[ plavi9 @ 07.12.2010. 20:09 ] @
Interesuje me koji ROM na njemu provereno lepo radi i kako se uopste radi rootovanje, konkretno za ovaj model. Odskora sam postao vlasnik ovog telefona i sada bih zeleo da malo vise "cackam"po njemu. Da li je neko od vas ubacivao neki ROM i kako? Kakva su vasa iskustva sa ovim telefonom? Na xda-developers ima neki OneClick, ali kao da nije za Wildfire.
[ marko djuric @ 09.12.2010. 12:01 ] @
Upravo taj radi "One Click How to Root the Wildfire with Unrevoked 3.21" , ja sam ga odradio veoma je prosto samo dobro iscitaj i nece biti problema. Kad odradis root preko ovog unverked metoda ,pogledaj koji ti custom rom odgovara za sada nema nijedne stabilne verzije ,svi imaju bagova.Najvaznije od svega nandroid backup ali obavezno,pa ako nesto zeznes prilikom instaliranja roma mozes vratiti nazad.
Aj sad malo o romovima, imas CyanogenMod 6.1.0 RC2 zatim WildPuzzleROM_2.2 Froyo v8.0.11,OpenFire v 2.3 Froyo 2.2.1 ima jos jeda villian rom taj nije sa xda mada ga ima i tamo. Probao sam Cyanogen, wildpuzzle, villian rom. Cyanogen nema sense dosta je brz ima podrsku za a2sd to je prebacivanje programa iz memorije telefona na sd, zatim clokovan je koriscenjem set cpu podesavas brzinu procesora,nema radio i kamera je ocaj. Wildpuzzle je dosta nestabilan ima zamrzavanja on podrzava a2sd live wallpapers ima i jos neke sitne greske. Sto se tice podrske najbolji je Cyanogen ima update svakog dana odnosno noci Nightlies.
Bolje sacekaj jos malo sad ce zvanicni za froyo,ili ce vec izadji stabilna verzija Cyanogena,,ako ti se ne svidjaju ovi custom romovi mozes npr da flasujes samo ovaj kernel HCDR.Kernel v4.1 i clokujes procesor na 700mhz. Evo ako sam ti pomogao malo...bolje ces se informisati na xda samo strpljivo i sve procitaj nikakav tezak posao
[ a.vergic @ 09.12.2010. 12:25 ] @
Pozdrav svima...
evo da se nadovezem na temu...poglo mi je ovo oko rom-ova..imam jedno pitanje..kako doci do toga da mozemo pristupiti system-skim aplikacijama,da mozemo da ih uklonimo ako neke od njih ne zelimo. poznato mi je za htc desire da se to radi preko Alphareva..s-off....jel ima neki nacin i za Wildfire za tako nesto?? unapred hvala
[ marko djuric @ 09.12.2010. 13:44 ] @
Mozes neke stvari raditi u SU File Manager & Terminal, i nekim slicnim terminal emulatorima i u rom manager-u, ali bolje da si iskusniji malo u tome isto i preko recovery-a, sad za uklanjanje kako tacno ne znam, bolje da probas preko nekog custom roma bez sense on ujedno ima manje tih sistemskih aplikacija plus mozes i ubacitavati one koje su ti bas potrebne kao gaps itd.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.12.2010. 13:53 ] @
Može preko ADB shell komandi, samo ne znam da li treba imati S-OFF za to.
[ nesa2812 @ 09.12.2010. 15:35 ] @
Od juce sam ponosni vlasnih Wildfire-a. Prvi put koristim Android, pa se po malo mucim, i snalazim..
Prvo pitanje, je, kako da kontakte sa kartice prebacim na telefon??? To me trenutno najvise muci...
Sta bi ste mi preporucili od obaveznih/korisnih programa za ovaj telefon??

Hvala na odgovoru!
[ megapyxeltoda @ 09.12.2010. 20:39 ] @
Narode da ne otvaram novu temu osto se u istoj prica o Wildfire-u-vredi li kupiti ovaj telefon?Buduci da je prilicno povoljno na postpaid racun ga uzeti...Koliki je problem mala rezolucija ekrana, cini mi se i njegova najveca mana...? Napominjem da nisam koristio ranije touch-screen pa ne znam jel juriti neki bolji fon, ii je ovo sasvim OK? I koliko realno drzi baterija...? Hvala unapred
[ bakara @ 09.12.2010. 21:42 ] @
Meni je smesna citava prica o "maloj rezoluciji" ekrana...pa pobogu to je mobilni telefon...sasvim je upotrebljiva ne brini.

[ marko djuric @ 09.12.2010. 22:26 ] @
Ma ciste gluposti ,ekran je sasvim solidan. Razumem ljude koji su imali bolje ekrane npr. desire pa presli na wildfire pa kukaju( dobro to niko bas nebi uradio ).Preko paketa je sasvim isplativ telefon od stotinak evra. Za slobodnu kupovinu vec nije toliko isplativ cena mu je preko 250 evra i kada neko vec ima 250 evra da iskesira on moze da doda jos 50 e i da se zadovolji malo boljim ekranom. Ali telefon i pored te problematicne rezolucije podrzava 90 % aplikacija jedini problem je sa igricama, pa kome treba telefon za igrice on neka kupi onaj plasticni samsung.Imam ga vec dva meseca i telefon je veoma dobar i pouzdan i toplo ga preporucujem svima.
[ 3D-Elite @ 09.12.2010. 23:35 ] @
^ a kako generalno radi touch na njemu, jel bar blizu Iphonu? Da li uopste ima multi touch, pinch to zoom i sl?
[ calexx @ 09.12.2010. 23:42 ] @
Ja sam ga uzeo kao malo pristojniji telefon, da sam hteo da se igram, što nikad inače ne radim, uzeo bih neki laptop. Možda može da se koristi za još nešto, možda bi neko stvarno i mogao da napiše šta je to i zašto je telefon sa nekim procesorom od 528MHz i šugavom rezolucijom (koja je inače bolja od valjda bilo kog monitora) toliko loš da neće ni da ga pomenu.

Stvarno, šta to bitno mogu da urade oni telefoni sa 1, 2, 5GHz procesorom i rezolucijom 8000x4800 na manje od 4"?
[ 3D-Elite @ 09.12.2010. 23:52 ] @
^calexx Ja se raspitujem posto mi ovo deluje kao ok telefon za 18000din koliko kosta ~ kod telenora na ugovor, pa se razmisljam da ga kupim. Da li si generalno zadovoljan kako radi? Jel ima pristojan signal za wireless? Jesi li mu nasao neku manu do sada :) ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2010. 00:08 ] @
Calexx, baš i nisi u pravu. Laptop zbog ograničenog hardvera nema performanse za igre, dok su i u prve telefone ubacivane igre optimizovane za hardver koji ima telefon.

Pored namenskog pisanja za određenu platformu i hardver i drugačijeg pristupa renderovanju scene, prisustvu žiroskopa i sl. telefoni su postali vrlo zahvalno tržište za igre.

Rezolucije monitora su i dalje daleko veće od od onih na telefonima, a 528MHz se ne može tek tako prevesti u ove "naše kompjuterske" MHz jer se ne radi o istim arhitekturama procesora, pa bi njihovo poređenje bilo kao poređenje baba i žaba. Kada je to sve rečeno, može se reći da su procesori koji se nalaze u ovim novim telefonima sposobni da odrađuju bez problema sve što bi većini kancelarija trebalo, kao i sve ono što će neko ko se bavi multimedijom (a ovo shvatiti u užem smislu reči) poželeti da uradi. Ko neće da ga pomene? Verovatno je samo u senci jačih modela, a tu je bilo i šuškanja da će Android 2.3 tražiti minimum 1GHz procesor u telefonima.
[ calexx @ 10.12.2010. 01:21 ] @
Ok, rekao sam da se ne razumem u igre ali bi telefon bio poslednje mesto gde bih ih tražio. Zamišljam sebe kako idem ulicom ili sedim negde, stiskam dugmiće i nerviram se ... kao ono ... kako se beše zvalo što se kupovalo na bljuvaku i imalo 96in1 igrica. ;) Naravno, postoje i oni koji hoće da im telefon bude igračka, razumem to jer sam se i ja igrao kad sam bio klinac. ;)

Inače sam ga uzeo uz prenesi 400 plus 6x1340 tj 8040 dinara, za mene je odličan, wireless radi savršeno, osetljiviji je od svih drugih koje sam probao kao i od wireless kartice u kompu i od rutera na kompu. ;) Ekran radi bez greške, trebalo mi je malo više vremena da naučim kako da mu dodirujem ekran jer reaguje na najmanji dodir, multi touch, pinch to zoom i sl rade sasvim normalno ...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2010. 01:38 ] @
Menjaju se vremena...pre 30 godina je verovatno poslednja asocijacija na kompjuter bila igrica, a danas je možda i prva :) Svakako zabava i igre :)

Ono beše Tetris :)
[ nesa2812 @ 10.12.2010. 21:51 ] @
Mislim da su gluposti price o maloj rezoluciji! Problem je sto ljudi porede sa iPhone-om, koji je trenutno bez premca (po mom laickom misljenju), ali je isto tako i nedostupan za 90% stanovnistva Srbije.
Nego imam neke nedoumice. Recimo, instalirao sam igru sa marketa "Angry Birds", ali ne mogu da igram, cujem muziku, ali kao da je slika pomerena?! Da li imate neki savet, tj da li je problem do mene, odnosno nekog setovanja,
ili do same igre??

Moram da priznam, posle 3 dana, postao sam zavisnik, i fan ovog telefona!
[ plavi9 @ 10.12.2010. 22:07 ] @
Hvala -marko djuric-na iscrpnom odgovoru, upravo to me je interesovalo. Imam jos jedno pitanje. Da li mogu samo da rootujem telefon bez ubacivanja tih custom romova za sada. Konkretno me interesuje povecavanje fontova u porukama i uopste velicine fontova. Inace, ja sam telefonom veoma zadovoljan. Baterija mi traje dobra tri dana. Super... :-)
[ ninjaz @ 10.12.2010. 22:25 ] @
Angry Birds je igrica za jace modele Androida. Mislim da je radjena samo za 800x480 rezoluciju. Treba da izadje i Lite verzija koja ce podrzavati manje rezolucije.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2010. 22:31 ] @
Plavi9, instaliraj Hancent i imaćeš fontove veličine koja ti odgovara, jer se sve može namestiti.

A da, moguće je samo rootovati telefon i ostaviti ROM koji je bio ranije.
[ plavi9 @ 10.12.2010. 22:44 ] @
Super...hvala!
E, da, podizanje procesora na maximum, da li stabilno radi tel?
Moze li se sa nekom apk. zakljucavati napr. samo poruke, kao sto sam imao na Samsungu?

[Ovu poruku je menjao plavi9 dana 11.12.2010. u 00:08 GMT+1]
[ behemot78 @ 11.12.2010. 00:27 ] @
Citat:
plavi9
Moze li se sa nekom apk. zakljucavati napr. samo poruke, kao sto sam imao na Samsungu?
Ja koristim App Protector Pro, preporuka.
[ Borke92 @ 11.12.2010. 01:53 ] @
Da nepravim novu temu ubacicu se ovde
Mala pomoc postao sam vlasnik ovog telefona i imam jednu muku

Kad hocu da se prikacim na moj ruter u stanu kome je sakriven ssid,znaci odem na add ukucam ime,zastitu itd i kad sacuvam i probam da udjem ima samo mogucnost forget
Nema signala pise not in range.. svrljao sam po netu i nisam nasao odgovor.. svude pise da samo se ukucaju podaci i to je to.. al kod mene to nije slucaj..

Ako moze help bio bih zahvalan
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.12.2010. 02:17 ] @
Probaj da uključiš prikaz SSID-a, nakačiš se normalno, a zatim ga opet sakrij, pa probaj da se konektuješ.
[ Borke92 @ 11.12.2010. 02:23 ] @
Mislis da ce zapamtiti tu mrezu za stalno onda?
I ako se recimo kad nisam kuci prikljucim na neku drugu mrezu ..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.12.2010. 02:36 ] @
Ne znam da li će je zapamtiti, ali vredi probati.

Ako je zapamti, onda je svejedno da li se otkačiš iz ovog ili onog razloga, jer ćeš se na poznatu mrežu uvek moći vratiti.
[ Borke92 @ 11.12.2010. 02:41 ] @
Nadam se da ce biti tako odoh probati

Edit:

Nije uspelo.. kad je ssid bio vidljiv konektovao sam se i zapamtio je mrezu,ali cim je skriven na telefonu mi pise not in range iako je zapamtio mrezu..
Dakle ovo je stvarno glup propust ako htc ne moze na skivenu mrezu da se konektuje,cale se bez problema kaci sa svojim starijim fonom...

Ako neko ima resenje za ovaj problem neka javlja (samo bez odg tipa "pa pusti ssid da je vidljiv moze lako da se vidi.."). hvala

[Ovu poruku je menjao Borke92 dana 11.12.2010. u 14:11 GMT+1]
[ Borke92 @ 11.12.2010. 13:03 ] @
edit:

Probao i nista.. pise da ju je zapamtio tj da je se seca ali cim sam opet sakrio ssid na ruteru na telefonu mi pise not in range.. :/
Deluje mi neverovatno da nema opcije da se nakaci na "skrivene" mreze caletov stariji fon bez problema to uspeva.. ovo je prava glupost ako je propust kod htc..
Ako neko ima resenje za ovaj problem neka mi javi
(samo bez "stavi mrezu na visible" ,hvala)
[ marko djuric @ 11.12.2010. 13:26 ] @
@ Plavi 9 Naravno mozes samo da rutujes i da ga clokujes ne moras da ubacujes ove custom romove, ja sam ubacio modaco custom rom (froyo) to je original froyo koji je procureo za sada sam zadovoljan i jos sam ga clokovao i radi odlicno. Posle rootovanja mozes samo da ga flesujes npr HCDR.Kernel v4.1 i instaliras set cpu i clokujes ga ali se ne preporucuje preko 700mxz ja sam ga klokovao na 691mhz i odlicno radi. Skines ovaj kernel prebacis ga na sd kartici udjes u recovery pritiskom na volume down i power , izaberes instal zip from sd izaberes ovaj kernel i fleshujes ga i posle reboot i podesis na set cpu.
[ Zoran_KS @ 11.12.2010. 13:31 ] @
Isplati li se menjati Nokiu 5800 za ovaj fon?
Probao bi malo android platformu,jedino mi se ne svidja sto ima manju rezoluciju ekrana nego 5800 i cini mi se da nema TV out.
[ marko djuric @ 11.12.2010. 13:37 ] @
Isplati se android je mnogo bolji i stabilniji od symbiana, ali ako ti je bitan ekran i treba ti npr. telefon za slusanje muzike ostani pri nokiji. Ako si vise za operativni system i bolju stabilnost telefona uzmi wildfire .
[ nvukelic @ 11.12.2010. 18:37 ] @
My 2c:

Reći da WF ima loš ekran je debelo preterivanje. Ima nešto slabiji ekran to je istina, ali ja lično nemam nikakvih problema da na njemu radim sve što bih i inače radio na bilo kom ekranu (govorim o rezoluciji, ne o veličini).

Generalno, ja sam potpuno zadovoljan Wildfire-om, čak i više nego što sam očekivao nakon čitanja postova na forumu. Ovde se okuplja veliki broj tehnički potkovanih ljudi koji imaju jednu veliku manu, a to je da sve upoređuju sa najboljim, pa od svakog telefona očekuju da bude DesireHD i upoređuju ga s njim. Sve je pitanje šta očekujete od telefona i koliki vam je budžet. I sam sam se zanosio sa Desire-om i Galaxy-jem, ali sam shvatio dve stvari: 1. da nemam te pare, 2. a i da ih imam, šta je to što Desire ima u odnosu na WF bez čega ne bih mogao, tj. što bih stalno korisito - ništa.

Stoga, telefon je odličan, moja preporuka svakome ko želi da ga kupi, a budžetom je ograničen, pa ne može da se isprsi za Desire, Galaxy ili iPhone. Ma i ako ima te pare, ljudi, pa to je telefon, a WF ispunjava 90%+ stvari koje jedan moderan smartphone treba da radi.

P.S. Što se dileme Symbian vs. Android tiče, tu prave dileme nema. S60 je matora raga koja Androidu ne može da pljune pod prozor ma kako dobar bio hardver koji ga koristi .
[ plavi9 @ 11.12.2010. 22:04 ] @
Koliko sam razumeo, rootovanjem se gubi garancija. Da li postoji neki unroot ili tako nesto, da se vrati u prethodno stanje, ako je potrebno, zbog garancije?
[ behemot78 @ 11.12.2010. 22:14 ] @
Trebalo bi da postoji i unroot, barem za Desire postoji. Proveri na xda forumu za WF.
[ marko djuric @ 11.12.2010. 22:41 ] @
Plavi9 Moze naravno unroot, ,evo ja sam npr prihvatio official update instalirao ga preko recovery i ponistio mi se root, naravno posle sam ga opet rootovao :) a mozes i da skines shipped roms i instaliras to je to npr ovaj RUU_Buzz_HTC_WWE_1.37.405.1_Radio_13.53.55.24H_3.3 5.19.25_release_151892_signed
[ plavi9 @ 11.12.2010. 22:50 ] @
Malo o programima. Koji su programi koje preporucujete i rado ih koristite? File Managers, Office, indikatori baterije, moze i igrice za ovu rezoluciju, korisni, zabavni, itd... Interesuje me ono sa otkljucavanjem na svoj otisak prsta :-)
Edit:
Hvala Marko!
[ marko djuric @ 11.12.2010. 22:55 ] @
Ispisao sam ti na prvoj strani najbolje programe za Wildfire:) astro file manager,documents to go za office, battery indicator pro,igrice ne igram od aplikacija ti jos mogu preporuciti Talking tom bas je simpa.
[ plavi9 @ 11.12.2010. 23:08 ] @
I ovaj App Protector nije los.
Super @ behemot78
Mislio sam na one igrice, dok cekas zenu u autu, samo da nesto kupi, pa to potraje, tipa Teeter...
[ nvukelic @ 11.12.2010. 23:47 ] @
Citat:
plavi9: Malo o programima. Koji su programi koje preporucujete i rado ih koristite? File Managers, Office, indikatori baterije, moze i igrice za ovu rezoluciju, korisni, zabavni, itd... Interesuje me ono sa otkljucavanjem na svoj otisak prsta :-)
Edit:
Hvala Marko!

Moj izbor:

File Manager - ES File Explorer
Office - Documents to Go
Organizacija programa - Apps Organizer
Praćenje trajanja poziva, poslatih SMS-ova i Net protoka - Call Meter 3G
Bekapovanje - MyBackup
Alternativa marketu - AppBrain
Dropbox pod obavezno!
Opera Mini
Skype
Plejer za muziku - PowerAmp
Editovanje slika - PicSay Pro
ID pesama - Shazam ili SoundHound
Radio streaming - TuneIn Radio
Tasks i To-do program - Astrid
Calendar Widget - Pure Calendar (obuhvata i zadatke iz Astrida)
Profili - Quick Profiles

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.12.2010. 01:21 ] @
Što za backup bilo šta što nije TitaniumBackup + Nandroid backup, za one sa instaliranim Recoveryjem?

A AppBrain je utility za Market i lakšu instalaciju programa sa Marketa, nije alternativa Marketu :)
[ nvukelic @ 12.12.2010. 01:39 ] @
Citat:
A AppBrain je utility za Market i lakšu instalaciju programa sa Marketa, nije alternativa Marketu :)

Znam, ne moraš da se hvataš za svaku reč, nisam znao kako da ga opišem. Alternativa je u smislu pretrage jer nudi i aplikacije koje se plaćaju, tako da ima veći izbor.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-[/url]: Što za backup bilo šta što nije TitaniumBackup + Nandroid backup, za one sa instaliranim Recoveryjem?

Zato što nemam root i ne pada mi na pamet da se bakćem sa tim, a MyBackup služi svrsi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.12.2010. 01:47 ] @
Ne hvatam se za rec, vec za pogresnu informaciju :)

I na marketu se nalaze komercijalne aplikacije koje je moguce kupiti nasim karticama. Samo treba instalirati MarketEnabler.
[ nvukelic @ 12.12.2010. 01:55 ] @
Što opet zahteva root...

I zaboravih jednu bitnu aplikaciju! SlideIT (alternativa Swype-u) sa hrvatskim rečnikom, za mnogo brže kucanje (iliti klizanje ) po tastaturi.

[Ovu poruku je menjao nvukelic dana 12.12.2010. u 11:31 GMT+1]
[ bakara @ 12.12.2010. 11:16 ] @
Obavezno probajte i ovu igru:
http://www.androidblip.com/android-games/squibble-lite-66473.html
[ fade @ 14.12.2010. 20:24 ] @
Ja sam moj uzeo negde sredinom septembra.
Ekran mi je na prvi pogleda izgledao kao da gledam kocke 1x1cm, ali nije toliko strasno.
Instalirao sam navigaciju, igomyway, gps je dosta dobar, touchscreen odlican, no to vec i sami znate sada.

Preporucujem da se ubace apktor/aptoide kojie ima repository za sve one skrivene aplikacije koje vam nisu dostupne na android pijaci.
Pre 2-3 dana je izasao neki update za telefon, koji navodno treba da resi neke probleme sa wifi, pa se sada mozda kaci i na skrivene mreze bez problema, ja takvu nemam pa nisam probao.

Za one kojima treba navigacija, igo radi skoro savrseno, navigacija na sprskom jeziku, glas je srpski, samo neke opcije malo beze van ekrana jer je u to vreme postojala verzija samo za tatoo, ne znam da li je izasla zvanicna za wildfire.
[ sipy @ 16.12.2010. 08:17 ] @
nego... jel ima neko iskustva sa ad-hoc povezivanjem wildfire-a sa laptopom, odnosno da koristim internet konekciju laptopa na telefonu. ima nesto na netu, al' šturo...
[ toshapn @ 20.12.2010. 10:00 ] @
Skidam oficijalni update,froyo 2.2 :)
[ nvukelic @ 20.12.2010. 10:26 ] @
Whoohooo. stigao i meni!!! Nego, pre nego što krenem da ga skidam, jel će mi obrisati podatke (imenik, poruke, aplikacije)?
[ Miroslav Cvejić @ 20.12.2010. 10:34 ] @
Ne. Ostaje sve kao što je bilo, samo se OS nadogradi.
[ srdjee @ 20.12.2010. 10:56 ] @
Jel ima 2.2 update za Wildfire s Telenora ili mora "rucno" ?
[ toshapn @ 20.12.2010. 11:02 ] @
Ja update-ovao moj,kod Telenora kupljen,isao na manual check i ponudio mi update.
[ calexx @ 20.12.2010. 11:18 ] @
Da li ima neka bitna prednost, vidim da je malo više opcija u podešavanjima ali nisam baš proverio šta je tačno poboljšano?
[ toshapn @ 20.12.2010. 11:26 ] @
Koliko sam ja provalio dosad:

1. Mogu se aplikacije pomeriti na memorijsku karticu(samo one koje su podrzane,tj napisane da mogu da budu na kartici)
2. 3g hotspot (Telefon bude AP za PC i preko wi fi-ja se "kaci" na 3g )
3. Voice input and output (nisam ga vidjao pre u settings)
4. Accesibility (isto nisam video ranije)
5. Places aplikacija (nisam je video dosad)
6. Navigation (google maps)

E a ispod haube ne znam sta se desava.Nisam nigde nasao zvanicni relese log,sta je popravljeno,sta je dodato,itd itd
[ srdjee @ 20.12.2010. 12:08 ] @
^^A jel imas opciju za podesavanje proxy-ja ?
[ toshapn @ 20.12.2010. 12:24 ] @
U portable Wi-Fi hotspot imam:SSID,Security,Wi-Fi Channel,LAN settings(IP,dhcp,subnet mask)a sve ostalo radi,nikad nisam morao da podesavam nista,plug'n'play
[ bobilibob @ 20.12.2010. 12:27 ] @
Citat:
toshapn: Skidam oficijalni update,froyo 2.2 :)
Citat:


nvukelic: Whoohooo. stigao i meni!!! Nego, pre nego što krenem da ga skidam, jel će mi obrisati podatke (imenik, poruke, aplikacije)?


Ja jedini update koji imam je system upgrade 1.37.405.1 od 17.09MB
to koliko ja znam nije android 2.2
danas je pocela distribucija android 2.2 OS za wildfire ali znam da je dostupan u ceskoj britaniji i jos nekim zemljama, cini mi se i u estoniji.
voleo bih da vidim kome je operativni sistem 2.2 :D
[ toshapn @ 20.12.2010. 12:54 ] @
Congratulations ! Your phone has been updated successfully to version 2.22.405.1.

Telefon kupljen u Telenoru pre 6 dana,na kutiji pise:
For sale in : AL,BG,BiH,BY,CZ,EST,GR,HR,HU,LT,LV,MD,MNE,MK,MT,PL,RO,SK,SLO,SRB and UA.
Hteo sam screenshot da uradim,medjutim aplikacija trazi root pristup.Nije bas ispao jasan ovaj seljacki screenshot

http://i53.tinypic.com/14igy2x.jpg
http://i54.tinypic.com/346tgqx.jpg

Meni je OS 2.2.1

[ calexx @ 20.12.2010. 12:56 ] @
Taj updete se pojavio pre nekoliko dana a ovo valjda danas. Kod mene u info piše Android version 2.2.1 pa ako to nije dovoljno ...
[ bobilibob @ 20.12.2010. 13:11 ] @
Citat:
calexx: Taj updete se pojavio pre nekoliko dana a ovo valjda danas. Kod mene u info piše Android version 2.2.1 pa ako to nije dovoljno ...

tako je update koji ja spominjem se pojavio pre par dana i fon je hteo sam da ga instalira medjutim, ja nisam zeleo da odradim to.
zanima me da li je neko izvrsio update telefona na 1.37.405.1?
danas je krenuo android 2.2 za WF. Mozda trazi prvo update ove zakrpe pa onda na verziju 2.2.
ja sam mob kupio u Uscju 18. 10. 2010.te
videh danas na netu da neka cura ima verziju softvera koja je slabija od ove koju ja imam a kasniji update od mog.
izgleda da nasi operatori imaju vec gotove softverske pakete pa kako kome i u kojoj zemlji ubacuju.

ja jos uvek nemam mogucnost update-a na verziju 2.2
voleo bih da mi neko kaze sta je i kako radio
[ calexx @ 20.12.2010. 13:33 ] @
Ja sam i tada instalirao taj update, jutros vidim da se nudi i OS 2.2 pa je i to prošlo. Možda je to redosled. Inače je telefon uzet kod Telenora.
[ bobilibob @ 20.12.2010. 13:54 ] @
morao je update pa zatim da se instalira android 2.2

tako da je resena misterija
[ toshapn @ 20.12.2010. 13:58 ] @
Ja nisam nista instalirao,za ovih 6 dana mi nije nudio nikakav update,a proveravao sam rucno,i danas videh na FB stranici HTC UK da je krenuo 2.2 za wf,probao i on rekao da je update dostupan,56 MB,skinuo ga,instalirao,telefon se restartovao dva puta,izmedju ta dva restarta radio nesto,i to je to.
[ calexx @ 20.12.2010. 14:02 ] @
I još samo slikovita informacija. ;)


[ toshapn @ 20.12.2010. 14:25 ] @
Kako se zove aplikacija za screenshot,i jel trazi root pristup?
[ calexx @ 20.12.2010. 14:29 ] @
Koristio sam MyPhoneExplorer a traži USB konekciju. Može da se ide preko wireless veze za ostalo ali za screenshot kaže da nema uređaja na USB.
[ bobilibob @ 20.12.2010. 16:22 ] @
Utisci o androidu 2.2 na wildfire iz mog ugla su sledeci:
dodate su neke nove aplikacije vezane za google aplikativni deo. sada postoji mogucnost da se programi instaliraju na sd karticu. pored toga dodata je i wF opcija da telefon deli internet konekciju dakel nema vise kablova za povezivanje.
sve u svemu nisam primetio da telefon sporo radi do duse nikada mi nije sporo ni radio ali sve pohvale za ovo dosad.
Neki kazu da flash 10.1 ne radi a neki da radi. ja to jos uvek ne znam kako da isprobam tj nemam flash aplikacija.
[ toshapn @ 20.12.2010. 16:43 ] @


Uf,dok sam provalio kako da napravim screenshot,Android SDK + Java SE Development Kit.
[ bobilibob @ 20.12.2010. 17:11 ] @
Citat:
toshapn

Uf,dok sam provalio kako da napravim screenshot,Android SDK + Java SE Development Kit.


Kako se pravi screenshot?
[ toshapn @ 20.12.2010. 17:21 ] @
Skinuti Android SDK a pre toga Java SE Development Kit.
Instalirati prvo Javu,a zatim Android SDK (ja sam skinuo zip verziju i raspakovao,nisam skidao onaj exe fajl).Pokrenuti SDK Manager.exe i pustiti da update-uje sve (mislim da ce da ponudi sam),prebaciti iz foldera platform-tools u folder tools sledece fajlove:adb.exe,AdbWinUsbApi.dll,AdbWinApi.dll.Povezati usb kablom telefon na pc,u sync mod-u.Startovati ddms.bat iz tools foldera,i kad otvori aplikaciju,levo izaberes telefon,a u meniju ima opcija da uzmes screenshoot aktivnog prozora na telefonu.


Edit:Nema vise u Settings Privacy link.Ranije je bio.Nalazim ga iz search-a,ali u glavnom Settings meniju ga nema.Jel i kod vas ovo?


[Ovu poruku je menjao toshapn dana 20.12.2010. u 18:38 GMT+1]
[ bobilibob @ 20.12.2010. 20:19 ] @
Citat:
toshapn: Skinuti Android SDK a pre toga Java SE Development Kit.
Instalirati prvo Javu,a zatim Android SDK (ja sam skinuo zip verziju i raspakovao,nisam skidao onaj exe fajl).Pokrenuti SDK Manager.exe i pustiti da update-uje sve (mislim da ce da ponudi sam),prebaciti iz foldera platform-tools u folder tools sledece fajlove:adb.exe,AdbWinUsbApi.dll,AdbWinApi.dll.Povezati usb kablom telefon na pc,u sync mod-u.Startovati ddms.bat iz tools foldera,i kad otvori aplikaciju,levo izaberes telefon,a u meniju ima opcija da uzmes screenshoot aktivnog prozora na telefonu.


Edit:Nema vise u Settings Privacy link.Ranije je bio.Nalazim ga iz search-a,ali u glavnom Settings meniju ga nema.Jel i kod vas ovo?


[Ovu poruku je menjao toshapn dana 20.12.2010. u 18:38 GMT+1]


sve sam uradio kako treba ali nema nigde telefona iz levog dela programa koji otvorim.......

nema ni kod mene Privacy link-a
[ toshapn @ 20.12.2010. 20:59 ] @


Ovako izgleda kad se napravi.Ako ti ne ocitava telefon ovamo,nesto oko jave nije ok.Jel javlja neke greske kad pokrenes?

EDIT:Sad videh,mozda ima veze sto je win xp OS.Treba da nabudzis usb driver za telefon.Vidi na google kako ide.Win 7 ga prepoznao odmah.Neznam na xp-u kakva je situacija
[ bobilibob @ 20.12.2010. 22:00 ] @
Citat:
toshapn

Ovako izgleda kad se napravi.Ako ti ne ocitava telefon ovamo,nesto oko jave nije ok.Jel javlja neke greske kad pokrenes?

EDIT:Sad videh,mozda ima veze sto je win xp OS.Treba da nabudzis usb driver za telefon.Vidi na google kako ide.Win 7 ga prepoznao odmah.Neznam na xp-u kakva je situacija


ja na zalost imam xp
ali kod mene ne reaguje
ajd videcu da resim pa cu da se javim
u svakom slucaju hvala.
nadam se da ce se naci neki screen reader bez rootovanja.
veliko hvala za info i objasnjenje

edit:
da li jos neko ima problem da kada vrsi promenu konekcije fona izmedju telefona i kompa tipa da prelazi recimo na disc mod u mod da seruje konekciju za internet i da kasnije vrati na disc mod da mu i dalje prisutna konekcija.
ja kako ubacio 2.2 verziju malo se komp zaglupio pa ne reaguje bas kako treba. kada promenim mod konekcije fona sa kompom pamti mi serovanu internet vezu i i dalje mogu da se konektujem. verujem da je to problem do kompa. videcu na nekom taze instaliranom windowsu kako reaguje.
inace resio sam problem sa javom. trebao je da se restartuje komp

[Ovu poruku je menjao bobilibob dana 21.12.2010. u 00:31 GMT+1]
[ marko djuric @ 20.12.2010. 23:38 ] @
Cekaj pa sta komplikujete toliko za screenshotove, lepo uradis root skines npr shoot me, shake i to je to .
[ toshapn @ 21.12.2010. 01:25 ] @
mislim da gubim garanciju ako uradim root.A i onda znam da mi djavo ne bi dao mira,i samo bi isprobavao custom romove :D

@bobilibob
reaguje lepo kad menjam modove telefon-->pc.
[ Veyron @ 21.12.2010. 04:44 ] @
jel nasao neko zvanican log ili slicno, ne znam koje su sve promene u odnosu na eclair, mada sam npr. primetio (mozda je to i ranije bilo) da sada radi rotaciju ekrana na obe strane. Meni u nekim programima fale delovi, kao da je font povecan pa ne moze da stane u pojedine okvire, slicno igo, ako je neko instalirao znace o cemu pricam (u appbrain programu ne vidim cele okvire). Primetio sam i da je gmail izmenjen kao i da postoji navigation, maps i places mada ne podrzava nase podrucje glasovnom navigacijom.
[ toshapn @ 21.12.2010. 14:04 ] @
Citat:
Update – HTC Wildfire (Android 2.2) Firmware Over The Air (FOTA) update
Your phone will receive a notification of FOTA update when it is made available. Simply press OK to accept the update via a data connection such as Wi-Fi or GPRS/3G. After installing the update, you can confirm a successful update by confirming the Build number (From the Home Screen go to MENU> Settings> About Phone> Software Information> Build number). The new Build number after the update will be 2.22.405.1. Update: Android 2.2 update. Note:Please back up your data first before upgrading your phone. We recommend using a free Wi-Fi hotspot or an unlimited data plan to apply this update. If not, standard data connection charges may apply.


Samo ovo na zvanicnom sajtu.
A potvrdjujem ono za rotiranje ekrana,sad ide na obe strane.

[Ovu poruku je menjao toshapn dana 21.12.2010. u 15:14 GMT+1]
[ nvukelic @ 21.12.2010. 14:28 ] @
Citat:
Veyron: jel nasao neko zvanican log ili slicno, ne znam koje su sve promene u odnosu na eclair, mada sam npr. primetio (mozda je to i ranije bilo) da sada radi rotaciju ekrana na obe strane. Meni u nekim programima fale delovi, kao da je font povecan pa ne moze da stane u pojedine okvire, slicno igo, ako je neko instalirao znace o cemu pricam (u appbrain programu ne vidim cele okvire). Primetio sam i da je gmail izmenjen kao i da postoji navigation, maps i places mada ne podrzava nase podrucje glasovnom navigacijom.


Da, ekran se rotira na obe strane, a i meni se čini da je font malo drugačiji, ne samo uvećan (a u appbrainu su mi tasteri veći pa zato ispada sa ekrana). Takođe, dug pritisak na home taster sada daje 8 poslednje korišćenih aplikacija, malo izmenjenog izgleda, gmail i youtube su update-ovani, market je novi, maps je 4.5 sa navigation i places, ikona za settings je drugačija (pritiskom na menu iz home ekrana) . Nema više onog programa za pdf (PDF Viewer valjda) već je Adobe Reader ubačen. Mislim da sam primetio još neke sitnice, ali ne mogu da se setim.

Što se brzine tiče, mislim da je za nijansu brži, a možda je u pitanju samo placebo . Mada, Angry Birds se bez problema igraju.
[ Veyron @ 21.12.2010. 16:28 ] @
sustinski nista novo nije dobijeno ovim update-om, jedina dobra stvar je wifi deljenje 3g mreze, mada kod nas i nema flat paketa tako da mu to opet ostane opcija koja se nece mnogo koristit. Da li je neko probao voice search i sl. vezano za voice commands?
[ nvukelic @ 21.12.2010. 17:59 ] @
Citat:
VeyronDa li je neko probao voice search i sl. vezano za voice commands?


Ovo i mene interesuje, da li je uopšte implementirano? Vidim da u podešavanjima postoji opcija Voice input & output, ali nisam uspeo da nađem način da to i isprobam (konkretno mislim na output).
[ toshapn @ 21.12.2010. 22:34 ] @
Nasao sam kako da pomerim aplikacije na SD card.Naime kod aplikacija koje sam skinuo za ovih 6 dana koliko imam telefon,pola je imalo opciju da se prebaci na SD a pola ne.Sad sam prebacio uglavnom sve.Postupak je sledeci:
1. Mora da se ukljuci USB debugging - Settings > Applications > Development > USB debugging.
2. Skinuti Android SDK a pre toga Java SE Development Kit.
Instalirati prvo Javu,a zatim Android SDK (ja sam skinuo zip verziju i raspakovao,nisam skidao onaj exe fajl).Pokrenuti SDK Manager.exe i pustiti da update-uje sve (mislim da ce da ponudi sam),prebaciti iz foldera platform-tools u folder tools sledece fajlove:adb.exe,AdbWinUsbApi.dll,AdbWinApi.dll.Povezati usb kablom telefon na pc,u sync mod-u,a moze i charge mod.
3. Otvoriti command prompt i otici u folder Android-SDK\tools
4. Kad ste u tom folderu,kucati adb devices
5. Tad ce u cmd prozoru da "izlista" serijski broj koji pocinje sa H
6. kucati adb shell pm setInstallLocation 2
7. Odsad ce default aplikacije da se instaliraju na SD card (valjda),a ja sam dobio opciju da pomerim aplikacije koje dosad nisam mogao da pomerim (B92 android aplikacija,Live Holdem poker,Astro manager,itd....)

Ukoliko zelite nazad da vratite default instaliranje na telefonov storage space,ponoviti 5 koraka,a na 6. koraku kucati adb shell pm setInstallLocation 0

Mozda nisam otkrio nista novo,ali meni jeste novo :D

Koliko imate slobodno u memoriji telefona,ako se secate pre ovog update-a koliko je bilo,a koliko je sad?



E sad,citao sam da su aplikacije sporije kad su na SD kartici,mada meni se cini da je ok,nista sporije nego sto je bilo pre toga.Ali npr widgete koji su na home screen-u ne bi trebalo da prebacujete na SD card (a mozda i moze,mozda i nema veze,mozda je samo urbani mit) :)






[Ovu poruku je menjao toshapn dana 22.12.2010. u 12:49 GMT+1]
[ miki069 @ 22.12.2010. 02:21 ] @
Što mu staviše ovu praistorijsku rezoluciju ekrana?
Ovaj telefon treba da košta 100e manje i bio bi dobra kupovina.
Vredi isto kao i LG GT540 Optimus.
[ toshapn @ 22.12.2010. 13:16 ] @
iGO sad jedino lepo radi kad je telefon uspravno,kad se rotira vodoravno,mapa pobegne levo.Pre update-a nije bilo tako.
[ bobilibob @ 24.12.2010. 14:09 ] @
Citat:
toshapn: iGO sad jedino lepo radi kad je telefon uspravno,kad se rotira vodoravno,mapa pobegne levo.Pre update-a nije bilo tako.


kod mene radi bez problema i sasvim ok. cak mislim da bolje sada radi iGO nego ranije.
sto se tice veze WF i kompa odziv nije kao ranije. zasto se nekada zaglupi ne znam....

da li mogu nekako da vratim verziju softvera 2.1 tj da resetujem sam WF i da bude kao onda kad sam ga kupio?
ima novina i ima poboljsanja ali mogu i bez njih
primetio sam da nekada ne reaguje na veliko slovo kada stavim tacku pa napravim razmak. sa starom verzijom to nije bio slucaj

Citat:
miki069: Što mu staviše ovu praistorijsku rezoluciju ekrana?
Ovaj telefon treba da košta 100e manje i bio bi dobra kupovina.
Vredi isto kao i LG GT540 Optimus.


ovo sto si rekao nije tacno.
WF ima taman dobru rezoluciju shodno svojoj velicini!!!
[ toshapn @ 24.12.2010. 16:35 ] @
Otkrio sam jos bolju navigaciju,NDrive sa Contrast mapom,mapa je super detaljna :D ucrtana svaka dzada ovde kod mene.
[ plavi9 @ 24.12.2010. 20:52 ] @
Da li i on bezi sa ekrana, kao iGO? Mislim , zbog rezolucije.
[ toshapn @ 24.12.2010. 22:47 ] @
Ne.Ndrive radi na ovoj rezoluciji super.
Resio sam reinstalacijom onaj problem koji mi se javio sa iGO-om.
[ plavi9 @ 24.12.2010. 22:54 ] @
Na oba imas Contrastove mape? Koji radi bolje?
[ toshapn @ 24.12.2010. 23:18 ] @
Da,oba programa Contrast mape (iGO 2010.07,Ndrive 2009.07).A koji radi bolje?Mrtva trka,Ndrive mi se svidja zbog rezolucije (tj sto nije budzeno da moze da radi na ovoj rezoluciji),mada i iGO lepo radi,ali me nerviraju sto se u menijima preklapaju ona dugmad.Ndrive sam samo testirao po gradu ovde,uspesno me doveo kuci iako sam namerno skretao sa rute,brzo preracuna,od 7 promena on je jednom rekao da se okrenem za 180 stepeni i da se vratim,mada moglo je u sledecu ulicu levo pa levo,ali posle 100 metara se ispravio i rekao mi da nastavim kako sam i mislio.
iGO sam testirao isto po gradu,isto lepo radi,a i proslog vikenda isao na put za BG,bez greske je radio do tamo,tamo i nazad(mada ga nisam slusao tamo nista)ali nije gresio,mada je hteo da me vodi drugim putem,a ne onim kojim sam ja hteo (primer izlaz sa auto puta na konjarnik,idem u mirijevo,on mi rekao da idem levo u V.Ilica,medjutim ja isao desno pa uzbrdo da izadjem u Ustanicku,okretnicu 31,tek na pola brda preracunao i ispravio rutu na tu gde sam ja posao).
E a pre nego sto sam krenuo na put,baterija je bila 100%,navigacija je radila do tamo (sat i pedeset minuta otprilike),i ceo put nazad,baterija je bila na 34% kad sam dosao kuci uvece.
[ bakara @ 25.12.2010. 17:14 ] @
Koju verziju ndriva si instalirao?
[ toshapn @ 25.12.2010. 17:19 ] @
Ndrive v10.1.15
[ miroslavL @ 26.12.2010. 08:58 ] @
Nemoj ndrive, ne može da se poredi sa iGO. Probao sam ga pre par dana i opet juce i nije to to. Kad treba da preracuna rutu tu je jako kilav i treba mu puuuuno vremena, kad kažem puno, prođem jedno 5-6 ulica dok mi novu ne izracuna i onda opet omaši jer sam u međuvremenu tu ulicu već prošao i onda je uporan da me vrati na tu i samo traži polukružno. Sinoć sam se vraćao u moj grad i iz tog mesta ima 5km do moje kuce i imam bukvalno samo dva skretanja, a on me vodio na obilaznicu i pokazivao 21km... - katastrofa. iGO je nezamenjiv bar za sad jer ako mu odredim najbrže on to i uradi za razliku od ndrive. Mape koje imam i za jedan i za drugi program su iz istog meseca i to contrastove. pozz
[ stonexman @ 26.12.2010. 10:15 ] @
Hmm, ja sam instalirao NDrive ali mi GPS ne nalazi ni jedan satelit, samo traži, traži, traži ...
[ bakara @ 26.12.2010. 10:48 ] @
Instaliraj gps booster.
[ stonexman @ 26.12.2010. 20:38 ] @
Ma ništa , opet ne nalazi satelite . Čekao sam po 5 minuta.
[ plavi9 @ 26.12.2010. 23:56 ] @
Ma, iGO je zakon, sve lepo radi, kao sto covek rece i brzo preracunava rute.
Imam ga vec godinama i na PDA i veruj mi najsigurniji je i najbolji, po meni.
[ stonexman @ 27.12.2010. 01:12 ] @
Evo sada sam bio napolje i vozio kola . Saatelite je našao za 5 sec.
Instalirao sam mape za celu ist. Evropu i tu od Srbije ima samo autoput -LoL
Moraću da obrišem ovu mapu i da ubacim samo Serbia mapu .

Edit:Instalirao sam samo Serbia mape i radi veoma dobro.

[Ovu poruku je menjao stonexman dana 27.12.2010. u 18:57 GMT+1]
[ boki99 @ 01.01.2011. 23:53 ] @
Jel vam radi skype na wf?
[ miroslavL @ 02.01.2011. 08:14 ] @
^ Radi što se tiče četa, ali ako hoću da razgovaram tu mnogo laguje, ne mogu sagovornika uopšte da čujem koliko prekida. Čuo sam od jednog dečka da je na svom klokovao procesor na 700Mhz i da mu sad dobro radi, što meni ne pada na pamet da radim. Sačekaću da vidim hoće li u nekoj novijoj verziji biti optimizovan za slabije procesore. Ovako izgleda vrh :)
[ boki99 @ 02.01.2011. 14:27 ] @
To mi vise lici na slab protok interneta. Jesi probao skype preko wifi? Nebi trebalo da je to do procesora.
[ miroslavL @ 02.01.2011. 17:00 ] @
Nije do interneta/protoka jer kuci imam 4Mbps i lepo mi radi skype na kompu (povezan isto preko wireless-a na telekomov router). Na poslu imamo 8Mbps + 4Mbps + 4Mbps (tri adsl-a na tri telefonske linije) i isto se ponaša i meni i mom kolegi koji takođe ima Wildfire - to je problem do same aplikacije za pomenuti fon.
[ toshapn @ 02.01.2011. 17:33 ] @
i meni baguje skype
[ bobilibob @ 04.01.2011. 11:43 ] @
Imam dva pitanja:
1. zasto kada vrsim smart dail tips i pritiskam odredjene brojeve zvuk iz telefona pri svakom dugmetu je tako slab da se gotovo i ne cuje i pracen je vibracijom. od jednom je to pocelo tako. inace zvuk na telefonu je po svim opcijama u najjacem modu i telefon nije u silent ili vibro modu.
U prvi mah sam pomislio da je nesto u zvucnik uslo medjutim normalno zvoni i tako to.
2. Da li neko moze da mi objasni instalaciju Ndrive-a. nasao sam na netu komplet paket sa mapama instalacijom programa i necim sto se verovatno snima na sd karticu. Slicno izgleda kao i program za iGo samo ne znam sta gde ide i kako se radi. Mape koje imam su zapakovane u zip format pa me zanima da li trebam da ih otpakujem.
Hvala

Sto se skype tice cuje se dosta lose kada se vrsi pozivanje i secka tako da je voice call neupotrebljiv.
Na nekim fb stranicama sam citao o problemima posle update softvera i neki imaju problem sa youtube aplikacijom. nece da im radi.
Toliko od mene u ovom javljanju.
[ stonexman @ 06.01.2011. 18:38 ] @
Želim da se zahvalim korisniku ''calexx'' zato što sam napokon saznao kako da napravim screenshoot bez root-ovanja telefona, vrlo prosto i lako uz pomoć programa ''my phone explorer'' !
[ Mister Big Time @ 08.01.2011. 12:42 ] @
Koji paket sa protokom je OK za Wildfire? Da li je Telenor Klik od 150 MB mesecno dovoljno, za osnovne potrebe tipa vremenska prognoza, msn-fb chat, gmail mobile provera itd.? Ili da idem na plus paket 1 GB.. iGO ide naravno via GPS... do sada sam koristio Google Maps via GPRS. Kontam da ce na WF ici preko GPS-a.

Za 8k dinara cini mi se da se ovaj telefon isplati, posebno kao entry level u Android svet.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2011. 13:32 ] @
Mislim da sam potrošio prošlog meseca oko 160 MB (od 325 MB koje VIP nudi), a ranije sam koristio pakete od 100 i 66 MB na MT:S-u, tako da bi ti 150 MB opušteno moglo biti dovoljno.
[ Mister Big Time @ 08.01.2011. 19:01 ] @
Hvala! :)

A sto se neki zale pored loseg ekrana da je telefon spor?! Ne bih da uzmem kao nekada Nokiju N73 na kojoj se Symbian vukao kao macija creva...

Ne znam da li bi renomirani proizvodjaci izbacivali onda takav trash uopste na trziste (mada kad je Nokia mogla... xD)
[ stonexman @ 08.01.2011. 20:52 ] @
Ma bre skroz dobar telefon , veruj mi na reč . Ekran nije vrhunski ali je veoma dobar . I nije spor telefon , možda nekome ko je imao pre njega Desire ali u svojoj klasi i za te pare - možda i najbolji , naročito sa Froyo .
[ nvukelic @ 08.01.2011. 21:32 ] @
Citat:
stonexman: Ma bre skroz dobar telefon , veruj mi na reč . Ekran nije vrhunski ali je veoma dobar . I nije spor telefon , možda nekome ko je imao pre njega Desire ali u svojoj klasi i za te pare - možda i najbolji , naročito sa Froyo .


Da udarim potpis na ovaj post... Ja sam prezadovoljan telefonom.
[ ninjaz @ 08.01.2011. 21:57 ] @
Dobra stvar kod telefona je taj sto ima solidnu dijagonalu i kapacitivni ekran, mislim, jedini u toj klasi.
[ bakara @ 08.01.2011. 22:50 ] @
Citat:
ninjaz: Dobra stvar kod telefona je taj sto ima solidnu dijagonalu i kapacitivni ekran, mislim, jedini u toj klasi.

nemojte preterivati...bilo koji samsung android ima bolji ekran.
Sve u svemu telefon u opste nije los ali u stavri najlosije mu je bas ekran i to ne zbog velicine i rezolucije...
[ ninjaz @ 08.01.2011. 23:04 ] @
^ Da, znam da mu je rezolucija mala, ali telefoni iz te klase uglavnom imaju rezistivni ekran. Ko je probao oba, zna kakva je razlika
[ bakara @ 08.01.2011. 23:08 ] @
hmm... ne znam ni jedan samsung sa rezistivnim ekranom...a jeftiniji su od wildfire
[ ninjaz @ 08.01.2011. 23:15 ] @
Sad vidim cenu Wildfire-a. Moja greska, mislio sam da je dosta jeftiniji. Sad mi se Samsung I5700 Spica cini kao bolji izbor. Vidim da ga daju za 130-150e u oglasima.
[ margityu @ 09.01.2011. 09:21 ] @
Nemogu a da se ne prikljucim ovoj temi.Ponosn sam vlasnik ovog telefona od Oktobra meseca i ne da sam zadovoljan vec sam prezadovoljan.Telefon sam uzeo preko Telenora i ruku na srce,gde jos ima da za 8000 dinara dobijes simpatican telefon,fotoaparat od 5 Mpx i navigaciju za auto u kompletu?Da dotaknem ovo zadnje,IGO MyWAY v.3 je stvoren za ovaj tel.,kaci se na satelit za nepunih 5 sec.preracunava rutu cas posla,cak te upozorava na prekoracenje brzine.Jedina mu je mana sto nema kucne brojeve nekih ulica u manjim mestima u Srbiji.Kamera je zadovoljavajuca s obzirom da prilikom snimanja videa imas opciju paljenja blica za pozadinsko svetlo.Sto se tice WiFi-ja antena mu je odlicna,ja se kacim na ruter na udaljenosti od 100 m.Sto se tice rootovanja,nakon izlaska updatea na 2.2,nije potreban,al to nije bio slucaj kod mene,ja sam moj rootovao posle dve nedelje i od onda isprobavam razne rom-ove.Sto se tice bilo kakvih nedoumica oko programa,rootovanja ili bilo cega a iole razumete Engleski "http://forum.xda-developers.com" je pravo mesto za vase odgovore,dok se nenadje neki domaci forum koji ce razraditi Android raspravu kao sto su oni razradili tu temu.Jos da se dodam na onu nedoumicu oko AppBrain-a,to je sajt isti ko i Market i mnogi ostali sajtovi gde mozes skinuti bilo koji program ili igricu za Android.
[ calexx @ 09.01.2011. 10:16 ] @
Više puta sam pisao o tome, ako neko planira da igra zahtevne igre (uglavnom je to deo koji se pominje u kritikama) koje traže procesor, rezoluciju ... onda će da kupi neki od 1000€. Slično kao za komp, sećam se kada sam se nekada više bavio njima pa sebi uzimao grafičku od 30 ili 80€ ... i onda čitam po forumima kako je neka grafička od 350€ đubre i da mora da se uzme ona od 500€ da bi se video strah u očima onoga koga ćeš da upucaš. Nekako sam prerastao igre pa me telefon zanima ... kao telefon.
Stvarno nemam nameru da dajem dva ili tri puta više para da bi neka igrica bolje radila, ovaj telefon je odličan telefon i loša konzola za igranje.
[ ensonar @ 09.01.2011. 10:21 ] @
Ok onda, ubedili ste me, kupujem i ja Wildfire :D
[ calexx @ 09.01.2011. 10:25 ] @
Ako si gejmer, razmisli još jednom. ;) Šta očekuješ od telefona?
[ S A J A @ 09.01.2011. 10:53 ] @
Evo ja imam Samsung Galaxy S a kolega sa posla HTC Wildfire pa evo mojih utisaka:

-galaxy ima (mnogo) bolji ekran, 4 inča, rezolucija 800x480, za surfovanje netom neuporedivo bolji od HTC-a
-takođe sam primetio da je kretanje po menijima i "listanje" stavki mnogo tečnije kod galaxy-ja
-galaxy snima u HD rezoluciji, 30 frejmova. videi su odlični
-htc ima kvalitetnije kućište, on nekih je legura dok je galaxy skroz plastičan
-razlika u ceni je, duplo :)

sve ostalo je isto
[ pri3rak @ 09.01.2011. 11:22 ] @
Ta dva aparata nisu bas za poredjenje :) Inace Wildfire je simpatican uredjaj, ali rezolucija je kao kod symbian aparata od pre 5 godina, pa makar samo zbog toga spica mi deluje kao bolja kupovina ...
[ bakara @ 09.01.2011. 11:45 ] @
Citat:
pri3rak: Ta dva aparata nisu bas za poredjenje :) Inace Wildfire je simpatican uredjaj, ali rezolucija je kao kod symbian aparata od pre 5 godina, pa makar samo zbog toga spica mi deluje kao bolja kupovina ...

Nije za poredjenje galaxy S, ali ostatak galaxy serije svakako jeste...
[ pri3rak @ 09.01.2011. 11:59 ] @
Slazem se.Samo covek je pomenuo konkretno galaxy s, otuda i komentar :)
[ nvukelic @ 09.01.2011. 13:30 ] @
Moje mišljenje je da je ta priča o rezoluciji na WF debelo prenaduvana. Ekran je sasvim dobar, prikaz - ja stvarno ne vidim "piksele k'o rode", a provodim dosta vremena na netu preko telefona, uopšte nije težak za surfovanje.

Generalno, ja sam potpuno zadovoljan Wildfire-om, čak i više nego što sam očekivao nakon čitanja postova na forumu. Ovde se okuplja veliki broj tehnički potkovanih ljudi koji imaju jednu veliku manu, a to je da sve upoređuju sa najboljim, pa od svakog telefona očekuju da bude DesireHD i upoređuju ga s njim. Sve je pitanje šta očekujete od telefona i koliki vam je budžet. I sam sam se zanosio sa Desire-om i Galaxy-jem, ali sam shvatio dve stvari: 1. da nemam te pare, 2. a i da ih imam, šta je to što Desire/Galaxy ima u odnosu na WF bez čega ne bih mogao, tj. što bih stalno korisito - ništa.

Stoga, telefon je odličan, moja preporuka svakome ko želi da ga kupi, a budžetom je ograničen, pa ne može da se isprsi za Desire, Galaxy ili iPhone. Ma i ako ima te pare, ljudi, pa to je telefon, a WF ispunjava 90%+ stvari koje jedan moderan smartphone treba da radi.

Za 6000 koliko sam ga platio (Telenor), nema boljeg.
[ pri3rak @ 09.01.2011. 14:39 ] @
Ako pogledas konkurenciju ta prica nije naduvana. 240x320 naspram 320x480 u istom cenovnom rangu nije naduvavanje, vec krupan nedostatak imajuci u vidu cemu sam aparat sluzi.Porediti ga sa desire hd, galaxy s, i slicnima je besmisleno, ali poredjenje sa npr i5700 jeste i u tom poredjenju ne stoji sjajno po svim kriterijumima.
[ Mister Big Time @ 09.01.2011. 16:17 ] @
Samsung fensi mozda izgleda i ima fin ekran, ali Vrsta : Android Verzija : v1.5 - neka me neko ispravi ako gresim da takav telefon ne moze da se upgrade-uje na 2.2. kao HTC WF? Meni je npr. softverska podrska i 'aktuelnost platforme' bitnija od lepog ekrana...

[ nvukelic @ 09.01.2011. 16:25 ] @
Citat:
pri3rak: Ako pogledas konkurenciju ta prica nije naduvana. 240x320 naspram 320x480 u istom cenovnom rangu nije naduvavanje, vec krupan nedostatak imajuci u vidu cemu sam aparat sluzi.Porediti ga sa desire hd, galaxy s, i slicnima je besmisleno, ali poredjenje sa npr i5700 jeste i u tom poredjenju ne stoji sjajno po svim kriterijumima.

Ozbiljno, a u čemu je taj 'krupan nedostatak'? Jel se lošije vidi? Ja nisam primetio neku drastičnu razliku, ima je, ne sporim, ali ništa spektakularno. A kao što reče Mister Big Time, mnooogo je bitniji 2.2 vs. 1.5 Android. Čak i da spica ima 2.1 (ima li?) opet mi je to veći nedostatak nego ekran.
[ pri3rak @ 09.01.2011. 16:36 ] @
Nije problem u tome da li se lose ili dobro vidi.Ja na pricam o nekakvoj zrsnatoj slici (vec pomenuti "pikseli ko rode") nego o kolicini informacija koje stanu na ekran zadate dijagonale.Android telefon ne kupujes da bi (samo) telefonirao i slao sms-ove.Zbog toga ti vise informacija na ekranu znaci.Mala rezolucija za taj tip uredjaja je mnogo veci hendikep nego sto je razlika izmedju 2.1 naspram 2.2.Za i5700 je izasao zvanicni update na 2.1, a sa strane postoji leshak-ov rom sa nizom backportovanih korisnih feature-a iz 2.2.Sto se same aktuelnosti platforme tice, bitna je ali nije nesto sto mozes imati u nekom znacajno dugom periodu.Uskoro ce se pojaviti honeycomb, a on sigurno nece sici ni na WF ni na i5700, dok ce razlika izmedju njega i 2.2. biti mnogo veca nego sto je izmedju 2.2 i 2.1.Obrni okreni i5700 je bolje resenje za iste pare, naravno kome se sta svidi to i uzme ...

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 09.01.2011. u 18:23 GMT+1]
[ stonexman @ 09.01.2011. 16:45 ] @
Ja Samsung ne bih uzeo ni džabe da mi daju . Ne da ih ne volim nego mi se gade .

(vrlo subjektivno tako da molim ljubitelje Samsunga da me preskoče sa odgovorima na ovaj post )

[Ovu poruku je menjao stonexman dana 09.01.2011. u 19:53 GMT+1]
[ bakara @ 09.01.2011. 19:51 ] @
Citat:
Mister Big Time: Samsung fensi mozda izgleda i ima fin ekran, ali Vrsta : Android Verzija : v1.5 - neka me neko ispravi ako gresim da takav telefon ne moze da se upgrade-uje na 2.2. kao HTC WF? Meni je npr. softverska podrska i 'aktuelnost platforme' bitnija od lepog ekrana...

Naravno da moze da se apdejtuje na froyo, mada spica i nije parnjak WF vec galaxy 3, koji opet ima bolji ekran i to ne samo rezoluciju vec boje nisu tako blede kao na WF, ja bih smeo da se zakunem da WF nema vise od 65k boja da u specifikacijama ne pise drugacije...

Citat:
nvukelic: Ozbiljno, a u čemu je taj 'krupan nedostatak'? Jel se lošije vidi? Ja nisam primetio neku drastičnu razliku, ima je, ne sporim, ali ništa spektakularno. A kao što reče Mister Big Time, mnooogo je bitniji 2.2 vs. 1.5 Android. Čak i da spica ima 2.1 (ima li?) opet mi je to veći nedostatak nego ekran.

Objasnio sam gore ekran izgleda jadno u odnosu na bilo koji galaxy pri tom ne mislim na skupi galaxy S vec na telefone koji su jeftiniji ili isto kostaju kao WF.

Citat:
pri3rak: Uskoro ce se pojaviti honeycomb, a on sigurno nece sici ni na WF ni na i5700, dok ce razlika izmedju njega i 2.2. biti mnogo veca nego sto je izmedju 2.2 i 2.1.Obrni okreni i5700 je bolje resenje za iste pare, naravno kome se sta svidi to i uzme ...

Ja bih dodao da postoji i spica i galaxy 3 i galaxy 5, wildfire je najpriblizniji bas ovom poslednjem...

Citat:
stonexman: Ja Samsung ne bih uzeo ni džabe da mi daju . Ne da ih ne volim nego mi se gade .

(vrlo subjektivno tako da molim ljubitelje Samsunga da me preskoče sa odgovorima na ovaj post )


Niko ovde tebi licno i ne odgovara, a i nisam neki ljubitelj samsunga, ali stvari tako stoje...



androidi su u stvari svi isti i jedino po cemu se razlikuju je bas taj ekran, cpu, memorija i kamera...znaci prostim uporedjivanjem brojki se vidi koji je bolji, nikakvoj pristrasnosti nema mesta.
[ pri3rak @ 09.01.2011. 21:53 ] @
Tehnicki jeste najpriblizniji galaxy 5, no svi su oni istog cenovnog ranga pa sam smatrao da je najuputnije ukazati na model koji za te pare nudi najvise.
[ stevan90 @ 09.01.2011. 23:29 ] @
Iako dugo nisam bio aktivan na ovom forumu morao sam da "iskopam" username i password i da se ukljucim u temu...

Ja naprosto ne mogu da verujem koliko su ljudi uspeli da ispljuju ovaj telefon po raznim forumima zbog rezolucije ekrana... Zeleo sam da ga kupim jos u decembru, citao sam misljenja o njemu i naravno odustao... Zato sto sam stekao utisak da je ekran stvarno ocajan...

Medjutim bio je brat kod mene danas, uzeo sam njegov wildfire... Zakacio se na wi-fi... surf radi fino... navigacija isto... kamera solidna za te pare... odlican kapacitivni touchscreen... Displej mi je skroz ok... Bez razmisljanja sam odlucio da ujutru idem u Telenor po jedan... Ionako koristim postpaid vec vise od godinu dana bez ugovorne obaveze... Za te pare, stvarno odlican telefon... Samo se nadam da nisu rasprodati do sada...
[ Mister Big Time @ 10.01.2011. 07:42 ] @
Najbolje otici u neku radnju kod bilo kog operatera gde je telefon izlozen pa se licno uveriti u (ne)kvalitet displeja... tako cu ja barem ;)

P.S. koliko para toliko muzike, ja gledam telefon preko paketa pa ne mogu da uporedujem sa samsunzima i ostalima na slobodnom trzistu.



EDIT: Ekran Rezolucija 240 x 320 piksela
Tip TFT 16M colors (65K efektivno)
Veličina 2.55 inčna
Osetljiv na dodir Da, capacitive


Ovo su podaci sa SE X10 mini pro.
Video sam ga u praksi i slika je odlicna. Ista rezolucija ali manji ekran nego kod WF. Slika je odlicna a ovaj telefon niko ne pljuje da je "Android sa najmanjom rezolucijom' kao sto pisu pametni novinari za HTC WF.
Pitam se pitam.. :)




[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 10.01.2011. u 11:33 GMT+1]
[ pri3rak @ 10.01.2011. 11:15 ] @
Hajde pokusaj da shvatis cemu dizanje rezulucije sluzi, unapred ti kazem da ni bolja ni ostrija slika nisu primarni razlog Takodja razmisljaj na temu zbog cega nema smisla drzati vecu rezoluciju na xperia 10 mini, i zbog cega tog smisla ima na WF-u ...

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 10.01.2011. u 12:26 GMT+1]
[ calexx @ 10.01.2011. 11:27 ] @
Taj SE ima Android 1,6 i može 2,1, ekran je manji, mislim da ima i manje memorije ... pa odluči.

Šta znači količina informacija koje stanu na ekran iste veličine i različite rezolucije osim veličine piksela? Ja to nešto ne shvatam.
[ pri3rak @ 10.01.2011. 12:18 ] @
Ozbiljno ili zezas?

Za slucaj da je ozbiljno, to znaci da ce ti veca slika stati na ekranu vece nego na ekranu manje rezolucije sto je valjda logicno samo po sebi.Jos slikovitije uzmi dva uredjaja iste dijagonale.Jedan sa 240x320 i jedan sa 320x480 otvori neki poduzi (tekstualni) e-mail, i kazi lepo na kom uredjaju ces procitati vecu kolicinu teksta bez skrolovanja.Nekako smatram da se podrazumeva oblikom i velicinom identicni font, kao i softver u oba slucaja.

Ako ti je problem da sliku kapiras kao informaciju kladim se da tekst nije :)
[ calexx @ 10.01.2011. 12:38 ] @
Ozbiljno.

Verovatno će na ekranu rezolucije 3200x4800 da se ispiše hiljadu redova teksta u kome će slova da budu visoka 0,001mm (ne uzimati broj za tačan, samo sam onako napisao) i koji ja neću moći da pročitam. Takođe, na ekranu rezolucije 320x240 i na ekranu rezolucije 320x480 će slika veličine 3200x4800 da se vidi cela (osim ako se ne koristi varijanta da se prikaže u realnim pikselima) samo što će pikseli na manjoj rezoluciji da budu veći. Slično je za tekst, ako se promeni veličina slova, prikazaće istu količinu teksta ali će na slabijoj rezoluciji da budu veći pikseli.

Ili misliš da ja na monitoru sa rezolucijom 1280x1024 neću moći da vidim sliku koja je 1920x1080?
[ pri3rak @ 10.01.2011. 12:49 ] @
Postoji smisleno ogranicenje velicine rezolucije u odnosu na dijagonalu.Na 3.2 dijagonali pri rezoluciji 320x480 sa default velicinom fontova ne postoji problem citljivosti, osim ako posmatrac nije slabovid.U tom sluccaju je WF bolji izbor.Pitanje jeste zbog cega igonorisati tu cinjenicu :) I sliku trebas kapirati ipak malo sire, ne kao samo kao fotografiju koju su upucao pre neki minut, vec kao samu sliku ekrana koju vidis.To se recimo moze reflektovati i na broj desktop elemenata koji ce ti stati na ekranu.Evo pitanjce da li ces moci isti broj ikona (iste velicine) da stavis na ekrane razlicite rezolucije, da li ce ti u nekim aplikacijama stati isti broj tabova itd ...

Mocices veliku sliku naravno resizeovanu gledati i na 800x600 pa opet sigurno ne bi voleo da radis u toj rezlouciji na desktopu :)
[ S A J A @ 10.01.2011. 15:11 ] @
Postoji nešto što se zove skaliranje. Ako je rezolucija veća onda će i slova moći da budu manja a da se vide. A ako je rezolucija mala onda slova moraju da budu veća kako bi se videla. Dakle, veličina rezolucije ima veze sa količinom podataka koji mogu da se prikažu na ekranu.
[ Veyron @ 10.01.2011. 15:32 ] @
Moram da se ukljucim, imao sam ovaj telefon par dana, prodao sam ga iz razloga sto sam imao dobar dobitak u odnosu kupljeno-prodato.
E sad, tel. kao tel. nije los. Zavrsna izrada dobra, zvuk i prijem signala takodje na dobrom nivou, ali ono sto ljudi ovde pominju u negativnom kontekstu za ekran je opravdano. Naime, wildfire ima istu rezoluciju kao nokia c5-00, a fazon ima 0,5 inca vecu dijagonalu (ne znam tacno koliko je, napisao sam odokativno). Ovo, ne da je mana ovom telefonu, nego je nesto sto ja nikako ne razumem. Ne poredimo ga sa desire hd i sl. hajde da ga poredimo sa magic, hero i legend modelima koji su vec odavno u upotrebi. Mnogo mala rezolucija, tu nema nikakve diskusije. Igo ne radi kako treba, mnoge aplikacije su pisane za 320x480. Prost primer cete dobiti ako u photoshopu sliku sa 240x320 povecate na 320x480. Slika gubi svoj fokus, isto kao sto kod wf slova gube fokus u npr. porukama. Verujte mi, imao sam tattoo, slova su ostrija na tattoo zbog manje dijagonale ekrana, na nokiji c5-00 su jos ostrije! To su vam kao one plazme sto kostaju 60.000din, sve ful, ali rezolucija 1024x768, pa ne bi bez veze full hd lcd od 37 inca bio 65.000... rezolucija je mnogo bitna... po meni....
poz

edit:
sada sam video, razlika u velicini ekrana izmedju nokie c5-00 i wildfire-a je ceo inc ili 2.54cm, a rezolucija ista

[Ovu poruku je menjao Veyron dana 10.01.2011. u 19:34 GMT+1]
[ calexx @ 10.01.2011. 18:40 ] @
Citat:
pri3rak: Evo pitanjce da li ces moci isti broj ikona (iste velicine) da stavis na ekrane razlicite rezolucije
Naravno, na većoj rezoluciji će da stane više ikona ... manjih. Da li si možda na nekom telefonu veće rezolucije video 50 ikona u redu ili isto kao i kod WF? Evo konkretne slike, levo je telefon koji ima 480x800, desni 240x320. Oba imaju po 4 ikone u redu, prvi ima veću visinu što je i normalno. Na ovom sa većom rezolucijom ne može da se postavi 20 ikona u redu (tj može ali to neko mora i da vidi) i jedina razlika je što bi na desnom trebalo da je krupniji piksel. A tu se svi slažu da i nije bitno tj mnogo primetno. Da li bi neki budući telefon sa 4800x8000 imao 100 ikona u redu?
Rezolucija na Wildfire je verovatno bolja nego na bilo kom TFT monitoru a ne sećam se da nekome smetaju krupni pikseli.

[ pri3rak @ 10.01.2011. 18:57 ] @
Citat:
Evo konkretne slike, levo je telefon koji ima 480x800, desni 240x320.

Zaboravio si da kazes da je to promo slika, tj marketinska navlakusa :) Da li zelis da kazes ove ikone u realnosti identicno (kvalitetno) izgledaju?

Citat:
Rezolucija na Wildfire je verovatno bolja nego na bilo kom TFT monitoru a ne sećam se da nekome smetaju krupni pikseli.

Ne verujem da se danas negde prave monitori koji imaju rezoluciju 240x320 :) Vidis bilo bi korisno da ukapiras razliku izmedju rezolucije i PPI-a (gustine ili prosto broja piksela po incu), kao i da pokapiras razliku u nacinu koriscenja telefona i monitora u svetlu prosecne udaljenosti od oka korisnika :)

P.S npr. MacBook Pro sa 17inch ekranom i 1920x1200 rezolucijom ima 133.19ppi, a WF 240x320 sa 3.2 dijagonalom 125ppi :)

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 10.01.2011. u 20:10 GMT+1]
[ ninjaz @ 10.01.2011. 19:06 ] @
Citat:
pri3rak: Zaboravio si da kazes da je to promo slika, tj marketinska navlakusa :) Da li zelis da kazes ove ikone u realnosti identicno (kvalitetno) izgledaju? 


Hoce da kaze da na obe rezolucije na pocetnom ekranu staje isti broj ikona. To je i logicno, posto je ista dijagonala. Ako bi ikone pratile rezoluciju bile bi mnogo male, pogotovu na vecim (800x480) rezolucijama. Naravno da ne izgledaju podjedanko kvalitetno.
[ pri3rak @ 10.01.2011. 19:31 ] @
Dve tvrdnje koje si izneo nisu tacne.

1. Na pocetnom ekranu staje isti broj ikona
2. Iste dijagonale su u pitanju

Ako posmatras ekran kao matricu ciji su elementi ikone onda je tacno da u ovom slucaju imaju isti broj kolona, ali da onaj prvi ima veci broj redova => nemaju bas isti broj elemnata (ikonica).

Razlika u dijagonalama je evidentna u samim specifikacijama uredjaja.
[ calexx @ 10.01.2011. 20:03 ] @
Ono su realne slike a kasnije ću da skinem screenshot sa WF i postavim ovde, čim se vratim.

Misliš da je realna rezolucija 1920x120 na 17"? Ja sam u principu mislio na 1920x1080 na 22" ... otprilike. To bi bilo sličnije rezoluciji 320x240 na 3,2" ... mrzi me da sad računam, eto ti izmeri koliko je ppi na 22" monitoru sa 1920x1080.

Napisao sam da na većoj rezoluciji može da se postavi više ikona ... koje niko neće moći da vidi. Možda bi neko sa Desire HD mogao da napiše koliko je standardno ikona po horizontali, vertikala je veća zbog drugačije rezolucije pa nije merljivo. Po visini će da stane više ikona, jednostavno zato što je dijagonala veća a ne zbog rezolucije. Da li stvarno misliš da je na njemu 10 ikona po horizontali?
[ ninjaz @ 10.01.2011. 20:03 ] @
1. Na default Sense pocetnom ekranu na svim rezolucijama mozes da stavis ukupno 4x4 = 16 ikonica. Na nekim zamena za pocetni ekran moze da se definise broj redova i kolona, ali je default 4x4.
2. Oko dijagonale sam pogresio, ne videh da je Desire HD na slici.

[ calexx @ 10.01.2011. 20:10 ] @
O tome ja i pišem, na ekranu veće rezolucije će da bude kvalitetnija ikona, finija slova ... ali je to pitanje piksela i onda na licu mesta može da se vidi da li je krupno ili ne. Na ekran neće da stane više ikona ili više slova (iste veličine ali druge rezolucije). Može da stane ali bi bilo previše sitno.
[ pri3rak @ 10.01.2011. 20:14 ] @
Oko MB Pro i rezolucije, da to je tacan podatak, Apple je umeo da laze oko specifikacija ekrana, ali do sada nije odvalio nesto po pitanju rezolucije. Za ppi proracun http://members.ping.de/~sven/dpi.html

Nego hajd daje neki (duzi) tekst ovde, bilo sta pa lepo sami sebi posaljemo na e-mail i okacimo screenshotove, da resimo pitanje kolicne citljivog teksta :)
[ ninjaz @ 10.01.2011. 20:19 ] @
Android pocetni ekrani su zamisljeni tako da budu 4x4 i ako su ekrani razlicitih odnosa stranica, 320x240 je 4:3, 480x320 je 3:2 i 800x480 je 5:3
Ali ce se u aplikacijama videti vise redova teksta iste velicine (ne velicine fonta) na 5:3 nego na 4:3.
[ calexx @ 10.01.2011. 20:20 ] @
Kasnije, sad moram da idem.

Nego jedno pitanje, kada kreiram neki kontakt, prvi put nudi da se broj označi kao mobilni a svaki sledeći može da bude ili fiksni, poslovni, kućni ... ne može drugi mobilni. Onda sam prebacio sve kontakte sa Nokia 6120 na kojoj se labele proizvoljno menjaju i onda svaki kontakt dobije ono što je bilo na tom telefonu. Huawei* telefon ima varijantu da se dodaje još mobilnih ali WF nema. Sada to radim tako što prvo upišem broj u Nokia imenik pa ga dobacim u WF i onda je kako mi odgovara.

*Za WF se priča da je slab hardver pa ne podržava live wallpaperse ali Huawei, koji je sigurno sličan ali slabiji, podržava. Izgleda da Kinezi bolje kombinuju.
[ ninjaz @ 10.01.2011. 20:27 ] @
Kad kreiras kontakt imas opciju Google (sinhronizuje sa google nalogom), Phone i SIM. Kod Google kontakta mozes da definises da vise brojeva budu tip mobilni, dok kod Phone mozes samo jedan mobilni da dodas.
[ pri3rak @ 10.01.2011. 20:46 ] @
Android ekrani jesu 4x4 fakat :) Samo na WF aplikacioni meni ima 3 umesto 4 reda ...

Sto se kontakata tice, meni su svi lepo sredjeni u outlook-u.To se lepo da izvesti u gmail, a odatle syncovati sa uredjajem.Outlook je pogodan jer se moze syncovati i sa symbian-om, wm, ... uredjajima.

Pitanje brzine android uredjaja je pomalo skakljivo.LG je skoro "pustio buvu" da je na 2.3 neophodan uredjaj sa 1GHz, pa je to posle demantovano.FroYo Live Wallpaperi rade lepo na motoroli milestone koja nema posebno brz procesor http://www.youtube.com/watch?v=H9uJd2-Cd5g .
[ stonexman @ 10.01.2011. 20:58 ] @
Evo malo screenshotova :

;;

;;

;;

[Ovu poruku je menjao stonexman dana 11.01.2011. u 00:44 GMT+1]
[ pri3rak @ 10.01.2011. 21:22 ] @
I od mene





[ bakara @ 10.01.2011. 21:25 ] @
E jos jos samo da je u stvarnosti ovako lep ekran kao u ovim screenshotovima...

Aj sad neka neko postavi screen od samsung spice sa amoled ekranom i 320x480 za iste pare...


edit, ma evo ja cu:







A posebno sto je ekran na wf bled kao da ima 65k boja...
[ pri3rak @ 10.01.2011. 21:38 ] @
Ja vec jesam.Ono su screenshotovi sa spice, samo ona ipak nema amoled, vec kapacitivni tft ekran :)

http://www.samsung.com/ie/cons...d_detail&tab=specification

No je za cenovnu klasu uredjaja ekran je i vise nego korektan.
[ bakara @ 10.01.2011. 21:43 ] @
Citat:
pri3rak: Ja vec jesam.Ono su screenshotovi sa spice, samo ona ipak nema amoled, vec kapacitivni tft ekran

U pravu si pomesao sam ga sa Samsung I7500 Galaxy a i on se sad prodaje za sitnu lovu
[ pri3rak @ 10.01.2011. 21:51 ] @
i7500 je mnogo nesretno koncipiran urejdaj.Od i5700 ima bolju kameru, led flash, bolji ekran i 8Gb interne memorije, ali sporiji procesor, i na zalost izostanak updatea na 2.1.Osetna je razlika u brzini izmedju 1.5 i 2.1 na spica-i, koja ima brzi procesor, pa bi takav update, ako ne zbog feature list-a, znacio zbog brzine.
[ lord_celtic @ 11.01.2011. 07:17 ] @

ovo je sa magica 320x480

[ Mister Big Time @ 11.01.2011. 07:43 ] @
Mozete li da navedete potrosnju GPRS saobracaja na WF (tj. na bilo kom HTC/AND telefonu)... cisto da vidim da li da uzimam jaci paket zbog protoka ili ce Klik biti dovoljan kao do sada na Symbian-u.

[ pri3rak @ 11.01.2011. 08:21 ] @
Prelistaj temu od pocetka, mislim da je neko to vec uradio Inace nema potrosnje koju ti ne mozes da regulises, tj nista ti se ne odvija iza ledja i trosi protok.Sva (auto)sync-ovanja mozes da poiskljucujes i da trosis samo kad i koliko zelis ...
[ calexx @ 11.01.2011. 08:54 ] @
Koji si paket uopšte planirao? Ja sam uzeo Prenesi 400 za oko 1400 pa sam dodavao klik dok je bio besplatan ... sada razmišljam kako dalje. Bolje bi bilo da sam uzeo Prenesi Plus 1GB jer bih u startu dao 2000 manje učešća za telefon, paket košta oko 350 više ali ima 1GB saobraćaja, 1000SMS, 1000 minuta u mreži i nešto manje minuta u domaćem saobraćaju. Tada nisam znao da ovo ume da potroši prilično. :( Ne znam da li bih sada mogao da se prebacim na taj paket.
Posle prve škole koju sam platio (nisam aktivirao klik a umeo sam da testiram kako radi HSDPA sa ozbiljnim stvarima), prebacio sam se na klik i nije bilo prekoračenja. Sada sam otišao u drugu krajnost, izbacio sam šortkatove za 4 stavke, GPS, Bluetooth, Mobile Network i Wi-Fi i sve to mi je isključeno a uključujem po potrebi. Naravno, pre toga sam išao redom i isključio sve sinhronizacije, apdejte, provere ... ali se desi da nekad nešto promakne pa je bolje da bude isključeno.

E da, evo one prve slike koja je optužena da je marketinška navlakuša i uz nju i skrinšot sa mog telefona. Jedino ne znam gde pobegoše informacije o vremenu ali je to manje bitno. Boje su čak manje blede nego na navlakuši a ima takođe 4 ikone u redu ... koje možda jesu sa krupnijim pikselima ali ima isto informacija.
Što se količine teksta tiče ... mogu da zumBiram do trenutka kada više ne mogu da čitam bez lupe ... a pod lupom je i dalje čitljivo što znači da ni tu nema neke prednosti.

[ Mister Big Time @ 11.01.2011. 09:32 ] @
Pa isto sam mislio 400 (moram da predjem sa 325 xD) + klik 150 mb. A ako se pokaze kao usko grlo da menjam na PPlus 1 GB ali mi ne odgovara manja minutaza...

Dakle i ti mozes da promenis paket na bilo koji skuplji bez obzira na ugovornu obavezu, ali na slabiji ne mozes :)



[ calexx @ 11.01.2011. 10:42 ] @
Nisam nešto razgledao pa ne znam to oko prelazaka, trebalo je da tako odmah razmišljam i onda se ne bih pukao sa 75MB u prvom mesecu a uštedeo bih i 2k učešća. Sada sam isključio sve što troši, kući uključim wireless, po gradu mi nešto i nije potrebno mada ima tu i tamo hot spotova ... videću da li ću ovog meseca da imam prekoračenje do cene Prenesi plus 1GB pa ću da razmislim. Za ovih desetak dana sam ugurao 2,24 dinara pa možda ovako i ostane. Minuti su mi dovoljni, možda i zato što imam još dve postpejd kartice, sada ću da ih pametno upotrebim pa bar neće da propadnu. ;)
Preračunaj se, vidi da li ti je bolje 400 minuta, 400 SMS i Klik 150MB ili 300 minuta plus 1000 minuta u Telenoru plus 1GB plus 1000 SMS.
[ pri3rak @ 11.01.2011. 10:44 ] @
Citat:
E da, evo one prve slike koja je optužena da je marketinška navlakuša i uz nju i skrinšot sa mog telefona


Pa ne mozes screenshot koristi kao dokaz za tu tvrdnju.To mozes uciniti tako sto ce kao na onoj marketinskoj navlakusi jedan pored drugog slikati u odgovarajucim svetlosnim uslovima, dovoljno kvalitetnim aparatom, aparat ciji je onaj prvi screenshot, i WF jedan pored drugog.Jedno je screenshot koji gledas na nekom monitoru sa udaljenosti od 0.5-.7m a skroz drugo slika ekrana telefona u ruci
[ Mister Big Time @ 11.01.2011. 11:05 ] @
Citat:
calexx: Nisam nešto razgledao pa ne znam to oko prelazaka, trebalo je da tako odmah razmišljam i onda se ne bih pukao sa 75MB u prvom mesecu a uštedeo bih i 2k učešća. Sada sam isključio sve što troši, kući uključim wireless, po gradu mi nešto i nije potrebno mada ima tu i tamo hot spotova ... videću da li ću ovog meseca da imam prekoračenje do cene Prenesi plus 1GB pa ću da razmislim. Za ovih desetak dana sam ugurao 2,24 dinara pa možda ovako i ostane. Minuti su mi dovoljni, možda i zato što imam još dve postpejd kartice, sada ću da ih pametno upotrebim pa bar neće da propadnu. ;)
Preračunaj se, vidi da li ti je bolje 400 minuta, 400 SMS i Klik 150MB ili 300 minuta plus 1000 minuta u Telenoru plus 1GB plus 1000 SMS.


Znaci usko grlo ti je klik tj. 150 mb? Sve je to naravno individualno, ali... ja bih pre isao na 400 paket jer mi je to potrebnije pre svega. Bitno je da sa njega mogu preci na PP 1GB, ali obratno nikako ne moze zbog ugovorne obaveze na iznos od 1700 i kusur din paket.
1000 SMS u zivotu ne mogu da spucam, a telenor minuti mi ne znace previse kada ispucam one univerzalne... 1 GB je previse, da je 500 pa i nekako.

Mada matematika kaze da uz klik prenesi 400 izadje skoro isto kao Prenesi Plus 1 GB po ceni... :S



[ calexx @ 11.01.2011. 11:52 ] @
Nije mi usko grlo, to što sam pomenuo mi je odnelo 75MB što po regularnoj ceni nije malo. :( Posle sam uzimao klik ali i sve manje trošio, sada probam da ne trošim ništa ili da trošim manje pa da prenesi 400 i ta potrošnja budu manja nego prenesi plus 1GB. Ako planiraš klik, onda je u zbiru tu negde pa premeri ostalo.
Ja tada nisam isključio razne sinhronizacije, kreirao sam neke mejl naloge koji su baš povukli, čak sam puštao youtube a da se nisam nakačio na wifi ... i odoše megabajti. Sada sam se opametio, ne igram se pošto sam sve probao pa ostaje samo ono osnovno ... što možda i neće da znači prelazak na drugi paket.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2011. 13:03 ] @
Citat:
S A J A: Podešavanjima može dosta toga da se pogasi ali je nemoguće svesti na nulu.

Moguće je. Ako telefon nema podešavanja za izlazak na net, onda nema načina da se konektuje, osim preko Wi-Fi.

Ja trošim ispod 200 MB i koristim telefon za sve osim za YT.
[ calexx @ 11.01.2011. 13:45 ] @
Naravno, samo što sam za sebe sam učio školu. ;) Sada sam na oba Android telefona izbacio ikonice za uklj/iskl kritičnih delova i onda može da se slika ... osim ako se ne zaboravim.
[ S A J A @ 11.01.2011. 17:51 ] @
Postoje programi, npr. JuiceDefender i kome možeš da podesiš vreme kad da pali/gasi data konekcije, wifi i druge opcije. Na primer, postaviš da se prilikom gašenja ekrana zatvaraju sve konekcije ili tokom noći.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2011. 18:10 ] @
Imao sam JD do pre par nedelja i skinuo sam ga jer mi je blago usporavao telefon od kako sam ga stavio (sad je opet brz), a nikakvu osetnu korist nisam primetio od njega. Hoću reći, ako mi je telefon do jutra na punjaču, onda nema potrebe da JD glumi šerifa u toku noći...ili da isključuje ili uključuje Wi-Fi kad to sam mogu uraditi jednim "klikom" kad planiram da budem duži vrem. period provedem van kuće i kad znam da će trebati baterija. Tu je i isključenje data konekcije i osvetljenja.
[ nvukelic @ 11.01.2011. 19:40 ] @
Ja sam za ova dva meseca korišćenja WF spucao po 800-900MB svaki mesec .
[ Mister Big Time @ 11.01.2011. 20:12 ] @
Sad me utesi nvukelic

BTW jedan neozbiljan test i poredjenje 1:1...
http://bigphonefight.com/htc-w...sony-ericsson-xperia-x8-review


Citat:
The Xperia X8 narrowly edges out the HTC phone thanks to a better screen, with a far better resolution. It’s also smaller than the Wildfire and although it launched with Android 1.6, Sony Ericsson will be rolling out version 2.1 later in 2010.


Citat:
The Xperia X8 has a slightly speedier 600MHz processor. It beats the Wildfire on paper, but you might be hard-pressed to notice any difference between the two in everyday usage. HTC’s handset is based on Android 2.1 (Eclair) with HTC Sense UI, while Sony Ericsson’s phone uses the older Android 1.6 build. (2-4)





[ pri3rak @ 11.01.2011. 20:21 ] @
A datum clanka?
[ calexx @ 11.01.2011. 20:29 ] @
Sve mi se čini da ti i nećeš da kupiš telefon nego se samo raspituješ. ;) Ama nađi nekoga ko ima WF, nekoga ko ima neki bolji ili SE, pogledaj i uporedi kako ti deluje, kako se vidi, kako se koristi, onda razmisli da li ti nešto znači više megapiksela u aparatu ili nekoliko MHz u procesoru ... i kupi. Ako nemaš neke konkretne planove da ti te razlike znače, onda će sve ovo da ti bude isto, ako košta isto.

Nije problem da se potroše i gigabajti mesečno, ako su već uračunati. Meni je lakše da potrošim to nego da iskuckam onolike poruke ili da razgovaram sve one minute.
[ Mister Big Time @ 11.01.2011. 20:53 ] @
calexx, jel to meni upuceno? :)
(nisam skapirao zaista)

Ako jeste, imao sam dva pitanja na koja sam dobio solidne odgovore i to je to. A ima pravo i neko da se dvoumi malo, premda nisam od te sorte.

Pozdrav!

P.S. Za paket - to je dosta individualno, zato i rekoh da meni treba vise minuta a manje poruka i MB...
[ miroslavL @ 11.01.2011. 22:03 ] @
Ja stvarno ne znam o kakvim pikselima govorite (mislim, znam za prednosti i mane razlicitih rezolucija na većim i manjim ekranima), ali iskreno - govoreći o Androidu i pomenutim telefonima ja je ne vidim. Sad mi bio ortak kod mene i ima Galaxy S a ja Wildfire, i upoređujući jedan i drugi ja ne vidim uopšte neku razliku, sem što je taj Galaxy glomazniji (naravno, ima veći ekran) i što mu igre tečno rade tj. ne seckaju, ali pošto fon ne koristim za igranje igrica nebi nikad dao duplo više para samo zbog toga. Čak nema ni blic na Galaxyju i plastika je užasnog kvaliteta za razliku od Wildfire-a.
[ calexx @ 11.01.2011. 22:04 ] @
Pa tebi, čini mi se da si rešio da uzmeš WF a onda par puta ubacuješ neke alternativne ideje ... na kraju svega ćeš da uzmeš bilo šta i mučiće te pitanje da li je bilo bolje da si uzeo ono drugo, šta god da je. Ja sam video ponudu za WF, nisam našao slične po sličnoj ceni i otišao sam u prodavnicu.
[ Mister Big Time @ 11.01.2011. 22:23 ] @
Heh, pa kad me bombarduju sa vise strana da je WF los te ovo te ono... :roll: Al' ne dam se tako lako

Javljam kad ga uzmem (i sta sam uzeo )

Poz!


@miroslavL: Good one, nadam se da si bio koliko-toliko objektivan, cini mi se da je ekran drugaciji (AMOLED) kod tog Galaxyja...
[ S A J A @ 11.01.2011. 22:37 ] @
Citat:
miroslavL: Ja stvarno ne znam o kakvim pikselima govorite (mislim, znam za prednosti i mane razlicitih rezolucija na većim i manjim ekranima), ali iskreno - govoreći o Androidu i pomenutim telefonima ja je ne vidim. Sad mi bio ortak kod mene i ima Galaxy S a ja Wildfire, i upoređujući jedan i drugi ja ne vidim uopšte neku razliku, sem što je taj Galaxy glomazniji (naravno, ima veći ekran) i što mu igre tečno rade tj. ne seckaju, ali pošto fon ne koristim za igranje igrica nebi nikad dao duplo više para samo zbog toga. Čak nema ni blic na Galaxyju i plastika je užasnog kvaliteta za razliku od Wildfire-a.


Ne znam šta sli gledao ali razlika između ekrana Galaxy S i WF-a je ogromna. Osim što galaxy ima veću rezoluciju na kojoj se pikseli ne vide, ekran je u Super AMOLED tehnologiji koja je svetlosnu godninu naprednija od LCD ekrana sa pozadinskim osvetljenjem kakav ima WF. Poenta AMOLED akrana je što nemaju pozadinsko osvetljenje, svaki piksel svetli a crna su prosto ugašeni pikseli. Zato je na galaxy-ju crna crna a na WF-u je crna siva. Takođe, ako imam crni wallpaper i pretežno crne teme na ekranu, ja štedim bateriju (jer pikseli ne svetle) dok je kod LCD ekrana to nebitno, baterija se troši isto nebitno dal je ekran crn ili beo.

Što se tiče kvaliteta kućišta, tu si u pravu. Galaxy je sav plastičan i to malo kvari dojam ali gledali su da uštede. Zamisli da još ima kvalitetno aluminijumsko kućište na ovu cenu, pa niko ga ne bi kupio.
[ osmania @ 11.01.2011. 23:05 ] @
Pa brate uzme se Legend naj telefon koji postoji na svijetu.

Mali a veliki
nije glomazan
kuciste od jednog komada alaminijma a ostalo je gumena plastika (jako kvalitetna)
display je crn mislim crna boja je bas crna boja i rezolucija je dva puta bolja od WF
a osvjetljenje na WF je ono ne znam prvi put kad sam vidio posmislio sam 256 boja ima samo...
odvalio sam ali mislim WF za 130 eura moze se naci komotno (dobro ocuvan ko nov)... mada mislim da telefon nije za ozbiljnost...
[ ensonar @ 12.01.2011. 17:36 ] @
jel mozhe neko da mi pojasni GPRS i MMS setup na Wildfire-u poshto gospoda iz Telenora nemaju automatski setup za ovaj telefon nego upucuju ljude na manuelna podeshavanja koja ne rade. Sve sam prekontrolisao 20 puta i namestio tachno do slovceta kako stoji u podeshavanju ali ne radi iz nekog razloga.

thanks
[ Mister Big Time @ 12.01.2011. 18:16 ] @
ma lako cemo za podesavanja, nego kako si ti zadovoljan ekranom

Salu na stranu, ne bi trebalo da bude problem samo prati zvanicne parametre.

[ calexx @ 12.01.2011. 18:18 ] @
Otkud onda meni oba APN podešavanja? Odavno me to ne zanima pa i ne podešavam ali su tu oba. Naravno, nema potrebe tražiti podešavanja baš za neki telefon, dovoljno je da se upiše nekoliko parametara na predviđena mesta koja uglavnom liče na svim telefonima. A sve je na toj adresi.
Ti još nisi pogledao telefom? ;)
[ nvukelic @ 12.01.2011. 18:24 ] @
Telenor Internet:

Name: Telenor Internet
APN: internet
Proxy: 217.65.192.33
Port 8080
Username: telenor
Password: ne znam koja je, stoje mi zvezdice :)
Server, MMSC, MMS proxy i MMS port: not set
MMS Protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC:01
Auth. type: not set
APN type: default

Telenor MMS:

Name: Telenor MMS
APN: mms
Proxy, Port, Username, Password, Server: not set
MMSC: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
MMS Proxy: 217.065.192.033
MMS Port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 01
Auth type: not set
APN type: mms

U suštini, isto kao i ovde: http://www.telenor.rs/?section=private&page=6949, pa odaberi HTC->Wildfire

Jesi telefon uzeo kod njih?
[ Mister Big Time @ 12.01.2011. 19:02 ] @
Citat:
calexx:
Ti još nisi pogledao telefom? ;)


Jesam... al' guzva nenormalna po shop-ovima, zato cu da narucim preko eshopa :)

Ono sto sam pogledao nema zamerki, ali sam primetio kao kod starih CRT monitora na 800x600 kada se stavi nisko osvezenje (60Hz) pa kad mu roknes na 85Hz bude super... kada gledam ikonice i ekran to mi je bio utisak nista drugo dramaticno katastrofalno kako neki predstavljaju. Da nisam citao ovolike price pitanje da li bih i to primetio...



[ ensonar @ 12.01.2011. 21:08 ] @
shta znam, meni je ovo prvi fon posle SonyEricsson C702 koji imam dugo tako da mi je display odlichan, mada video sam i Samsungove AMOLED-ove koji su bash perverzija ali ne zhalim se. Problematichna mi je malo tastatura, treba se privici na touch kbd, chesto zabodem pogreshno slovo ili broj ili nekoliko njih zajedno :D

Ugavnom, utisci su pozitivni, a sad da li ce biti pouzdaniji ili funkcionalniji od Sondzhe, videcemo vremenom :D

poz
[ ensonar @ 12.01.2011. 21:38 ] @
e da, jel mora baterija da se formira uopshte?
[ calexx @ 12.01.2011. 21:51 ] @
Litijum jonske baterije se ne formiraju, pusti je da se isprazni, napuni je do kraja, par puta radi tako a posle kako hoćeš. Tastatura se lakše koristi ako okreneš telefon horizontalno pa tasteri budu veći. Ja sam instalirao srpsku tastaturu koja ima i latinicu i ćirilicu i može da se podešava veličina pa mi je sasvim upotrebljivo. Druga priča je sa onim telefonima kod kojih mora da se pritisne pa je problem uz ivicu ekrana, zato je korisna olovčica. Kod WF može i bez nje.
[ ninjaz @ 12.01.2011. 22:55 ] @
Kazes da ne treba da se formira, a opisao si postupak formiranja. Bitno je novu bateriju prvi put napuniti do kraja, a ne isprazniti.
[ calexx @ 12.01.2011. 23:21 ] @
Obično se pod formiranje misli da se tri puta puni po 12 ili 15 sati pa onda troši do kraja. Ja sam zapamtio uputsvo sa nekog starog telefona gde je pisalo da se pusti da se baterija, a litijum jonske dolaze pomalo napunjene, isprazni pa napuni do vrha a posle sam navikao da tako radim bar nekoliko puta. Retko radim drugačije, osim ako se baš ne desi da ne mogu tako.
[ ninjaz @ 12.01.2011. 23:44 ] @
Dolaze sa 40% napunjenosti. Evo sad sam bas pretrazio HTC Desire User Guide:
Citat:
The battery is partially charged when shipped. Before you turn on and start using your
phone, it is recommended that you charge the battery. Some batteries perform best after
several full charge/discharge cycles.

Delimicno si u pravu. Znaci, novu bateriju napuniti, pa nekoliko puta prazniti i puniti do kraja.
[ nvukelic @ 12.01.2011. 23:46 ] @
Citat:
calexx: ...zato je korisna olovčica. Kod WF može i bez nje.

Ne da može, nego mora bez olovčice, samo živa koža . Osim ako ne misliš na kapacitativni stilus...
[ ensonar @ 13.01.2011. 16:53 ] @
kako radi 2.2 na Wildfire?
Ponudio mi je update ali sam chuo par loshih iskustava pa ne znam da li vredli kliktati..

thanx
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.01.2011. 18:39 ] @
Da su glasine tačne, onda bi WF verovatno bio jedini telefon kome 2.2 nije doneo brzinu i unapređenje sistema :)
[ ensonar @ 13.01.2011. 18:45 ] @
onda vecheras upgrade :P
thanx
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.01.2011. 18:51 ] @
Pre toga sinhronizuj kontakte i bekapuj šta ti treba, za svaki slučaj :)
[ nvukelic @ 13.01.2011. 19:49 ] @
Citat:
ensonar: kako radi 2.2 na Wildfire?
Ponudio mi je update ali sam chuo par loshih iskustava pa ne znam da li vredli kliktati..

thanx


Vredi, možda i najviše zbog podrške za Apps2sd.
[ ensonar @ 13.01.2011. 21:14 ] @
ok, gotovo i radi, milinica mica ;)
[ ensonar @ 15.01.2011. 13:22 ] @
Poshto mi je haos nastao medju kontaktima posle prelaska na WF pitao sma se jel postoji neki app kojim mogu preko PC-ja da sredim sve kontakte i nadjoh totalno najjachi app za to ikad ;) MyPhoneExplorer - www.fjsoft.at/en/downloads.php

Ne mogu da verujem da HTC nema nishta slichno..

Radi edit kontakata, sms-ove, backup, chak mozhe i screenshot da se napravi, evo mog:



Josh neshto, jel zna neko kako i da li mozhe da se promeni standardna crna tema u onu sa belim taskbarom? Nekako mi je vishe Androidski :)

[Ovu poruku je menjao ensonar dana 15.01.2011. u 14:41 GMT+1]
[ milosh76 @ 15.01.2011. 13:51 ] @
1) da vas pitam da li neko ima ANDROID 2.3, nije jos uvek zvanicno, ali postoji.
2) kakva je kamera, kako slika pri losijem svetlu, moze i neki primer nemam nista protiv? :D
3) uz Telenor paket se dobija koja verzija Androida i koja kartica (na sajtu pise 2Gb)?
4) koja kartica je dovoljna za lagodno koriscenje, pod uslovom da se koristi GPS i mape Evrope?
5) koliko u proseku traje baterija sa prosecnim telefoniranjem, surfovanjem...
6) da li je neophodan neki antivirus ili to sto je Android radjen na bazi Linuxa je dovoljna zastita?




Toliko od mene za sada.
[ calexx @ 15.01.2011. 15:03 ] @
Čemu beta verzija ako sa njom radi 20% osnovnih stvari?

Kamera? Meni je super za slike u kontaktima a nekad se desi da uslikam nešto ako nemam normalan aparat, čisto informacije radi. Ako veliki broj digitalnih aparata pravi loše slike, zašto bih od telefona očekivao dobru? Slikanje informacije radi, za neko ozbiljnije služe foto aparati.

Verovatno se dobije zvanična verzija 2,1 i onda se uradi online update na 2,2. Ja sam dobio karticu 2GB i zamenio sam je sa 4GB a ova je završila u nekom starom telefonu.
[ milosh76 @ 15.01.2011. 15:09 ] @
Na pocetku teme je bila recenica da nece postojati Android 2.3 zato sam to stavio :D

Jel moze odgovor i na ova pitanja
Citat:

4) koja kartica je dovoljna za lagodno koriscenje, pod uslovom da se koristi GPS i mape Evrope?
5) koliko u proseku traje baterija sa prosecnim telefoniranjem, surfovanjem...
6) da li je neophodan neki antivirus ili to sto je Android radjen na bazi Linuxa je dovoljna zastita?

[ nvukelic @ 15.01.2011. 15:14 ] @
Citat:
milosh76: 1) da vas pitam da li neko ima ANDROID 2.3, nije jos uvek zvanicno, ali postoji.
2) kakva je kamera, kako slika pri losijem svetlu, moze i neki primer nemam nista protiv? :D
3) uz Telenor paket se dobija koja verzija Androida i koja kartica (na sajtu pise 2Gb)?
4) koja kartica je dovoljna za lagodno koriscenje, pod uslovom da se koristi GPS i mape Evrope?
5) koliko u proseku traje baterija sa prosecnim telefoniranjem, surfovanjem...
6) da li je neophodan neki antivirus ili to sto je Android radjen na bazi Linuxa je dovoljna zastita?


2) Srednje žalosna, mada pri dobrom osvetljenju može da posluži, kao što je calexx rekao.
3) Ja sam dobio 2.1 i 2GB
4) Ako planiraš sve mape Evropskih zemalja onda uzmi 8GB
5) Jedan dan
6) Za sada nije potreban.
[ ensonar @ 15.01.2011. 15:30 ] @
Jel postoji da se kupi neka jacha baterija? Ova od 1300mA mi nece bash zavrshavati posao.
[ Mister Big Time @ 15.01.2011. 18:31 ] @
>
Ne treba se zaliti, SE X10 mini ima 930 mAh... doduse i manji ekran :)
Zavisi od upotrebe, ali velika je prednost sto ima mogucnost punjenja preko
USB-a.

@Calexx: Ladno nema vise WF u Telenoru, poludeo sam... ni preko eshopa ni u
radnjama, navodno ocekuju sl. nedelje da stigne sl. kontigent xD





--
I told the angels they could sing their songs to someone new.

>>Carpe diem quam minimum credula postero.<<

--0016361e81a22a9bf30499e6c371
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<div class="gmail_quote"><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;"><div><div class="h5">

Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:416607:54159d29d754935f093d02c182fbca5d<br>
[ milosh76 @ 15.01.2011. 18:46 ] @
Citat:
Mister Big Time: >

@Calexx: Ladno nema vise WF u Telenoru, poludeo sam... ni preko eshopa ni u
radnjama, navodno ocekuju sl. nedelje da stigne sl. kontigent xD


Gde si proveravao? Zvao si korisnicki ili ti je to rekao prodavac na nekom od prodajnih mesta?

Zvao sam korisnicki servis i lik mi je rekao da nema u svim vecim radnjama po BG, grrrrr.

Nema informaciju da NECE dobijati, a kao da pozovem korisnicki kad odlucim, pa ce oni proveriti i uputiti me na prodajno mesto.
[ plavi9 @ 15.01.2011. 18:49 ] @
Ako redovno *ubijate* programe koji vam rade u pozadini, iskljucujete WiFi i ostalo kada vam nije potrbno, baterija izdrzava 2-3 dana.
[ nvukelic @ 15.01.2011. 19:05 ] @
Citat:
plavi9: Ako redovno *ubijate* programe koji vam rade u pozadini... baterija izdrzava 2-3 dana.


Postoje kontroverze oko ovog 'ubijanja' neaktivnih aplikacija, neki tvrde da to još više crpi bateriju. Mislim da čak i android developeri ne preporučuju upotrebu task killera jer OS ima neki svoj sistem upravljanja neaktivnim aplikacijama, pa ga nasilno 'ubijanje' istih remeti u tome.

U suštini, baterija traje obrnuto proporcionalno upotrebi .
[ calexx @ 15.01.2011. 20:05 ] @
Citat:
Mister Big Time: @Calexx: Ladno nema vise WF u Telenoru, poludeo sam... ni preko eshopa ni u
radnjama, navodno ocekuju sl. nedelje da stigne sl. kontigent xD
Kada sam rešio da pazarim, otišao sam u jednu poslovnicu Telenora ali nije bilo, kažu biće verovatno sutra. Odem u drugu radnju ... tamo su imali i završio sam za par minuta. Ne volim da čekam jer obično ostanem bez toga ili odustanem.

Sve zavisi koliko i šta radi u telefonu. Ja slabo telefoniram, imam još dva pristojna telefona sa dosta minuta pa ih trošim ravnomerno a sada sam isključio sve potencijalne potrošače. HTC već ima ikone za to, GPS, Bluetooth, Mobile i Wi-Fi su sada isključeni a uključim onu koja mi bude potrebna pa posle ugasim. Ubijem i procese ... nisam siguran koliko oni troše ali neću da rizikujem da mi radi nešto što neću. Na simbijanima postoji upotrebljiv multitasking a ono što se ugasi je ugašeno. Ovde je to slabo rešeno, valjda će jednom i to da oprave. U svakom slučaju mi se čini da telefon sada radi duže, jednom ću baš da zapisujem kada i šta sam punio pa ću da imam tačnije brojeve.
[ calexx @ 15.01.2011. 20:24 ] @
Citat:
ensonar: Poshto mi je haos nastao medju kontaktima posle prelaska na WF pitao sma se jel postoji neki app kojim mogu preko PC-ja da sredim sve kontakte i nadjoh totalno najjachi app za to ikad ;) MyPhoneExplorer
Sad sam ga opet probao (pominjao sam ga skoro kao najlakši način da se napravi screenshot) ali se baš i ne snalazi sa kontaktima. Na telefonu pod svojim imenom imam oko 6 mobilnih i tri fiksna. MyPhoneExplorer pokazuje dva kontakta sa mojim imenom, na jednom samo jedan mobilni, na drugom drugi mobilni i dva fiksna. Osim toga pokazuje po jedan isti podatak za oba kontakta i ništa više. Izgleda da nije predviđeno da pod jednim kontaktom postoji više brojeva.

Kada kreiram novi kontakt, za prvi broj ponudi da izaberem koji je tip ali za drugi i sve ostale više ne nudi da se postavi pod Mobile. Kako je na ostalim HTC telefonima? Huawei nema problema sa tim, svaki može da bude bilo šta. To mi se uopšte ne sviđa kod ovog telefona ali može da se reši zaobilaznim putem.
[ nvukelic @ 15.01.2011. 22:34 ] @
Da, to je tako kada unosiš kotakt kao 'Phone', ali ako ga kreiraš kao 'Google' kontakt onda možeš da staviš više brojeva kao mobilni.
[ plavi9 @ 16.01.2011. 00:19 ] @
Zar ne mozes da linkujes kontakte? To malo pomaze.
[ calexx @ 16.01.2011. 00:32 ] @
Izbegavam sve vezano za google nalog, neću da razmišljam da li će da mu padne na pamet da nešto sinhronizuje. ;) Problem rešavam na lak način, prvo ubacim šta je potrebno u 6120, to mogu da dodam još mnogo toga i onda samo prebacim broj. Pojave se i detalji kojih inače nema. Ionako ubacujem neki broj u sva tri telefona pa idem najlakšim putem.
[ nvukelic @ 16.01.2011. 00:51 ] @
Citat:
plavi9: Zar ne mozes da linkujes kontakte? To malo pomaze.

Kod takvog linkovanja se javlja problem da, ako na Googlu imaš recimo dva mobilna broja, a na telefonu ta dva broja stoje kao 'mobile' i npr. 'work' (zbog ograničenja od jednog 'mobile' broja po kontaktu), u spojenom kontaktu će jedan isti broj biti izlistan i kao 'mobile' i kao 'work' uz još jedan 'mobile' (znači postojaće tri unosa za dva broja). Ako razumeš šta hoću da kažem. Bezveze.

Jedno od rešenja je ovo calexx-ovo jer volšebno, androidov softver za kontakte prihvata oznake uvezenih kontakata takve kakve jesu na originalnom telefonu, pa možeš da imaš i pet 'mobile' brojeva iako ne možeš ručno da ih uneseš.
[ calexx @ 16.01.2011. 01:12 ] @
Ne znam da li je to Android ili Wildfire problem, zato sam pitao one sa boljim HTC i sličnim androidima kako to radi. Huawei nema tih problema, svaki novi broj u kontaktu može da bude mobilni.
[ Mister Big Time @ 16.01.2011. 12:36 ] @
Citat:
milosh76: Gde si proveravao? Zvao si korisnicki ili ti je to rekao prodavac na nekom od prodajnih mesta?

Zvao sam korisnicki servis i lik mi je rekao da nema u svim vecim radnjama po BG, grrrrr.

Nema informaciju da NECE dobijati, a kao da pozovem korisnicki kad odlucim, pa ce oni proveriti i uputiti me na prodajno mesto.


U dve radnje + na eshop-u stoji da ne moze da se poruci vise (od pre 2 dana)... nego satro dostupan u radnjama dok traju zalihe a zalihe vec potrosene.

Odlicno se prodaje, pa ce logicno biti dodatni kontigent... nadam se vec od sl. nedelje.

Pratiti eshop pa kad se pojavi poruciti... jedino sto tako ne moze na rate al' se dobija flashic od 4 gb i najvaznije izbegava se mrcvarenje po radnjama i guzvom.


[ coadjoni @ 16.01.2011. 15:06 ] @
Imam jedno pitanje.
Pre neki dan dobio sam WF. Odradio sam update na android 2.2 i javlja se problem sa skype-om. Da li je i kod vas isti slucaj? Da li skype radi na starijoj verziji Androida (2.1)?
[ milosh76 @ 16.01.2011. 19:50 ] @
Citat:
Mister Big Time: U dve radnje + na eshop-u stoji da ne moze da se poruci vise (od pre 2 dana)... nego satro dostupan u radnjama dok traju zalihe a zalihe vec potrosene.

Odlicno se prodaje, pa ce logicno biti dodatni kontigent... nadam se vec od sl. nedelje.

Pratiti eshop pa kad se pojavi poruciti... jedino sto tako ne moze na rate al' se dobija flashic od 4 gb :D i najvaznije izbegava se mrcvarenje po radnjama i guzvom.


Devojka iz Telenora u Mekratoru mi je rekla da ocekuju sutra popodne novu isporuku telefona.


[ Mister Big Time @ 16.01.2011. 22:23 ] @
Hvala Milose! Ako se pojavi na eshopu sutra - narucujem 2 kom :P

[ calexx @ 17.01.2011. 00:09 ] @
Jesi li siguran da hoćeš baš taj telefon? Mislim, razmisli još malo, ne žuri toliko ... nisi ga ni video kako valja, možda ti posle zasmetaju roda pixeli. ;)
[ milosh76 @ 17.01.2011. 07:29 ] @
Citat:
calexx: Jesi li siguran da hoćeš baš taj telefon? Mislim, razmisli još malo, ne žuri toliko ... nisi ga ni video kako valja, možda ti posle zasmetaju roda pixeli.


Njega zezaj, al nemoj mene

Jedva sam se ubedio da je bolje da imam losiji telefon ali Android, nego odlican telefon, ali Bada. Da su mi u Telenoru rekli, ili se ispostavi tako, da ce WF doci za mesec dana, kupio bih Samsung Wave. Tako da, nemoj unositi zrno sumnje, bar ne dok nekupim telefon
[ calexx @ 17.01.2011. 08:27 ] @
Njega i jesam, ti se nisi mnogo kolebao a on se svaki čas predomišljao, ne valja ekran, evo ima boljih i drugačijih ... a sada kad ih nema, oće da kupi dva. ;)
[ Mister Big Time @ 17.01.2011. 10:04 ] @
calexx, calexx... osvezavas mi naporno radno jutro

Ali u pravu si potpuno, nekad se ne treba premisljati kao erska mlada... xD


edit: salu na stranu uporedjivao sam jedan pored drugog X8 i WF. Ona prica o maloj rezoluciji ne pije vodu u smislu da SE X8 sa boljom rezolucijom prikazuje 12 ikonica na ekranu, ali 3x4 dok WF prikazuje isto 12 samo u 4x3 varijanti. Cak su ikone jasnije na WF, prosto vece su malko.
[ fade @ 18.01.2011. 09:48 ] @
Ne znam što pravite tolike zamerke na ekran.
Meni je izgledao baš gadno na prvi pogled, rekao bih da ste i vi stekli isti utisak, ali posle par sati navikavanja ekran uopšte nije toliko loš, telefon radi odlično, brz je i nisam imao nikakvih problema sa njim do sada. Od kada je bio update na 2.2, baterija drži preko 3 dana.
[ nvukelic @ 18.01.2011. 10:40 ] @
Citat:
fade: Od kada je bio update na 2.2, baterija drži preko 3 dana.

Brate, je l' ti radiš nešto na tom telefonu ? Ja moram skoro svako veče da ga punim...
[ pri3rak @ 18.01.2011. 11:05 ] @
Citat:
Ona prica o maloj rezoluciji ne pije vodu


Nekako se mislim ako ne pije za x8, zasto bi pila i za x10, ali opet kad se malo bolje zagleda vidi se


X10 vs. WF


Ma ipak je WF ekran bolji, stedi bateriju ako nista drugo :D
[ fade @ 18.01.2011. 11:38 ] @
Umesto iskustava/saveta vezanih za telefon, vi mu samo pljujete ekran.
Poredite ga sa svakim telefonom kao da je sveti gral.

Običan telefon koji ima lošiji ekran, kome se ne sviđa, neka ga ne uzima.

Inače, za uštedu baterije, podesi da koristi samo gsm mrežu,trošiće manje, ali i sporiji net, podesi sinhronizaciju da radi samo dok si budan (meni je stalno primao mejlove oko 2-3 ujutro i budio me), podesi osvetljenje ekrana, uz tako neka sitna podešavanja meni izvlači mnogo više.
[ Mister Big Time @ 18.01.2011. 14:45 ] @
Citat:
pri3rak: Nekako se mislim ako ne pije za x8, zasto bi pila i za x10, ali opet kad se malo bolje zagleda vidi se


X10 vs. WF


Ma ipak je WF ekran bolji, stedi bateriju ako nista drugo :D



X10 ima koju rezoluciju i ekran? 4"? Kako se to moze porediti...

X8 ipak ima priblizno velik ekran kao WF...
uostalom ove vs. teme zamaraju prilicno... stoga oglasicu se kada uzmem WF i malo se poigram sa njim u regularnoj upotrebi. Jos ga nema na stock-u xD

[ milosh76 @ 18.01.2011. 15:24 ] @
Mr. Big time, da li si bio u Telenoru za WF, posto na eshopu nema telefona?
[ pri3rak @ 18.01.2011. 15:31 ] @
Citat:
Mister Big Time: Ona prica o maloj rezoluciji ne pije vodu.


Citat:
Mister Big Time: X10 ima koju rezoluciju


Ej zivote lutalico
[ ensonar @ 18.01.2011. 17:00 ] @
nego ta baterija, moram svaki dan da ga punim to mi je totalno bez veze.
jel postoji neki nachin ushtede i pored gashenja sinhronizacije?

Takodje, upgrade na 2.2 mi je usporio fon malo ali osetno, jel imate neki performance tweak?

thnx
[ calexx @ 18.01.2011. 19:22 ] @
Manje ga koristiš pa će manje da troši. ;) Ja sam isključio GPS, Bluetooth, Mobile Network i Wi-Fi i izbacio ikone za njih pa uključim po potrebi. Još kada bih našao program koji može da isključi pa uključi telefon u određeno vreme, bilo bi bar 50% bolje. Više se ne igram, ne gledam kako me GPS vodi, ne proveravam gde sve po gradu radi Wi-Fi ... sve koristim samo kada je potrebno.
Sigurno ima veze i to što koristim još 2-3 telefona pa je ovaj rasterećen.
[ fade @ 18.01.2011. 20:58 ] @
Izbaci power widget na home screen pa palis sve kad ti treba.

A ako ti baterija drzi tako lose, moguce je da je neki bug u programu. Ja sam imao takav problem sa skajpom koji mi bateriju iscrpi za dan u idle modu, a ugasen je.
Isti problem mi je pravio i facebook pa sam ga obrisao. Ako ti baterija uz neko normalno koriscenje drzi tako malo, mozda imas slican slucaj.
[ hjasko @ 18.01.2011. 21:52 ] @
Pozdrav ! Zainteresovan sam za kupovinu android telefona pa se izbor suzio na Wildfire ili Samsung i5800 Galaxy 3... Prvi bi me kostao oko 200 EUR,odnosno malo vise od te sume,dok bi me drugi kostao 165 EUR.Isti bi sluzio kao drugi telefon (prvi je N82 koga bih se tesko odrekao :-) ) sa karticom iskljucivo za Net (govorni saobracaj onemogucen) pa me zanima otprilike slijedece:

-imam potrebu da ponekada,osim redovne provjere mailova i desavanja na par stranica uradjenih u Wordpressu,gdje sam administrator,na dva foruma radjena u SMF-u,gdje sam takodje administrator,udjem u dio za admine iliti dashboarde od istih.Na Nokia E90 komunikator,koji trenutno koristim za te svrhe,mi dolazi do preklapanja sadrzaja-dijelova dashboarda,i to na vise browsera,ukljucujuci i Operu mini...tako da ne mogu nista niti da uradim u istim jer je isto necitljivo.Ne znam zasto je to tako ali eto (vjerovatno neko ogranicanje Symbiana) ... pa me zanima da li neko ima iskustva u Wildfire sa njegovim browserom ili nekim drugim android odgovarajućim browserom da li se nesto slicno desava i tamo ? Napominjem da sam kod drugara na Galaxy S vidio da je to super slozeno,bas kao na PC-u...

-zanima me da li ugasen Wildfire ima mogucnost alarma odnosno budjenja ? Ovaj i5800 nema tu mogucnost,tj. kako sam procitao na nekom forum da ako je telefon ugasen alarm niti ne zvoni ... :-(


Napominjem da ne bih ulagao vise novca u ovo jer ovu funkciju admina obavljam bez naknade (rijec je o udruzenjima gradjana tj. neprofitnim organizacijama) a cak sam placam i hosting ... :-)
Inace,posjedujem i 7-incni tablet sa androidom,made in PRC,nabavljen preko Ebaya koji sve to super radi,ima cak podrsku za moj Huawei 3g USB stik,ali mi je malo nepraktican za nosanje,a i baterija mu nije bas nesto narocito (sa 3G mrezom ukljucenom moze izdrzati cirka 2,5 sata) ...I nemam bas puno iskustva sa androidom (imao sijaset telefona na Symbianu i jos vise na Windows mobile) ali me zasada odusevljava nekim stvarim :-)

Hvala na paznji ...


HJasko

P.S: Ako neko ima iskustva i sa i5800,iako je ovo tema o Wildfire telefonima,dobrodoslo je :-)
[ nvukelic @ 18.01.2011. 22:01 ] @
Ja jedino mogu da ti odgovorim na ovo:

Citat:
hjasko
-zanima me da li ugasen Wildfire ima mogucnost alarma odnosno budjenja ? Ovaj i5800 nema tu mogucnost,tj. kako sam procitao na nekom forum da ako je telefon ugasen alarm niti ne zvoni ... :-(


Ne, to je "feature" androida, jednostavno ne može.
[ ensonar @ 18.01.2011. 22:14 ] @
ma ne koristim ga toliko da bi se punio toliko chesto..

neshto nije tu dobro..

mozhda radim neshto pogreshno..
[ Ognjen_Kop @ 18.01.2011. 22:43 ] @
Ugh... Zasto je bolje uzeti los Android nego dobar Bada?

I ja se dvoumim izmedju Wildfire i Wave... Android jeste android, ali Wave je neuporedivo bolji, sto se hardware-a tice. OK, malo manje RAM-a, ali ipak...

Pored toga, Bada kao da je pokupila sve aplikacije koje su vecini korisnika potrebne.

Ja imam sansu da ih uzmem za istu cijenu, pa ne znam sta da radim sada :-)
[ calexx @ 18.01.2011. 23:52 ] @
Citat:
nvukelic: Ne, to je "feature" androida, jednostavno ne može.
Au, gluposti, pa to može i moj prastari S25. Ako je tako, onda ne može da postoji ni program koji će da ugasi i upali mobilni u određeno vreme ... tj, može da ugasi ali da upali ne može.

Zar je to toliko komplikovano??
[ fade @ 19.01.2011. 08:41 ] @
Čak i ako ne može to, ugasiš mu sinhronizaciju i staviš telefon u offline režim.
To sve možeš uraditi za 5 sekundi, a trebalo bi sačuvati dosta baterije, jer posle 1 minute neaktivnosti ide u idle mod, a ako je mreža ugašena, skoro ti je isto kao da "spava".
[ Slobodan Miskovic @ 19.01.2011. 08:49 ] @
Jel ima neko i5700 Spica Samsung preko Telekoma? Jel dolazi zakljucan?

Kakva su iskustva? Posto vidim da je prvo dolazio sa 1.5 a posle i sa 2.1 Androidom da li neko zna da li se sada isporucuje sa novijom verzijom? Uopste kakva su iskustva? :)

p.s. znam da nije tema o Spica telefonu ali ovde dolazi mnogo ljudi pa moguce da neko ima info...
[ pri3rak @ 19.01.2011. 09:05 ] @
Dolazi zakljucan sa 1.5 Andoridom.Update na 2.1 je moguc u ovlascenom servisu (ako se ne varam BG Elektronik) ili u kucnoj radinosti pomocu Odin-a.

Utisak je generalno pozitivan, ali ne treba imati nerealna ocekivanja od njega.Ne znam da li je jos uvek ali je definitivno bio ako ne best, a ono tu negde u odnosu placeno/dobijeno.

Od mana bez nekog posebnog reda bi se dale nabrojati , losija zavrsna obrada (-> kriminalno jeftin poklopac baterije), malo interne memorije, malo ram memorije, los video driver.

Usability, a i performanse se mogu (nakon root-ovanja) poboljsati nezvanicnim (kuvanim) rom-om sa samdroida
[ Slobodan Miskovic @ 19.01.2011. 09:25 ] @
Svakako sam mislio da ubacim Froyo (2.3) cisto me interesovalo sto se tice zakljucavanja.

Nego, jel se ubacivanjem novog rom-a otkljucava telefon ili ostaje zakljucan? Koliko vidim otkljucavanje je 10$ na sajtovima i vrlo je jednostavno...

Hvala na info.
[ pri3rak @ 19.01.2011. 09:55 ] @
Froyo je 2.2 ne 2.3. Froyo za i5700 ne postoji, a kao zvanicni update nece ni postojati.Ono sto iz te grane postoji jeste rezultat 3rd party rada ekipe sa samdroida, ali nije spreman za bilo kakvu ozbiljniju upotrebu zbog nedovsenosti pa samim tim i nestabilnosti.Ono sto mozes ubaciti je Eclair (2.1).Mozes imati fabricki koji zavrsava posao, ali to ne radi bas optimalno, a i ima krajnje ogranicen prostor za aplikacije.Vecini korisnika zavrsava posao, ali ne i svima.Pored njega mozes ga root-ovati i flashnuti "kuvanim" rom-om koji jeste 2.1 ali ima backportovan tethering, flash, app2sd, multitouch sa froyo-a i radi bolje nego fabricki.Zahteva manje memorije i sam je nekako odzivniji.Nakon update-a ostaje zakljucan.
[ Slobodan Miskovic @ 19.01.2011. 10:44 ] @
Na Froyo sam mislio, typo 2.2 :) Video sam da je poslednji ROM vrlo stabilan i da nema nekih nedostataka. U pitanju je CyanogenMod-6.1.1-Spica-alpha8.3, koliko vidim dosta je stabilan i ok radi. Samo ove dve stvari nisu jos napravili:
- Hardware accelerated movie playing (DivX)
- Native USB tethering


Koje mi inace i nisu nesto bitne...


[ pri3rak @ 19.01.2011. 10:55 ] @
Ajd da se ne kladim, ali nekako ne verujem da bi imao alpha oznaku da jeste stabilan.No nije lose iscitati temu do kraja i videti na sta se sve ljudi zale :)
[ milosh76 @ 19.01.2011. 16:16 ] @
Mister Big Time imas na eshopu WF, pa kad kupis, javi koji bolje radi, onaj u levoj ili onaj u desnoj ruci :D

Ja cu ga pazariti pocetkom februara, cekam da mi se sloze neke kockice.
[ ensonar @ 19.01.2011. 18:39 ] @
Nashao sam neki JuiceDefender app koji gasi sve hocesh dok je u idle modu i pali shta ti treba chim ga otkljuchash, evo vec 24h traje bez punjenja i josh je na 40%, milinica, mislim da cu kupiti full app, odlichan je.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.01.2011. 18:57 ] @
Spominjali smo pre 7-8 dana JuiceDefender.
http://www.elitesecurity.org/t416607-8#2782551
[ ppufnica @ 19.01.2011. 21:13 ] @
kako da namestim internet na HTC Wildfire,nemogu da se konektujem..Unapred Hvala
[ nvukelic @ 19.01.2011. 22:58 ] @
Citat:
ppufnica: kako da namestim internet na HTC Wildfire,nemogu da se konektujem..Unapred Hvala


Koja mreža?

Prvo proveri da li ti je u Settings->Wireless and Networks štiklirana opcija 'Mobile network', pa nam napiši šta imaš u Settings->Wireless and Networks->Mobile Networks->Access Point Names.

I koji je 'Network Mode' podešen?
[ calexx @ 19.01.2011. 23:06 ] @
Kada sve to podesiš, oprezno troši preko mobilne mreže, internet je previše brz a telefon mnogo voli da se sinhronizuje i troši, skoro je obavezan neki paket sa dovoljno megabajta ... ili će sledeći račun da bude pristojan ... ali baš.
[ pri3rak @ 19.01.2011. 23:44 ] @
Jeste po malo off, ali nadovezuje se kao pitanje na prethodni post. Elem koje brzine ostvarujete preko mobilne mreze?
[ ninjaz @ 19.01.2011. 23:56 ] @
Ja sam sa Vipom u Beogradu imao i po 6Mbit/s na odredjenim mestima, ali obicno je ako ima 3G pokrivenost 1,6-2Mbit/s. U Valjevu na EDGE-u je 100-150 Kbit/s.
[ nvukelic @ 20.01.2011. 12:34 ] @
Bg centar, Telenor 3G, najčešće 2-3Mbs.
[ pri3rak @ 20.01.2011. 12:52 ] @
Meni po NBg uglavnom daje 0.5-1.6Mbps ali radi veoma nestabilno. Bio sam u dilemi da li je do telefona ili "akcije 3Gb/m tokom 6 meseci i dalje sam u nedoumici ...
[ Mister Big Time @ 20.01.2011. 13:20 ] @
Citat:
calexx: Kada sve to podesiš, oprezno troši preko mobilne mreže, internet je previše brz a telefon mnogo voli da se sinhronizuje i troši, skoro je obavezan neki paket sa dovoljno megabajta ... ili će sledeći račun da bude pristojan ... ali baš.


A Wi-Fi upotreba, što na taj način ne redukujete protok?
[ pri3rak @ 20.01.2011. 13:35 ] @
Treba da imas pristup Wi-Fi mrezi.To ne moras imati uvek.
[ calexx @ 20.01.2011. 14:44 ] @
Upravo tako, kada sam u stanu, idem preko Wi-Fi ... osim ako ne zaboravim a to se upravo i dešavalo pa je telefon išao drugim putevima. Sada su svi isključeni pa ako nema Wi-Fi, onda ne radi i to je to. Po gradu tu i tamo nađem neki wireless ali je za tako nešto potrebno da budem u mestu i da je sve otvoreno što se ipak ređe dešava.
[ ensonar @ 20.01.2011. 18:08 ] @
jel probao neko Cyanogen na WF i kakvi su utisci, shta radi, shta ne radi, shta radi bolje, a shta loshije..
[ malisha @ 20.01.2011. 18:34 ] @
Od pre par dana sam postao vlasnik ovog telefona i apsolutno sam zadovoljan odnosom cena / kvalitet i kao noob na androidu sam se sasvim OK snašao i skontao uređaj. Ono što me muči jeste stalno podizanje nekih servisa koji mi ne znače ništa niti imam namere ikad da ih koristim. Instalirao sam taskkiler i dao mu da na svakih pola sata pobije viškove, ali me nervira što se većina tih servisa podigne ponovo za ~30tak sekundi.
Ne treba mi Flickr, Footprints, Peep, Friend Stream, Stocks, pa čak ni Facebook for HTC Sense, ali se oni svejedno malo malo opet vrate. U njihovim opcijama nisam video mogućnost gašenja, a ako se ne varam nisa video ni mogućnost deinstalacije. Telefon je stigao sa 2.2.1 androidom za koji trenutno nema root (koliko sam upoznat).

Znači pitanje je (su): kako ubiti ove procese (chkconfig Flickr off bi radilo da imam root pristup ) i kako deinstalirati ugrađene a nepotrebne aplikacije koje su u samom telefonu?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2011. 19:05 ] @
Sumnjam da ne postoji root za 2.2.1. Nije baš kao kod iPhonea da ne postoji jb čim izađe novi softver :)

Nemoj se toliko opterećivati tim procesima. Nećeš puno dobiti ako ih obrišeš. Alternativa je stavljanje drugog ne-Sanse UI ROM-a (recimo Cianogenovog), koji neće imati pola tih servisa.

A ako želiš da ih ubiješ, treba ti rootovan uređaj i tzv. S-OFF, tj. skinuta zaštita tako da bi mogao da brišeš fajlove sa sistemske particije. Imaš uputstvo za sve na XDA.

Kad uradiš rootovanje i S-OFF onda možeš pomoću programa kao što je Titanium Backup da obrišeš sve programe koji ti ne trebaju, uključujući i te koje si nabrojao :)

Ako posle staviš neki SenseUI ROM, on će verovatno imati u sebi opet sve te programe, pa ćeš ih morati sve obrisati :)
[ ensonar @ 20.01.2011. 19:24 ] @
Mene zanima performance i CPU OC :D
http://wiki.cyanogenmod.com/in...TC_Wildfire:_Full_Update_Guide
[ malisha @ 20.01.2011. 19:28 ] @
Titanium imam... ali ne i root ... probao sam odma kad sam ga uzeo... i neće... Naravno po uputstvu sa XDA... jednostavno reboot-uje fon... izbaci mi neki Error 19 u konzoli... i ćao đaci... bio na ircu od xda... prošli sve korake redom.. potvrdio tačnu proceduru... i nada... nemere... OK moraću da sačekam
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2011. 19:47 ] @
Probaj na drugom računaru. Nekad i to pomogne.
[ marko djuric @ 20.01.2011. 21:08 ] @
Ne moze da se rootuje 2.2, bar ne jos uvek. A sto se tice cyanogena koristim ga evo vec dva dana i za sada je veoma dobar nema zamrzavanja i restarta. Kad se ukkljuci jit i clokuje moze da tera do 5 mflopsa i vrlo je stabilan ima onu cool animaciju crt tv style prilikom zakljucavanja i ima jos mnogo podesavanja u cyonogeneMod-u. Sto se tice nedostataka meni licno nista ne smeta, nema fm radio i camcoder nije bas najbolji ( inace ne koristim kameru za snimanje) , za slikanje koristim camera 360 i ona je odlicna, vidim da se neki zale na gps nisam ga isprobao , tu zavisi dosta od verzije . Kako je ovaj cyanogen nightly kao i svi inace zavisi od verzije do verzije za sad ima nightly #0 2 4 5, ja sam na 4 i odlicno radi, rc verzija se ocekuje za mozda mesec dana a stable za da kazemo dva meseca. Sto se tice dobrih stvari svidja mi se pojacavanje basa u slusaliama i na zvucniku cime se dobija jaci i bolji zvuk. Ko vec koristi neke custom romove toplo preporucujem ovaj , ja sam inace bio na wildpuzzle v0.8 ali nisam neki lljubitelj sensa tako da mi ovaj cyanogeMod bas odgovara.
E da i najbitnije od svega sam zaboravio :) baterija je najbolja stvar na ovom romu , najduze traje od svih romova koji sam koristio, napunio sam telefon pre dva sata i obavio sam dva razgovora i napisao par poruka i jos nesto cackao i baterija je na 98 % :) i imam oko 200 mb rama konstantno koristim inace atk
[ vladared @ 21.01.2011. 11:59 ] @
Koristim ovaj telefon već neki preriod (ne preterano dug) i moram da priznam da je extra. Lep, brz, radi svoj posao više nego korektno, za pare koje su isto takve, više nego korektne. E sada me interesuje da li neko zna odgovor na moj problem. Dok je WF bio na Androidu 2.1 sve je bilo ok, jedino što sam koristio program No Lock, koji mi je faktički omogućavao da se telefon ne zaključava skroz nego da mu ostanu tasteri "slobodni" za otključavanje (svi koji imaju ovaj telefon znaju da se telefon može otključati samo na power off dugme ;) ). Međutim, juče sam ga updateovao na Android 2.2.1 i No lock ne radi. Da li neko zna neki program koji radi ovaj posao (probao sam i tap tap, ali taj od 20 puta uspe samo jednom tako da je izbrisan do daljnjeg)?
[ malisha @ 21.01.2011. 18:34 ] @
Aj još jedno pitanje... audio rekorder koji fajlove čuva u mp3 formatu a da je free? I da nema limit za snimanje.

Sve što sam našao da odgovara mojim potrebama se plaća, čak to nisu ni neke pare, ali je u pitanju princip. Amr mi je mučno konvertovati na Linuxu (kvalitet je očaj) a wav koji dobijam iz drugog programa za 15 sekundi napravi fajl od 1,5mb... mnogo je kume... mnogo....

Onaj symbian program za snimanje (na E51 koja je btw na prodaju ) je imao limit od 60 minuta, ali je 10 puta veća kompresija wav fajla... te je tih 60 minuta stajalo u ~55-60mb u sasvim OK kvalitetu. (bio podešen na max).
[ Mister Big Time @ 22.01.2011. 15:57 ] @
Calexx, samo da javim da se igram sa telefonom vec par dana :) Sad sam
ljut sam na sebe sto sam se razmisljao onoliko xD



--
I told the angels they could sing their songs to someone new.
[ malisha @ 22.01.2011. 16:20 ] @
Da odgovorim sebi, a možda se još neko zainteresuje: GhostSpy. Program koji snima audio zapis u mp3, 3gp ili amr formatu, sa mogućim ručnim definisanjem ograničenja (u sekundama) ili beskonačno.

Nije šampion savršenosti (zaglupi se kod podešavanja), ali radi upravo ono što mi treba i može da se prebaci na sd.
[ calexx @ 22.01.2011. 17:15 ] @
Citat:
Mister Big Time: Calexx, samo da javim da se igram sa telefonom vec par dana :) Sad sam
ljut sam na sebe sto sam se razmisljao onoliko xD
Kad ne slušaš savete. ;) Kakvi su pikseli?
[ nvukelic @ 22.01.2011. 18:26 ] @
Citat:
calexx: Kakvi su pikseli?



[ mulaz @ 22.01.2011. 19:56 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-
Sumnjam da ne postoji root za 2.2.1. Nije baš kao kod iPhonea da ne postoji jb čim izađe novi softver :)


Za desire HD nema... ali(!), moze prvo downgrade, pa onda root i S-off, i onda nov rom :)
[ s-s-1 @ 22.01.2011. 20:22 ] @
Pozdrav,

Ima li neko da ma posavjetuje kako da izbrisem ring ton iz Phone ringtone.Nevazno ali me kopka.

ps. za ljubitelje SAT probajte DishPointer
[ Srdjan Marinkov @ 23.01.2011. 11:58 ] @
Jel može neko da mi kaže kako da podesim News widget da mi izlaze neke domaće vesti?
Idem na Add feeds i što god pokušam da ubacim (naslove, b92, blic...) napiše mi "This URL is not correct".
Pretpostavljam da je rešenje krajnje jednostavno, ali ga nemam :(
[ nvukelic @ 23.01.2011. 15:13 ] @
Moraš da ubaciš RSS feed, ne običnu adresu. Npr, za vesti B92, evo stranice gde ti je objašnjeno http://www.b92.net/servisi/rss.php. U principu, uvek traži tu narandžastu ikonicu, iza nje se krije link news feed-a.
[ marko djuric @ 23.01.2011. 15:17 ] @
Ne koristim sense odavno pa ne mogu da ti kazem kako je opcija tacno glasi ali nije preko url-a nego add feeds- add google feeds ili tako nesto valjda prva opcija i onda otkucaj npr b92 net i dodaj ili blic rs itd.
[ vladaki @ 23.01.2011. 23:50 ] @
Od pre koji dan sam vlasnik ovog telefona i ovo pljuvanje oko ekrana,cpu,... me iritira jer niko ne gleda koliko kosta ovaj mob i sta za te pare treba ocekivati.
Nego uspeo sam da prebacim direktno imenik sa starog na novi mob ali ono sto mi za sada smeta je sto ne mogu da podesim zvuk za sms i za pojedine kontakte onako kako sam navikao (mp3 pesma primera radi). Zna neko neki program kojim to mogu da resim i da podesim profile tj da sam dostupan za odredjene grupe a za ostale da im odmah se prekine veze (kao kod sonyericsson-a)

Hvala na pomozi
[ ensonar @ 24.01.2011. 07:45 ] @
call filter, chak ne morash ni da pravish grupe, samo blacklist i vozdra :)
[ nvukelic @ 24.01.2011. 10:53 ] @
Citat:
vladaki: ne mogu da podesim zvuk za sms i za pojedine kontakte onako kako sam navikao (mp3 pesma primera radi).

Za sms tonove, napravi na sd kartici folder media/audio/notifications i u njega stavi koju hoćeš melodiju, restartuj telefon i pojaviće ti se u onoj listi prilikom izbora sms tona. Isto važi i za alarme, samo je folder media/audio/alarms. Što se tonova za kontakt tiče, moraš to da uradiš iz muzičkog plejera, samo pusti pesmu, klikni na Menu i izaći će ti opcija Set As -> Contact Ringtone. Možeš čak i pre toga, pomoću opcije 'Trim' da isečeš segment pesme koji želiš, a u oba slučaja, novonastali ringtone će ti se pojaviti i u listi za izbor ringtonova.

Citat:
Zna neko neki program kojim to mogu da resim i da podesim profile tj da sam dostupan za odredjene grupe a za ostale da im odmah se prekine veze (kao kod sonyericsson-a)

Za profile imaš 'Quick Profiles', a za ovo drugo ne znam.
[ coadjoni @ 28.01.2011. 16:06 ] @
Imam jedno pitanje i hitno bi mi trebao odgovor.

Da li je moguce da se wildfire kupljen u telenoru koristi i sa nekom drugom karticom, tj. da bude SIM free? Ne razumem se bas najbolje u to pa me interesuje da li je to moguce i na koji nacin?

Hvala svima.
[ ensonar @ 28.01.2011. 16:13 ] @
ne mozhe osim ako se ne otkljucha u servisu, ja probao, ne prima ni jednu karticu osim Telenorove..
[ Mister Big Time @ 29.01.2011. 18:54 ] @
Naravno da je zakljucano kod Telenora sve, nisu oni VIP pa da prodaju HTC uz blef da je zakljucan xD

P.S. Posteno bi bilo da ga i otkljucaju kada istekne ugovorna obaveza, ja pitao za stari telefon, kaze ne moze, idi u servis i plati 30e xD

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.01.2011. 20:21 ] @
Bogami, moj Desire HD je Telenorov i otključan je :)
[ del-boy @ 29.01.2011. 21:03 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Bogami, moj Desire HD je Telenorov i otključan je :)


Stvarno? Nisam imao pojma, a kupio sam ovaj telefon pre 2 nedelje. Nisam ni stigao da stavim neku drugu karticu, a sad i da stavim radiće jer sam uradio radio S-OFF, pa imam superCID. U svakom slučaju je korisno znati ako me neko bude pitao. :)

Inače, je l' i kod tebe bio na desktopu shortcut ka Telenor sajtu? I Telenor melodija na kartici? Čisto da znam da li svaki telefon modifikuju na isti način.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.01.2011. 22:23 ] @
Ništa, vanila Sense :)
[ del-boy @ 30.01.2011. 01:00 ] @
Onda je moguće da je moj bio zaključan, mada CID je čini mi se bio HTC__032. Kao što rekoh, nisam probao drugu karticu, ali koliko vidim taj CID je vezan generalno za telefone za istočnu Evropu (vidim da ljudi iz Češke imaju isti CID), tako da je moguće da nije ni bio zaključan.

Samo još jedno pitanje, pa neću više offtopic-ovati :) : Kad si uzeo telefon? I gde? Ako nije problem, naravno, čisto me zanima kad su počeli sa brendiranjem... Inače ni ovo nije bilo ništa posebno, samo shortcut i fajl na kartici (sve se da ukloniti bez root-ovanja).
[ Mister Big Time @ 30.01.2011. 02:32 ] @
Svi pricaju o displeju, a zvucnik niko ne pominje?! Nema vise onog kvaliteta kao kod Motorole stereo zvucnika... najgluplje u celoj prici je sto se zvucnik nalazi pozadi pa ako vam je u futroli ili pribijen u dzepu kao da je uradjen mute i vrlo slabo se cuje...

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.01.2011. 11:07 ] @
Kupio sam ga pre 2-3 meseca, preko poznanika, dobio fiskalni i telenorovu garanciju. Desire HD, ne WF.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.01.2011. 11:26 ] @
Citat:
Mister Big Timenajgluplje u celoj prici je sto se zvucnik nalazi pozadi pa ako vam je u futroli ili pribijen u dzepu kao da je uradjen mute i vrlo slabo se cuje...


Zato SenseUI ima foru da ako je senzor za svetlo zaklonjen (futrola, džep, torba) telefon sam zvoni najglasnije što može.
[ S A J A @ 30.01.2011. 11:39 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kupio sam ga pre 2-3 meseca, preko poznanika, dobio fiskalni i telenorovu garanciju. Desire HD, ne WF.


Koliko ti drži baterija? Čuo sam da kod tog telefona jedva izdrži 1 dan.
[ Mister Big Time @ 30.01.2011. 12:03 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Zato SenseUI ima foru da ako je senzor za svetlo zaklonjen (futrola, džep, torba) telefon sam zvoni najglasnije što može.


Dje se to namesta? Ja sam stavi ono da se smanji cim uzmes tel u ruku...

BTW jos jedna glupost 'smartfona' - kucas poruku i umre ti baterija a on ne sacuva draft :) xD Bitno da ima frendstrim za fejsbuk i ostala **** a najosnovniju f-nalnost nema. Nije da mi smeta previse, samo konstatujem... xD
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.01.2011. 12:37 ] @
Pa mislim da se ne namešta nigde. To sa glasnim tonom kad je pokriven senzor i to sa utišavanjem kada se telefon pomeri ili sa prestankom zvonjenja/mutiranjem kada se okrene ekranom na dole je sastavni deo Seunsea.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.01.2011. 12:55 ] @
Citat:
S A J A: Koliko ti drži baterija? Čuo sam da kod tog telefona jedva izdrži 1 dan.


Sastavi dan uz normalnu upotrebu, ali ni Desire ni iPhone ni neki raniji smart telefoni mi nisu drzali duze, tako da je to za mene normalna stvar.
[ vladaki @ 30.01.2011. 13:08 ] @
Mala pomoc oko wifi-ja. Ne mogu da provalim kako da izbacim iz liste AP na koje da mi se tel ne kaci?
Imam u komsiluku 2 kom pa mota i njihov signal
[ S A J A @ 30.01.2011. 13:29 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Sastavi dan uz normalnu upotrebu, ali ni Desire ni iPhone ni neki raniji smart telefoni mi nisu drzali duze, tako da je to za mene normalna stvar.


Meni Galaxy S drži 1.5-2 dana, baš nezgodna kombinacija, mislim na taj drugi dan.

[ ensonar @ 30.01.2011. 13:39 ] @
jel shkodi bateriji ako se fon puni preko cele noci do ujutru svaki dan?
Znate ono, stavish kad krenesh na kunt i skinesh kad se probudish..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.01.2011. 14:04 ] @
Ne skodi, jer svi oni danas imaju tzv trickle charging, odnosno dopunjavaju bateriju po potrebi.

Citat:
vladaki: Mala pomoc oko wifi-ja. Ne mogu da provalim kako da izbacim iz liste AP na koje da mi se tel ne kaci?
Imam u komsiluku 2 kom pa mota i njihov signal


Odes u Settings za Wireless mreze i dugi pritisak na nepozeljne mreze, dok ne dobijes dugme Forget this network. Govorim napamet, mozda natpisi nisu ti, ali logika jeste :)
[ yurke_pzs @ 01.02.2011. 19:15 ] @
Hteo bih da pazarim ovaj telefon pa imam par pitanja
da li se zna iz kog razloga skype pozivi seckaju? negde sam cuo da je to zbog nesto sporijeg procesora, pa da li je to tačno i da li postoji mogućnost da se on clockuje pa da se izbegne to seckanje? koliko je to bezbedno (koliko steti telefonu) i koliko je komplikovano???
[ fade @ 03.02.2011. 11:04 ] @
Koliko sam ja provalio, skajp radi normalno kada ti je telefon odmaknut od glave, i kada je upaljeno svetlo na njemu.
Kada ga primaknes sebi, senzor detektuje to, i gasi svetlo da stedi bateriju, i onda skajp pocinje da se muci.
Meni vise deluje kao problem sa OS, vise nego sa hardwerom.
Pre su ljudi koristili truphone, koji je skajp sada izbacio, nazalost, a radio je savrseno dobro.
[ nvukelic @ 03.02.2011. 19:15 ] @
Citat:
fade: Koliko sam ja provalio, skajp radi normalno kada ti je telefon odmaknut od glave, i kada je upaljeno svetlo na njemu.
Kada ga primaknes sebi, senzor detektuje to, i gasi svetlo da stedi bateriju, i onda skajp pocinje da se muci.


Lažeš da je ovako jednostavno?! Moram da probam! Doduše, ne znam kakav će to razgovor biti sa telefonom 15cm od glave...
[ fade @ 05.02.2011. 20:30 ] @
Ja sam probao par puta sa onim test pozivom, i kada odmakneš od glave i upaljeno je svetlo, radi sve normalno, a čim prekriješ senzore prstom, svetlo se ugasi i on počne da prekida onako. Taj skajp sam obrisao posle 10-ak minuta jer nema exit dugme, a i jer je tako očajno radio.
Uglavnom, možeš da probaš, pa javi da li si imao iste rezultate
A i valjda ima opcija handsfree, pa da se pojača zvuk, ne znam, odavno ga nisam koristio jer ima dosta bagova i izvlačio mi je bateriju za dan, iako je telefon bio u idle modu, ali su to sada sredili.
[ Sykick @ 07.02.2011. 14:03 ] @
Ima li ko da je u poslednja 2-3 dana nabavio ovaj telefon u Telenoru?I gde je to učinio?U NS-u ih nema ..
[ Dark_Jedi @ 11.02.2011. 19:58 ] @
Pre dva dana uzet u Subotici u poslovnici Telenora!!!
Za sada uz dosta cackanja baterija drzi jedan dan, videcemo kako ce dalje biti...
[ Mister Big Time @ 12.02.2011. 22:20 ] @
Danas mi se desilo da se zvuk kuckanja po tastaturi i dial pada skroz utisao, jedva se cuje tj. skoro se i ne cuje cim moras uvo da prislonis pozadi na zvucnik da bi cuo da li radi. On radi, ali vrlo slabim intenzitetom. Normalno radi kada se pusta muzika, ili kada telefon zvoni... dakle zvucnik je OK. U opcijama pod Sound je sve ukljuceno.

Gasenje i paljenje telefona (reset :P) nije pomoglo.

Neko sa slicnim problemom? Da li mozda ima dva zvucnika, jedan za zvono i muziku a drugi za klikove tj. navigaciju i dial pad?

[ Shadowed @ 12.02.2011. 23:58 ] @
Imam prilicnu zelju da NE povezujem google account sa telefonom pa me zanima sledece:
Ako neko drugi (ko je vezao account za tel.) download-uje na kompjuteru neku aplikaciju sa marketa, da li moze raditi na mom telefonu? Ili je aplikacija vezana nekako za njegov telefon?
[ bakara @ 13.02.2011. 00:09 ] @
Naravno da se moze normalno instalirati aplikacija koja je skinuta van marketa, cak u nekim situacijama i ne postoji drugi nacin

Citat:
Shadowed: Imam prilicnu zelju da NE povezujem google account sa telefonom

Mislim da ce to biti besmisleno...sam android je previse vezan za google account i sam internet.

[ Shadowed @ 13.02.2011. 00:53 ] @
Hm, ne znam da li smo se razumeli. Mislio sam na aplikacije koje su ponudjene na marketu, samo da mi download-uje neko drugi.

A nece mi biti besmisleno
Stvar je u tome da jedino od guglovih servisa sto hocu da koristim je gmail a to cu preko pop3.
Ako mogu preko nekog drugog da poskidam aplikacije, onda mi to sasvim odgovara
[ bakara @ 13.02.2011. 09:55 ] @
Citat:
Shadowed: Hm, ne znam da li smo se razumeli. Mislio sam na aplikacije koje su ponudjene na marketu, samo da mi download-uje neko drugi.

Nece moci tako...aplikacije koje skidas sa marketa na netu sa racunara (kako da se vec izrazim) su vezane za acc na android telefonu, znaci ne skidaju se na racunar vec odmah na telefon, fakticki ti ih samo narucis i on ih instalira na android aparat koji je vezan za taj nalog.
To je tako sa marketom.

Postoji drugi nacin (na koji sam ja mislio u prethodnom postu), a to je da nadjes negde na netu .apk fajl i njega ubacis u telefon i instaliras najnormalnije kako ti zelis.

Banalan primer je Igo koje nema na marketu, a svi je imaju instaliranu.

Citat:
Shadowed
Ako mogu preko nekog drugog da poskidam aplikacije, onda mi to sasvim odgovara :)

Znaci mozes, ali na telefon pa iz telefona izvuces i ubacis u tvoj...prekomplikovano, lakse je naci .apk na netu.

[ Shadowed @ 13.02.2011. 10:58 ] @
Zahvaljujem na odgovoru :)
[ bakara @ 13.02.2011. 20:05 ] @
Sad se setih da sam napravio fotografiju oba ekrana wildfire i samsung galaxy 3.

Za neupucene samsung je jeftiniji 50-60 eura.

PS: slikano je nokiom

Kliknite na sliku da vidite dal se vide pikseli.

[ voja1981 @ 15.02.2011. 07:29 ] @
ljudi,od pre dva dana koristim htcWF jel moze neko da mi pomogne i da mi objasni kako da svoje tonove koristim kao tonove za poruku
hvala

p.s.
imacu ja jos pitanja samo da malo i sam nesto iscackam
[ del-boy @ 15.02.2011. 10:54 ] @
Napravi na kartici folder "notifications" i stavi fajlove koje hoćeš da koristiš za poruke. Pojaviće se u meniju gde biraš ton za poruku. Za zvono napravi folder "ringtones", a za alarme "alarms".
[ nvukelic @ 15.02.2011. 12:04 ] @
Samo mala ispravka, na sd kartici mora da bude folder 'media', pa u njemu 'notifications' i 'alarms', a folder 'ringtones' ide na root sd kartice.
[ del-boy @ 15.02.2011. 13:10 ] @
Da, pročitao sam negde da ljudi i tako rade, ali radi bez problema i kad se direktno na root kartice stave ova 3 foldera, probao sam. Do duše prebacio sam zvukove koji mi trebaju na /system particiju kasnije zbog problema do kojih može da dođe ako su na kartici.
[ nvukelic @ 15.02.2011. 13:38 ] @
Citat:
del-boy: Da, pročitao sam negde da ljudi i tako rade, ali radi bez problema i kad se direktno na root kartice stave ova 3 foldera, probao sam.


He, nisam to znao, super .
[ voja1981 @ 15.02.2011. 14:04 ] @
jos samo da mi objasnite kako da udjem u sd karticu
[ del-boy @ 15.02.2011. 15:50 ] @
Kad priključiš telefon na računar pojaviće ti se meni na telefonu gde možeš da izabereš da se samo puni ili da ga priključiš kao storage device. Biće još opcija, ne znam ih napamet, a nemam sense rom pri ruci. Sve u svemu, izabereš storage i moći ćeš da pristupiš kartici kao flash disku.
[ nvukelic @ 15.02.2011. 17:47 ] @
A za pristup sd kartici iz telefona, instaliraj neki fajl menadžer (ES File Explorer).
[ voja1981 @ 15.02.2011. 19:28 ] @
ljudi hvala vam puno
[ Luccio @ 15.02.2011. 21:17 ] @


http://www.rlslog.net/category/applications/android/
[ fade @ 16.02.2011. 11:36 ] @
Instalirajte Aptoide/apktor pa vam ne treba market za programe...
[ bobilibob @ 17.02.2011. 21:34 ] @
Citat:
Danas mi se desilo da se zvuk kuckanja po tastaturi i dial pada skroz utisao, jedva se cuje tj. skoro se i ne cuje cim moras uvo da prislonis pozadi na zvucnik da bi cuo da li radi. On radi, ali vrlo slabim intenzitetom. Normalno radi kada se pusta muzika, ili kada telefon zvoni... dakle zvucnik je OK. U opcijama pod Sound je sve ukljuceno.

Gasenje i paljenje telefona (reset :P) nije pomoglo.

Neko sa slicnim problemom? Da li mozda ima dva zvucnika, jedan za zvono i muziku a drugi za klikove tj. navigaciju i dial pad?


program koji ce ti resiti problem je advanced battery improve. u delu screen/volume imas volume control i regulisaces tonove. meni se je isto to deilo hteo sam da odlepim.
nadam se da si se snasao
[ Mister Big Time @ 18.02.2011. 11:34 ] @
Hvala! Snasao sam se vec sa AudioManger-om... ovo je opasan bug u androidu sto neke aplikacije mogu da smanje zvuk bez korisnikove kontrole i sto je najgore nepostojanja te opcije u zvanicnim Sound podesavanjima, sada mogu da smanjim i dial tone i ostalo sto bi moralo da bude osnovna f-nalnost OS-a.

[ bakara @ 18.02.2011. 20:24 ] @
Citat:
Mister Big Time: ovo je opasan bug u androidu sto neke aplikacije mogu da smanje zvuk bez korisnikove kontrole

Ima tu jos bugova, mene narocito nervira sto je volume control na bocnim tasterima prakticno uvek live osim kada je fon zakljucan, pa zato moram da koristim volume lock ili slicni softver.

Jos android treba da poraste...
[ voja1981 @ 18.02.2011. 22:02 ] @
da li ima jos neki koristan program koji bi trebalo instalirati u fon?
[ Shadowed @ 18.02.2011. 22:48 ] @
'El ti treba program za nesto? Ako ti ne treba - onda nema. Ako ti treba, kazi za sta pa ti mozda neko preporuci
[ goran18 @ 22.02.2011. 14:51 ] @
Interesuje me da li ovaj telefon ima problema sa mrežom, da hoće da je izgubi, da varira mreža i slično... naime, koristio sam HTC Tattoo i imao sam mnogo problema jer je često gubio mrežu. A nije pomoglo ni flešovanje telefona na fabrički a ni na "kuvani" ROM. Jednostavno telefon nekad radi OK a nekad ne. I tasteri su se bili izgulili i pocepao onaj metalni deo koji pokriva taster sa znkom home i meni. U VIP-u su mi rekli da je to mehaničko oštećenje a telefon je bio mažen i pažen. I sve se to dogodilo posle samo 4 meseca normalne upotrebe. Tako da se nešto plašim HTC-a.
[ Luccio @ 22.02.2011. 15:37 ] @
Pa iz mog iskustva, a imao sam Tattoo godinu dana a poslednja tri meseca imam Wildfire, nisam imao nikakvih problema sa signalom . Nikada ni na jednom . Takodje, na Tattoo mi se nije ni jedno dugme nimalo pohabalo a nisam ga ni mazio ni pazio . Wildfire uzmi slobodno, siguran sam da se nećeš pokajati . Pozz.
[ bobisabob @ 22.02.2011. 16:58 ] @
Citat:
goran18: Interesuje me da li ovaj telefon ima problema sa mrežom, da hoće da je izgubi, da varira mreža i slično... naime, koristio sam HTC Tattoo i imao sam mnogo problema jer je često gubio mrežu. A nije pomoglo ni flešovanje telefona na fabrički a ni na "kuvani" ROM. Jednostavno telefon nekad radi OK a nekad ne. I tasteri su se bili izgulili i pocepao onaj metalni deo koji pokriva taster sa znkom home i meni. U VIP-u su mi rekli da je to mehaničko oštećenje a telefon je bio mažen i pažen. I sve se to dogodilo posle samo 4 meseca normalne upotrebe. Tako da se nešto plašim HTC-a.


HTC ima losiji prijem signala od k610i koji imam takodje. jedan do drugog kada su i kada je recimo u nekim situacijama kada sam se nalazio htc wf bio bez signala k610i sam nesmetano moga o da koristim. ovo su do duse extremni slucajevi kad repetitor ne radi pa od nekog udaljenog se signal probija i SE k610i hvata WF ne.
inace na signal WF nemam zamerki generalno poslatrano. izuzetno stabilan.
[ bakara @ 22.02.2011. 21:12 ] @
Novi wildfire S

http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php



Announced 2011, February
Status Coming soon. Exp. release 2011, Q2
Size Dimensions 101.3 x 59.4 x 12.4 mm
Weight 105 g
Display Type TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Size 320 x 480 pixels, 3.2 inches

- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Proximity sensor for auto turn-off
- HTC Sense v3.0 UI
- Touch-sensitive controls
Sound Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 512 MB ROM, 512 MB RAM
Card slot microSD, up to 32GB
Data GPRS Up to 114 kbps
EDGE Up to 560 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 384 Kbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth Yes, v3.0 with A2DP, EDR
Infrared port No
USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging
Video Yes
Secondary No
Features OS Android OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU 600 MHz processor

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Games Yes
Colors Black, Silver, Brown
GPS Yes, with A-GPS support
Java Via third party application
- SNS integration
- Digital compass
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa integration
- MP3/AAC+/WAV player
- MP4/H.264 player
- Organizer
- Document viewer
- Voice memo
- Predictive text input
Battery Standard battery, Li-Ion 1230 mAh
Stand-by Up to 360 h (2G) / Up to 570 h (3G)
Talk time Up to 7 h 10 min (2G) / Up to 5 h 50 min (3G)
[ plavi9 @ 25.02.2011. 22:50 ] @
Sta hoce ovim da postignu?
Malo brzi procesor, veci RAM i neke sitnice. A ekran???
Tezina 105 gr. Plastikaner?
[ ensonar @ 25.02.2011. 23:18 ] @
display vece rezolucije..
[ plavi9 @ 26.02.2011. 01:02 ] @
256K colors
[ irule @ 27.02.2011. 15:35 ] @
Dugo nisam menjao telefon i ovih dana se intenzivno informisem o ponudi na trzistu pa mi je Wildfire privukao paznju ali sam u jednom trenutku skoro upao u zamku kao i dosta drugih forumasa sa tom pricom oko ekrana. Procitao sam celu ovu temu i milion drugih na netu i shvatio koliko ljudi je samo na osnovu tudjih utisaka sa raznoraznih foruma odustalo od kupovine ovog telefona zbog navodno nepodnosljivo loseg ekrana. Probao sam telefon pre par dana i jednostavno, meni licno, ta fama oko krs ekrana nije bas u potpunosti jasna.
Drzao sam u rukama i Samsung galaxy S, i ok, naravno da je njegov ekran bolji, ali taj telefon je koliko - 3,4 puta skuplji?
Previse forumasa je u nekom elitistickom modu, i sve sto nije najskuplji telefon, hardver, softver za njih je apsolutno neprihvatljivo.
Meni licno je Wildfire veoma dobar telefon i najiskreniji savet svima koji se mozda i dalje dvoume je da obavezno licno probaju telefon i batale internet "recenzente" koji nose gace od 150 dinara a furaju telefone od 600 evra.
[ ensonar @ 27.02.2011. 15:54 ] @
slazhem se skroz, display jeste loshiji ali kvalitetnije ivice ikonica i elemenata jednostavno ne vrede 150 evra vishe za neki tamo Desire..
Wildfire je kul, jedino shto meni smet je posle otkljuchavanja mu treba par sekundi da se sabere inache fon radi pos'o.
[ Zoran Milovanovic @ 27.02.2011. 16:12 ] @
Citat:
ensonar: slazhem se skroz, display jeste loshiji ali kvalitetnije ivice ikonica i elemenata jednostavno ne vrede 150 evra vishe za neki tamo Desire..


Druze, nije sve u kvalitetnim ikonicama. WF je prevashodno telefon, dok su telefoni sa vecim ekranima i boljim rezolucijama za nesto malo vise od telefona.

Pozdrav.
[ ensonar @ 27.02.2011. 18:16 ] @
druzhe, to sam i pokushao da kazhem, nisi me razumeo :)
[ bakara @ 27.02.2011. 18:32 ] @
Citat:
irule
Drzao sam u rukama i Samsung galaxy S, i ok, naravno da je njegov ekran bolji, ali taj telefon je koliko - 3,4 puta skuplji?
Previse forumasa je u nekom elitistickom modu, i sve sto nije najskuplji telefon, hardver, softver za njih je apsolutno neprihvatljivo.

Ja ne znam sta je sa vama ljudi?

Ja sam poredio ekran WF sa samsung galaxy 3 koji je od 50-70e jeftiniji od njega, a to nije galaxy S!

Samsung pravi celu paletu android telefona i svi se zamislite zovu galaxy (to je oznaka za android platformu) a modela ima puno : galaxy 3, 5, 7500, 5700, S, itd...

Konkretno ja sam WF poredio sa galaxy 3 koji kosta oko 150e dok WF kosta 220e!

Evo, u cemu je bolji WF?



[Ovu poruku je menjao bakara dana 27.02.2011. u 19:45 GMT+1]
[ irule @ 27.02.2011. 19:08 ] @
bezveze si se osetio prozvanim, uopste nisam upirao prstom ni u koga, i, znam koje sve galaksije ima samsung, zato sam i naznacio da je u pitanju S model
stavise, Galaxy S je postao reper za merenje performansi svih ostalih telefona po internet forumima, i tako svi telefoni koji nisu on ili kao on su automatski smece, to je ono sto se pokusava proturiti po netu
stvarno nisam uopste mislio na tebe
a sto se tice poredjenja konkretna dva modela koje si ti izneo, zaista ne znam, moze biti da je i5800 bolji telefon od wildfire-a, ja sam samo stao u odbranu teze da Wildfire-ov ekran nije toliko los kao sto svi pricaju BEZ poredjenja sa ostalim modelima
[ bakara @ 27.02.2011. 19:21 ] @
Citat:
irule
stavise, Galaxy S je postao reper za merenje performansi svih ostalih telefona po internet forumima, i tako svi telefoni koji nisu on ili kao on su automatski smece, to je ono sto se pokusava proturiti po netu...

Ne protura se to po netu bezveze vec je galaxy S Googlov referentni model, posle nexusa.
[ plavi9 @ 27.02.2011. 20:05 ] @
Citat sa nekog sajta, od strane nekog strucnjaka:
"Ono što je potrebno reći jeste da će Galaxy3 imati veliku konkurenciju od strane HTC Wildfire modela. Upoređujući ova dva modela sigurno je da će veliki broj korisnika da se odluči za HTC uređaj zbog boljih materijala i zanimljivog dizajna. "

Ja licno, ne vidim da je Galaxy 3 bolji, a jos manje jeftiniji telefon.
Losiju kameru i nemanje blica ne bih zrtvovao za to malo piksela ekrana.

Stvar ukusa i potreba, ali Wildfire je za ove pare odlican telefon.
[ miki069 @ 01.03.2011. 00:58 ] @
Ako baš hoćemo dobar telefon za male pare onda je šamion LG GT540 Optimus.
Jeftiniji je 50e od wildfire a ne zaostaje za njim.
U najbitnijim stvarima ga i tuče: ekran, brzina rada, grafički akcelarator, kamera...
HTC je u Srbiji izvikana marka.
U svetu je minorna firma.
Preskupi su i loše se prodaju.
Za iste pare Samsung i LG nude duplo bolje telefone.

http://www.gsmarena.com/2010_m...est_and_the_rest-news-2268.php

Na 1 prodati HTC prodaju se 5 LG, 12 Samsunga i 20 Nokia telefona.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 01.03.2011. u 02:10 GMT+1]
[ irule @ 01.03.2011. 02:29 ] @
Citat:
miki069: Ako baš hoćemo dobar telefon za male pare onda je šamion LG GT540 Optimus.
Jeftiniji je 50e od wildfire a ne zaostaje za njim.
U najbitnijim stvarima ga i tuče: ekran, brzina rada, grafički akcelarator, kamera...
[Ovu poruku je menjao miki069 dana 01.03.2011. u 02:10 GMT+1]


Mozda, ali npr. meni licno se izgled tog LG-a ne svidja i spreman sam da zrtvujem tako minorne prednosti koje ima nad wildfire-om zarad lepseg telefona (ne volim hardverske tastere na touch telefonu).
Ukusi su razliciti a i puno faktora je u opticaju pri kupovini telefona (kao uostalom i svega ostalog) tako da porediti samo i iskljucivo tehnicke karakteristike nije od preterane koristi, makar meni.
[ voja1981 @ 05.03.2011. 06:26 ] @
iako sam podesio da mi stize report kad primaoc dobije poruku meni se to ne desava,dobijem samo da je poruka uspesno poslata ali report da je i primljena ne dobijam
[ Shadowed @ 05.03.2011. 10:13 ] @
Kod SMS-ova, postoji ogranicenje od 200 poruka po "konverzaciji" koju pravi na osnovu kontakta sa kojim se razmenjuju poruke. Sta se desava kada se predje 200 poruka? Da li ce prepisivati stare, kreirati novu konverzaciju ili nece moci da prima poruke ili nesto cetvrto?
Da znam da li da jurim neki sms backup ili ne
[ calexx @ 05.03.2011. 10:54 ] @
To ograničenje može da se poveća do 5000 što je već malo bolje ali vidim i stavku da se brišu stare poruke kada se limit popuni ... šta se dešava ako ovo nije uključeno bi neko mogao da overi a ako niko ne uradi, ja ću večeras (ako se setim) da izmerim.
[ nvukelic @ 05.03.2011. 10:57 ] @
Citat:
voja1981: iako sam podesio da mi stize report kad primaoc dobije poruku meni se to ne desava,dobijem samo da je poruka uspesno poslata ali report da je i primljena ne dobijam


Kod androida ne postoji klasičan status report koji te obaveštava popup prozorom ili povratnom porukom kao kod drugih platformi, već moraš da odeš na poruku koju si pooslao, dug pritisak na nju i onda odabereš 'View report'.
[ Shadowed @ 05.03.2011. 11:14 ] @
Citat:
calexx: To ograničenje može da se poveća do 5000 što je već malo bolje ali vidim i stavku da se brišu stare poruke kada se limit popuni ... šta se dešava ako ovo nije uključeno bi neko mogao da overi a ako niko ne uradi, ja ću večeras (ako se setim) da izmerim.


Hah. Meni je to brisanje bilo iskljuceno (ili sam ja iskljucio prvom prilikom) a tada je opcija promene limida disabled. Sad sam ukljucio brisanje, povecao na 5000 pa iskljucio brisanje. Stoji 5000 i dalje u podesavanju. Nadam se da ce zaista biti 5000, mada nije bas ni to neko resenje jer sada imam oko 150 poruka u jednoj konvezaciji pa vidim da malo koci kada otvaram (a i desava se nekad da se nesto istripuje kada kucam poruke pa bude na prvoj pa treba odskrolovati ).

Valjda nadjem uskoro vremena da napravim neku aplikacijicu za backup..
[ del-boy @ 05.03.2011. 12:22 ] @
Što se tiče backup-a poruka, sve preporuke za SMS Backup+. Open source (ima je na marketu), jednom kad se podesi zaboraš na nju. Vidim da ima problema sa MMS-ovima, ali pošto ne pamtnim kad sam poslao ili primio MMS nisam lično iskusio te probleme. Aplikacija šalje sve poruke na gmail nalog po izboru (pod posebnom labelom). Jednom sam je podesio i ne diram je više, zaboravio na nju, a sve poruke stižu na gmail. Sve preporuke...

btw. Ima opciju i da backup-uje call log, ali nisam koristio to. Naravno, sve što backup-uje može i da restoruje kad promenite ROM ili pobrišete poruke slučajno...
[ Shadowed @ 05.03.2011. 13:57 ] @
Znam za tu aplikaciju ali nemam nameru da saljem guglu svoje sms-ove :)
Mada sad vidim da moze i na neki drugi IMAP server ali podizanje mail servera radi backup-a sms-ova mi je malo overkill.
Ima i neka aplkacija koja backup-uje na karticu ali pise da zahteva permission za full internet access. Nazovite me paranoikom ako hocete, ali ne vidim zasto (za sta) bi aplikacija koja cita sms-ove i upisuje ih na karticu trebala da ima pristup Internetu.
[ del-boy @ 05.03.2011. 15:04 ] @
Već mail-ove sve imaju, a oni su mi dosta bitniji od SMS-ova, SMS-ovi su uglavnom zajebancije i gluposti.

A što se tiče internet pristupa u pravu si kad paranoišeš, ali imaj na umu da ne postoji posebna dozvola za prikaz reklama, tako da ako aplikacja hoće da prikazuje reklame mora da koristi full internet access da ih dovuče. Vidim po netu da su developeri tražili da se odvoje ove dozvole (pa sa dozvolom za reklame može samo tim serverima da se pristupa). Sad je pitanje šta će od toga svega biti.

Ako hoćeš u lokalu da sačuvaš poruke (na karticu) nije loše rešenjie ni Titanium Backup. Koristim ga već duže vreme za backup sve živog i fino radi. Ne znam tačno ograničenja free verzije pošto sam ga kupio, ali mislim da može da uradi backup i restore.
[ del-boy @ 05.03.2011. 15:19 ] @
Već mail-ove sve imaju, a oni su mi dosta bitniji od SMS-ova, SMS-ovi su uglavnom zajebancije i gluposti.

A što se tiče internet pristupa u pravu si kad paranoišeš, ali imaj na umu da ne postoji posebna dozvola za prikaz reklama, tako da ako aplikacja hoće da prikazuje reklame mora da koristi full internet access da ih dovuče. Vidim po netu da su developeri tražili da se odvoje ove dozvole (pa sa dozvolom za reklame može samo tim serverima da se pristupa). Sad je pitanje šta će od toga svega biti.

Ako hoćeš u lokalu da sačuvaš poruke (na karticu) nije loše rešenjie ni Titanium Backup. Koristim ga već duže vreme za backup sve živog i fino radi. Ne znam tačno ograničenja free verzije pošto sam ga kupio, ali mislim da može da uradi backup i restore.
[ MagicMaster @ 05.03.2011. 19:38 ] @
Sada ja kada bih hteo u ceni od 200 do 250 evra da kupim HTC, šta predlažete:

WILDFIRE

MAGIC

TOUCH2

?
[ ensonar @ 05.03.2011. 19:50 ] @
Polovni Desire, od sveg srca!
[ Zoran Milovanovic @ 05.03.2011. 20:00 ] @
Citat:
ensonar: Polovni Desire, od sveg srca!


Htedoh da predlozim tako nesto, ali ne znam da li moze polovnjak, mada moze da se nadje sa nekoliko meseci garancije. Sto opet nije isto sto i nov telefon.

Od ovog sto si nabrojao (po predlozenoj ceni rekao bih da trazis novo), jedino WF.
[ MagicMaster @ 06.03.2011. 08:23 ] @
Za 4 meseca mi ističe ugovorna obaveza na firminom teleofnu u MTSu, pa planiram sa tim brojem da predjem u Telenor, a pošto mi je paket tu oko 1500 mesečno, izgleda da će WF da uleti u kombinaciju, pošto je uz taj paket stvarno OK cena ....
ako ga dotle bude bilo, naravno, ili ovaj njegov S naslednik . . .

Evo, Prenesi Plus 1GB 5.940 mislim da za te pare neću dobiti bolji telefon, a da ostanem u paketu koji cenovno sam i do sada trošio.

Da ne uzimam kao neki paket koji mi realno ne treba.
[ Luccio @ 06.03.2011. 12:42 ] @
Nadam se da će dotle stići i S verzija da uzmeš nju jer je upravo za toliko bolji koliko WF i treba da bude kakav treba .
[ bakara @ 06.03.2011. 13:27 ] @
Ja mislim da je diskutabilno da li je bolji ili nije...
[ yurke_pzs @ 06.03.2011. 14:06 ] @
ne znam zasto se toliko vodi polemika o ovom telefonu. Telefon je jako dobar a svi ovi koji kukaju o maloj rezoluciji i brzini procesora neka kupe izdvoje 400+€ pa će dobiti sve to.

ja imam ovaj telefon oko mesec dana i prezadovoljan sam. naravno sve zavisi sta se ocekuje od telefona. ljudi obično ovaj telefon upoređuju sa HTC Desire od kog je otprilike duplo jeftini. Procesor nije toliko spor, a sto se tice rezolucije nije to toliko lose kao sto ljudi kazu. Na telefonu sve radi kako treba, završna obrada je na visokom nivou, nista ne skripi, ne zvecka itd. baterija uz normalno korišćenje drži i preko dva dana što je skroz ok. wifi i gps radi bez greške. osetljivost ekrana je više nego dobra. Jedino što me nervira je to što pozivi preko skype-a ne rade kako treba (neki kazu da ako se clockuje na 700MHz (sto je izvodljivo) tada ce raditi, ja nisam eksperimentisao). Sto se androida tice ja sam njime prezadovoljan i nasao sam sve aplikacije koje mi trebaju.

Telefon sam uzeo preko VIP-a. prednost u odnosu na Telenor je sto telefon nije kodiran i ja ga koristim sa mts-ovom karticom. Kod Telenora je kodiran a da bi se dekodirao moraju se izvršiti neke radnje na hardveru telefona (u to se ne razumem). Međutim drugaru su prilikom dekodiranja polomili žabice maske pa je sad maska malo zinula.

sve u svemu za iznos koji treba izdvojiti za ovaj tel, ovo je jako dobra kupovina. a sto se tice wildfire s nemojte se zanositi da ce njemu i sadašenjem modelu biti ista cena. sa svim poboljšanjima ne verujem da ce biti ispode 280€ (na jednom sajtu sam nasao da ce cena u Indiji (kada bude pusten u prodaju u drugom kvartalu) biti oko 350usd sto je oko 250€)
[ MagicMaster @ 06.03.2011. 15:16 ] @
Citat:
Ja mislim da je diskutabilno da li je bolji ili nije...


Šta su unapredili, a šta unazadili? Ne znam, pitam ozbiljno.

Vidim da su konačno stavili veću rezoluciju, a oko toga su se najviše lomila koplja, ali da ima manje boja na ekranu.

To sam uspeo da saznam na mobilnisvet , ono, kada uporediš dva komada.

Ali nema cena, i ne znam ništa ono, procesori, memorija ....
[ yurke_pzs @ 06.03.2011. 15:45 ] @
Procesor je sa taktom od 600MHz dok je kod običnog Wildfire 528MHz, mada nisam siguran koliko je to veliko unapređenje
povećan je RAM sa 384 na 512MB

i poboljšanje rezolucije sa 240x320 na 320x480
[ Luccio @ 06.03.2011. 16:18 ] @
Pa ove tri stavke su same po sebi dovoljno unapređenje .
[ MagicMaster @ 06.03.2011. 16:19 ] @
Pa dobro, nije ni to loše, ako bude razlika u full ceni oko 50-60 evra za to, onda kod operatera ne bi smela da bude više od 20 evra. A sad, da li će da košta uz paket 6000 ili 8000 dinara, ne igra mnogo ulogu. Još kada bi na pravno lice moglo na rate, to bi im bilo ekstra, ekstra . . . . . ali za sada, samo fizičlim licima daju na rate.
[ yurke_pzs @ 06.03.2011. 17:16 ] @
u 90% aplikacija ta poboljšanja se nece ni primecivati ili ce biti nepotrebna
[ MagicMaster @ 06.03.2011. 18:17 ] @
Ma to nije problem, ja bih uzeo i sada ovako kako jeste, ali sam još pod obavezom, a kada istekne, možda neće ni biti obične verzije, nego samo S ..... možda će biti S po sadašnjoj ceni običnog .... može svašta da se desi za 4 meseca.
[ AstroDule @ 06.03.2011. 22:29 ] @
Citat:
yurke_pzs
Telefon sam uzeo preko VIP-a. prednost u odnosu na Telenor je sto telefon nije kodiran i ja ga koristim sa mts-ovom karticom.

A kad sam pre mesec dana u VIP-u u UŠĆE-u pitao da li telefon može da radi samo sa VIP karticom, ona je rekla - SAMO SA VIP, NE MOŽE DRUGA MREŽA.
Zato sam ga kupio u prodavnici, jeftinije (50e) nego preko VIP-a.
[ yurke_pzs @ 06.03.2011. 22:43 ] @
pa to su i meni rekli ali mi je i drugar koji radi sa telefoinima rekao da nisu kodirani. ja sam ga uzeo na tarifu od oko 460 din mesečno i platio 18.000
i ispostavilo se da telefon nije kodiran :)
[ MagicMaster @ 07.03.2011. 09:36 ] @
Čekaj, ako telefon košta oko 21-22000, zašto si se obavezivao na 2 godine za popust od par hiljada? Kolika je uopšte full cena?
[ ensonar @ 07.03.2011. 09:52 ] @
207e u prodavnici.
[ yurke_pzs @ 07.03.2011. 11:31 ] @
Pa ja kada sam ga uzima u Novom Sadu ga nije bilo ispod 230€. Kevu sam prebacio kod vipa (na istu tarifu koju je koristila i ranije) i dobio sam garanciju od 2 godine. To u prodavnicama niko ne daje.
[ Joker @ 07.03.2011. 11:38 ] @
Možeš za slične pare da kupiš preko oglasa nov sa garancijom Telenorovom (VIP ne bi uzeo u razmatranje jer garancija važi samo za onog ko je potpisao ugovor) i nemaš ugovornu obavezu.
[ yurke_pzs @ 07.03.2011. 11:49 ] @
koliko ja znam to isto vazi kod svih operatera. ali telenorov tel mozes koristiti samo sa telenorovom karticom, ili da ga dekodiras ali tada gubis garanciju
[ Luccio @ 07.03.2011. 12:52 ] @
Citat:
Joker:  (VIP ne bi uzeo u razmatranje jer garancija važi samo za onog ko je potpisao ugovor)


Ovo nije tačno . Lično sam pri prodaji HTC Tatoo-a kupcu polovnog telefona dao ovlašćenje uz kopiju lične karte . Tako su mi rekli iz VIP-a . On ga je posle čak i nosio u servis u garantnom roku i nije imao nikakav problem .
[ Joker @ 07.03.2011. 14:31 ] @
Da li je tačno ili nije nije prosudi sam:


tako piše u ugovoru na koji se uvek mogu pozvati iz servisa i a to što mi je neko rekako iz VIP-a da napravim punomoć teško ću dokazati.

ovde su Opšti uslovi ugovora o pretplatničkom i korisničkom odnosu mobilne telekomunikacione mreže Vip mobile d.o.o.
http://www.vipmobile.rs/upload...ickom_i_korisnickom_odnosu.pdf
[ Mister Big Time @ 13.03.2011. 10:35 ] @
Da li je normalno da J2ME aplikacije ne rade na Androidu 2.2?! Ne mogu da instaliram ni JAR ni JAD.... xD
Kaze not supported (o da ti j. m.)... znaci ne verujem :)

Java Via third party application xD
http://www.gsmarena.com/htc_wildfire-3337.php

Na HTC-ovm sajtu bitno da stoji podrska za shitbook-ove i ostalo a elemenatna softverska podrska nit' je navedena nit' je bitna xD
[ Luccio @ 13.03.2011. 10:54 ] @
A jel zna neko isključim default SMS program pošto sam instalirao SMS GO pa mi stižu duple poruke ?

[Ovu poruku je menjao Luccio dana 13.03.2011. u 19:48 GMT+1]


Našao sam ;)


[Ovu poruku je menjao Luccio dana 14.03.2011. u 00:51 GMT+1]
[ duck@ @ 14.03.2011. 20:52 ] @
Da li bi neko mogao da mi kaze koja aplikacija postoji za Android (wildfire) koji nije rootovan kako bih ga pretvorio u WiFi Access point i kortistio internet mobilnog operatera preko kompjutera? Nemam android sada pa ne mogu da odem na market.

P.S. Ispadose mi oci u trazenju
[ nvukelic @ 14.03.2011. 22:19 ] @
Citat:
duck@: Da li bi neko mogao da mi kaze koja aplikacija postoji za Android (wildfire) koji nije rootovan kako bih ga pretvorio u WiFi Access point i kortistio internet mobilnog operatera preko kompjutera? Nemam android sada pa ne mogu da odem na market.

P.S. Ispadose mi oci u trazenju


Pa postoji stock aplikacija koja to radi i zove se Wi-Fi Hotspot. Ako si apdejtovao telefon na 2.2, imaš je ugrađenu, a ako je i dalje 2.1, onda ta opcija ni ne postoji.
[ duck@ @ 14.03.2011. 23:09 ] @
To je to hvala puno!
[ irule @ 15.03.2011. 00:41 ] @
Ako moze mala pomoc.
Podigao sam sistem na verziju 2.2 i nakon toga mi weather widget ne ispisuje Beograd kao lokaciju kao sto je ranije radio vec pise "current location", mogu li to nekako da promenim?
[ Zoran Milovanovic @ 16.03.2011. 00:11 ] @
Ukloni vidzet sa ekrana, a zatim ga ponovo dodaj. Kada budes odabrao vidzet sa vremenskom prognozom, upitace te za koju lokaciju zelis da postavis. Odaberi BG.

Poz.
[ irule @ 16.03.2011. 08:31 ] @
Hvala, to sam i uradio na home page-u medjutim ne mogu da uradim na onom weather widgetu koji mi je sam na jednom od ekrana.
Tacnije, mogu da dodam Beograd i tamo ali ce i dalje default odn. 1/8 biti "current location" a Beograd samo jedan od gradova.
Inace, kada uradim ovo na home page-u, tj. manuelno namestim da mi je lokacija Beograd, sta se desava ako npr. odem do Novog Sada, da li ce se promeniti lokacija i pokazivati za NS vreme ili ostaje zakucan na Beogradu jer je rucno namesten?
[ nvukelic @ 16.03.2011. 09:29 ] @
Ostaje na Bg, zato ti je i bolje da ga ostaviš na current location. Meni on očita sa mreže da sam u Bg, pa mi to i piše, a ne current location.
[ irule @ 16.03.2011. 10:28 ] @
Mozda je fora sto meni ne vuce podatke sa mts mreze vec sa njim izlazim na net iskljucivo preko wireless-a (posto mi tek od 1. aprila krece paket u kome imam ukljucen net).
Medjutim, pre update-a mi je uspesno prikazivao lokaciju i menjao je po potrebi iako sam bio takodje na wireless-u pa zato sumnjam da je nesto poremeceno update-om.
Nista, onda cu ga ostaviti na current location pa videti da li se situacija menja kada podatke preuzima sa mobilne mreze.
Vama se nije desilo da ni u jednom trenutku prikazuje "current location"?
Pritom, da situacija bude smesnija, temperature koje pokazuje odgovaraju onima koje su za BG, jedino je bezveze sto ne pise beograd vec current location.
[ Zoran Milovanovic @ 16.03.2011. 11:56 ] @
Meni se cesto desava da umesto lokacije pise Current Location (htc desire 2.2 sens ui). Zato sam ga i "zakljucao" za odredjeni grad, mada moram da priznam da "smara". Koristim telenor klik tako da mi je internet uvek ukljucen, wifi jedino kada putujem je iskljucen).
[ irule @ 16.03.2011. 15:07 ] @
Poslao sam pitanje HTC podrsci pa cu videti da li postoji neko resenje.
Verovatno neko ne bi ni shvatio ovo kao problem ali moram priznati da mene licno nervira jer mi je pre upgrade radilo savrseno. Kad smo vec kod toga, ako podrska ne bude mogla da mi pomogne, da li opstoji neki nacin da downgrade-ujem telefon sa verzije 2.2 na prethodnu?
[ irule @ 21.03.2011. 16:39 ] @
Kod mene je izgleda problem bio taj sto preko wireless-a nije bas mogao da odredi lokaciju pa je izbacivao "current location" bez obzira sto sam oznacio da proverava lokaciju i preko wireless-a i preko gps-a.
Kada sam prvi put izasao na net preko mobilne mreze problem je nestao.
Zorane, mozda i tebi ispisuje to samo u situacijama kad ti je ukljucen wireless?
[ bobisabob @ 21.03.2011. 16:52 ] @
da se nadovezem... kod mene recimo pise central serbia ili cutent location, kako kad.
ja mislim da to zavisi od repetitora preko koga dobijam signal.
zivim u malom mestu i kulturno pise na nekim telefonima ime mog mesta. Kad izadjem iz mesta i krenem tipa za nis ili leskovac pise ime grada a nekada pise trenutna lokacija. isto mi se je desavalo kada sam bio na bulevaru nikole tesle na novom beogradu i u ulici dzonakenedija. nekada pise beograd nekada zemun a nekada trenutna lokacija. wireless je uvek iskljucen. problem je po mojoj proceni u repetitoru....
[ Zoran Milovanovic @ 21.03.2011. 23:24 ] @
@irule, jedino da testiram, posto skoro nikada ne drzim wifi iskljucen. Mada, skoro sam siguran da dok putujem, tada wifi drzim iskljucenim, jer u autobusu nemam wifi signal :) takodje ispisuje current location / central serbia (bio na autoputu za bg, jugu zemlje, na istoku ili u centru BG-a. Provericu ovih dani, hvala za hint. Mada cisto sumnjam nesto. :)

Poz.
[ Fanatic_ @ 30.03.2011. 00:00 ] @
Ima li gde da u bg da se kupi original futrola za wildfire?
[ Vader @ 15.04.2011. 09:31 ] @
Da pitam vas koji imate Wildfire, da li je spor ili nije zbog 528 MHz? Po nekima je sasvim zadovoljavajuće brz a po nekima je spor. Mislio sam da ga uzmem ali sam vidio da će sledeći mjesec izaći Wildfire S pa ću sačekati njega, neće on biti nešto silno brži (600 MHz) ali će imati veću rezoluciju, više RAM-a, biće nešto kompaktniji, imaće Android 2.3, nadam se da će imati bolju kameru (mada ne znam koliko je to realno očekivati, HTC inače nema dobre kamere, ni među skupljim modelima). Sa negativne strane Wildfire S će imati slabiju bateriju od Wildfire :(, koja glupost.

Ovih dana sam razmatrao i Samsung Galaxy Ace koji mnogi preporučuju u toj klasi, on je na papiru bolji i od Wildfire S (800 MHz, veći displej, bolja kamera, jača baterija) ali ne znam da li je i koliki je problem što ima samo 278 MB RAM-a i samo 158 MB interne memorije. Šta mislite? RAM više-manje ali ne znam koliko bi problem bila mala interna memorija, ne znam koliko Android aplikacija zahtijeva da ide isključivo u internu memoriju i koliko je ona inače zauzeta kod neke standardne upotrebe. Recimo ovaj novi Google Maps 5 djeluje jako dobro i koji može da kešira mape pa radi i offline, da li ga je neko koristio i da li on kešira mape u internu memoriju ili na SD? Ako se ne varam kešira u internu memroiju :(

A vidio sam i da se HTC Sense UI smatra boljim od Samsungovog TouchWiz.

Evo poređenje HTC Wildfire S i Samsung Galaxy Ace

http://www.gsmarena.com/compar...dPhone1=3724&idPhone2=3777

Koji biste uzeli?
[ snowdeejay @ 04.05.2011. 14:53 ] @
postovanje ljudi

juce sam postao vlasnik htc wildfire telefona i imam neke problema i ne znam vise sta da radim......radi se o sledecoj problemima. kao prvo jednostavno ne mogu da koristim wifi na telefonu. nije skriv signal od rutera znaci slobodno moze svako da se kaci na njega. ja isto to uradim sa tel nakaci se na wireless ali nema protoka BUKVALNO NE RADI. drugi problema kad namestim gprs sve je ok....ali sa marketa kad skidam nesto stalno downloduje pa ispese download paused

kako mogu ove probleme resiti...??????

ovi si podaci o telefonu
android version 2.2.1
software number 2.24.161.2
sto se jezika tice ima samo engleski i radi na sve vreze. kada ga palim izadje od vodafona znak

molim vas da mi pomognete jer mi je jako hitno


unapred hvala
[ bobisabob @ 04.05.2011. 15:53 ] @
Citat:
snowdeejay: postovanje ljudi

juce sam postao vlasnik htc wildfire telefona i imam neke problema i ne znam vise sta da radim......radi se o sledecoj problemima. kao prvo jednostavno ne mogu da koristim wifi na telefonu. nije skriv signal od rutera znaci slobodno moze svako da se kaci na njega. ja isto to uradim sa tel nakaci se na wireless ali nema protoka BUKVALNO NE RADI. drugi problema kad namestim gprs sve je ok....ali sa marketa kad skidam nesto stalno downloduje pa ispese download paused

kako mogu ove probleme resiti...??????

ovi si podaci o telefonu
android version 2.2.1
software number 2.24.161.2
sto se jezika tice ima samo engleski i radi na sve vreze. kada ga palim izadje od vodafona znak

molim vas da mi pomognete jer mi je jako hitno


unapred hvala


mozda si iskljucio data connection. proveri to time sto ces da zadrzis dugme za paljenje odnosno gasenje telefona p aiz menija koji ti je ukljucen proveri podesavanja. ne bi trebalo da nece da radi sem ako nisi zaustavio protok....
[ snowdeejay @ 07.05.2011. 10:04 ] @
uspeo sam......ne znam zbog cega radi to ali bio je wireles pod wep zastitom....skinuo sam zastitu a ni onda nece. nadje vezu i konektuje se ali nema protoka. posto ima tu u okolini free mreza probao sam i tamo radi. znaci sve je OK ali sa mojom mrezom nece da radi i nije pod zastitom........
[ dakis @ 07.05.2011. 21:14 ] @
Da ti nije na router-u uključeno filtriranje po mac adresi? Pozdrav!
[ voja1981 @ 09.05.2011. 23:28 ] @
da pitam nesto,kako da podesim u porukama da mi dostavlja delivery report,imam obavestenje da sam poslao poruku ali nemam i da je stigla
[ Zoran Milovanovic @ 10.05.2011. 13:06 ] @
Udjes u Messages, zatim taster Menu, odaberes Settings, skrolujes dole do SMS Settings i cekiras Delivery reports. Trebalo bi da je to sve.

Zadrzis prstom poruku za koju zelis da vidis report, kada se pojavi meni, iz njega odaberes View report i to je to. ;-)

ovako je na desire, nemam trenutno wildfire u blizini da proverim
--
Moja preporuka je da dignes ruke od stock aplikacije za sms i da instaliras GO SMS Pro (free je i licno ga trosim) ili Handcent SMS (takodje free) koji ti nude mnogo vise.

[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 10.05.2011. u 14:18 GMT+1]
[ Luccio @ 09.06.2011. 18:51 ] @
Imam i ja jedno pitanje . Zašto je slab protok sa Marketa kada radim update neke aplikacije ? Idem preko ADSL veze 4 Mb i wi-fi rutera . Brzina skidanja sa marketa je negde oko 35 Kb/s .
[ Mr nice @ 15.06.2011. 14:46 ] @
Pozdrav,
Dobio sam danas HTC Wildfire i baterija je potpuno prazna.
Interesuje me da li je potrebno formirati bateriju na onaj stari nacin(3x12 sati, s`tim sto se svaki put prazni do kraja) ili je to nepotrebno?
[ bobibob @ 15.06.2011. 15:27 ] @
Citat:
Mr nice: Pozdrav,
Dobio sam danas HTC Wildfire i baterija je potpuno prazna.
Interesuje me da li je potrebno formirati bateriju na onaj stari nacin(3x12 sati, s`tim sto se svaki put prazni do kraja) ili je to nepotrebno?


ne
[ mulaz @ 15.06.2011. 15:38 ] @
Citat:
bobibob: ne


Ali je dobro bar par puta izprazniti do kraja, da se kalibrira merac baterije (onaj indikator gde pise koliko jos ima baterije). Naravno, kad napise da je baterija puna (posle 1-3h punjenja), moze se iskljuciti.

Baterija ce i bez toga da radi isto, ali indikator ce mozda pokazivati jos 30% kad je ona prazna, ili ce da pokazuje da je prazna, a imace jos par sati zivota u njoj :)
[ Mr nice @ 15.06.2011. 16:03 ] @
Zaboravih, telefon je nov!
Hvala na odgovoru.
[ član @ 21.09.2011. 12:54 ] @
da li neko može da mi kaže kako na WF proveriti life timer?
[ nenadshone83 @ 16.11.2011. 17:12 ] @
Izvinjavam se na smetnji, samo jedno pitanje. Danas sam uzeo Htc WF, ali je imao jednu manu. Restartovao se sam po nekada, pa su mi rekli da je do softwera. Vratio sam ga na fabricki podeseno, da li sam time otklonio problem koji je predhodni vlasnik napravio..?? I ako nisam, sta je potrebno da uradim da se to ne desava vise..?? Hvala unapred.. :D
[ mr10x505 @ 16.11.2011. 17:55 ] @
Citat:
nenadshone83: Izvinjavam se na smetnji, samo jedno pitanje. Danas sam uzeo Htc WF, ali je imao jednu manu. Restartovao se sam po nekada, pa su mi rekli da je do softwera. Vratio sam ga na fabricki podeseno, da li sam time otklonio problem koji je predhodni vlasnik napravio..?? I ako nisam, sta je potrebno da uradim da se to ne desava vise..?? Hvala unapred.. :D


Nemoj da ispada da hocu da te obeshrabrim, ali po meni, može da bude softverski problem ali ne mora da znači. Opiši kako se resetovao? Da li se naglo gasio ili ne? Da li si otklonio problem, videces posle nekog vremena korišćenja. ako se ne bude resetovao, znači otklonio si ga :)))
[ nenadshone83 @ 16.11.2011. 22:49 ] @
Pa znas kako, iskreno kod mene do sada jos nije. Od kada sam vratio ovo na fabricki, a znam da je pre mene on stalno to butao i ubacivao neke nove stvari. Ni njemu nije u pocetku, vec kasnije. Jer je bio u garanciji do pre nekoliko dana. :) I onda mi je on to rekao, da mu je to problem, da su mu po radnjama kod nas ovde rekli da mora softver da se uradi opet. Da je nesto on ubacio sto nije trebalo. Ali iskreno, meni za sada nije ni jednom. :D A kaze mi, da mu se samo ugasi, i odmah upali. Nekada jednom. A nekada tako po celi dan.:) Hvala za pomoc.
[ sttevann @ 17.11.2011. 07:45 ] @
Džabe njemu ta garancija do pre nekog dana, ako je butao i rootovao, i sl.

Ako je do softvera, možeš da središ, mada ako je hardverski, onda jbg...
Ja imam wildfire više od godinu dana, nijednom se nije restartovao (sem kad mi ispadne iz ruke dok sam alkoholisan, i prospe se po asfaltu ).
[ nenadshone83 @ 17.11.2011. 11:42 ] @
Hahaha. Pa dobro, ako je tako uskoro ce i meni to da se desi. Mislim taj asfalt.:P A ovako, evo i 3 dan nista. :D Da li je moguce da je on ubacio neki program ili igricu ili bilo sta slicno. Pa da je to davilo mob i da ga je restartovalo samo. :D
[ nenadshone83 @ 21.11.2011. 14:22 ] @
Izvinjavam se, opet ja. Telefon odlicno radi. Samo jos jedno pitanje, da li neko samo moze da mi pomogne jos oko toga, kako da zamenim zvono za notifikaciju. Posto nikako ne mogu da stavim zvona koja ja skidam preko interneta, vec samo zvona koja poseduje telefon. Hvala unapred i izvinite na smetnji. :D
[ Zoran Milovanovic @ 21.11.2011. 14:59 ] @
To moze da bude mali problem. Da bi custom zvona dobio u listi zvona, moras da ih kopiras u odredjene foldere, kako bi ih sistem prepoznao. Na nekim romovima radi ako te iste foldere napravis na sd card, a neki na zalost ne, vec moras na sistemskim particijama da ih kopiras. To zahteva da telefon bude rutovan.

Pokusaj prvo sa SD Card na ovaj nacin:
Vidi ovde.

Prelistaj malo taj forum ukoliko ne bude radilo iz prve ;-)

Drugi (i za mene mnogo laksi) nacin je da instaliras jednu od hiljadu aplikacija koje rade taj posao ;-) Iskustva imam samo sa Zedge aplikacijom. Ali ne znam da li je moguce dodati svoj ringtone ili mozes samo one koji su vec u bazi. (Koristim iskljucivo za zvono alarma i to one iz baze.)

Mnogi hvale ovu aplikaciju. Proveri i sa njom.

Poz.
[ nvukelic @ 21.11.2011. 15:27 ] @
Može na WF i taj lakši metod, bez rootovanja, samo napravi na sd kartici folder media/audio/notifications i u njega kopiraj željenu melodiju, restartuj telefon i pojaviće ti se u onom meniju za izbor notification sound-a...
[ AvramKovacevic @ 26.11.2011. 10:00 ] @
Pomoc ljudi! Imam HTC Wildfire i bluetooth nece da se ukljuci. Sinoc sam sve aplikacije koje mi nisu bile potrebne izbrisao i bluetooth se ukljucio. Danas sam instalirao BT file transfer i bluetooth nece da mi se ukljuci, izbrisao sam aplikaciju, i dalje nece, a sinoc kada mi se ukljucio isao sam na scan for devices i nije mi pronasao telefon koji je bio do mog. Sta da radim?
[ nexy2602 @ 19.01.2012. 13:22 ] @
imam problem sa povezivanjem telefona i racunara... do sad mi je sve normalno funkcionisalo a danas kada sam htela da ih povezem kako bi prebacila neke nove pesme uopste mi racunar ne prepoznaje telefon. stoji mi disk drive i dalje u podesavanjima ali nikako ga ne povezuje vec prepoznaje kao da se telefon puni... probala sam da povezem drugi telefon sa drugim usb kablom i normalno funkcionise,restartovala laptop i htc telefon dva tri puta ali nista,ne reaguje uopste... da li neko zna sta moze da bude problem... p.s. ne verujem ni da je do samog usb kabla jer hoce da puni bateriju samo usb konekcija ne radi.... POMOOOOOCCC... :)))
[ bakara @ 19.01.2012. 13:53 ] @
@nexy2602
jel ti ukljucen usb debugging?
[ nexy2602 @ 19.01.2012. 13:56 ] @
@bakara
nije mi ukljucen...

[Ovu poruku je menjao nexy2602 dana 19.01.2012. u 15:51 GMT+1]
[ bokispeed @ 21.03.2012. 18:25 ] @
moze neko da mi pomogne imam htc wildfire i ocu da se konektujem na adsl router nema antenu ... i ono nece da radi ide conecting scaning disconekted i opet isto tako moze pomoc ???
[ calexx @ 21.03.2012. 21:23 ] @
Ako je ruter wireless, ima antenu ali je možda unutra i nebitno je. Moraš da proveriš da li je wireless uopšte uključen i da li ima neku zaštitu koja bi sprečila telefon da se konektuje.
[ bokispeed @ 23.03.2012. 22:52 ] @
ukljucen je wireles na ruteru da se vidi i nadjem ga na htc wildfire i stavio sam sifru i bez sifre sam probao i nece da se konektuje
[ vinematepojma @ 31.03.2012. 14:13 ] @
U vezi sa melodijama zvona:
-Najjednostavniji nacin da promenis zvono je da pustis melodiju preko player-a koji imas u telefonu i u njemu ima opcija set as ringtone koja ce ti postaviti tu melodiju kao zvono.


Sto se tice konektovanja na wireless-a:
-Prvo obrisi ruter iz remembered konekcija na telefonu i probaj ponovo. (Kad god promenis setovanje na ruteru a ostavis stari ssid telefoni(i ostali uredjaji) koji su se vec kacili na njega posuvaju da se nakace sa starim podesavanjem.)

[ proka_92 @ 03.04.2012. 23:43 ] @
Pozdrav svima! Imam ovaj telefon godinu i po dana i u principu radi dobro, doduse, desavalo mu se par puta da pobrljavi potpuno, zablokira se i nece nista da radi narednih 10-tak minuta, a onda sve ono sto sam mu zadao odradi velikom brzinom, otprilike kao kad zalaguje online igrica. Mislim da je to bilo povezano sa Task Managerom, posto se problem nije pojavio od kad sam obrisao tu aplikaciju. Takodje, desava se da ne mogu da mu ugasim alarm, zvoni, ali nigde mi se ne pojavljuje obavestenje o alarmu (cini mi se da se to desava kad uradim snooze i u isto vreme krene taj snoozovan i neki drugi alarm koji sam podesio za to vreme), ponekad resavam to tako sto pustim countdown sa jednom sekundom, kad to krene da zvoni i izbaci obavestenje pogasi sve ostale alarme, a nekad moram da ga restartujem.
Interesuje me da li je neko uspesno radio instalaciju custom rom-a na ovom telefonu, ako jeste, bilo bi lepo da postavi neke informacije o tome, iskustva, da li mu telefon radi brze posle toga, a ako nista drugo, bar link ka tutorijalu koji je pratio. Takodje, zanima me da li neko moze da da informaciju o garanciji nakon instalacije custom rom-a, znaci da je on (ili neki blizi prijatelj, rodjak) instalirao custom rom i nakon toga iz nekog razloga nosio telefon na servis, bez vracanja stock OS-a.
[ vladared @ 04.04.2012. 04:38 ] @
@proka_92
Ovaj problem koji ti se događa, mislim da se rešava jednostavnim vađenjem baterije na nekoliko sekundi. Kada to uradiš, kao da si odradio "reset" telefona.
[ visatix @ 07.04.2012. 12:56 ] @
Da li vredi kupiti HTC WILDFIRE S za 185 eura - nov, sa garancijom fabrički, otključan za sve mreže, bez gomile aplikacija koje je telenor instalirao kada se telefon mogao kupiti preko njih?
[ proka_92 @ 07.04.2012. 13:06 ] @
Ako je jos uvek pod garancijom, rekao bih da vredi, nov kosta oko 260e. Kolika je garancija u pitanju?
[ visatix @ 07.04.2012. 16:20 ] @
Mislim da je godinu dana.
[ proka_92 @ 07.04.2012. 17:01 ] @
Samo mi jedno nije jasno - kazes da je nov, a garancija godinu dana? Po zakonu garancija na elektroniku mora da bude dve godine koliko ja znam?
Osim toga, vidi sta kazu ostali, ali moj odgovor je isti - prilicno dobra kupovina.
[ visatix @ 08.04.2012. 07:07 ] @
Manje mi je važna garancija, važnije mi je kako se telefon ponaša kada je fabrički, odnosno, kada nema gomilu preinstaliranih instalacija! To kažem zato što su ljudi koji su kupili taj telefon preko telenora imali problem oko usporenog rada telefona, jer je imao gomilu preinstaliranih aplikacija koje su ga usporavale, a po priči nije bilo rešenje obrisati te aplikacije, jer su ostajali "repovi"...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2012. 07:34 ] @
Ja sam vlasnik već drugog telefona koji je kupljen preko Telenora, jedan od njih je bio i HTC i osim Sense UI nije došlo ništa instalirano od "suvišnih aplikacija". Sam Sense je potežak, videćeš ako se odlučiš da staviš neki tuđi ROM koliko oni mogu biti lakši, a telefon samim tim i brži od stock (fabričkog) ROM-a.
[ calexx @ 08.04.2012. 10:19 ] @
Ja imam baš Wildfire i nisam primetio ništa prenatrpano ... mada je to meni telefon a ne igračka pa me ne opterećuje previše. Možda su nekim telefonima i trpali svašta ali ovome nisu.