[ milan_sr @ 06.12.2010. 21:24 ] @
Treba mi ideja na koj nacin bi mogo resiti regeneriranje broj fakture...Primer...kad korisnik otvori formu gde treba napraviti novu fakturu, u neku promeljivu da smestim broj fakture (format broj/10 de 10 je tekuca godina) t.e da moze da je vidi...Imao sam neku ideju ali to nije uspelo...Napravio sam colonu koju popunjavam sa broevima...kad ode da naprvi fakturu porverim zadnji (najveci) unos u tu kolonu i zgolemim za 1...Ovako je dupliralo broeve...kada obrise na primer 23 on posle pa moze da unese i jos 2-3 greske...Jer moze neko da mi kaze neku ideju kako da sredim to?
[ Mihajlo Cvetanović @ 06.12.2010. 21:36 ] @
Šta se dešava sa fakturama kad se naprave, da li imaš neku bazu faktura? Taj brojač faktura bi tebalo da čuvaš u toj bazi. Ako nemaš bazu sačuvaj u registry-ju, ili u .ini fajlu.
[ milan_sr @ 07.12.2010. 01:23 ] @
imam brojac koj zgolemujem na svako dodavanj t.e na svako stiskanje na button , brojac cuvam u bazi...fakturu t.e podatke iz nje cuvam u bazi...tako sam i ja uradio ali kada izbrisem da kazemo fakturu 12/10 posle opet moze da se doda ta faktura...(access mi ne ide bas najdobro)
[ Mihajlo Cvetanović @ 07.12.2010. 09:03 ] @
Ne razumem. Da li želiš da dodaš fakturu pod istim brojem kao što je obrisana, ili ne želiš a program ti to dozvoljava? Kako može da dozvoli ako broj čuvaš u bazi? Da li čitaš taj broj svaki put kad utvrđuješ novi broj fakture, ili samo jednom na početku programa?
[ milan_sr @ 07.12.2010. 10:50 ] @
ne zelim da dodam fakturu sa istim brojem...broj citam svaki put kad trebam da napravim novu, nadjem zadnji unos i dodam 1...da kazemo ta kolona se zove brojac...ako odem da napravim novu fakturu pretrazim tu kolonu i nadjem da je zadnj unos u tu kolonu bio 22 dodam 1=23...novi broj fakture je 23/10...e sada izbrisem tu fakturu sto znaci da izbrisem i jedan red iz kolone brojac i opet 22 ostaje kao zadnji unos....
[ Mihajlo Cvetanović @ 07.12.2010. 11:34 ] @
Brojač ne treba da bude kolona u postojećoj tabeli faktura. Brojač treba da stoji u posebnoj tabeli u kojoj su kao neki "globalni" podaci. I ne treba da stoji u više redova nego u jednom jedinom redu. Brojač je samo jedan. Svaki put kad praviš novu fakturu moraš da pročitaš brojač, uvećaš vrednost za jedan, iskoristiš tu vrednost za broj fakture, i upišeš tu vrednost nazad u brojač. Kada brišeš fakture onda brojač ne diraš.
[ mmix @ 07.12.2010. 12:09 ] @
A sto ti je problem da imas dve papirne fakture broj 23? Jedna od njih je ocigledno lazna inace ti se ne slaze papirologija sa stanjem u programu. Ili vodis knjige na crno? (pitam samo, ne optuzujem)
[ milan_sr @ 07.12.2010. 14:35 ] @
Ja nemam pojma brate sta i kako treba...tako su mi rekli tako radim, zasto da ne se ponavlja broj fakture nemam pojma...

@Mihajlo Cvetanović

Hvala, nisam se setio samo sa jednom redicom da resim to :) hvala ti opet :)