[ Trance @ 06.12.2010. 13:10 ] @
dali moze neki program koj je pravljen samo za osx da se instalira na windows? :/
[ balavi @ 06.12.2010. 13:24 ] @
ne
[ Trance @ 06.12.2010. 13:28 ] @
Bas nikakav nacin ne postoji?
[ yolja624 @ 06.12.2010. 13:51 ] @
pa direktno pod win - bas nikako!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.12.2010. 14:28 ] @
Ako je pisan u Javi, onda je kros-platformski, ali bi znao da je u Javi i pisalo bi i na sajtu autora da može i na Win/Linux.

Ovako ti jedino ostaje da nađeš alternativu na Windowsu.

Je li reč o nekom programu za muziku?
[ Trance @ 06.12.2010. 16:56 ] @
Da za muziku Logic pro
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.12.2010. 17:30 ] @
Mrka kapa, mrka kapa. Razmisli o kupovini Maca, ako radiš i živiš od muzike.
[ Trance @ 06.12.2010. 17:34 ] @
Ah sad :) ne zivim od muzike ali ono pokusavam da se bavim tim tako je preciznije nego logic pro mi se svidja ima to sto meni treba sto ja zovem masan zvuk :) ai bre mnogo su dugli cene sa mekintosovim kompovima osecam da kad bi uzeo konfiguraciju ko sto imam na ovom pc-u da bi mi trazili mnoooogo http://www.myspace.com/lazaravramovsky
[ Aleksandar Đokić @ 06.12.2010. 18:27 ] @
zar zvuk ne zavisi od hardvera? nema sanse da je Logic bolji po bilo kojem pitanju od Cubase-a ili ProTools-a, jedino ako je laksi
[ Trance @ 06.12.2010. 18:30 ] @
u pravu si nego ja ne radim na cubase ni na pro tools radim na reasonu a primetio sam da dosta ovih jacih koje ja slusam radi na logic pro samo zato hocu i da ga instaliram da krenem na njemu :)
[ Aleksandar Đokić @ 06.12.2010. 21:27 ] @
ne znam gde si to vido, postavi pitanje u muzickoj produkciji pa ces dobiti odgovor, retko koji studio radi drugo, svi su ili na protools ili na cubase
[ newtesla @ 07.12.2010. 13:19 ] @
Nije da se razumem, ali sam čuo...

OSX je beše nastao na osnovama UNIX-a, sa sve file sistemom i kernelom - jedna od solucija je da instaliraš na komp nešto kao PC-BSD - BSD sa (beše KDE?) grafičkim okruženjem, postoji mogućnost da bi bila potrebna minimalna količina napora da se dotični program instalira na BSD.

Takođe, ako ti je komp Intel platforma, možeš da probaš da podigneš OSX na svom desktopu - guglaj: hackintosh, ili osx on pc, ili tako nešto: postoji valjda kompletan spisak hardvera koji je kompatibilan sa OSX, i uz malo truda, eto tebi Mek za male pare :)

Mada je ova druga metoda ilegalna, i sme da se koristi samo u naučno-istraživačke svrhe :P

Treća metoda je da ideš linijom FOSS fanatika: skineš Linux, i instaliraš Audacity; mislim da UbuntuStudio može da se pokrene u Live režimu, pa će ti dozvoliti da probaš Audacity bez da išta instaliraš na harddisk svog kompjutera.

A ako ipak ne možeš bez starog dobrog SoundForge-a, onda ti windows ne gine, a za njega postoji milion programa.

Ovo su, naravno, samo predlozi u kom pravcu možeš da razmišljaš - izbor je, ipak, samo tvoj.
[ Trance @ 07.12.2010. 14:12 ] @
Pa pazi gledao sam na netu za to da instaliram OSX na pc kazu da valjda samo procesor treba da bude intelov ja imam procesor intelov 8400 3.0 Ghz maticna mi je Gigabyte 32 bita graficka Ati radeon HD 5750 1Gb rama imam 4 gb rama na ploci ja mislim da je to ok da mogu da instaliram OSX na pc-u? :)
[ Trance @ 07.12.2010. 14:17 ] @
Guslac hocu logic pro zato sto na njemu rade ljudi koje ja slusam koj su na top 10 listi tipa Armin van burren radi na logic pro i pro tools Above beyond rade na logic pro i svi oni kazu da je logic pro mnogo dobar zbog toga hocu da krenem na njemu ai inace sam cuo da je mac osx mnogo bolji od pc-a za produkciju za muziku...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.12.2010. 14:31 ] @
Za nastavak priče o Hekintošima http://www.elitesecurity.org/t...-Mac-OS-na-ne-Apple-racunarima
[ newtesla @ 07.12.2010. 18:53 ] @
Evo, da se zahvalimo voyager-u na linku za hekintoše.

@ trance: to što AvB radi na nekom-tamo-programu, realno ne znači ništa; to je, ipak, samo dobra reklama. Poređenja radi, i Šumaher privatno vozi novog fiću (abartovanog, doduše), ali početnici u autotrkama i dalje treba da počnu od kartinga.

Takođe, u životu sam upoznao dosta dj-eva po Beogradu, a i šire; jedni se kunu u pionirove 200-tke, drugi se kunu u Numark-a, treći u Final Scratch, četvrti isključivo u čist vinil, a peti puštaju muziku sa dva winamp-a i crossfade-plugin-om...

...svaki lonac nađe svoj poklopac. Tuđi poklopac možda nije za tebe.

Poenta: ne slušaj druge.
[ Trance @ 07.12.2010. 19:05 ] @
Znas u cemu je fora ja hocu da krenem da radim slican fazon ko AvB ali ja na reasonu to ne mogu da izvucem nema taj zvuk jednostavno lead koj uzimaju AvB u reasonu nije isti drugaciji zvuk ima svaki program za sebe pored toga logic pro ima mnogo realnije zvukove :)