[ misamradovanovic @ 06.12.2010. 11:20 ] @
Zeleo bi da naucim web design pa me zanima od cega konkretno da krenem.Pre par godina sam nabavio neki interaktvni kurs HTML 4 pa sam uceci preko toga uspeo da napravim par stranica,povezao ih linkovima,ubacio neke slike(neke sam i koristio kao linkove) ali sve sam to radio "peske" tako sto sam pisao kod u tekst. fajlu.U medjuvremenu nisam nista novo naucio(prokleti GTA,COD i sl).
Planiram da malo obnovim i ponovo preslusam taj HTML kurs ali me znima sta jos konkretno moram da naucim pre nego sto krenem u neki ozbiljniji rad.
Video sam da ista firma ciji je ovaj kurs HTML-a ima i video kurs za Dreamweaver MX pa me zanima da li je neko imao iskustva sa tim kursom i koliko moze da bude koristan jer je HTML kurs jako dobro uradjen.
[ Aleksandar Ružičić @ 06.12.2010. 16:29 ] @
Ako planiras ozbiljno da se bavis web dizajnom nekada dreamweaver ce te samo usporiti. Nema smisla koristiti WYSIWYG alate prilikom izrade web strana, zato uzmi obican neki editor (recimo Notepad++, ili Komodo Edit koji je takodje besplatan i koga toplo preporucujem) i kreni redom kroz neki od online tutorijala kao sto je recimo W3C HTML Tutorial.
[ cerebrum981 @ 12.12.2010. 15:11 ] @
Ako obnavljas html imash knjigu XHTML 1.0 nekih 200din cini mi se,
i ne radi sajtove u tabelama vec za to upotrebi div-ove <div>
naravno za to morash da uvezbash CSS, a kad to usavrsis onda prelazish na JavaScript,
a posle mozes da predjes na rad preko Dreamweaver-a.
Za kucanje ti je najbolje po meni da koristis Dreamweaver-ov editor zato shto ti sam dopunjava sta si poceo da kucash,
cisto da ne gubish vreme na tome i da ne pogresish u jednom karakteru pa posle trebash da trazish gresku.
[ GavriloG @ 13.12.2010. 06:32 ] @
Vidi idi do gradske biblioteke ,pogledaj da l' ima knjiga tamo,posto sam i ja kupio 2-3 knjige ,a imao sam iste u biblioteci :D naravno sto se tice(HTML/CSS...)
Tako da se ne ispalis . Zacudio bi se koliko toga tamo ima,bar kod mene u Mladenovcu :)