[ Davidescu @ 07.12.2010. 11:32 ] @
Naime instalisao sam Delcam powermill 10 . Program radi kako treba no medjutim kad model ubacim nemogu da selekturjem nista nit da radim ista na njemu.

Ostale funkcije uredno rade. Zna li iko sta bi mogao bit uzrok (problem).
[ sulccc @ 07.12.2010. 12:15 ] @
[ Davidescu @ 07.12.2010. 22:10 ] @
Ukoliko neko ima preoblema sa instalacijom neka se obrati .

Ukoliko nadjem rješenje za ovaj problem koji ja imam objavit ću ga. Pošto vidim da ima slabo korisnika koji se koriste ovim programomo
pozz
[ sulccc @ 07.12.2010. 22:44 ] @
nemas nvidia graficku karticu!
[ Davidescu @ 08.12.2010. 07:53 ] @
ZASŠTO MISLIŠ DA JE TO RAZLOG

Mislim ostatak programa radi fantastično. Simulacije,dodatne opcije i tako

[ Davidescu @ 08.12.2010. 10:44 ] @


Ima li iko da radi u ovom programu, bilo šta. Barem nek se javi da možemo komentarisat.
[ sulccc @ 08.12.2010. 12:37 ] @
Upravo ti pricam koji problem imas ali ti i dalje lutas.Radim u tom ptogramu par godina i jedan siguran razlog je zbog graficke kartice.Nemozes da selektujes pojedinacnu povrsinu na modelu......treba ti nvidia graficka kartica.
[ cnc-project @ 08.12.2010. 15:07 ] @
slažem se s kolegom...garafička ti je problem

ATI ima odlične kartice za igru, ali OGL je koma...

tako da imaš problema za koje nisi ni mislo da mogu biti, nestaju objekti, crni se pozadina i sl...

stavi NV i rešen problem
[ vakum82 @ 08.12.2010. 20:33 ] @
pozz

Ja sam imao taj problem sa selektiranjem povrsina u powermillu.
Radio sam jedno vrijeme na racunaru s nVIDIA grafickom i sve je bilo OK, onda sam zamijenio racunar koji je imao ATI karticu i pojavio mi se taj problem.
Danima sam trazio uzrok, ukucivao/iskljucivao podesavanja ali bezuspjesno. Zaista nisam znao da to moze biti uzrok.

Druga stvar:
Kad sam na racunar sa ATI karticom instalirao powermill 10 racunar radi nenormalno. CPU radi uvije 100% i kad nista nije pokrenuto na racunaru? Neznam zasto i to nisam otkrio?
To sam rijesio tako sto sam Powermill 10 zamijenio sa powermill 9. On radi OK.

I jos jedan glavni problem koji sam imao je ispisivanje programa (imam ga jos uvijek).
Koristim piratsku verziju powermilla 9.
Sve radi OK samo ne mogu da ispisujem programe. Volio bih znati kako se ostali znalaze sa ispisivanjem programa i da li neko ima rjesenje ovog problema?

Hvala
pozz
[ Davidescu @ 08.12.2010. 21:53 ] @
Sta ti pravi problem. Jel problem u postprocessoru ili si za njeg siguran.Jel ti problem samo kad izbacujes NC program ili već ranije.

Znaci 9-tka radi i na ati normalno.

I ja ću baš sad probat na komp sa drugom grafickom da vidim šta će se desit.


Jesi probao ovu novu verziju Powermill 2010.

Imate li možda kakav primjer uradjen u powermillu. Meni treba tako nesto kao impellar da uradim kao primjer ili kakav tutorial za 5 osu.


Teško da mogu mjenjat grafičku.laptop je nov i super radi..Bilo bi šteta sad tu mjenjat. Pokušat ću na računaru to rješit.

Hvala na svim odgovorima...

Sad ću krenut u testiranje pa ću se javit šta sam postigao.




[Ovu poruku je menjao Davidescu dana 08.12.2010. u 23:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Davidescu dana 08.12.2010. u 23:09 GMT+1]
[ sulccc @ 08.12.2010. 22:13 ] @
Davidescu,koliko dugo radis u PowerMill-u?
[ Davidescu @ 09.12.2010. 08:08 ] @
Da ti pravo kažem tek sam počeo...

Imam temu za diplomski Kompjuterski podržano programiranje pomoću 5 ose.

pa sam tako nabasao na powermill kojeg koristi jedna firma u blizini. Malo gledo kod njih kako to ide i bacio se na istraživanje.

Kad sam malo ušao u sam koncept programa i htjeo nešt da radim primjetio sam da neće da označi površine kad okrećem komad.

Sad sam ti u velikoj dilemi. Moram rad završiti što prije a nemogu osposobit program da mi radi.

Zbog toga tražim i neke tutoriale da vidim kakav komad odabrat i šta mogu.


Zato i tražim pomoć.

Nije nikom za moranje ali bi mi valjalo samo tako.



[ vakum82 @ 09.12.2010. 17:16 ] @
pozz
Nisam siguran za postprocesor, uglavnom, unutra imaju delcam-ovi standardni postprocesori. Bilo bih mi dovoljno da mogu da koristim jedan od tih postprocesora, ali ni jedan od njih ne radi. Zasto? Neznam.
Bilo koji do tih postprocesora da izaberem izbaci gresko pri ispisivanju programa.

Ne, i powermill 9 ima isti problem sa selektovanjem povrsina, ali mi 9-ka bolje radi na ovom racunaru sa ATI karticom.
Kad sam bio instalirao powermill 10 racunar mi je uvijek radio 100% (CPU 100%).

Ja imam jednu knjigu kao tutorial za powermill 8.0 (suština je ista kao i u novijem powermillu), ali to imam fizicki knjigu, namam nista u elektronskoj formi.

pozz
Almir
[ sirchulle @ 09.12.2010. 20:14 ] @
Ponekad nije lose pogledati u postu (inbox)...Svasta se tamo nadje. Vazi i za Davidescu i za Vakum82...
[ Davidescu @ 09.12.2010. 20:40 ] @
Stvarno si upravu....Nisam vidio ranije

Pozz
[ vakum82 @ 09.12.2010. 21:47 ] @
Pozz
Nisam ovo nikad pogledao, ne znam gdje ovo da nadem, i sta tamo treba da bude?

Mozes li o ovome malo detaljnije, molim te?

Pozz
[ Davidescu @ 10.12.2010. 06:52 ] @
Vratiš se na vrh stranice gore i piše ti privatne poruke (obično piše i koliko jenovih ) i promjeni boju odmah ispod sto piše ulogovani ste. Nisam ni ja bio zapazio ali kad mi je napomenuo sjetio sam se.


Ako si to pitao
[ aksentijevicsasa @ 10.12.2010. 14:20 ] @
Problem sa selektovanjem u PowerMill-u mozes resiti tako sto ces na DELCAM-ovom sajtu pregledati forume koji se bave ATI grafickim karticama. Ja sam na MSI laptopu imao isti problem i nasao sam odgovor na tom forumu. Davno je to bilo pa se ne secam sta treba da se podesi... Mislim da neka # treba da se stavi u jednom od fajlova tamo gde ti je instaliran POWERMILL.
[ Davidescu @ 10.12.2010. 14:57 ] @
Hvala ti druže to ću odmah da počnem da tražim,...Pozdrav velik
[ Davidescu @ 10.12.2010. 21:03 ] @
Evo mene opet



Odgovor na tvoj post aksentijevicsasa

Pretražio sam čitav forum ali slabo rješenja nude. Naišao sam na ovo u jednom od odgovora. Međutim neće nekako da funkcioniše ili ja tumačim pogrešno. Evo šta sam našao pa mi recite svoje mišljenj ili shvatanje post-a

try this:

- Open the file "C: \ Program Files \ Delcam \ PowerMILLXX \ sys \ misc \ graphics.con"

- Find the line "# software_picking: yes" and change to "software_picking: yes"

Restart PowerMILL and check if your problem is resolved.



Valjda treba samo izbrisat ovaj znak (#) ispred ali mi to nekako nedjeluje kao jedino. Šta vi mislite. Ovako piše i tamo .Šta ti misliš aksentijevicsasa

Ko želi da pogleda evo link

http://forum.delcam.com/viewto...p;p=33117&hilit=ati#p33117
[ vakum82 @ 10.12.2010. 21:31 ] @
"Problem sa selektovanjem u PowerMill-u mozes resiti tako sto ces na DELCAM-ovom sajtu pregledati forume koji se bave ATI grafickim karticama. Ja sam na MSI laptopu imao isti problem i nasao sam odgovor na tom forumu. Davno je to bilo pa se ne secam sta treba da se podesi... Mislim da neka # treba da se stavi u jednom od fajlova tamo gde ti je instaliran POWERMILL"

Svaka cast za ovo!!!
Nevjerovatno koje probleme rijesis s jednim znakom (#). :-)

pozz
[ vakum82 @ 10.12.2010. 21:36 ] @


1. Izbrisi #
2. save
3. ponovo pokreni powermil.

Radi odlicno.
[ Davidescu @ 11.12.2010. 08:57 ] @
Kod mene je powermill 10 i u tom fajlu imaju dva ta znaka ipred i 1 poslije

Jel treba samo ispred ove rečenice obrisat ili ?


Jel radi kod tebe?

Hajd mi posalji svoj fajl što si ispravio pa ću presnimit svoj sa tvojim ako radi !
[ vakum82 @ 11.12.2010. 12:31 ] @

--_603db3e2-51f0-46db-a158-6a4669d6ae56_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
&nbsp;<BR>
Kod mene je powermill9 i kod mene radi odlicno.<BR>
&nbsp;<BR>
Mislim da ti nece odgovarati od powermill 9.<BR>
&nbsp;<BR>
Kod mene je bila samo jedna # isperd te recenice nju sam obrisao i to je to.<BR>
&nbsp;<BR>
pozz<BR>&nbsp;<BR>
&gt; To: [email protected]<BR>&gt; Subject: Re: Powermill problem [elitesecurity.dizajn.cad-cam]<BR>&gt; From: [email protected]<BR>&gt; Date: Sat, 11 Dec 2010 09:57:36 +0100<BR>&gt; <BR>&gt; Kod mene je powermill 10 i u tom fajlu imaju dva ta znaka ipred i 1 poslije<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; Jel treba samo ispred ove re�enice obrisat ili ?<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; Jel radi kod tebe?<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; Hajd mi posalji svoj fajl �to si ispravio pa �u presnimit svoj sa tvojim ako radi !<BR>&gt; <BR>&gt; --<BR>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2759161<BR>&gt; <BR>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/liste<BR>&gt; <BR>&gt; Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>&gt; esauth:416561:31de923f9f23ddc9d0b09c706cebc447<BR>&gt;
[ Davidescu @ 11.12.2010. 12:40 ] @
Ma ja u tom i jest fol. Vidim ja da nešto neće. Kod men ima dvije ispred i jedna poslije. Skontali papci da raja zna. Vjerovatno su u kooperaciji sa NV pa su namjerno napravili fazon da ugroze konkurenciju. Nemože bit slučajno da je ovaj zna+k ubačen.

Jes ti vidio kako su oni lukavi.

Ništa moram tražiti Verziju 9. Jedini mi je to još izlaz. Valjda ću negdje nać. :)


Hvala Vam na suradnji. Ova tema je baš bila korisna..


Jedino ako ko nadje rješenje za verziju 10 nek se javi..


Pozdravljam sviju redom...



Samo mi se nije niko javio za kakav primjer u powermillu uradjen pomoću 5 ose.


Hajd prijatelji malo mi tu pomozite....
[ Davidescu @ 11.12.2010. 18:18 ] @
Pozdrav svima redom.

Rješio sam konačno to glupo selektovanje u powermill-u . Hvala na napomeni aksentijevicsasa. Puno mi je tvoj post otvorio oči.

Prijatelju upravu si potpuno sa tim znakom (#)

Da Vam pravo kažem pomogao mi je jedan Španac sa Delcam foruma i to Rafael (živio Rafael ---samo da napomenem :))

Fazon je bio u tome što je ovaj fajl sa GRAPHICS kod mene bio ispisan kontinuirano. Sve jedan za drugim
Nije bio stepenasto ispisan
znači ovako svaki znak # prebacit u sljedeći red. Naredba da počinje sa ovim znakom #
i konačno kad dođe famozni software_picking ispred te rečenice obrišemo fajl.


I dalje mislim da je ovo neki jeftini fazon Delcam kuće s ciljem da izbace ATI grafičke iz upotrebe


Mislim da im je to bezveeze, odmah na početku stavit ovaj problem ljudima na leđa.


Bilo kako bilo ako nekom trebadne također pomoć neka se javi. Ja Vas pozdravljam i sa ovim je za mene završena ova tema.

Radujem se sljedećoj temi o ovom programu jer bit će tu još muka i problema.


Pozzzz