[ anon250940 @ 07.12.2010. 13:20 ] @
Kupio sam prije par dana ovaj router , cisto da ga isprobam. Rijec je o novoj generaciji Routera koji rade u novom " N " standardu , takodje imaju podrsku za B i G uredjaje. Router je inace skoro proizveden i firmware je bio posljednji dostupan na sajtu proizvodjaca:
http://www.tp-link.com/support...p?a=1&m=TL-WR740N&h=V2

Nakon sto sam danima ludio zbog ovog routera uspio sam ga vratiti i zamijeniti za WR543G koji je za mene ostao br. 1 i uvijek ce biti od te sve jeftine TP-Linkove opreme.Jednostavno je neunistiv,ni vlaga ni hladnoca ni toplota mu nesmetaju..

Sto se tice TL-WR740N routera evo sta se desavalo..

Radio mi je u AP Router modu ( nema klijent opciju ). Kacio sam se na njega sa svog Laptopa koji ima integrisanu Wireless kartu i kacio sam se ponekad sa drugim racunarima na koje sam kopcao WN422G sa externom antenom od 4dbi. Uvijek je daljina iznosila izmedju 3m pa najvise 20m.
Naime, pored toga sto mu je slab wireless signal bio, -40 na 3m daljine ,a -80 na 20m daljine (NetworkStumbler), stalno je bila opticka vidljivost, signal mu je i pored toga varirao i imao prekide, dakle nije bio konstantan!!!

U stanu sam mjerio sa omni antenom od 12dbi sve Wireless signale i vidim da nema nikog ili je jako slab signal na odredjenim kanalima i koristio sam te kanale!! Da eliminisem mogucnost da se nalazi blizu neki klijent na nekom kanalu (sto se nevidi obicnim skeniranjem mreze vec samo WiFI Spectrum Analizerom) uzeo sam WR543G i on je radio savrseno na svim kanalima koji su slobodni (testirano 4 dana)

Znaci da je nesto konkretno bilo do TL-WR740N routera. Njega sam bio uzeo u svrhu brze razmjene podataka u kucnom W-LAN-u. Jer kad popravljam racunare u stanu jako mi je bitno da ne gubim puno vremena na backupovanju podataka sa pokvarenog racunara. 150 Mbit/s mi je djelovalo kao savrseno rjesenje, medjutim to i jeste odlicna brzina za Wireless uredjaje, ali izgleda da sam naletio na losu seriju takvih uredjaja.

Da napomenem da sam u Routeru koristio Mixed Mod gdje je on mogao da radi sa B, G i N klijentima. Kasniej sam planirao da uzmem Wireless USB TP-Link TL-WN722N i da onda okacim u routeru opciju "Dual Chanel" da koristi 2 kanala za sirinu WIreless Signala sto bi onda iznosilo 40Mhz sirina jednog kanala na kojem bi Router radio punom brzionom od 150Mbit/s, medjutim nisam dosao do toga jer sam morao da vratim ovaj Router usljed njegovih cestih variranja u signalu, cas jak cas slab, cas ga nema nikako, cas se nemozes konektovat na njega iako je jak signal ponekad a cas je znao radi i po 30 minuta normalno. U pocetku je radio neko vrijeme dok nije podivljao i totalno postao neupotrebljiv.

Toliko od mene i nadam se da cemo cuti jos ponesto o ovome routeru od ljudi koji su ga takodje koristili.. ako sam naletio na losu seriju ( sto se iskreno nadam ) spreman sam da ga opet uzmem i da rizikujem samo radi tog protoka od 150Mbit/sec :)



S Postovanjem,
Bojan Javorac
[ Ortodoksna @ 12.11.2011. 16:16 ] @
Molim vas da mi kažete kako da povežem TP-link TL-WR740N sa modemom huawei SmartAX MT882? Ne mogu da ih povežem da rade ni preko interneta i tp-link sajta, ni preko CD-a sa drajverima koji sam dobila uz njega. Zvala sam vinvin, gde sam ga kupila i zavlače me već 2 dana da će mi neko pomoći.
[ milutin2406 @ 12.11.2011. 16:44 ] @
Pa prvo objasni za sta ti preciznije treba ovako samo mogu da predpostavim da tp link treba da bude ap ?
[ anon250940 @ 12.11.2011. 19:25 ] @
Pazi, ne bi trebalo tu ista da zeza i prilicno je jednostavno da se sve poveze..
Mrezni kabal sto ti je isao iz huawei modema ustekaj u WAN port na TP-LINK-u pa uzmi drugi mrezni kabal i ustekaj jednu stranu u LAN port na TP-LINKU a drugu stranu kabla ustekaj u racunar i probaj dal ti radi net!? Jel si morala da se konektujes i unosis sifru i korisnicko ime svaki put kad zelis na net ranije dok nije bilo ovog TP-LINK-a !? Nakon sto ovako podesimo da nam radi net kablom preko TP-LINK-a onda ce vrlo vjerovatno da radi i bezicno kad se spojis.. za pocetak probaj ovako i javi rezultate..

..sto nam vise podataka kazes lakse cemo ti pomoci!

Mozes nam i procitati iz ugovora koji ti je tip konekcije od neta.. ? Dynamic IP , PPPoE, Static IP !?!?


NAPOMENA: Ovaj TP-LINK-ov router je odlican samo sam ja izgleda bio naletio na losu seriju.. dosta ljudi ih ima i radi im sve OK.
[ daisytratincica @ 12.09.2012. 08:24 ] @
:)
Ja uzeh isti taj ... Sve radi bez ikakvih problema ali u stanu sa 55m2... tako da ne mogu tvrditi da bi trebao biti jači signal na daljoj udaljenosti. Doduše takav sam i tražila kad sam kupovala da bude za stan, a ne za kuću sa dvorištem kadi pretpostavljam da treba kupovati jači! E sad, ovo je zaista povoljno za naše potrebe ...