[ deka @ 31.01.2004. 15:40 ] @
zna li neko postoji li mogucnost zakljucavanja CD driva
na bilo koji nacin, smo da ne reaguje na dugme za otvaranje dok za to ne dobije odredjenu komandu sa tastature.

[ kUdtiHaEX @ 01.02.2004. 18:45 ] @
Pa nekad upali :) recimo, u Linuxu mi se nekada desi da, dok ne dam komandu eject, ne mogu otvoriti vratanca CD-ROM-a..
[ reiser @ 01.02.2004. 21:26 ] @
Moze se u napraviti veoma jednostavan program koji ce na odredjeni vremenski interval (sto manji, to je veci CPU Usage) zatvarati vratanca od CDRom-a. Provereno radi, samo sto sad nisam u mogucnosti da posaljem program zato sto nemam delphi instaliran...
[ Pharos @ 16.02.2004. 22:07 ] @
Ma napravio sam program koji ti treba ali ne znam kako da posaljem attachment.
[ Dejan Krstic @ 20.02.2004. 23:32 ] @
Postoji komanda koja se moze poslati CDROM uredjaju. Ne znam gde to sada moze da se potrazi jer sam te programcice pisao u paskalu jos dok nije bilo windowsa 95 i Interneta. Uglavnom imao sam neke biblioteke za paskal koje su u sebi imale izmedju ostalog fukcije lock i unlock. To je naravno radilo na prvim cdrom uredjajima koji su se pojavili a ne mogu da tvrdim da je to u danasnjim uredjajima implementirano (ne vidim razlog zasto ne bi bilo al opet.....).

Dakle odgovor na tvoje pitanje je: Da, moguce je. CDROM-ovi su imali f-ju koja to omogucava a onaj predlog o slanju komande za zatvaranje u sto kracim vremenskim intervalima mi je u najmanju ruku smesan.
[ matija-s @ 21.02.2004. 00:09 ] @
Imas i jedno zanimljivo rjesenje s bravicom i kljuchevima

http://www.securitykit.com/50009.htm