[ djyova @ 30.11.2010. 18:26 ] @
Baš videh da ima novih telefona u VIP-u a medju njima i ovog:

http://www.vipmobile.rs/privat...-by-android%E2%84%A2.1083.html

Zanima me da li je neko uzeo ovaj telefon, i da li je tačno da ima sve ovo nabrojano kao na GSM Areni?

http://www.gsmarena.com/zte_racer-reviews-3423.php

Dakle da li i ovaj iz VIP-a ima sve to, ili je u pitanju neka prepakovana verzija tog telefona?


[ PiNkFloYd @ 13.12.2010. 20:40 ] @
Danas sam potpisao ugovor na 24 meseca, dosao kući, uključio telefon...

I radio je ceo jedan sat! Prvo baterija nije htela da se puni, non stop je bilo 7%, odjednom je palo na 1% i ugasio se. Svo vreme je bio na punjaču.
Kada sam probao da uključim nije regovao, samo kratka vibracija i tako svaki put. Dok je na punjaču pulsirajuće vibrira bez prekida... Nikako neće da se uključi.

Da li iko ima ideju šta se desilo? :(
Prvi dan pokušaja korišćenja, a već sutra ga nosim na reklamaciju. Inače telefon je "plastičan" i ne uliva sigurnost.

[ goodman @ 14.12.2010. 09:38 ] @
Drugar je kupio isti pre 15 dana radi sasvim ok, baterija drzi dva dana uz solidno cackanje . E sad kad se koristi wifi to je druga prica. ubacio sam mu navigaciju i dosta drugih aplikacija i sasvim sam zadovoljan. Jeste malo plastican ali za cenu koja je sad jos vise pala u odnosu na onu kada se pojavio je odlican izbor.
[ che_beograd @ 20.12.2010. 08:33 ] @
Kakav mu je GPS? Radi li i u offline modu (bez interneta)?
Kakve fotografije pravi?
[ goodman @ 20.12.2010. 09:54 ] @
Gps radi solidno, nista gore od npr HTC Wildfire sa Igo aplikacijom naravno.
Radi u offline modu bez potrosnje kredita ,a fotografije su standardno
katastrofa isto kao i na mojoj 5800 po dobrom svetlu so ok ali pri slabom
nista( nema nikakav blic)

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 20.12.2010. u 15:03 GMT+1]
[ djyova @ 20.12.2010. 15:27 ] @
I ja sam uzeo ovaj fon, i tačno je da su fotke nešto lošijeg kvaliteta. Do duše ako je dobro svetlo malo ga vadi to što ima autofokus.

GPS nešto sporije pronalazi satelite nego na primer HTC Tattoo, ali sam sistem zato na primer radi mnogo brže nego kod HTC-a.

Ja sam mu odmah ubacio custom ROM jer me nervira onaj silni bloatware ubačen od VIP-a. Takodje sam primetio da je VIP iz softwera izbacio mogućnost da se može isključiti korišćenje interneta preko mobilne mreže, a da se ta opcija pojavila kad sam ubacio ROM.

Još jedna od lepih stvari sa ovim fonom je i ta da se može na vrlo lak način potpuno besplatno otključati za sve mreže.

Sve u svemu, telefon nudi mnogo više od onoga koliko košta!

[ goodman @ 20.12.2010. 15:32 ] @
Jel mozes da mi kazes koji si rom ubacio odnosno gde da ga nadjem i ako nije problem malo oko postupka
[ djyova @ 20.12.2010. 16:49 ] @
Sve što te zanima možeš da pronadješ na MoDaCo forumu.

ZTE Racer Android @ MoDaCo Forum

[ goodman @ 20.12.2010. 23:00 ] @
Hvala
[ gscurcic @ 21.12.2010. 15:23 ] @
Da li taj telefon moze da koristi flash aplikacije sa facebooka npr texas holdem?Unapred hvala.
[ owim @ 22.12.2010. 01:56 ] @
Ovaj fon ne moze da se kupi na slobodnom trzistu, vec samo u VIP-u?

Kao sto i MTS ima jedan Android mob koji nisam nasao na mobilnisvet.com?
[ djyova @ 24.12.2010. 13:09 ] @
To što telefona nema na mobilnom svetu ne znači da ga nema na slobodnom tržištu. Na mobilnom svetu uostalom nema ni jednog ZTE telefona. Cena mu se u slobodnoj prodaji kreće oko 110 do 130 evra.

Što se tiče aplikacaja kao što je poker sa fejsa, to trenutno nije moguće, jer su to flash aplikacije, a android ne podržava flash. Dakle nije problem u telefonu, već u samom sistemu. Tek su u ovoj 2.2 (Froyo) verziji sistema ubacili podršku za flash, pa što se ovog konkretnog telefona tiče, moći će flash tek kadi izadje 2.2 firmware za ovaj fon.
[ zoxkac @ 27.12.2010. 19:35 ] @
Citat:
djyova:

Još jedna od lepih stvari sa ovim fonom je i ta da se može na vrlo lak način potpuno besplatno otključati za sve mreže.


Da li bi mogao neko da mi objasni kako da ga skinem sa vipa pošto sam ga nosio u dva servisa u Novom Sadu i nisu mogli da ga urade(neću da navodim u koja dva ali vrlo su poznati)
tako da mi to lako što piše u ovom postu nekako nije realno!
[ zoxkac @ 27.12.2010. 19:47 ] @
Citat:
djyova:

Još jedna od lepih stvari sa ovim fonom je i ta da se može na vrlo lak način potpuno besplatno otključati za sve mreže.


Da li bi mogao neko da mi objasni kako da ga skinem sa vipa pošto sam ga nosio u dva servisa u Novom Sadu i nisu mogli da ga urade(neću da navodim u koja dva ali vrlo su poznati)
tako da mi to "lako" što piše u ovom postu nekako nije realno!
[ djyova @ 27.12.2010. 20:33 ] @
Ovde nije dozvoljeno pisati o tim stvarima, ali sve sto te zanima imas na onom linku.
[ kuruz @ 28.12.2010. 12:29 ] @
Citat:
djyova: Ovde nije dozvoljeno pisati o tim stvarima, ali sve sto te zanima imas na onom linku.

jel moze neki link prema pravilima foruma po kojima nije dozvoljeno pisati o ovome? moze i na pp

Ovaj telefon imam 20 dana i moja iskustva sa njim su sledeca:

Pre ovog telefona sam imao N95 i odusevljen sam brzinom. Ono sto mi nedostaje je kamera, ali i ova kamera je upotrebljiva na dobrom osvetljenju. Mana androida u odnosu na Symbian (po meni) su Profili, a sve ostalo je ili isto ili dosta bolje reseno.

iGo radi odlično, uz uključen aGPS mi nalazi satelite za 10 sekundi. Ne gubi vezu sa satelitima dok je telefon u dzepu ili dok se krecem blizu visokih zgrada sto je bio problem sa N95. U autu mi stvarno ne treba bolji GPS.

Zvučnik je dovoljno glasan za zvono i razgovor. Vibracija prosecna. Ja imam prirodan zvuk sagovornika u slusalici, a i svi kazu da me odlicno cuju.

Ekran 2,8" i 320x240. Dovoljno dobar za kretanje kroz menije i osnovno koriscenje telefona. Kucanje poruka moze, ali bi odgovarao veci ekran. Rezolucija je dovoljna za vecinu stvari, osim za rad sa dokumentima ili browser gde se oci brzo zamaraju. Ugao vidljivosti ekrana je los, tako da dvoje ljudi ne mogu da gledaju fotku na ekranu istovremeno (sad ce neko da kaze da moze, ali ako se dodiruju glavama ). Osetljivost na dodir je manja na rubovima ekrana. Foliju za ekran sam stavio od LG KP-500 (potrebno je odseci visak makazama).

Ono sto ne spominju cesto, a sto se meni svidja kod ovog telefona su gumirana plastika na ledjima i obogu ekrana i olovka koja se dobija uz telefon. Tasteri slusalice svetle u mraku i lako ih nalazite. Tasteri za utisavanje i pojacavanje zvuka su lako dostupni. Ekran mozete da pritisnete i u rukavicama, sto mislim da nije moguce na kapacitativnim (meni ovo treba leti jer nosim zastitne rukavice dok vozim motor). Ekran se automatski rotira.

Baterija mi traje 2-2,5 dana, što je odlično. E, da, inače odgovara Nokijina BL5 baterija za ovaj telefon, a cini mi se da i VIP Music koji se dobija gratis uz njega koristi istu bateriju.

Sa originalnim VIP softverom, imao sam problem sa usporavanjem telefona kod instaliranja svih aplikacija. Ovo sam resio sa MoDaCo ROM-om. Sada telefon ima 70-80MB slobodne memorije sa instaliranim sledecim aplikacijama: LauncherPro, Fancy Widget, iGo, SmartKeyboard, OfflineLogger, OperaMobile, HandcentSMS, WinAmp, AstroFileManager, RealCalculator, AKNotepad, BarcodeScanner, Facebook, MyPhoneMyRules, SpeedTest, WiFi Manager, AdvancedTaskKiller.
NAPOMENA: Ako bih odneo ovakav telefon na servis u VIP ne bi mi priznali garanciju. Postoji mogucnost da se skoro sve vrati u prethodno stanje, ali pod uslovom da telefon nije skroz mrtav. I opet nije to vise 100% kao iz VIP-a

Ovaj telefon uzmite kod VIP-a ako spadate u bar jednu od sledecih grupa:
1. Ne smeta mi sto pise VIP a ne HTC, Samsung, EI Nis....
2. Pre cu dati 150++ EUR na druge stvari nego na mobilni telefon
3. Popi**ecu ako mi ispadne na beton ili ako mi ukradu skup telefon
4. Nisam nikada imao Touch Screen telefon, a bas bih voleo da bude jos i Android
5. Bas me briga ako crkne imam garanciju 2 godine/kostao me je 1 dinar
6. Kamera mi nije mnogo bitna stvar
7. Blam me da idem ulicom i slusam muziku bez slusalica
8. Treba mi GPS, a nemam pare

Sve u svemu moje misljenje je:
Moze li bolje od ovoga? - Moze
Moze li za manje para? Ne

[Ovu poruku je menjao kuruz dana 28.12.2010. u 15:49 GMT+1]
[ owim @ 28.12.2010. 14:20 ] @
^ Odlican prikaz! :)
[ djyova @ 29.12.2010. 01:16 ] @
Ukratko: http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici/

U suštini postupak je sledeći:

-Ubacite karticu koja nije VIP
-Otvorite link
-Ukucate IMEI
-Odaberete ZTE Racer sa liste
-U telefon upišete dobijeni broj

Prostije stvarno ne može! Naravno sve za džabe što je naljlepše od svega!

Što se tiče opisa skoro sve je navedeno što treba.

Ja bih još dodao da ekran može da se posvetli zaista jako, i onda se baš lepo vidi i na dnevnom svetlu. Koliko ekran može da se posvetli se najbolje vidi kada se instalira aplikacija aFlashLight koja služi kao baterijska lampa, i koja u totalnom mraku osvetljava prostoriju bolje od svih telefona koje sam ja imao prilike do sad da probam. Još malo pa kao prava baterijska lampa!

Od aplikacija ja sam instalirao svašta nešto, a moram da potvrdim ovo za glas, jer sam dobio komentare prilikom razgovora preko skype-a da se bolje čujem nego preko kompa.

Još jedna stvar je i da wireless radi zaista odlično.

Takodje nisam mogao da verujem da je telefon u stanju da pusti .mkv fajlove koji su u 720p i to još da izvuče solidnih od 10 do 15 frejma!

Moja preporuka ide za Rock Player, jer sam isprobao na desetine video formata, i ni jedan nije odbio da pusti! Išao sam toliko daleko da sam probao da pustim i 4K resolution video u mp4 formatu, i plejer ga je na moje ogromno iznenadjenje pustio, ali je slika naravno bila skoro pa zamrznuta.

Zamerka koju ja imam je ta što se kontakti sa SIM kartice moraju kopirati direktno u fon, pa tek onda direktno da se zovu. Ako neko ima rešenje za ovo bio bih mu vrlo zahvalan na uputstvu kako da se omogući direktno zvanje brojeva sa SIM kartice.

[ fanfon @ 29.12.2010. 21:42 ] @
Koliko kosta taj android u slobodnoj prodaji? Zna li neko? A koliko kosta onaj Easy model ako se uopste ima kupiti?
[ djyova @ 29.12.2010. 23:25 ] @
Kod nas se po oglasima prodaje u proseku za po 130€ dok se u Britaniji bez ugovora može pazariti za oko 100 funti.
[ fanfon @ 30.12.2010. 07:07 ] @
Ako je neko zainteresovan da ga kupi za 110 neka mi javi na PM. Juce kupljen. Ne treba mi posto vec imam 2 telefona, a bitan mi je paket koji sam uzeo, a ne telefon
[ owim @ 30.12.2010. 10:07 ] @
^ Ti u oglasima za oko 130e su verovatno otkljucani, dok je tvoj
zakljucan za VIP mrezu, ali videli smo da se samostalno moze
otkljucati, zar ne?

Ovo je jedno mesto gde sam nesto na Netu mogao da nadjem o fonu i nema
ni testa, ni slika, a toga je bilo i za najjeftinije modele. Cudno.
http://www.gsmarena.com/zte_racer-3423.php
[ djyova @ 30.12.2010. 11:11 ] @
Ima testova na sve strane:

ZTE Racer on Google Search

http://www.engadget.com/2010/08/11/zte-racer-review/

http://www.techradar.com/revie...phones/zte-racer-709537/review

...
[ bciric @ 30.12.2010. 22:16 ] @
Koja navigacija je dobra za ovaj telefon? Gde da nadjem?

hvala
[ Slobodan Milivojevic @ 30.12.2010. 22:25 ] @
Potrazi iGo My Way, nacices negde
[ djyova @ 31.12.2010. 13:11 ] @
I nDrive radi ok.
[ bciric @ 05.01.2011. 11:08 ] @
Da li za ovaj telefon postoji neki PC sute?
[ djyova @ 05.01.2011. 18:20 ] @
Ja koristim Android Commander.
[ Nemanja Živanović @ 06.01.2011. 12:50 ] @
Da li ovaj telefon ima neka ogranicenja, osim sto je zakljucan za VIP mrezu? Planiram da ga uzmem, ali do sada se nisam susretao sa Andrioid telefonom/OS-om. Da li se moze raditi update verzije Androida normalno, kao i instalirati Android aplikacije bez ikakvih ogranicenja?

Hvala
[ djyova @ 06.01.2011. 14:24 ] @
Koliko sam ja pročitao na netu, bar za sada nije moguć upgrade Android sistema na 2.2 ili 2.3 verziju.
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.01.2011. 19:25 ] @
Kako ga konektovati sa racunarom a da nije Android commander?
[ djyova @ 07.01.2011. 13:37 ] @
Ne svidja ti se Commander, ili ne mozes da ga spojis?
[ Danilo Cvjeticanin @ 07.01.2011. 15:19 ] @
Ne mogu da ga spojim :( ..Sve spojeno, pokazao sam mu gde je adb.exe , sve dodatno instalirao ali "device:not found" ... :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 07.01.2011. 17:26 ] @
Vidim da ima u "marketu" program ROM manager, znaci moze novi rom, novi software, jel radio neko nesto slicno? Koji je rizik, sem sto se gubi garancija, naravno..
[ djyova @ 07.01.2011. 19:08 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ne mogu da ga spojim :( ..Sve spojeno, pokazao sam mu gde je adb.exe , sve dodatno instalirao ali "device:not found" ... :)


Verovatno ti Windows nije lepo prepoznao uredjaj, ili ti nisu dobri drajveri. Takodje u zavisnosti od tvog USB kontrolera na ploči, možda moraš da patch-uješ drajvere.

Evo okačio sam patch-ovane drajvere, ali ako i oni ne rade, u arhivi imaš detaljno uputstvo kako da sam patch-uješ drajvere.

Ako je problem u Android SDK Tool-u i Android Commander-u, okačio sam i te fajlove. Uputstvo je takodje u arhivi.


http://www.filefactory.com/fil...856/n/ZTE_Racer_USB_Driver.rar

http://www.filefactory.com/fil...oid_Commander_0.7.9.8.2.01.rar


P.S. Software je freeware odnosno open source.
[ mala_bre @ 09.01.2011. 14:18 ] @
Ako neko moze da mi pojasni koji program da install za GPS, kako, gde...gde da ga skinem..bila bih mu zahvalna..znaci ceo postupak, ako nije problem..
Unapred hvala!
[ djyova @ 09.01.2011. 22:12 ] @
iGO radi ok a i mape su dosta dobre.

Evo šta sam ja spakovao u svoj fon:
[ mala_bre @ 10.01.2011. 06:57 ] @
Pa ti si ga bas natrpao :D
Sto se tice iGo..gde mogu da ga nadjem sa mapama? Da li se samo instalira ili mora nesto (negde) da se podesava?
[ mala_bre @ 10.01.2011. 10:42 ] @
Hvala Danilo!
Moram jos da procackam kako i sta..ali bitno da radi :D
Ako ima jos neka dobra aplikacija, a da si je isprobao, javi ;)
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.01.2011. 14:09 ] @
Izvinjavam se moderatoru na postavljenom linku,bez razmisljanja sam ga postavio.

Nego, vidim da u iGO ima opcija detekcija radara? Jel funkcionise to ?
[ djyova @ 10.01.2011. 15:14 ] @
Ne znam da li radi detekcija. Ja sam mu ubacio one fajlove za detekciju sigurnosnih kamera, ali bar ovde po Pozarevcu nisam naisao ni na jednu, ili to ne radi.

Jesi si li sredio Android Commander?

@mala_bre
Poslao sam ti link preko privatnih poruka.
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.01.2011. 15:46 ] @
Sve sredjeno :) ...

Ako nekome radi ova detekcija radara, neka se javi ovde i objasni kako :)ne bih bas testirao a da ne radi :)
[ Slobodan Milivojevic @ 10.01.2011. 16:03 ] @
Pa testiraj, ali probaj da vozis bez prekoracenja brzine
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.01.2011. 16:18 ] @
Vozao sam se danas kao konj :) i kakve sam srece nigde policije nije bilo,a napravio sam veliki krig oko Apatina.

Apatin-Sombor-Stanisic-Sombor-Bezdan-Sombor-Kupusina-Apatin i nigde jedne,jedine patrole :(...
[ LakiKG @ 10.01.2011. 16:41 ] @
za detekciju radara moras da u folderu "content" imas folder "speedcam" i u tom folderu lokacije kamera.
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.01.2011. 18:08 ] @
Da sam malo cackao, sam bih pronasao odgovor.

Ok je to, imam folder "speedcam" i u njemu txt file Beograd sa koordinatama radara. To bi trebalo da bude to, ako funkcionise i stvarno detektuje. Zato bih molio nekoga ako ima sve gradove u Srbiji?
[ srdjan_m @ 10.01.2011. 20:18 ] @
Ništa to ne detektuje. U pitanju su fiksne koordinate na kojima su prijavljeni fiksni ili mobilni radari i tu ćeš uvek dobijati obaveštenje bez obzira da li je radar još tu ili nije. Ne postoji nikakva detekcija.
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.01.2011. 10:47 ] @
texas hold'em zynga ;)

http://download.getjar.com/dow...dp/147539/ZyngaPoker_12_21.apk

Eto ga, legalno sve, instalirajte i pokrenite...
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.01.2011. 13:20 ] @
Zasto punjenje telefon-laptop, telefon-racunar preko USB-a traje vecno?? Startovao sam u 12:00 evo sada je 14:20 nije se ni trecina napunila??
[ calexx @ 11.01.2011. 14:04 ] @
Verovatno je manja struja iz kompa nego preko punjača pa ide usporeno. Ja sam to primetio još prvi put i onda uključujem na USB samo ako imam vremena a hoću još nešto da odradim ... tipa screenshot koji mora tim putem. A ako si imao nekog potrošača ... recimo uključen Wi-Fi, onda bi baš potrajalo.
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.01.2011. 14:51 ] @
uzas, evo me na 91% :))

Ok, slabija struja, ali 5 sati punjenja...
[ calexx @ 11.01.2011. 15:18 ] @
Pa sledeći put koristi punjač. ;) Jel uključen wireless?
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.01.2011. 16:25 ] @
Da, malopre je zavrsio :))) ... Nikad vise ovo :D
[ bachi @ 12.01.2011. 08:00 ] @
Danilo Cvjeticanin napisa:
> Zasto punjenje telefon-laptop, telefon-racunar preko USB-a traje
> vecno?? Startovao sam u 12:00 evo sada je 14:20 nije se ni trecina
> napunila??

To je normalno, i kod mene na Samsungu je isto tako, preko
punjača za čas posla, preko USBa ubijaaaaaaaa. :D
[ owim @ 12.01.2011. 11:34 ] @
@batchi: covek je pitao "Zasto punjenje telefon-laptop,
telefon-racunar preko USB-a traje vecno?" a ti odgovaras "to je
normalno". Pa zasto? :-)

Zato sto USB ima manju snagu (i koju), zato sto USB snaga varira od
opterecenosti kompa (napajanja), ili od kompa do kompa, ili je mali
napon. Ako znas koliko po specifikaciji USB port daje napon, koliko
mA... e, to bi bio odgovor! :)

Recimo, kad kablom zakacim telefon na laptop on se pooolako puni, ali
ako preko fona idem na Net on se brze prazni nego sto se puni i na
kraju se iskljuci (mob). Grrrrr.
[ Danilo Cvjeticanin @ 12.01.2011. 11:40 ] @
Zna li neko koji punjac odgovara za auto ?
[ owim @ 12.01.2011. 12:21 ] @
^ Uzmes punjac za kola kompatibilan sa svojim telefonom, koji ide u
standardni dzek za punjenje u mob, a u upaljac automobila s druge
strane (kao GPS). Imam SE, video sam da SE ima takve punjace (za svoj
pop-port), pogledaj sajt svoje marke moba ili pogledaj univerzalne
punjace.
[ calexx @ 12.01.2011. 12:41 ] @
Verovatno bilo koji punjač koji ima USB port. Sad sam pogledao, USB punjač za Wildfire daje na izlazu 5V i 1A dok sličan za Huawei daje 5V i 400mA.
[ bachi @ 12.01.2011. 13:36 ] @
owim napisa:
> @batchi: covek je pitao "Zasto punjenje telefon-laptop,
> telefon-racunar preko USB-a traje vecno?" a ti odgovaras "to je
> normalno". Pa zasto? :-)

Ma, nabijam broj postova. :) Hehehe, video sam calexov odgovor u
kome je već objasnio "tehnikalije", a moj odgovor je bio čisto da se
Danilo ne oseća kao usamnjeni slučaj, jer je tako kod svih. :)
[ owim @ 12.01.2011. 14:17 ] @
^ Bachi, necu da ti odgovorim dok ne vratis header i footer (tagove) nazad u svoje poruke! Ostajem bez mudrih misli dana, poput "Ako kanis pobjediti, ne smijes izgubiti" :).

p.s. calexx je odgovorio za auto-punjac a ne za variranje snage USB-a (pri punjenju moba sa kompa), sto je Danilo prvo pitao, a sto i mene zanima (moze li "jace").
[ bachi @ 12.01.2011. 14:23 ] @
owim napisa:
> ^ Bachi, necu da ti odgovorim dok ne vratis header i footer (tagove)

Bih ja, nego stisla administracija, pa sam morao da popustim. :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 12.01.2011. 14:54 ] @
Nego, kako do root-a na ovom telefonu? Da nije komplikovano, na internetu nista za ovaj telefon nema :)
[ djyova @ 12.01.2011. 18:16 ] @
@calexx "...tipa screenshot koji mora tim putem."

Ne mora tim putem. Skini aplikaciju ShootMe, pokreni je, protresi telefon kad hoces screenshot i to je to.

http://www.androlib.com/androi...n.com-bw-picme-local-zmxE.aspx
[ MiKi994 @ 18.01.2011. 16:25 ] @
Sa kog sajta mogu da se skidaju aplikacije i igrice za ovaj telefon.Hvala unapred
[ Danilo Cvjeticanin @ 18.01.2011. 16:48 ] @
Imas na njemu program market, biras, skidas i instaliras... Sve ti je jednostavno, ako ne mozes da skontas obrati se pa cemo ti objasniti.
[ MiKi994 @ 18.01.2011. 18:01 ] @
Hvala,jos jedno pitanje da li se to naplacuje?
[ calexx @ 18.01.2011. 19:27 ] @
Ima i onih koji se plaćaju ali njih preskoči. Plaća se samo protok pa pazi da budeš na Wi-Fi vezi kada proučavaš ... ili da barem imaš dobar paket sa mnogo GB.
Citat:
djyova: @calexx "...tipa screenshot koji mora tim putem."

Ne mora tim putem. Skini aplikaciju ShootMe, pokreni je, protresi telefon kad hoces screenshot i to je to.
Odnosilo se na pomenuti program koji može da se konektuje preko Wi-Fi ali za screenshot mora na USB. Sad ću da probam i ovaj što predlažeš.

Probao, traži root access ... odustao.
[ djyova @ 18.01.2011. 22:21 ] @
Naravno da trazi jer mora da bude rezidentan dok otvaras druge aplikacije.

Pre svega ostalog ja sam svoj telefon root-ovao, a ako ti fon nije rootavan, to je jos malo pa kao kad bi uklonio market iz aplikacija.

Naravno da moze i bez toga, ali pravi potencijal se jedino na taj nacin moze iskoristiti.
[ SchmiT @ 20.01.2011. 01:00 ] @
ZTE Racer - Guide for dummies :)


1.Za root privilegiju potrebna je aplikacija:

"Universal Androot" (licno iskustvo sa ovim telefonom na v1.6.1)

2.Za uklanjanje sistemskog softwera (kao root user), kao i nesistemskog:

"Root Uninstaller"

3.Telefon se vrlo lako otkljucava ubacivanjem kartice drugog operatera i unosom koda (online generatori za unlock code se mogu naci free !)

- otkljucavanjem telefona "gubi se garancija" - provereno u VIP-u !

4.Domaci info za telefon:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2798/Dell/XCD28

.....zutica hara :)


[Ovu poruku je menjao SchmiT dana 20.01.2011. u 02:35 GMT+1]
[ djyova @ 20.01.2011. 01:07 ] @
To oko gubljenja garancije je zato sto drzava ne radi svoj posao.

Ako ti neko nesto proda, pa makar to bilo i za jedan dinar, onda mora da ti da garanciju, a ne sme da te ogranici na koriscenje samo njegove usluge jer je to monopol! Dakle ako bi se postovao zakon, operateri bi imali pravo da zakljucavaju telefone samo u slucaju da vam ih poklanjaju, odnosno da ne placate ni onaj jedan dinar.
[ SchmiT @ 20.01.2011. 01:26 ] @
Niko nam ne moze i ne sme uskratiti pravo pristupa tj. slobodan izbor mreznog operatera !!! , osim samog mreznog operatera :)

Verovatno ovako nesto pise u zakonu :)



"That you are a slave, Neo. Like everyone else you were born into bondage. Into a prison that you cannot taste or see or touch. A prison for your mind."


[ Joker @ 20.01.2011. 08:13 ] @
Jedino je problem što telefon nije Vaš nego je vlasništvo VIP-a, mislim da po tom osnovu mogu da ponište garanciju.
[ fanfon @ 20.01.2011. 08:31 ] @
U ugovoru je navedeno da je kazna za ne vracanje opreme nakon isteka ugovora 1 RSD. Naravno, ako se prekrsi neka odredba ugovora
[ Joker @ 20.01.2011. 09:37 ] @
Da, ali za vreme trajanja ugovora telefon je VIP-ovo vlaništvo, a dato je na korištenje korisniku.
[ SchmiT @ 20.01.2011. 10:04 ] @
hm ,... 1. potpisivanjem ugovora u obavezi smo da placamo fixnu mesecnu naknadu ,.... koristili kredit ili ne
2. neurednim placanjem ,..raskidom ugovora , u obavezi smo da placamo penale regulisane ugovorom
3. telefon nije nas (nakon isteka ugovora telefon i dalje ostaje kodiran, znaci i dalje nije nase vlasnistvo, da li ga trebamo razduziti ?) :)))

1 i 2 stoje ,..3 mi malo nejasno....,al da ne idemo u off topic... ostavimo nesto posla i za pravnike :)


ZTE Racer:

"Android Manager WiFi"

Odlicna aplikacija za bezicnu komunikaciju ,..prenos i azuriranje podataka izmedju telefona i PCa

http://global.mobileaction.com/tutorial/am/wifi/main.htm
[ fanfon @ 20.01.2011. 10:27 ] @
To pod 3:

"Nakon isteka minimalno predvidjenog period trajanja pretplatnickog odnosa(znaci 2 godine), u slucaju da pretplatnik raskine ili svojim ponasanjem dovede do raskida, odn, do prestanka pretplatnickog odnosa, pretplatnik je duzan da vrati VIP-u opremu(mobilni uredjaj i sim karticu) koju je je preuzeo na koriscenje tokom trajanja pretplatnickog odnosa. U slucaju da pretplatnik ne izvrsi ovu obavezu odn. po prestanku pretplatnickog odnosa ne vrati VIP-u preuzetu opremu, pretplatnik ce biti duzan da plati VIP-u ugovornu kaznu za ne vracanje opreme u iznosu od 1 RSD"

"U slucaju da pretplatnik produzi minimalno trajanje pretplatnickog odnosa i preuzme na koriscenje novi mobilni uredjaj ili se odluci za drugu pogodnost iz VIP-ove aktuelne ponude, pretplatnik je duzan da vrati VIP-u prethodno korisceni mobilni uredjaj. U slucaju da pretplatnik ne izvrsi ovu obavezu, duzan je da plati VIP-u ugovornu kaznu za ne vracanje opreme u iznosu od 1 RSD."

Znaci, kad istekne ugovor, ne vratite telefon i karticu i kazna je 1 dinar.
[ bachi @ 20.01.2011. 10:32 ] @
Joker napisa:
> Da, ali za vreme trajanja ugovora telefon je VIP-ovo vlaništvo, a dato
> je na korištenje korisniku.

Mali offtopic, sorry ako je već odgovoreno... Šta se dešava ako
se pokvari telefon tokom korišćenja ugovora? Da li ste onda vi osoba
koja juri servis, pošto niste vlasnici telefona ili telefon vraćate VIP,
oni vam *iznajme* drugi telefon, a onda oni lično rešavaju sa servisom?
[ fanfon @ 20.01.2011. 10:42 ] @
"Da bi ostvario prava iz ovih Uslova za servisiranje za vreme trajanja garantnog roka proizvodjaca, pretplatnih ce doneti: mobilni uredjaj sa iskljucenim sigurnosnim kodom ili ce sigurnosi kod reci ovlascenom licu, citke i nepromenjene ove uslove serisiranja i originalni racun izdat na dan zakljucenja pretplatnickog odnosa. Serviser ce izvrsiti popravku kvara u roku od 45 dana od danan donesenja uredjaja serviseru, a ako to ne ucini, uredjaj ce biti zamenjem drugim istim ili drugim istog kvaliteta".
[ Joker @ 20.01.2011. 10:52 ] @
Što znači da reklamirati neispravan telefon može samo lice koje je potpisalo ugovor. Ako se telefon proda novi vlasnik ne može izvršiti reklamaciju nego mora naći osobu koja je potpisala ugovor u VIP-u da ga ona odnese, što može lepo da se iskomplikuje.
[ bachi @ 20.01.2011. 11:16 ] @
@fanfon

Nisam najbolje razumeo. Kome korisnik donosi mobilni? VIPu ili
ovlašćenom servisu? Ako VIPu, to je ok, ali zašto onda ne dobije drugi
telefon, na korišćenje, dok se ne popravi prvi, jer u ugovoru stoji da
se aparat iznajmljuje?

Ako korisnik mora telefon da nosi direktno u ovlašćeni servis,
zašto bi to korisnik radio, kada korisnik *nije* vlasnik tog aparata?
[ avala100 @ 20.01.2011. 11:26 ] @
Citat:
bachi@fanfon

Nisam najbolje razumeo. Kome korisnik donosi mobilni? VIPu ili
ovlašćenom servisu? Ako VIPu, to je ok, ali zašto onda ne dobije drugi
telefon, na korišćenje, dok se ne popravi prvi, jer u ugovoru stoji da
se aparat iznajmljuje?

Ako korisnik mora telefon da nosi direktno u ovlašćeni servis,
zašto bi to korisnik radio, kada korisnik *nije* vlasnik tog aparata?


Mozda da potrazis odgovor na zvanicnom sajtu?


VIP STAR

"Zagarantovani zamenski telefon
• Kao postpaid korisnik sa jednim od kvalitetnih mobilnih uređaja iz našeg portfolija možete da uživate u svim pogodnostima Vip Star paketa, a to uključuje i dobar zamenski telefon koji možete koristiti dok je Vaš telefon u servisnom centru.

Jedinstveni centar za servis 
i podršku
• Vaš najbliži Vip centar postaje jedinstveni centar za servis i podršku. Ukoliko je mobilni uređaj potrebno servisirati, jednostavno ga donesite u najbliži Vip centar i mi preuzimamo dalju brigu o isporuci do servisnog centra i nazad. Isto tako kada se mobilni uređaj vrati sa servisa ili je utvrđeno da je kvar uređaja van garancije mi ćemo Vas blagovremeno obavestiti."


VIP SUPER STAR
"Zamenski telefon visoke klase

Ukoliko mobilni uređaj zahteva servisiranje, kao Vip SuperStar korisnik imate mogućnost da koristite besplatno zamenski telefon visoke klase u toku čitavog perioda tokom kog je Vaš telefon na servisiranju.

Kućna dostava

Kreirali smo sofisticirani sistem kućne dostave i preuzimanja mobilnih uređaja koji zahtevaju popravku u servisnom centru. Svi Vip SuperStar korisnici imaju pogodnost da koriste ovu uslugu. Ukoliko mobilni uređaj zahteva odlazak u servisni centar, jednostavno pozovite: 060 1212, a eksperti našeg Korisničkog servisa za brigu Vip SuperStar korisnicima će se pobrinuti o svim detaljima i preuzimanju telefona sa Vaše kućne adrese."
[ fanfon @ 20.01.2011. 11:39 ] @
Bas sam neki dan dobio tu star karticu od vipa. Nisam ni zagledao sta je pisalo u dokumentu sto je stigao s njom.
[ bachi @ 20.01.2011. 12:18 ] @
avala100 napisa:
> Mozda da potrazis odgovor na zvanicnom sajtu?

Možda, ali ja njima ništa ne verujem. No, ako je ovo što si
napisao tačno, onda i nije tako loše što je VIP vlasnik telefona, a vi
ga posle ugovora možete otkupiti za 1 din. Kod MTSa kada ti crkne
telefon tokom garancije, pozivanjem korisničkom centra MTSa možeš da
dobiješ jedino klasično fuck off sa adresom gde da nosiš telefon u
servis, a u periodu dok ti je telefon u servisu, ako nemaš neki drugi
mob, karticu možeš da nabiješ u uvo.
[ MiKi994 @ 20.01.2011. 13:47 ] @
Da li ovaj telefon podrzava memorisku karticu molim hitan odg.Hvala unapred
[ fanfon @ 20.01.2011. 15:24 ] @
Podrzava memoriJsku karticu.
[ djyova @ 20.01.2011. 16:13 ] @
Pise po sajtovima da podrzava do 16GB. 8GB klasu 4 podrzava provereno, a za 16GB ne mogu da garantujem jer nisam proveravao.
[ stex75 @ 20.01.2011. 19:46 ] @
dali mozda neko zna kod za VIP Easy Touch (Alcatel ot708)?imei broj mu je 353472041285036.unapred :-)))))))))
[ SchmiT @ 21.01.2011. 00:11 ] @
Citat:
dali mozda neko zna kod za VIP Easy Touch (Alcatel ot708)?imei broj mu je 353472041285036.unapred :-)))))))))


Poslao sam ti PP



Vratimo se temi ZTE Racer :) , evo par zanimljivih pitanja....

1.Da li je neko uspeo pokrenuti "Wireless Tether" aplikaciju ? (moze se pokrenuti samo na rutovanim telefonima, od telefona pravi modem i omogucava free pristup 3g mrezama)
2.Da li je neko probao "setCPU" aplikaciju na ovom telefonu ?, (samo na root telefonu! da li je bezbedna po telefon sa obzirom da se njom moze overclockovati CPU telefona i time smanjiti utrosak baterije)
3.Da li je neko uspeo pokrenuti FLV video fajl ekstenzije na ovom fonu? ,(ne treba root! , probao sam sa "Rock playerom" - bezuspesno)


Preporuka :

"Olive office editor" (otvara i edituje office extenzije doc, docx, xls ,xlsx, ppt .....) Market !

"1-click cleaner" (brise privremeni kesh telefona) Market !

"WeFi Connect" (automatski trazi i automatski kaci fon na dostupne-nezasticene WiFi mreze)

"NetQin Mobile Guard" (pracenje pokrenutih aplikacija, task manager .... itd) Market !
[ MiKi994 @ 21.01.2011. 08:13 ] @
kako da podesim melodiju telefona koju sam dobio preko bluetooth-a.
[ SchmiT @ 21.01.2011. 16:54 ] @
Citat:
3.Da li je neko uspeo pokrenuti FLV video fajl ekstenzije na ovom fonu? ,(ne treba root! , probao sam sa "Rock playerom" - bezuspesno)


Problem resen sa:

"arcMedia" playerom - market

"vplayer" - market
[ MiKi994 @ 21.01.2011. 19:13 ] @
molivas pomozite kako da izbrisem instaliranu aplikaciju iz meni-a.Hvala
[ MiKi994 @ 21.01.2011. 20:44 ] @
moze odg molim vas,kako da izbrisem instaliranu aplikaciju...
[ calexx @ 21.01.2011. 22:01 ] @
Baš ne voliš da experimentišeš ... Settings pa idi na Aplikacije i tu ćeš već da se snađeš.
[ owim @ 22.01.2011. 20:44 ] @
Citat:
Da li je neko uspeo pokrenuti "Wireless Tether" aplikaciju ? (moze se pokrenuti samo na rutovanim telefonima, od telefona pravi modem i omogucava free pristup 3g mrezama)

Iako nisam Vipovac i nemam ovaj telefon: Wireless Tether opcija od mobilnog telefona pravi WiFi hotspot za druge WiFi uredjaje u okruzenju (drugi smartphone, laptop, itd), tako sto rutira Internet koji dobija preko mobilne mreze (GPRS, EDGE, UMTS, HDSPA).

Dakle, "free pristup" imace oni koji se nakace na smartphone koji je u Wireless Tether modu, dok ce ovaj placati svoj saobracaj. I ne "mrezama", vec na mrezi (mobilnom operateru) na kojem se nalazi.

Vrlo fina opcija!
[ SchmiT @ 22.01.2011. 23:19 ] @
Citat:
Dakle, "free pristup" imace oni koji se nakace na smartphone koji je u Wireless Tether modu, dok ce ovaj placati svoj saobracaj. I ne "mrezama", vec na mrezi (mobilnom operateru) na kojem se nalazi.


Upravo tako, isprobano i radi na ovom fonu !!!

Evo jos 2 aplikacije koje omogucavaju tethering:

1. Barnacle Wifi Tether (free - trazi root)

2. Easy tether lite (nije free - ne trazi root)
[ SchmiT @ 22.01.2011. 23:28 ] @
Aplikacija "SetCPU" radi na ovom fonu, ... povecao sam frekvenciju CPU-a i baterija zaista duze drzi,.. nema kontraindikacija ,... za sad :)

Korisne aplikacije:

My Tracks (prati kretanje, na mapi crta rutu,racuna predjene metre, brzinu kretanja, ...itd)

System (daje podatke o systemy ...CPU ,..memorija ,. taskovi ...)

AppBrain (velika baza softwera za android...)

[ MiKi994 @ 23.01.2011. 09:34 ] @
gde mogu da skinem aplikaciju SetCPU,i da li steti nesto za garanciju telefona...
[ Danilo Cvjeticanin @ 23.01.2011. 19:27 ] @
Ja u marketu nigde nisam nasao taj program "universal androot" za root-ovanje telefona ?
[ SchmiT @ 23.01.2011. 21:40 ] @
Nema ih u marketu , mogu se naci na netu,....

Universal Androot v1.6.1 & SetCPU v2.0.2 :

Tools.zip - 484.8 KB



[ mala_bre @ 25.01.2011. 07:04 ] @
Citat:
MiKi994: kako da podesim melodiju telefona koju sam dobio preko bluetooth-a.

Udjes u meni...pa u Filer..tu ces naci Bluetooth..naravno i pesmu koju zelis da postavis kao melodiju.. drzis prst na njoj dok ti se ne pojavi meni..u kom ces da izaberes poslednje.."use as ringtone"
nadam se da sam bila dovoljno jasna :S :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 25.01.2011. 10:22 ] @
Citat:
SchmiT: Nema ih u marketu , mogu se naci na netu,....

Universal Androot v1.6.1 & SetCPU v2.0.2 :

Tools.zip - 484.8 KB


Hvala, to je to. Uspesno je root-ovan ;)
[ mala_bre @ 26.01.2011. 10:33 ] @
Moze li neko da mi kaze da li i ovaj, kao i svaki normalan tel ima brojac minuta...call timers.. Ili postoji mozda neka aplikacija za to? Da ne moram bas svaki put da saljem sms na 1260.. :S
[ SchmiT @ 26.01.2011. 23:49 ] @
Citat:
Moze li neko da mi kaze da li i ovaj, kao i svaki normalan tel ima brojac minuta...call timers.. Ili postoji mozda neka aplikacija za to? Da ne moram bas svaki put da saljem sms na 1260.. :S



VIP Racun: domaca radinost,malo bagovito,ali radi.Klikom na ikonicu dobija se SMS sa stanjem.... tj. ne treba kucati sms ;)

http://www.androidzoom.com/and.../lifestyle/vip-racun_ooym.html


Phonalyzr: Track minutes and usage using summaries and 17 graphs such as top callers, phone usage over time and others. Korisno !

http://www.appbrain.com/app/phonalyzr/com.phonalyzr#


VIP online racun: provera stanja, uvid u ostvaren saobracaj

https://asmp.vipmobile.rs/asmp...level=10&aaacookie=axpaaa3
[ mala_bre @ 27.01.2011. 12:20 ] @
Hvala SchmiT..
Ja sam htela npr svaki mesec da resetujem taj brojac da proveravam vip..a koliko mi se cini sa ovom aplikacijom Phonanalyzr ne mogu nikako..

Jos nesto...sta mislite da li je potrebno instalirati antivirus u tel? Ako jeste, koji preporucujete..?
[ Slobodan Milivojevic @ 27.01.2011. 17:18 ] @
Potrazite na marketu aplikaciju call meter ng, on sluzi za interno vodjenje statistike o potrosnji... Za sad samo dobra iskustva sa njim imam.
[ ukicacarbog @ 04.02.2011. 13:02 ] @
Moze ovaj fon da podrzi HD igrice naprimer od GAMELOFTA PLZ ODGOVORITE MI
[ HelloCode @ 04.02.2011. 15:19 ] @
Meni je potreban extra zvuk sa basom telefon, jel owaj ima to? Treba mi ovakav telefon sa wireless i kul kamerom, da ga kupim? VIP Droid nije skup i cini mi se da ima sve sto treba, sta vi kazete?
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.02.2011. 16:59 ] @
Sve ima od navedenog, jedino kamera je JAKO losa :( ...
[ ukicacarbog @ 04.02.2011. 17:43 ] @
Znaci moze da igra npr.Real Soccer 2011 HD ili Fishing kings HD video sam da pise ispod na sajtu http://www.mobilegamesarena.ne...plinter-cell-convictionhd.html da moze ali nisam siguran
Sa ovog sajta najcesce skidam aplikacije i programe za mobilni telefon i 100 % rade dosta mu verujem ali zbog malog ekrana koji ima VIp droid ili zte racer (ovde pise zte race)nisam bas siguran
[ HelloCode @ 05.02.2011. 12:17 ] @
Pa jel da kupim ili ne? I za kameru pise da ima 3.2 pixela kako je to lose? jel je losa samo zato sto nema blic ili?
[ HelloCode @ 05.02.2011. 12:20 ] @
Pa jel da kupim ili ne? I za kameru pise da ima 3.2 pixela kako je to lose? jel je losa samo zato sto nema blic ili?
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.02.2011. 13:01 ] @
Nema blic, kamera je ocajna!!!
[ goodman @ 05.02.2011. 13:31 ] @
>
Pa bolja je kamera nego wildfire 100%. Pogotovo za slike u pokretu .

--0016e64c2e1cd1bff4049b8905e1
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2011/2/5 Danilo Cvjeticanin <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">

Nema blic, kamera je ocajna!!!<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2804015" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2804015</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#415986" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#415986</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:415986:ef9a4f295f8b41dc814b160d62b20666<br>
[ La_odvala @ 06.02.2011. 03:23 ] @
Jel može neko da napiše uputstvo i linkove za instaliranje iGO My way navigacije ?
Telefon ko telefon nije loš ( izgleda ih nema više ) ali se razlikuju od modela do modela. Jedan mi se puni za 2h a drugi za 5h ( na punjaču ).
Što se tiče kamere očajna je u poređenju sa xPeriom ili SE modelima inače je OK kao što je goodman rekao ( bolja nego na wilfdire ali to kad bih se lagali ili je njemu zapao jedan od loših primeraka ) kao što sam i napomenuo da se svaki telefon razlikuje iako su isti modeli...
Koliko para toliko i muzike ali cena od jednog dinara ili 2000 dinara je opravdala sve... Inače da ga platite 100E pa na gore to već NE opravdava cenu jel za 150E već ima da se nadje HTC Wildfire.
[ owim @ 06.02.2011. 04:07 ] @
^ Zdravoo svima, vidim da je ova tema postala veoma popularna.
Medjutim, manji deo teme odnosi se na ZTE model telefona, a veci na
sam Androd. Kako bi bilo da se to razdvoji? Postoji tema za Android
telefone i dobro je da sto vise univerzalnog teksta o Androidu
(primenjivo na svaki model) bude tamo konkcentrisano, a ovde samo ono
sto je specificno vezano za ovaj model.

Inace, "Android penetracija trzista je omogućila pojavu novih, rаnije
nepoznаtih konkurenata kаo što je ZTE, koji je uspeo dа udvostruči
svoj udeo nа tržištu i tako postаne četvrtа firma po po značaju u
konkurenciji proizvođаčа mobilnih telefonа u svetu."

Izvor: http://www.b92.net/tehnopolis/...11&mm=02&nav_id=490651
[ La_odvala @ 07.02.2011. 01:58 ] @
@owim
Šta si hteo reći sa ovim linkom a da to nismo znali ? U Srbiji NE!važe ta pravila tako da ako mene pitaš menjam VIP DROID za iPhone.
Daj mi link gde mogu da podesim navigacinju ako znaš gde je to objašnjeno.
[ owim @ 07.02.2011. 02:53 ] @
^ Nisam znao da se ZTE pozicionirao kao cetvrti! Do pre par meseci nisam ni znao da postoji. Link sam dao kao izvor.
[ ukicacarbog @ 07.02.2011. 08:02 ] @
Pronasao sam novi forum kome samo pitate i oni vam istog dana odgovore ima veze sa android telefonima
http://droidworld.serbianforum.info/
[ La_odvala @ 10.02.2011. 04:50 ] @
Da li neko može da mi kaže gde se gasi / pali "Accelerometer" ?
Interesuje me da li postoji ova mogućnost kod ovog modela ili je meni "pandrko" accelerometer :(
Imam ga 2-3 dana i sve je radilo ali danas već ne :( Ja mu nisam dirao nikakva podešavanja ali možda je neki progam disejblovao ili šta već pa me interesuje da li postoji ta mogućnost ili ne, i ako postoji kako mogu opet da uključim.

[Ovu poruku je menjao La_odvala dana 10.02.2011. u 06:08 GMT+1]
[ SchmiT @ 14.02.2011. 23:16 ] @
Citat:
Znaci moze da igra npr.Real Soccer 2011 HD ili Fishing kings HD video sam da pise ispod na sajtu http://www.mobilegamesarena.ne...plinter-cell-convictionhd.html da moze ali nisam siguran
Sa ovog sajta najcesce skidam aplikacije i programe za mobilni telefon i 100 % rade dosta mu verujem ali zbog malog ekrana koji ima VIp droid ili zte racer (ovde pise zte race)nisam bas siguran


Evo npr. PES 2011 radi provereno ! PES 2011

Zip fajl se kopira na telefon, otpakuje se (npr. AndroZip file Manager) u folder na SD kartici koji je naveden u down. linku, pokrene se instalacija iz apk i to je to.Ne zauzima mnogo memorije i radi perfektno.

[ Mister.X @ 17.02.2011. 13:48 ] @
Hteo bih da instaliram igo MyWay na zte ? Na netu sam nasao neke instalacije ovog programa koje su oko 1.9 GB , a ja imam sd karticu od 2 GB (tj.1.86 free memorije), dal to znaci da moram da kupim vec karticu da bi instalirao igo ili sam nasao pogresne instalacije? :(
[ Joker @ 17.02.2011. 14:14 ] @
Izbaci mape koje ti ne trebaju i biće mesta :)
[ La_odvala @ 24.02.2011. 09:40 ] @
@SchmiT
Jel imas Need for speed HD za Droid ?
[ SchmiT @ 27.02.2011. 12:38 ] @
Citat:
@SchmiT
Jel imas Need for speed HD za Droid ?



Ne, ali evo nasao sam za tebe Need for speed Shift

Provereno radi na ZTE Raceru !
[ dzoni1996 @ 07.03.2011. 21:56 ] @
Da li je ovaj telefon jos u prodaji??? citao sam na netu na nekim forumima da su ljudi zvali i pitali za telefon i da ga nema i da ga nece biiti vise u prodaji -.- ..... jer to istina??? molicu za brzi odgovor jer hocu da kupim ovaj telefon iz vipa jer drug ima i mnogo je telefon cool :D
[ Milos911 @ 07.03.2011. 23:57 ] @
Nema ga vise u vipu :(
[ djyova @ 08.03.2011. 05:59 ] @
Pa naravno da ga nema kad moze na vrlo lak nacin da se otkljucava i da se menja softver po zelji.
[ MiKi994 @ 13.03.2011. 13:55 ] @
Da li postoji neka aplikacija da stavim password na poruke,imenik itd.. hvala unapred
[ chubbchubb @ 15.03.2011. 13:59 ] @
Da bi produzili trajanje baterije :
Skinite neki program za gasenje data paketa - recimo APN Droid, i palite samo kad vam nesto sa neta treba
Gasite aplikacije koje bespotrebno rade - advanced task manager, podesite ga da gasi na svakih sat vremena
Ne koristite live wallpaper-e
Osvetljenje stavite na 50 posto, realno vise i nema potrebe

Ovim cete produziti trajanje baterije na blizu 4 dana, uz optimalno koriscenje.
Ja ga koristim ovako: 15 min razgovora, 5-6 poruka, 10tak minuta interneta, i 15tak minuta igranja dnevno.


Takodje sam imao i tu srecu da dobijem VIP Music telefon za dz, a njegova baterija je identicna ovoj na Racer-u :)



ps. Ako neko pronadje 2.2 ili 2.3 rom, ali gde radi sve, ukljucujuci i tastere za pozivanje i prekid veze, sto je trenutno najveci problem, neka postavi link.Hvala unapred.
[ mala_bre @ 30.07.2011. 19:20 ] @
E ovako..
Problem - ne mogu da uspostavim poziv sa osobama koje koriste vip droid telefone..takodje i ja koristim isti mobilni aparat. Ne znam u cemu je problem, sve ostale mogu da zovem sem osobe koje koriste Vip droid. Da li je do neke aplikacije ili do cega? Kontaktirala sam korisnicki servis, ali ne mogu za sada nista da urade..ne znaju do cega je..kazu googlajte :S :)
Resetovan je telefon i moj i od ostalih drugara, ali dzaba. Ukucali smo i kod koji su nam rekli ##002# ni to ne reaguje. Nema smisla vise da se trosi kredit na operatere koji ne mogu da pomognu.
Kako da medjusobno uspostavljamo pozive ako nam aparat ne dozvoljava? Nema smisla da svi saljemo telefone na servis.
Ovaj problem se poceo desavati od juce ujutru!
Ima li neko slicnih??
[ takacrobert @ 19.09.2011. 11:55 ] @
Moze da se desi sledece: Ako si stavila drugu karticu u tvoj Vip droid(skinut sa mreze) neki brojevi ce se u imeniku javiti kao 38160***** i telefon nece moci da ih nazove, probaj da ukucas 060 bez onog +381
ne znam zasto ali zte racer(vip droid) brise + bar meni se to desilo
[ takacrobert @ 19.09.2011. 11:57 ] @
Ima aplikacija za sve androide zove se GO SMS pro
mozes zakljucati sve poruke ili svaku pojedinacno , napraviti backupove, ima i ugradjen chat za facebook pa kucas kao poruke. Program je savrsen.
[ takacrobert @ 19.09.2011. 12:00 ] @
Evo ja koristim nedelju dana
2.3.5_cm7swap_#179v2 i za sada radi savrseno, rade i dugmici za zvanje i prekidanje, IGO navigacija bukvalno leti na njemu.

ako neko hoce linkove moze na PM
[ djoriczoran @ 02.12.2011. 01:06 ] @
Da li moze neki link za iGO My way instalaciju ?.....na PP