[ Texas Instruments @ 30.11.2010. 12:52 ] @
Nisam siguran koliko još ima ovakvih dinosaurusa poput mene sa single core procesorom, konkretno AMD Barton Box 2500+, a zanima me da li se i drugima znatno usporava rad browsera kada se otvori više tabova? Mislim na Google Chrome. Čini mi se da Firefox mnogo brže radi sa istim brojem otvorenih tabova. Da li je u pitanju to što se chrome tabovi posmatraju kao posebni procesi?
[ alexx_sandra @ 01.12.2010. 10:45 ] @
Isto iskustvo sam imala sa Chromom dok sam imala single core procesor, mislim da si u pravu sto se tice tretiranja tabova kao pojedinacnih procesa.
Mrzela sam ga iz dna duse zbog toga xD
I vratila se lisici, koju koristim i dalje na novoj masini :]
[ geniuxx @ 01.12.2010. 23:40 ] @
Isto, na single core FF je spor, a ChromePlus ultraspor (sa 20+ tabova), ali mislim da nije bitno što su u ChromePlus-u tabovi u odvojenim procesima. Probaj da otvoriš isti broj tabova u FF i Chrome, pa saberi koliko memorije troše svi zajedno Chrome procesi sa memorijom koju troši FF. Razlika je mala.
[ Texas Instruments @ 01.12.2010. 23:51 ] @
Ne, nije poenta u zauzeću memorije. To se slažem, "jedu" otprilike jednako, nego u učitavanju stranica i promeni između tabova. Znatno mi je sporije na chrome-u nego na firefox-u sa istim brojem otvorenih tabova, pa se zato pitam da li je to zbog zasebnih procesa na koji način chrome tretira tabove.
[ zentriks @ 05.12.2010. 16:44 ] @
opera rules