[ Fanta @ 01.12.2010. 21:28 ] @
Radim si jedne izmjene na stranicama i većinu stvari sam riješio, ali sada imam problem.

Za promjenu jezika koristim zastave koje su kreirane trenutno uz pomoć asp:ImageButton koji među svojim metodama ima da prepozna ako je zastava odabrana (kliknuta):
Code:

protected void BtnSelectLanguage_OnCommand (objekt sender, CommandEventArgs e)
        {
            ako (e.CommandName.Equals("SelectLanguage"))
            {
                int languageId = Int32.Parse(e.CommandArgument.ToString());
                var language = LanguageManager.GetLanguageById(languageId);
                if (language! = null && language.Published)
                {
                    Current.WorkingLanguage = language;
                    CommonHelper.ReloadCurrentPage();
                }
            }
        }

Ovaj poziv se koristi za promjenu jezika, tj. dio koda koji se odnosi na:
Code:

Current.WorkingLanguage = language;

U Current.WorkingLanguage se zapisuje Cookie u skladu s odabranim jezikom, tj. u njega se zapisuje languageId:
Code:

CommonHelper.SetCookie("CustomerLanguage", value.LanguageId.ToString(), new TimeSpan(365, 0, 0, 0, 0));

Odlučio sam da ovo promijenim i pretvorim te zastavice trenutno kreirane <asp:ImageButton /> u linkove, tj. <asp:HyperLink /> budući da strane jezike, zbog načina na koji sam te linkove prije napravio uz pomoć slika, tražilice gotovo uopće ne prepoznaju.

Nakon dosta muka uspio sam kreirati linkove za promjenu jezika sa zastavama. Imam par stvari koje moram riješiti do konačnog riješenja, ali jedan od najvećih problema mi je kako kreirati cookie za jezik je odabran (zastava na koju je korisnik kliknuo), jer kao što i sami znate asp:Hyperlink ne sadrže OnClick ili OnClientClick metode u sebi.

Znam za da bi QueryString možda bilo lakše riješenje, ali to bi mi trenutno zakompliciralo još više život zbog načina na koji je stranica kreirana (strani jezici kroz čitavu stranicu funkcioniraju uz pomoć cockia).

Ako netko ima ideju kako riješiti ovaj problem, tj. kako da prosljedim taj cookie za link koji je odabran (da dodjelim mu Id za jezik koji je korisnik odabrao da vidi stranice)?