su menjali tako da je sad poprilicno tesko razlikovati. Moja preporuka je da ne kupujes polovan original jer on mora da bude star nekoliko godina jer se kao sto znas ne proizvode vise originali, kinezi su sa ovim poslednjim serijama dosta dobro odradili kopije, neces ni da primetis razliku. Primetio sam da pricas o analognim risiverima koji traju 10 i vise godina, to je normalno ali kad si kupio taj risiver, placen je ko zna koliko i bilo je to sasvim drugacije vreme sad se stvari rade jednostavno sto jeftinije samim tim su nekvalitetnije. Ali za ne znam 65e kolko otprilike kosta risiver kinez pa i nek ti se pokvari za 2-3 godine kupices drugi. Ja sam licno imao inetbox on je isto kopija dreamboxa trajao mi je 3 ipo godine ali je gazen poprilicno i sad sam uzo kineza opet.
Naravno buducnost je u hd kanalima i risiverima ako imas vise kinte onda gledaj da uzmes neki hd risiver oni vec mogu da se poruce originalni naravno dosta su skupi, ima da se nadje 800hd original naravno ima i kinez, ima i 500hd original sve su to odlicni risiveri ali naravno dosta skuplji od 500 obicne.
Razumem da zelis da saznas sto vise informacija o risiverima i razlikama ali mislim da se previse opterecujes time, nije to ne znam koja lova da bi sada trebalo da mesecima razmisljas i mozgas znaci 500 kinez kupis i trajace sigurno minimum dve godine, pa neka se pokvari kupices drugi, sad mu je cena oko 65e ako uzimas hd onda kad vec mozes da nadjes original a imas para uzmi od njih recimo 500hd original ili 800hd original i tu si miran verovatno na duze staze.

Pozdrav
[ Igor88 @ 02.12.2010. 08:29 ] @
Bez da puno pametujem (jer nisam uopšte stručnjak za ove stvari), ali ne kupuj Enigma 1 kutije jer je to "Past Tense", a i ne rade baš najstabilnije u odnosu na E2 (oće počesto da padne enigma pri upotrebi raznih Addon-a), što je dosta iritirajuće. I ja sam kupio DM500s i vrlo brzo shvatio da sam pojeo g....o, al jbg!
Samo E2 kutije!
Poz!
[ pisac @ 03.12.2010. 22:58 ] @
Pa podeli sa nama iskustvo u čemu se to tačno ogledaju problemi zbog kojih ti je 500s smučio?
[ sofrenic @ 04.12.2010. 22:34 ] @
Da, da HD risiveri su aktuelni i kineske kopije SD risivera .,.,
[ Igor88 @ 05.12.2010. 11:11 ] @
@pisac:
po mom ličnom iskustvu, kineska kutija najbolje radi na Geminiju, ali svi znamo da je to lutrija, pogotovo jer ima ljudi kojima je Gemini zakucao i origigi kutije (a meni se ne zeza oko jtag-a), dok sa drugim Image-ima neke addon-i rade (mislim na osnovne addon-e- tipa: ngrablite, vlc stream, cccam ppanel...), a neki neće da rade kako treba. Lično koristim Open PLi i meni se pokazao kao najstabilniji Image, ali npr. nece da radi Ngrab Lite, al nikako, dok na Gemini-u ovo radi bez problema. Takođe, E1 kutija zna često da se zakuca šaltajući kanale. Kineske kutije nece da rade ispod 75% signala (veoma bitna karakteristika) tako da ako neko nije pravi stručnjak da podesi antenu i motor-eto vam problema. Da ne nabrajam dalje...

@nuno:
ja novac nigdje nisam pomenuo niti sam bilo šta prokomentarisao na tu temu. Koliko para-toliko muzike, to se zna.

Pozdrav za sve i nemam namjeru da se bilo šta prepirem, jer sam samo iznio čovjeku svoje mišljenje.
[ impegna @ 17.12.2010. 21:00 ] @
moje je misljenje da open pli dosta puta blokira i ne radi ali gemini mislim.4.3 verzije jer druge imaju time bomb radi besprekorno cak i zaboravljam dali sam uopste resetirao resiver u mesecu.
[ satexpert.at @ 30.12.2010. 04:29 ] @
Citat:
mvukosav: Bas sam se pitao gde je naucnik,ops pisac.
Dok vi trazite savrsene satelitske antene i prijemnike mi obicni korisnici kineza gledamo satelitske kanale.
Nadam se da cete uskoro naci to sto trazite pa da se pridruzite nama u koriscenju blagodeti koje su nam omogucene.
p.s:ja sam inace korisnik dream boxa original dm7000 vec 5 godina i kineza dm 800hd i par meseci prezadovoljan sam sa oba


Bas tako sve sto vise trazimo i komplikujemo sve cemo gore proci.

dm-500 ako zelis jevtino i hd ti nije bitan za 4-5 godina ces i hd imati za iste pare

dm -800 za hd sasvim ok

e sad original to su vec posebne zelje za nase uslove,

koliko ce trajati zavisi od izbora posto imamo par razlicitih ploca a zavisi i od toga kako ces se ophoditi prema rec. da li ima dobro hladjenje ,da li je napon stabilan,da li su kablovi ok itd... da li ces naleteti na kvalitenu izradu i na postenog prodavca koji ce dati dobru garanciju,na primer prodavac bi mogao uz doplatu da da i 5 godina garanciju.
[ fenomen @ 30.12.2010. 20:17 ] @
Evo i ja da dam mali doprinos.
Letos sam poneo jednom kolegi dreambox500 kinez koji iako kupljen nov i od proverenog kolege ovde u Becu nikako nije mogao da preskenira 16E iako sam pokusavao na tri razlicita mesta i na tri po velicini razlicite antene. Probao na svojoj gilbertini 100 cm gde je inace bio zakacen totalov original reciver i koji je imao pun signal ali pri skeniranjuu sa dm500 jedva je nalazio 30-ak kanala. Probao kod tog kolege koji je imao od totala antenu i isti rezultati a onda i kod zeta koji ima antenu od 140 cm i opet nista. Izgleda da mu tjuner nije kako treba. Znate li gde je sad taj dm500???´Vracen u Bec i negde iza kreveta stoji vec punih 5 meseci. Nikako da nadjem malo vremena da ga isprobam ovde u stanu. Nedostatak vremena je jedan razlog a drugi je verovatno taj sto i taj reciver vec gazi vreme. Imam u stanu u spavacoj sobi jedan original dm500 koji vec 4-5 godina radi bez ikakvih problema i koji je zakacen na kucni cs. Ne volim da nesto mnogo fantaziram i na tom boxu je gemini koji sam instalirao kad sam ga kupio i jos uvek bi bio taj prvi gemini 3.30 da nisam u medjuvremenu presao sa gboxa na cccam pa sam tada ubacio gemini koji je bio u to vreme aktuelan, u svakom slucaju je i taj image star godinu dve... U jednoj decjoj je jos uvek nokia dbox 2 takodje zakacen u kucni cs sa nekom PB enigmom pitaj boga otkad....Ono sto ja koristim i gledam je dm 800 hd i imam ga poprilicno dugo tj od onog trenutka kad je izasao nabilo 0.12 black hole image i jos uvek je taj image na njemu i ja sam zadovoljan. Da napomenem da sam sve te image sam instalirao i da mi nije neresiv problem da promenim image ali sam po prirodi takav da ne diram ono sto radi....
Svakog bih savetovao(naravno prema novcanim mogucnostima) da kad kupuje uvek gleda unapred i da kupi ono sto je u tom trenutku aktuelno. Jer ako kupis komad necega (npr HD reciver) to ce te naterati da kupis i drugi komad necega (npr full hd tv, da ne idem bas tako daleko pa da napisem 3D ,mada i to stize) i tako komad po komad kompletira se fina zbirka.....
Onaj ko je gledao npr fudbal ili neki film na sky (nemacki) u full HD rezuluciji onda zna koji je napor da posle toga gleda utakmicu na rts2 ili jos gore na prvoj(fox) srpskoj televiziji.
Pored ovih navedenih recivera imam jos dva nokia dboxa 2 (ispravna) koji se takodje nalaze na nekom neodredjenom mestu u stanu i nikad nijedan ne bih prodao jer su kao neke uspomene a da ih ponovo aktiviram to bi bilo kao da se vracam nekoliko koraka unazad. Najvise mi je zao sto sam svom dobrom radnom kolegi pre par godina prodao humax 5400 irci koji sam bas mnogo voleo i jedini razlog sto sam mu ga prodao(naravno po drugarskoj ceni) je taj sto ga on i dan danas koristi. U isto vreme smo kupili te humaxe i platili ih u to vreme po 8000 silinga i on ih sad oba koristi i to mi je satisfakcija sto nije kod mene u nekom cosku nego se i dalje koristi.
Tehnika ide napred i nikog od nas ne ceka i zato savetujem da se kupi ono sto je u datom trenutku aktuelno.
Poz...