[ maraspav @ 30.11.2010. 15:39 ] @
Hteo bih da uzmem hosting, ali jos uvek nisam kompletno sredio sajt, pa hocu npr. za pocetak da uzmem kod GoDaddy-a onaj osnovni paket na tri meseca dok sve podesim i testiram sajt, pa da se kasnije prebacim na Dramhost, i da tad iskoristim neki od kupona (to je razlog zbog cega necu odmah na Dreamhost, sta cu, stednja )!

E sad me zanima:
1. Citao sam neke starije teme gde se pominje GoDaddy, i skoro da ga niko ne hvali, slicno je i na stranim forumima. Ali to su sve starije teme, pa me zanima da li neko ko hostuje kod njih sada moze da mi kaze da li se nesto promenilo, kakva su vam sad iskustva vezana za njih?
-Moze neko i nesto vezano za Dreamhost, mada njih skoro svi hvale.

2. I jedan i drugi hosting istucu da nude neogranicen bandwidth, pitao sam preko chat-a direktno podrsku Dreamhost-a i oni su mi to potvrdili. Medjutim, realno je da to nije tako (bar ja mislim), jer onda ne bi bilo VPS-a i Dedicated hostinga, pa me zanima po vasem iskustvu koliki je protok realno!! Da li mogu bez problema i ikakvih ogranicenja da podrze npr. par hiljada poseta dnevno na sajtu, ne mogu da tvrdim, ali ja ocekujem takvu cifru za recimo 6. do 12. meseci!!??

P.S. I da, ne bi bilo lose da date linkove ka vasim sajtovima ukoliko ih hostujete kod navedenih, cisto da vidim kako rade!!

Pozdrav!!!!!!
[ Darklord @ 02.12.2010. 16:35 ] @
I jedan i drugi servis obozavaju korisnike kao sto si ti :) uzeces unlimited postaviti 300mb trositi 3gb protoka mesecno i baciti 60$ :)
[ Stranger2 @ 14.12.2010. 06:51 ] @
Citat:
1. Citao sam neke starije teme gde se pominje GoDaddy, i skoro da ga niko ne hvali, slicno je i na stranim forumima. Ali to su sve starije teme, pa me zanima da li neko ko hostuje kod njih sada moze da mi kaze da li se nesto promenilo, kakva su vam sad iskustva vezana za njih?

Ja ga koristim u zadnj dve godina. Koristim Godaddy linux deluxe hosting paket. Ja sam zadovoljan i moja iskustva su bolja od onoga sto sm cuo od drugih za godaddy. Za cenu njihovih usluga dobijs puno vise od onoga sto pocetniku moze zatrebati. A za istu tu cenu nigde ne dobijes vise od toga i to je to. Kao i uvek vazi ono "Koliko para toliko muzike" a njihova cena je realna za ono sto nude. Nema prevare ni bezobrazluka, dobijes tacno ono sto pise. To je sharded hosting i sasvim je uporediv sa slicnim shared hostinzima koji imaju slicnu cenu. Naravno ne moze to da se poredi sa performansama virtual private hostinga ali zato je cene dosta povoljna.

Promenilo se dosta. Oni su ogromna kompanija i dodali su sve sto je falilo. Jedino nemaju cPanel ali imaju sve te funkcije u njihovom originalnom panelu. bilo je par tema gde sam bas ja to spominjao pa mozes ukucati u pretragu "godaddy" i pronaci.

Citat:
P.S. I da, ne bi bilo lose da date linkove ka vasim sajtovima ukoliko ih hostujete kod navedenih, cisto da vidim kako rade!!

podseti me na p.p. da ti posaljem

Citat:
2. I jedan i drugi hosting istucu da nude neogranicen bandwidth, pitao sam preko chat-a direktno podrsku Dreamhost-a i oni su mi to potvrdili. Medjutim, realno je da to nije tako (bar ja mislim), jer onda ne bi bilo VPS-a i Dedicated hostinga, pa me zanima po vasem iskustvu koliki je protok realno!! Da li mogu bez problema i ikakvih ogranicenja da podrze npr. par hiljada poseta dnevno na sajtu, ne mogu da tvrdim, ali ja ocekujem takvu cifru za recimo 6. do 12. meseci!!??

Neogranicen porotok znaci da ne nece iskljucivati sajt ili traziti da doplatis nakon sto potrosis odredjeno. To znaci da placas istu cenu bez obzira koliko potrosio.

A realno kolika je to brzina, ne znam ni ja. Dosta varira zavisno od opterecenja. Slike i html skoro uvek se ucitavaju jako brzo samo php i mysql su malo sporiji ali kako koja aplikacija. Trebas optimizovati aplikacija i koristititi kesiranje i dr. stvari za performanse.
Taj broj poseta moze da izgura kroz download fajlova i html-a ali za zahtevnije web aplikacije mozes ocekivati zastoje.
[ djgorandj @ 22.12.2010. 09:15 ] @
Da se i ja ukljucim u ovu diskusiju, posto se patim sa godaddyjom :D, nije toliko strasno ali po nekad sajtovi koje hostujem kod njih presporo rade. Skoro ce godinu dana, imam delux paket i oko 15 baza i bar oko 10 domena ili vise. Pa u principu ono sto su napisali to i nude. Mada u poslednje vreme mi usporili sajtovi i to od ranog jutra do popodne ok rade, posle 16h sve sporije dok uvece postaje skoro neupotrebljiv. Svi sajtovi su joomla, smf, ili jos no neka cms skripta ili sistem. Znaci manje vise je problem do mene, vise je do njih, jer bi da je do mene uvek svi radili sporo.

Evo par sajtova kao je hostujem na goddady-ju:

ukljonjeno zbog fine reklamice. posto mi takva ni najmanje ne treba eto.

i da ne idem dalje, a imam jos jedan hosting kod istih na prvom paketu, samo 1 joomla sajt, koji je na drugom njihovom serveru, i on onako radi zadovoljavajuce, ali ume da supori, mada manje nego ko kod mene gde imam dosta vise hostovanih sajtova.

A sad malo o bazama i backupu, a to ce vas zanimati. Zipovanje fajlova direktno na hostu iz nazovimo cpanela je dozvoljen do 20 mb, previse malo, treba cepkati sajt na 100 delova kako bi se zipovao i skinuo. Upload za bazu ogranicen na 1mb. Medjutim u direktorijumu backup koji se nalazi medju host fajlovima uploadujete bazu od 30mb i pokrenete restore i to je to. Zaobidjemo ovo oko 1mb uploada za baze. Ali za host jos nisam provalio sta i kako moze da se iskoristi i zaobidje.

Jednom prilikom su sajtovi presporo radili, toliko da se cekalo na otvaranje strane po minut, dva. Resenje je bilo jednostavno, napravi se druga baza, ubaci postojeca i poveze sajt na tu novu bazu a stara obrise, sve je poletelo, dok opet posle 3 meseca krenulo da rasi sporije. Moj drugi pokusaj da ubrzam stvari je taj sto sam pobrisao sa svih cms-a statistike, ukljucio kesiranje gde je moglo i ostalo. Ubrzalo se do trenutnih granica a mozete videti sa gore navedenih linkova.


Admini brisite linkove ako mislite da je protiv pravila foruma, ne mogu drugacije da pokazem kako neki sajt radi na doddady-ju.

[Ovu poruku je menjao djgorandj dana 22.12.2010. u 12:34 GMT+1]
[ Stranger2 @ 09.02.2011. 23:52 ] @
Godaddy sada ističe kako koriste 4GH (četvrta generacija hostinga) hosting. I u toj tehnologiji se skoro pa jedini prema ovoj tabeeli (4GH VS ostali poredjenje)
http://www.godaddy.com/Hosting/web-hosting.aspx?ci=21391

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 10.02.2011. u 20:04 GMT+1]
[ Stranger2 @ 24.02.2011. 11:36 ] @
Prebacio sam se besplatno na 4GH hosting. prebacivanje je bilo brzo i neprimetno. Novi kupci odmah dobijaju godaddy 4GH hosting, nema vise shared.

Godaddy 4GH ili grid hosting se bazira na "Grid" tehnologiji koja više kompjutera spaja u jedan virtuelni. Dakle sajt više nije na tačno određenom serveru već dobija ravnopravan virtuelni prostor sa ostalim sajtovima na grid hostingu. kada sistem ojacavaju novim kompjuterima tako se i ceo hosting popravlja. Baze su takodje na istom "gridu" tako da više nema one dileme da li baza treba biti na istom serveru ili odvojeno...

Mogu vam reći da sam zadovoljan promenama. Primećuju se poboljšanja brzina u svim aspektima hostinga. Generalno imam utisak da je godaddy sada brži za bar 20%.

Cene su ostele iste. Mogucnosti su sve ostale iste. Jedino su izbacii mogucnostt da kreiras bazu sa direktnim pristupom. To je u stvari još bolje jer takve baze samo budu nepotrebno sporije.
[ djgorandj @ 24.02.2011. 11:46 ] @
Ja ga jos uveko koristim, pa moguce da je malo brzi, ali i dalje je cesto
offline, bar po 5 puta dnevno na po min 2 ili 3. Sad, nisam ni gledao dal su
i moje fajlove prebacili na takav i li je i dalje shared host. Kako
zipujete fajlove na hostingu? 20mb ograniceno, jel moze da se zaobidje to
ogranicenje? Sto se uploada baze tice to sam sredio i nasao foru da mogu
vece fajlove od 1mb da uploadujem, tj neograniceno velike ali ipak
ograniceno na 1gb po bazi.
[ maraspav @ 24.02.2011. 13:06 ] @
Citat:
Stranger2: Prebacio sam se besplatno na 4GH hosting. prebacivanje je bilo brzo i neprimetno. Novi kupci odmah dobijaju godaddy 4GH hosting, nema vise shared.

Godaddy 4GH ili grid hosting se bazira na "Grid" tehnologiji koja više kompjutera spaja u jedan virtuelni. Dakle sajt više nije na tačno određenom serveru već dobija ravnopravan virtuelni prostor sa ostalim sajtovima na grid hostingu. kada sistem ojacavaju novim kompjuterima tako se i ceo hosting popravlja. Baze su takodje na istom "gridu" tako da više nema one dileme da li baza treba biti na istom serveru ili odvojeno...

Mogu vam reći da sam zadovoljan promenama. Primećuju se poboljšanja brzina u svim aspektima hostinga. Generalno imam utisak da je godaddy sada brži za bar 20%.

Cene su ostele iste. Mogucnosti su sve ostale iste. Jedino su izbacii mogucnostt da kreiras bazu sa direktnim pristupom. To je u stvari još bolje jer takve baze samo budu nepotrebno sporije.


Uzeo sam i ja njihov hosting, cisto da ga testiram, tj. da li ce da zadovolji moje potrebe koje nisu velike.
Instalirao sam WordPress i SMF forum, i mogu da kazem da sam zadovoljan brzinom, sobzirom na cenu koju placam. SMF je naravno jednostavniji, pa radi fenomenalno.
Doduse malo im zameram to sto su zakomplikovali sve oko postavljanja sajta, moglo je to sve da se organizuje jednostavnije, bar mislim. OK nemaju cPanel, ali su mogli da smisle nesto slicno njemu. Ljudima koji se cesto petljaju oko postavljanja sajtova nije problem da se snadju, ali verujem da ljudi koji cisto hoce da postave neki jednostavan sajt i koji nemaju neko posebno znanje radjaju mecku dok isprovaljuju kako sve funkcionise. OK, ja nisam imao nekih problema, ali da su mogli da sve olaksaju, mogli su.

Ali da sad to stavim na stranu. Mozes li u kratkim crtama da mi kazes kako da se prebacim na 4GH, da vidim kako ce tad da radi. Ukoliko je komplikovano da mi objasnis, ne moras da gubis vreme, potrazicu na netu!
[ djgorandj @ 24.02.2011. 13:18 ] @
Ja nisam nista menjao, oni su prebacili, sad vidim da stoji :
OS/Hosting Type: Linux / 4GH Web Hosting

znaci da je na 4gd.
[ Frane Marinković @ 24.02.2011. 13:39 ] @
Nikad nisam bio pristaša ovakvih "usputnih hostinga", pošto to nikad nije odisalo kvalitetom.
Ok, domenu zakupiš, i dok traje zakup ona ti je sigurna, i sve super.
Hosting s druge strane varira u kvaliteti od hostera do hostera, a i u svakog pojedinog hostera varira ovisno o serveru, bodovne ljestvice nema za hosting, eventualno možemo neku imaginarnu imati, da iznosi od 0-1000.
u toj ljestvici, ovi "usputni" hostinzi su mi ispod 50 :)

GoDaddy je dobar za domene, i stotinu puta su me obradovali, ali ipak hostanje sam prepuštao firmama specijaliziranima za to.

da sumiram - ne smatram ih nimalo boljim od bilo kakvog free hostinga
[ djgorandj @ 24.02.2011. 13:49 ] @
Moze preporuka nekog, ja sam bio na monsteru (otiso kazu da imam previse
fajlova na hostu) na justhostu (previse opterecuje njihov hosting) pa
zavrsio na goddadyju. Imam oko 15 sajtova, 1 veci, ostali do 1000 posetilaca
mesecno, onaj malo veci oko 30k. Sta predlazete, istice mi za 30 dana
godaddy, gde preci a da ce da zadovolji moje potrebe?
[ Frane Marinković @ 24.02.2011. 17:15 ] @
Ako su siteovi tvoji onda je ok držat normalan hosting, iako je sve što su ti oni rekli točno, i čvrsti su razlozi za suspend, ja vodim drukčiju politiku od čiste kapitalističke, pa to izgleda drugačije. Jedino ne podržavam u ovom slučaju monstera, pošto(, iako je kod VPS-a prakse uobičajenija) on tebi na sharedu rijetko kad može ograničavati disk inodes.

s druge strane ukoliko su to siteovi nekih tvojih korisnika, onda ti toplo preporučam reseller paket, pošto će ti sve bit urednije i brže.

Po svemu ovome vidim da si malo napredniji korisnik, pa i dalje mi nije jasno kako si uopće hostao na godaddy.

Preporuke ti ne mogu davati jer je to ograničeno Pravilnikom ES foruma.
Ipak, potraži nekog na ovoj temi:
Lista STRANIH web hosting provajdera
[ Stranger2 @ 26.02.2011. 14:10 ] @
Citat:
Mozes li u kratkim crtama da mi kazes kako da se prebacim na 4GH, da vidim kako ce tad da radi. Ukoliko je komplikovano da mi objasnis, ne moras da gubis vreme, potrazicu na netu!

Ovako:
Kada se ulogujes na godaddy.com sajt. Otidji na My Products tab a zatim ispod nadjes sekciju gde se spominju My Domains I my Products.
Hosting planovi su pod "My Products".
Kliknes na svoj hosting plan i otvorice ti se prozor sa detaljima. Taj prozor ima tri taba a u onom srednjem mozes da menjas hosting plan. ponudjeni su ti svi i pored pise koliko kosta doplata. Pored 4GH plana sa istim karakteristikama pise 0$ sto znaci da je besplatno prebacivanje. Samo to izaberes i kliknes na accept. Moze trajati od sat vremena do 24 sata ali neces nista primetiti.

Provera da li si se prebacio na 4GH:
U istom tom prozoru gde mozes da menjas hosting plan ce pored 4GH umesto cene pisati "Current plan" što znači sadašnji plan.

Citat:
neograniceno velike ali ipak
ograniceno na 1gb po bazi.
To je ogranicenje hosting plana koji si platio. Tako i pise.

Citat:
Doduse malo im zameram to sto su zakomplikovali sve oko postavljanja sajta, moglo je to sve da se organizuje jednostavnije, bar mislim. OK nemaju cPanel, ali su mogli da smisle nesto slicno njemu. Ljudima koji se cesto petljaju oko postavljanja sajtova nije problem da se snadju, ali verujem da ljudi koji cisto hoce da postave neki jednostavan sajt i koji nemaju neko posebno znanje radjaju mecku dok isprovaljuju kako sve funkcionise. OK, ja nisam imao nekih problema, ali da su mogli da sve olaksaju, mogli su.

Bas oko toga imaju milion stvari. Imas "web site tonight" opciju za brzo postavljanje sajta. Imas instaalacija poznatih web apliakcija na jedan klik. ...Nakon sto kreiras bar jedan FTP account mozes pristupati sajtu preko FTp prgrama kao i na bilo kojem drugom hostingu...
[ maraspav @ 26.02.2011. 14:31 ] @
@Stranger2

Proverio sam sad, i vidim da sam vec prebacen, automatski :)

Hvala!
[ cyBerManIA @ 18.03.2011. 16:17 ] @
Proslo je 20 dana od zadnje poruke, pa me interesuje kako se ponasao hosting? Jel bilo neki failova, downtime, usporenja.. ?
Pozdrav
[ djgorandj @ 18.03.2011. 16:26 ] @
resio sam problem, napustio njihov hosting. Sada sam prezadovoljan. 5x brze
sljaka 17 sajtova za 3x manju cenu.
[ dados.p @ 24.04.2011. 23:48 ] @
Jel kod Dreamhosta??
[ Stranger2 @ 27.04.2011. 05:48 ] @
Citat:
Proslo je 20 dana od zadnje poruke, pa me interesuje kako se ponasao hosting? Jel bilo neki failova, downtime, usporenja.. ?
Pozdrav

Sve radi bolje nego pre. Desi se ponekad i zastoj ali mnogo redje nego ranije. Mnogo manje oscilacija a i u prosecna brzina je veca. Takav je i opis te grid hosting tehnologije pa bi bilo cudno da nije tako.

Citat:
resio sam problem, napustio njihov hosting. Sada sam prezadovoljan. 5x brze
sljaka 17 sajtova za 3x manju cenu.

Pa nisu tvoji zahtevi toliko veliki moze ti se desiti na bilo kojem hostingu da radi super jedno vreme.

Citat:
Jel kod Dreamhosta??

Pa dreamhost nije jeftiniji koliko znam. A i ako je jeftiniji nije 3x.
[ dados.p @ 27.04.2011. 10:22 ] @
Citat:
Stranger2: Pa dreamhost nije jeftiniji koliko znam. A i ako je jeftiniji nije 3x.


Zavisi kako kupis, uglavnom dreamhost konstantno nudi neke popuste, pa eto ja sam naisao na jedan i zakupio Unlimited host za godinu dana i plus besplatan domen za 10$