[ deeface @ 04.12.2010. 20:51 ] @
računar nakon nekoliko sati rada (6-9h) odjednom zaledi, restartujem ga i opet radi normalno neko vrijeme ID kablovi nisu u pitanju njih sam mijenjao skoro, a nije ni do uređaja koji su priključeni, kakve su šanse da je do napajanja ili možda dođe do pregrijavanja??
[ zj.kiza @ 04.12.2010. 22:17 ] @
Ako se posle reseta racunar upali i rani barem jos sat vremene. Onda sigurno nije do pregrevanja.
Napajanje moze ali nemora.
Najveca verovatnoca problema je maticna ploca.
Da bi bio siguran, reinstaliraj sistem i onda ga maltretiraj 12h.
Ako nastavi da se resetuje 99% je ploca, ako ne definitivno je bio sistem.
[ deeface @ 04.12.2010. 22:42 ] @
zaledi on i tako stoji ali se ne restartuje sam, već ga ja restartujem. probaću prvo s napajanjem, nemogu sada novi win. dizati.a kakve su šanse da je problem sa BIOSom?
[ Binary Mind @ 06.12.2010. 11:51 ] @
Kod dijagnostike kvarova kod racunara se ne pogadja, nego se testira svaka komponenta dok se ne utvrdi sta pravi problem. Ne bezi se ni od ponovne instalacije operativnih sistema jer je to jedan od prilicno pouzdanih nacina da se utvrdi da li je sa masinom sve u redu hardverski jer ako nije masina moze da "zabode" i tokom ponovne instalacije operativnog sistema. Pre toga se treba setiti sta je sve i kad instalirano od softvera i drajvera jer i to moze da izazove simptome kao sto je "zaledjivanje" racunara. Naravno krivci mogu da budu i nezeljeni gosti kao sto je malware i virusi. Kod testiranja komponenti se preporucuje da se za svaku komponentu poseduje odgovarajuca rezervna komponenta tako da je dijagnostiku mnogo lakse raditi u servisnom okruzenju a ne kod kuce ako se ne bavite time profesionalno i nemate sve sto je poterbno da bi se bez vecih peripetija izolovao hardverski kvar...
[ optiplex @ 08.12.2010. 08:33 ] @
Zna da bude i grafika,cesto,bios takodje,a prvo probaj sistem kako su ti vec rekli,pozz
[ deeface @ 19.12.2010. 22:01 ] @
novi sistem je bio u pitanju, hvala svima