[ goran85 @ 03.12.2010. 14:24 ] @
Imam da odredim neku C# aplikaciju koja se tice servisa bele tehnike
E sad problem mi predstavlja sledeci zahtev:
-Veličina programa: do 1Mb (uključujući sve eksterne dll-ove, ako imate potrebu za njima)
-Instalacija: može, a ne mora postojati, a program (i instalacija) ne sme upisivati ništa u Registry niti u ostale foldere, osim svog radnog foldera i eventualno njegovih podfoldera
- program će biti instaliran i pokrenut na računaru koji ima instaliran operativni sistem Win XP (SP3) i ni jednu drugu aplikaciju.
Kako da napravim datu instalaciju koja nista ne upisuje u registar, i kako da se takav program instalira na racunar koji nema instaliran . net?
Napominjem da sam pocetnik u programiranju
Hvala unapred
[ Bope @ 03.12.2010. 14:47 ] @
.net program ne moze da se koristi ako je instaliran samo WinXP (tj, ako nije instaliran net framework). Sto se tice zahteva <= 1MB....nisam bas optimista (imajuci u vidu da program nije trivijalan), ali mozda i moze :)

Servis ce verovatno da koristi i neku bazu podataka, tako da opet "samo winxp" ne obecava bas....
[ goran85 @ 03.12.2010. 14:58 ] @
Pa i ja sam to mislim, samo sam hteo da vidim da li mozda gresim.
[ wex-alpha @ 04.12.2010. 19:54 ] @
Mozes. Nedavno sam kompletirao program, sa dvije forme, dvije klase i dosta koda. U pitanju je parser, logike ima dosta.

Program je velicine oko 78KB.

U tvom slucaju ako imas potrebu sa nekom bazom imas sljedeci izbor.

Mozes koristiti SQLITE, ali opet i ta solucija povlaci eksterne biblioteke. Ne znam tacno kolika je velicina biblioteka, ali ne vjerujem da je blizu 1MB.

MSSQLCE ne dolazi u obzir, jer pratece biblioteke su velike.

Odgovor se onda sam namece... C# + XML.

Rekao si da ne treba instalacija. Onda samo u svoj folder gdje ti se nalazi program stavis XML fajl i to bi trebalo da ti rijesi problem.

[ Boris B. @ 06.12.2010. 09:53 ] @
Ako je uslov da program ne zauzima više od 1Mb i da se instalira na računar bez .Net frameworka onda zaboravi i na .Net i na C# (Client profile instalacija je 40Mb). Piši Delphi ili native C(++) aplikaciju.
Mada ako je mušterija takva da ti pravi problem za .net framework i da zahteva program veličine 1Mb onda verovatno misle da sve znaju, bolje beži od nje jer ćeš sa takvima imati samo probleme.
[ Cola @ 06.12.2010. 10:30 ] @
Što se tiče SQLite
ovde imaš primjer rada sa njim ovaj mali primer sa bazom ne zauzima više od 600kb naravno .net ti treba.
Ako ćeš imati mnogo složenu aplikaciju mislim da ćeš probiti limit od 1 Mb.
[ dava @ 07.12.2010. 14:31 ] @
Zahtjev je malo bolestan.
Sa C# to nećeš moćo ostvariti, dok C++, VB6 ili Delphi bi recimo bez problema mogao napraviti takvu apl.
Zavisi u kojem razvojnom okruzenju znas da radis.
A možda je najpametnije što neko reče da odmah kažeš: doviđenja prijatno.