[ Jorgovan88 @ 09.12.2010. 20:53 ] @
Znaci ovako. Nedavno je moj drug otvorio profil i poslao par zahteva svojim proijatelji (koje naravno poznaje) i onda je posle odredjenog vremena imao oko 150-200 prijatelja poznanika i ostalo.

Nakon nekog vremena trazeci neke ljude bukvalno je pronasao SEBE!

Znaci njegovo ime i prezime njegovi podatc, njegove slikei i sto je najgore njegovi prijatelji ukljucujuci i mene. Taj profil je bukvalno slao sve i svasta njegovim prijateljima da su neki ljudi i prestali da pricaju sa njim.

Sta sad. Kako ugasiti taj profil? Sta sad da radi?

Probao sam da "Prijavim ili blokiram tu osobu" i naravno nista se nije desilo (sto me i nije cudilo kad pogledam koliko laznih profila ima Pamela Anderson) - proslo je vec skoro nedelju dana. Molim za pomoc?

Hvala
[ Stefan Jocic @ 09.12.2010. 21:41 ] @
Jedino što možete da uradite jeste da napišete email FB podršci u kome ćete objasniti situaciju. I naravno, nadati se da će vas uvažiti.
[ Jorgovan88 @ 09.12.2010. 22:05 ] @
kako to mislis "nadati se"? Zar ne bi trebao profil da bude obrisan pa cak i osoba koja je to uradila prijavljena policiji. Ipak je to povreda privatnosti i lazno predstavljanje. Sta da je moj drug imao licnog psihologa koga je dodao na facebook a onda je lazan profil pricao sa njim?!?!?!?

[ Stefan Jocic @ 09.12.2010. 22:46 ] @
Facebook je privatna kompanija i veruj mi da ih previše to ne zanima.

Najbolje je da tvoj drug na svoj pravom profilu objavi link ka lažnom i zamoli svoje prijatelje da taj lažni profil prijave. Time ćete uvećati šansu da ga Facebook obriše.
[ dorijan @ 09.12.2010. 22:54 ] @
Citat:
Stefan Jocic: Facebook je privatna kompanija i veruj mi da ih previše to ne zanima.

Najbolje je da tvoj drug na svoj pravom profilu objavi link ka lažnom i zamoli svoje prijatelje da taj lažni profil prijave. Time ćete uvećati šansu da ga Facebook obriše.


ovo je definitivno jedino resenje... mojoj sestri se desilo to, pre nekoh mesec dana, jedno vece nam je javila i nas nekoliko je prijavilo, vec sutradan je bio izbrisan taj lazni profil...