[ eli_sba @ 31.01.2004. 16:08 ] @
Hocu da ubacim u nokiu 3310 nase jezike. Verzija softvera na telefonu je V 4.06 NHM-5.Ja sam skinuo na netu flash fajl iste verzije softwera, samo sto ima D paket.
Kada uflesujem ovaj fajl ima srpski/hrvatski jezik.Ali nemogu da mu uradim update faid.Kada ga prikacim na rolis prijavi mi poruku kao "MSid invalid" , onda pokusam da uradim updait faid nece, opet prijavi istu poruku.
Ali sam srecom uradio backup telefona pa ga mogu vratiti na staro.
P.S. Flashujem ga pomocu Knoka.
[ soma @ 31.01.2004. 17:21 ] @
Flashuj ga pomocu Rolis-a a Update faid rai pomocu Jordik-a, a naravno znas da Update faid i SW reset radis s MBUS kablom.
[ legija @ 31.01.2004. 18:55 ] @
Wrong MSID znaci da je telefon parcijalno otkjucan.
Pronadji flash u wintesla formatu (MCU+PPM - d) konvertuj u FLS sa knokom, i upisi u telefon.
[ eli_sba @ 31.01.2004. 21:42 ] @
Ja sam nasao na http://www.gengheraenga.net flash fajl mcu+ppm 3310d406.fls to je ista verzija kao i stara verzija softvera na telefonu samo sto je ppm "D" paket.Pomocu Knoka sam ucitao nije bilo nikakvih problema.
Ali ne mogu da mu uradim updaitfaid (inace updait radim pomocu Rolis NokTool18).
Ovo sam isto radio sa nokiama 3330 i 3310 , nije bilo nikakvih problema.

Da li je mozda bolje da samo probam ubaciti ppm "D" iste verzije kao sto je mcu u telefonu?????????????????

Nije mi jasno sta treba da uradim da bi bilo uredu ????????????????????

P.S. Strah me da ga skroz ne urokam pa da moram platiti za drugi telefon.
Nadam se da cu dobiti skori odgovor .
Pozdrav Eli.
[ eli_sba @ 31.01.2004. 22:23 ] @
Evo me opet imam ideju da li bi ista pomoglo kada bih koristio opciju
"clear all SP locks", jer si rekao da je telefon parcijalno otkljućan ?
[ FREEMAN II @ 01.02.2004. 02:14 ] @
Ma samo u radi onako kao što ti je Legija naveo(Konvertuj u FLS) i u baci i radi sve ok,ili skini fuulflash sa neke druge Nokia 3310 nhm-5 i ubaci u taj telefon,zatim uradi Update faid i Sw reset i mora sve da bude 100% ok.Nezaboravi provjeriti I-mei- ako nije isti upiši ga i to je to.
Pozdrav
[ eli_sba @ 01.02.2004. 18:28 ] @
Uspio sam , svaka cast Freeman II upisao sam flash uzet iz druge nokie i morao sam promjeniti i IMEI nije bio isti kao originalni.
Ali da nisam uradio SW reset ne bi bilo uredu, nisam prije znao za ovaj SW reset, hvala na korisnoj informaciji.

Pozdrav, Eli.