[ RunaRu @ 04.12.2010. 11:13 ] @
Pozdrav...
U dilemi.. Uzela sam nov komp Matichnu plochu ( Gigabyte 770T UD3 ), nov procesor AMD X3 445 ( radi na 3,1 Ghz), 2GB memorije 1600Mhz ( za pochetak ) i imam napajanje Cooler Master 430W! Zelim da kupim i novu grafichku koja bi odgovarala konfiguraciji i po mogucstvu da moze moje napajanje da je potera ;)))) naravno u planu mi je da kupim i novo ako zatreba ( npr LC Power 600W , chula sam da je ok napajanje , a povoljno , shta vi mislite? ).

Malo sam gledala specifikacije grafichkih i najbolje mi deluje naravno GTX 260 , ali je 170e .. Nazalost taj novac nemam , pa se kao dvoumim izmedju GTS 250 i GTS 450 ? 450 ima brzu memoriju , ALI 128bita , dok je 250 GTS 256bita!!! i DA! Da li je 9800GT ( ili GTX ) bolja od ove dve grafichke ?! Mislim meni je totalno nelogichno , da je NVidija pravila NOVE grafichke koju su loshije od starih !!! :///
Ja trenutno imam Gigabyte 8600GT , pa bih i da vidim razliku ... ;)

Shta vi mislite ?! :))))))
PS. jesam gejmer-ka! Mada ne igram bash Call of Duty , Crysis.. vishe sam za NFS , Resident Evil, Tomb Raider i sl.

Hvala puno unapred na bilo kakvom savetu .. pozzz.... :))))
[ Binary Mind @ 06.12.2010. 08:51 ] @
A koliko novca bi bila spemna da das za graficku kartu? nVidia GeForce GTX 460 sa 768MB GDDR5 moze da se nadje za oko 150 evra a bolja je od svih nabrojanih. Pogledaj i ATI kartice u istoj klasi. Ne mora da bude bas nVidia... Do koliko para bi isla sa novim napajanjem posto trenutni CM koji imas moze biti nedovoljan za planirani upgrade graficke?
[ RunaRu @ 06.12.2010. 10:16 ] @
Paa.. tako oko 150e max! I da, planirala sam da uzmem napajanje obavezno !
Mislila sam ovaj nemachki LC POwer ! Kazu da je dobar , a povoljan. od 600W bih uzela u svakom sluchaju , bez obzira na kartu - bolje da imaju vishe snage ;)))
A razmishljala sam i o 460 GTX medjutim , ipak mislim da mi je ona ipak prejaka za moje potrebe , mada.. bila bih mirna za ubuduce :)))
A NVidiju bih uzela , zato shto sam navikla i zato shto su me tako nauchili da je ona vrh , pa ostalo tako. :))

Hvala puno na odgovoru i sad si me zbunio josh vishe sa ovom 460 ! ;)))

I da , da li mozda mozesh da mi kazesh da li je bolje da kartica ima brzu memoriju ili brzi procesor ? Jer ako bih uzela 250 GTS dvoumim se izmedju dve Gigabyte-ove : http://itsvet.com/proizvod/gig...50zl-1gi/comp_comp_vga/16/1577 i http://itsvet.com/proizvod/gig...n250-1gi/comp_comp_vga/16/1980
[ combuster @ 06.12.2010. 11:54 ] @
Koji monitor imas i na kojoj rezoluciji planiras da teras igrice ?

http://www.itsvet.com/proizvod...50oc-1gi/comp_comp_vga/16/2305

Sa ovom postoji verovatnoca da ne bi morala da menjas napajanje, a gtx460 jeste puno jaca kartica mada em je skuplja + napajanje a mozda ti i ne treba (sve zavisi od rezolucije i monitora koji koristis).
[ Binary Mind @ 06.12.2010. 12:07 ] @
Moje pitanje je koje je kuciste u pitanju? Da nije Cooler Master Elite 3xx koje je islo sa napajanjem?
[ RunaRu @ 06.12.2010. 12:36 ] @
hmm.. pa imam najobichniji monitor Samsung 795DF 17" ;))
Tako da rezolucija ne igra neku ulogu , jer je da kazem relativno mala za danashnje uslove. :)

A kucishte nije uzeto sa napajanjem , imam neko obichno ATX srebrno sa ruchkom , ali svi ga hvale , jer je zaista prostrano!
:))) - ali i njega planiram uskoro da menjam , mislim nov komp mora da ima i nov look. ;))) shalim se , ali stvarno i to planiram da uzmem; jako mi se svidjaju nova Cooler M. kucishta , pa mozda i bude neko jeftinije od njih . A napajanje cu uzeti LC POwer od 600W , kazu svi da zaista valjaju. :)) Pa eto i vi da znate... ;))

A iz vashih pitanja sam zakljuchila da bi mi GTS 250 bila sasvim dovoljna ne ? Samo koja od te dve gore ? ( stavila linkove ) ;)))) Jer zaista mislim da Gigabyte trenutno pravi najkomponente.. opet :))
[ Binary Mind @ 06.12.2010. 12:52 ] @
combusterov predlog nije los a mozes i da prodjes i sa bilo kojom GTS 250... One (GTS 250) su rangu sa starijim ATI HD 4850... Inace za taj stari monitor sve ove kartice su overkill... Mozes da prodjes i sa znatno jeftinijom karticom ako neces uskoro menjati monitor...
[ RunaRu @ 06.12.2010. 13:14 ] @
Pa iskreno , ja vec imam relativno dobru grafichku , tako da bih zelela da vidim promene kad kupim novu ! ;))))
Trenutno imam Gig. NVidia 8600GT :)) i zaista je super , ali sad ove novije igre vec ne moze na high , a ja hocu na high ! ;))))
Mada trenutno imam AMD x2 4400+ ( radi na 2,3 GHz ) i 2 GB DDR2 na 800Mhz

A sutra dobijam nove komponente :
AMD X3 445, jezgra rade na 3,1 GHz , Gigabyte matichna i 2 GB Kingstone HyperX DDR3 na 1600MHz. :DDD
Pa uz tu konfiguraciju , smishljam koju grafichku da uzmem ... ;))

uf.. kupovina novog kompa umesto da bude vesela i zabavna , ispade samo se stresirash i lupash glavu shta, gde , kako ?!!! ;DDDDDD

[ Binary Mind @ 06.12.2010. 17:08 ] @
Uzmi dual fan graficku koju je preporucio combuster + napajanje sto si planirala da uzmes i bog da te vidi... Ova Gogabyte NVidia GF GTS 450 je nesto bolja je od GTS 250... Naravno svaki ATI HD 5770 ih obe sije po performansama a i cena mu je slicna
[ RunaRu @ 06.12.2010. 17:18 ] @
Hvala puno... Da znash da cu ozbiljno da razmislim o toj 460 ! Tj. .. 80% cu nju i da uzmem i da uzivam , bar neko vreme.. ;)))))

Hvala puno svima i naravno ako neko josh ima neku ideju slobodno nek javi.. ;)))
Mada ne bih Ati ipak.. Ostajem verna do kraja ! :))