[ karen @ 03.12.2010. 18:17 ] @
Pozdrav,

dobila sam ponudu od jedne inostrane kompanije da radim foto manipulaciju... Zanima me cijena po jednoj obrađenoj fotografiji? Stalo mi je dobijem ovaj posao ali nemam iskustva sa naplacivanjem ovakih usluga, pa me zanimaju vasa iskustva?

Unaprijed se zahvaljujem svima.
[ bluebird @ 03.12.2010. 22:50 ] @
Daj nam vise podataka, primjer, kakva manipulacija, zavisi od utrosenog vremena, stepena zahtijevanog znanja......itd

Pozdrav
[ skemamen @ 04.12.2010. 09:28 ] @
A sta tebi znaci foto manipulacija?
[ karen @ 04.12.2010. 15:54 ] @
Nesto u ovom fazonu:

[ skemamen @ 04.12.2010. 22:19 ] @
Za ovakve stvari ne bi razmisljao uopste, mnogo utrosenog vremena puta mnogo para... Sve je to mnogo. Ako znas da radis ovakve manipulacije sa slikama, cudi me da ne mozes da odredis njihovu vrednost...
[ koska @ 05.12.2010. 13:00 ] @
Ovo i nije toliko strasno da se uradi, koliko efektno deluje. Zahteva malo vise vremena i malo vise zivaca, ali nista sto ne moze da se uradi za jedno popodne.
Slican tutorijal sam video u odlicnom "PhotoShop Top Secret" setu... Mozda jednom od najboljih PS tutorijala...

To je ova lekcija
http://www.youtube.com/watch?v=XaotTyNNkIw

Cenu je opet, tesko odrediti, ali ja ne bih naplatio vise od 60-90€ po fotki :)
u zavisnosti kakav ti materijal daju, odn. koliko cesto bi bilo posla kod njih itd.
[ bluebird @ 05.12.2010. 18:57 ] @
Ovo zahtijeva dobar stepen tehnickog znanja kao i odredjenu dozu kreativnosti....

Ako su ti svi zadaci ovog ranga i ako znas kojom tehnikom da ih radis, vjerujem da ces znati da im i odredis cijenu .....

Jer sigurno nije niska.............

Al moras da imas jedno na umu, ako je ovo doslo do tebe onda taj neko ko ti je ponudio posao zna koliko ce da zaradi na tebi....


Pozdrav.....