[ luXor @ 09.12.2010. 08:22 ] @
bilo je sve ok do prije par dana. sad mi se dešava da jednostavno ne mogu ni login na hostpotu otvorit! odem u ruter, signal ok ~ -60, ali protoka se jedva provuče 0,1 KB/s! takođe se desi da jednostavno ili ne vidim mrežu nikako, ili da se zakačim ali ne dodjeljuje mi adrese nikako... i ovaj prekid se iznenada desi, npr. igram nešto online, sve je ok i veza jednostavno pukne. ja regulišem ovaj MT na koji se kačam, ali u toku tog "problema" ne mogu ni u MT ući wirelessom. nakon nekog vremena (neodređeno) jednostavno sve je OK! samo me zanima da li je neko imao ovakav problem i šta ostali misle da bi mogao biti problem? jer ovo stvarno počinje da me nervira!
hvala unaprijed.
[ Kolins Balaban @ 09.12.2010. 10:42 ] @
jesi li gledao logove? sta tu pise? obicno se iz logova moze dobiti dosta informacija sta se to zapravo desava na routeru.....
[ luXor @ 11.12.2010. 19:39 ] @
Citat:
Kolins Balaban: jesi li gledao logove? sta tu pise? obicno se iz logova moze dobiti dosta informacija sta se to zapravo desava na routeru.....
kad sam zamijenio karticu oslabio mi je signal al protok se popravio, al sam vratio staru karticu i napravio novu antenu (amos, bila je 7 ja napravio 5) pa je sad signal puno puno veći a i problem sa protokom se popravio, što znači da je ipak bio problem u anteni, na što sam najviše sumnjao...

nego, u logu ništa čudno nije pisalo! kažem ti, signali ok, sve ok, al protok opadne u PM! sve u svemu - antena :)

pozz :)