[ nzd @ 30.11.2010. 16:36 ] @
Hi.. Da li neko zna kako da namestim da Illustrator CS5 prikazuje samo fontove koji se nalaze u folderu C: Program Files -> Common Files -> Adobe -> Fonts , odnosno da ne prikazuje fontove iz foldera C: Windows -> Fonts? Ovo pitam iz razloga sto Illustrator nece da prikaze odredjene fontove (marlett,...) i kada menjam fontove nailaskom na te fontove, Illustrator se automatski prebaca na poslednji font, sto me jako nervira. Nadam se da razumete sta hoc da kazem. Hvala
[ NICS @ 19.12.2010. 11:27 ] @
Koliko si siguran da je taj font sto ti pravi problema ispravan uzmi od nekog taj font i probaj ili ga zanematri ako ti samo jedan font pravi problem
[ nzd @ 25.12.2010. 11:57 ] @
Nije u pitanju samo jedan font. Ali prilicno sam siguran da nije do fonta, jer mi se to desava na oba laptopa (jedan XP, drugi win7), a takodje sam kod kolege primetio istu stvar. Osim toga moja verzija je CS5, a njegova CS4, tako da jedino logicno resenje mi deluje da Illustrator ne podrzava te fontove. U pitanju su fontovi koji po defaultu postoje u sistemu - marlett, ms outlook i jos par njih..